Yöresel Tarif İçli Köfte (Pufidik Annem Sponsorluğunda :) )

Yöresel Yemekler

Genel değerlendirme puanınız ?

• 1 puan

OY: 3 6,3%
  • 2 puan

OY: 0 0,0%
  • 3 puan

OY: 1 2,1%
  • 4 puan

OY: 2 4,2%
  • 5 puan

OY: 4 8,3%
  • 6 puan

• 7 puan

OY: 6 12,5%
  • 8 puan

OY: 6 12,5%
  • 9 puan

• 10 puan

OY: 18 37,5%

• Ankete Katılan
    48
Olmadi ya, yapamadim. Anneme de hava attim üstelik.
Hamuru cok dagildi, tam toparladim dedim, sonra sekil vermeye calisirken yine dagildi, kirildi..

Ilk deneme, hüsranla bitti.

lamb. geri doner donmez sen naaptın foto ekledin mi diye buraya zıpladım ama hamurun tutmamıs, gecmis olsun...
olsun kısmetse bir dahaki sefere... mutfak deneme yanılma degil midir zaten

lamb. geri doner donmez sen naaptın foto ekledin mi diye buraya zıpladım ama hamurun tutmamıs, gecmis olsun...
olsun kısmetse bir dahaki sefere... mutfak deneme yanılma degil midir zaten

Ay iyice rezil oldum yani.
Kendimle gurur duyuyorum ne yaptiysam hamuru tutturamadim, ama patatesli, mercimekli kiymam güzel oldu, üstüne de dedigim sostan yaptim döktüm yine.

Aynen öyle daha önce hic denememistim, ilk seferde genelde zor yemekler tutmaz bende.
Saglik olsun.

Deneyecegim ama yine.

Bu arada HOSGELDIN tekrar!

Son düzenleme:

ne rezilligi, o cesareti gostermektir zaten asıl meziyet
isin icine yogurt ve sos girdi mi zaten benim icin tamamdır

ben de denemek istiyorum da birkac denemede hamur tuttursam bile elimle oyup beceremeyecegimi bildigim icin kıyma makinası aldıgım gun yapacagım

hoş buldum... teşekkürler

Bazı yorumları okuyunca aklıma geldi,
Dondurucumda içli köfte hamurum vardı, elimde de börekten kalma ıspanak- çökelek içim kalmıştı.
İkisini birleştirip ıspanaklı içli köfte yapmıştım. Yiyenler de tadını çok sevmişti, yiyenlerden biri, içli köfteyi ilk kez elinden tattığım Malatyalı eniştemdi.
Hatta Elossanın topiğinde paylaşmıştım.

Bazı arkadaşlarım vejeteryan, onlar için iyi bir alternatifti.
Şimdi bu tarifi görünce benim için çeşit arttı diye düşünüyorum, eminin lezzetlidir, ellerinize sağlık..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…