Yöresel Tarif İçli Köfte (Pufidik Annem Sponsorluğunda :) )

Yöresel Yemekler

Genel değerlendirme puanınız ?

• 1 puan

OY: 3 6,3%
  • 2 puan

OY: 0 0,0%
  • 3 puan

OY: 1 2,1%
  • 4 puan

OY: 2 4,2%
  • 5 puan

OY: 4 8,3%
  • 6 puan

• 7 puan

OY: 6 12,5%
  • 8 puan

OY: 6 12,5%
  • 9 puan

• 10 puan

OY: 18 37,5%

• Ankete Katılan
    48
cok bilgilendirici bir tarif olmus
ayrıca ic harcın yesil mercimek, patates, kıyma uyumuna da bayıldım. ah orada olsak da oteller gibi ben de siparis versem dedim. icli kofteyi bir turlu beceremiyorum maalesef. tekrardan elinize saglık!

teşekkür ederim canım begenmene sevindim

burdaki oylarım çoğalıyorda esasında oylama kısmı burası değil

bence bu tarz bi anket kafa karıştırdı

canım yardımcı olabileceğim bi nokta olursa çok isterim yardımcı olmayı

hani bunun salçası hani bunun biberi? mercimek konulmaz belkı hamuru tutsun diye az irmik yada bir yumurta kırılır sizinki revizyona uğramış İstanbul işi olmuş. elinize sağlık

hani bunun salçası hani bunun biberi? mercimek konulmaz belkı hamuru tutsun diye az irmik yada bir yumurta kırılır sizinki revizyona uğramış İstanbul işi olmuş. elinize sağlık

Mutfak işi biraz tarif birazda kendi damak tadından geçer. Zaten yarışma kuralları arasında evrensel tarife harifyle uyulacak diye bi kaide yok!
Yani sizi bilmem ama bence yemekleri kendi tarifine göre uyarlamak çokta mantıksız değil ayrıca biz salça kullanmadan yapıyoruz salça gibi tarifte çokta köklü değişimi yapmayacak unsurları istediğiniz gibi uyarlarsınız. Mutfak budur..

Mesela tuzsuz yemek seven birisini düşünün yada vejeteryansa bu içli köfteyi yaparken kıyma kullanmayabilir. Bu eleştirelebilece bi husus değil bence. Yinede saygı duyarım tadına bakma fırsatınız olmadığı için

canım yardımcı olabileceğim bi nokta olursa çok isterim yardımcı olmayı

tesekkur ederim ama iclikofte usta işi. :18:
o yuzden dedim ya yakınımızda olsanız da siparis versek diye
fakat evlendigim gun cocuklarıma yapmak isterim belki o zaman buralarda olursan ugrasıp da yapamadıkca püf noktalarını isterim

bu arada oylamayla ilgili yazmıssın da, hem tek tek okudum baktım hem de yarısma anketine de katıldım.
o kadar lezzetli yemekler var ki birbirinden ayırmak zor maalesef, fakat tek oy hakkımız var herkes kararsızlıkla e bu olsun madem diyip tıklıyor, dolayısıyla kazanmak biraz emek biraz sans, sonuc ise surpriz gibi oluyor
fakat annende bu kadar guzel tarif varken hele de yarısmanın tadına sen varmısken önün coook acık.
ben ne yapayım bu kofte yapamayan beceriksizligimle? ama tatlı olursa konu kacırmam herhalde

içine mercimek konmuş bir içli köfteyi yemezdim zaten tadı bakma fırsatım olsaydı
Ne diyeyim başarılar fakat yapılan tariflerinde bir ederi bir kökleşmiş damak tadı vardır bu yüzden illa değiştirmek için birşeyler yapmamak gerek.

belirli tariflerin yörelerden yöreye değiştiğini mutfak lügatında kökleşmiş ya da kalıplaşmış gibi kelimelerin olmadığını bilmiyorsun sanırım. patates mercimek kıyma karışımımı çok beğenen arkadaşlar oldu burda. dolayısıyla senin sınırlı damak tadınla yaptığın eleştirine saygı duymak kalır bana. sınırlı dünyanda kalıplaşmış önceden oluşturulmuş kendinden bişey katma cesareti gösteremeyeceğin tariflerle bekleriz senide yarışmaya katılma cesareti bulursan, hadi selametle...

sırf eleştirmek için eleştirmeyin lütfen, komik oluyor çünkü..
ayrıca kendi tarifim dahil yarışmadaki hiçbir tarifin 1lik olduğunuda düşünmüyorum. yapılan emek ortada çünkü. 1 veren arkadaşlarında menüsünü görmek isterim bu arada.

teşekkür ederim canım, senin gibi bakış açısı geniş bütün tarifleri incelemiş birisinden bu sözleri duymak çok güzel. gerçekten çok hoş menülerle katılmış arkadaşlar. iyi olan kazansın bende katılımcıdan çok izleyici gibi merakla bekliyorum. ilk yarışmaya katıldığım için birincilikten ziyade beğeniye önem veriyorum. senin burda beğenini dile getirmen benim için oydan daha değerli. bu arada her konuda yardımcı olmayı isterim tabi

sevgili arkadaşım sende cevap vermek için kendini çok sıkıştırmışsın. oysa biraz eleştiriye açık olman gerek. benim damak tadım çok zengindir ve çok zengin damak tadı olan bir memlekette yaşıyorum. ama sen tutup benim damak tadımı bilmiyorsan asıl sen beni eleştiremezsin. kimseyle bir şey yarıştırma gibi bir derdim yok istersen dünya rekoru kır umrumda değil ama içli köftenin için mercimek konulmaz bu kadar basit dünyayı değiştirebilirsin fakat bu köfte bu şekilde yapılmaz hatta yenmez. illa değiştireceğim illa yarışma olsun diye yapma yazık

çok güzel dile getirmişsin sınırlı bakış açını ve sınırlı damak tadını konmaz diyerek, eleştiriye açık ol mu dedin bu cevabınla karşı tutumun ortada. dünyayı değiştirebilirsin ama köfteyi değiştiremezsin söznede çok güldüm. enteresan.

bende sana gülüyorum çünkü çoğu insan bilmiyor o yüzden ee güzel olmuş deyip not veriyor puan veriyor benbeyaz bu içli köfte ya rengi altın sarısı olmalı içi çok lezzetli dışı incecik bir şekilde açılmalı. bilen biri bunu yutmaz yemez canım.

hadi sen yavrum yarışmanla ilgilen yoksa kendini daha mutsuz hissedeceksin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…