Yöresel Tarif İçli Köfte (Pufidik Annem Sponsorluğunda :) )

Yöresel Yemekler

Genel değerlendirme puanınız ?

• 1 puan

OY: 3 6,3%
  • 2 puan

OY: 0 0,0%
  • 3 puan

OY: 1 2,1%
  • 4 puan

OY: 2 4,2%
  • 5 puan

OY: 4 8,3%
  • 6 puan

• 7 puan

OY: 6 12,5%
  • 8 puan

OY: 6 12,5%
  • 9 puan

• 10 puan

OY: 18 37,5%

• Ankete Katılan
    48
işte o kıyma makinası aynı zamanda köfte yapılıyor annem kullanıyor.tvde reklamı çok dönüyordu birara

ama ortası nasıl delik olcak bos cıkacak:44: cigkofte olsa anlarım, hepsini karıstır o ezsin biçsin kofte olarak uzun uzun cıkarsın.
miskamber bu işi ogrenince beni de aydınlatır mısın?
cidden almayı dusunuyorum makinayı, biraz arastırcam olmazsa nevresteyle senin kapını calarım bilgi icin

Son düzenleme:

Tamam canım ben yardımcı olurumKıymayıda çok güzel çekiyor

ben daha almadım. yaza doğru düşünüyorum almayı .içinde parçaları var sanırım yapacağın işleme göre o parçaları takıyorsun

Çiğköfte ve bizim yörenin analı kızlı köftesinin hamurunu yoğuruyor.İçinden 2 kez geçirdiğin zaman köfte hazır

simdi bu makina "icli kofte " makinası degil "kıyma makinası" mı?
yoksa bu cigkofte, analı kızlının koftesi falan onları yapabilen kıyma makinası, iclikofteyi yapamıyor ve onun makinesi farklı mı?

kusura bakma cok sordum ama kafam karıstı biraz. kıyma mak. buldum cunku ama hala o koftenin ortası nasıl bos cıkacak anlamadım...

Çiğköfte ve bizim yörenin analı kızlı köftesinin hamurunu yoğuruyor.İçinden 2 kez geçirdiğin zaman köfte hazır

annemler zamnında böyle elle çekilen et makinaları vardı.tahta parçasının üzerine falan çaktırırlardı.onun elektronik versiyonu dımı

Canım bu bildiğin kıyma makinası ama içinde içli köfte yapma ve sucuk aparatları var.Onlarla hem içli köfte hem sucuk yapıyorsun.Birde kıyma çekiyor.
annemler zamnında böyle elle çekilen et makinaları vardı.tahta parçasının üzerine falan çaktırırlardı.onun elektronik versiyonu dımı

Evet canım hatırlıyorum onları

Canım bu bildiğin kıyma makinası ama içinde içli köfte yapma ve sucuk aparatları var.Onlarla hem içli köfte hem sucuk yapıyorsun.Birde kıyma çekiyor.

Evet canım hatırlıyorum onları

super! fiyatı benim icin yuksek gibi gozukuyor ama her işi gorur, alınacaklar lsitesine ekliyorum simdiden
daha rahat arastırabilirim artık, cok tesekkur ederim nevreste.

not: hazal senin tarif nelere kadir, bana makina aldırıyor sonunda annene bunu iletmeyi unutma.
alınca da buraya tarif koyacagım gorursunuz, hamsili hem de

Son düzenleme:

Yok öyle bi dünya be befer. :)

Herkes istediği gibi yapabilir, bu da sizi ilgilendiren bi konu değil ne yazık ki..
İsteyen kıymanın içine kuş lokumu koyar öyle yer.. Aaay öyle yenmez diyemezsiniz siz..
Lütfen biraz mantıklı olun.
Herkesin damak tadı farklıdır..
Siz et met bişeyler yazmışsınız... Bizde de et konulmaz.. Eee ne diyeyim? Olmaaz et koyamazsın köftenin kimyasını bozamazsın!!! geveleyeyim mi burda?

Allah aşkına kendinize gelin.. Sizin damak tadınıza uymazsa gidin etli yiyin, isterseniz çiğ yiyin..
Ama insanlar istediği gibi yemek yapabilirler.. Tekrar yineliyorum, bu sizi ilgilendirmez..
Birazcık had yahu. Çok değil, biraz..

Eki Görüntüle 998920 bak dikkatli bakarsan içli köfte için parçası ayrı kıyma çekmek için ayrı

cok saol miskamber
ben de iclikofte makinası diye arattım buna özel siteler bile cıktı vay be dedim bayaa genis bir pazarı var...
inceleyince ölcülere baktım ki fabrika icinmis

sanırım ben de yaza ancak alabilmis olacagım, evin daha coook eksigi var.
tarifimi paylasırım o zaman

aslında benim uğraşacak zamnım olmuyor çünkü baya zaman alan bi yemek..annem sıkıştırıyor size geldiğimizde yaparız die bende anca yaza öncelikli ödemem ,almam gereken şeyler var.kullanan tanıdıklarım çok. çokta memnunlar

Son düzenleme:

Hayırlı olsun şimdiden

Hersey bittikten sonra kaynatmaya birakiyoruz ya yemegi, ne kadar süre pismesi gerekiyor????
Henüz o asamaya gelmeden sorayim dedim.
Su an kiymayi soteliyorum.

Olmadi ya, yapamadim. Anneme de hava attim üstelik.
Hamuru cok dagildi, tam toparladim dedim, sonra sekil vermeye calisirken yine dagildi, kirildi..

Ilk deneme, hüsranla bitti.

Canım iç malzeme soğuk olmalı yoksa yırtılmalar oluyor..:26:Hamurda mı problem oldu

Hamur olmadi Nevreste yaa.
Önce cok kuru oldu, bütün bulgur taneleri dagiliyor gibiydi, neyse avucumla su kattim, yogurdum az daha un koydum, yumurtayi zaten kirmistim derken, toparladi biraz, hamur gibi oldu biraz daha ama altini üstüne cevirince yine kiriliyordu. Ne yaptiysam tutturamadim kivamini, sonra kücük kücük sika sika iyice birlesmelerini saglayayim dedim, oldu sandim, parmagimla hamura sekil vermeye calisirken, yine hep kirildi.

en sonunda yesil mercimekli, patatesli kiyma yedik.

Canım hamuru iyice yoğurman gerekiyor..
Önce bulguru ıslatıyoruz.Daha sonra içine un ve yumurtayı ekleyip 15-20 dakika yoğurmalısınBirde bulgur ince olmalı Hatta tutmayınca içine irmik ekleyebilirsin
Pes etmek yok tekrar denemelisin hepimizin başına böyle şeyler geldi .Yaptıkça düzeliyor
Afiyet olsun

Öyle yaptim Nevreste önce bulguru islattim, sonra yumurta un ekledim, yogurdum ama... Acaba az mi yogurdum ben ya? 20dk yogurmadim sanki, olmadi diyip pes ettim sanirim. Yani bilmedigim icin biraz da, biraz yogurdum yogurdum, güzel bir hamur olusmayinca olmuyo yanlis yaptim dedim.

Tamam bir daha deneyecegim o zaman. Yok yok pes etmem, anneme hava atmisken, üstesinden gelmem lazim.

Canım daha fazla yoğurman gerekiyor demek kiBulgurdan bulgura değişiyor.Bazısı hemen tutuyor
Tamam sonucu bekliyoruzTabi o içli köfte yapılıp havası atılacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…