İçime dert oldu

Esinizin size "gel bizde kal" derken annesinin evini kast etmesi bana garip geldi. Siz, siz olamamissiniz henuz. Evi de benimseyip ikinizin evi gorememis belli ki, kendi evi olarak annesinin evini goruyor hala.
Bunun disinda her aci kisiye ozeldir. Bir insan esinin boyle zamanda yaninda olmayacaksa ne zaman olacak? Yasi 40 olsun 50 olsun, ana baba acisi bir seye benzemez. 50 yasindayken annenizi kaybedince caniniz daha az acimaz.
Anladigim kadariyla kayinvalidenizle oyle asiri bir sorununuz da yok, bence siz bir sure idare etmelisiniz, yanlarinda olmalisiniz.
Camasir, dinlenme, kendi yataginizda uyuma vs. Tabii ki normal istekler, fakat normal bir zamanda normal istekler bunlar. Su an esiniz ve ailesi icin normal bir zaman degil.
Sebepleriniz ve tartismanizin nedeni ne olursa olsun, esiniz sizi aramasa bile sizin aramaniz gerekirdi bence, sonucta babasini kaybeden o.
Bence bu surecte elinizden geldigi kadar yanlarinda olun, yalniz olmadiklarini hissettirin, rahatlikla kayinvalidenize gidebileceginizi, onun da size gelebilecegini dusundurun ki, "annem yalniz kaldi, birlikte mi yasasak?" Fikri esinizde olusmasin. Gereken sınırlari, acilari zaman asimina ugradigi zaman cekersiniz.

Bosanmak dile kolay da ..gerçekten kurtarabilir miyim onu düşünüyorum ne bileyim gerçekten ben böyle uyumsuz ,her şeye cırlayan bir insan da değilim. Bazen kendimi kötü hissediyorum ,acaba ben mi beceremiyorum bu işleri,ben mi kendimi sevdiremiyorum,bağlayamıyorum,kaç ay geçmiş halen benim bir hükmüm yok diye.

Siz olsanız bu gece kendi evinizde mi uyurdunuz,yoksa kayinvalidenizin evinde mi

Teşekkür ederim farklı bir bakış açısı ama kayinpederim ölmeden önce de çok sorunlarımız olduğu için bu da üstüne tuz biber oldu ve bunu maalesef bir bahane olarak (bahane olmasa da) gorememeye başladım. Çünkü benim eşim hep ilgisizdi. Öteki türlü haklısınız bu süreçte onu yeterince anlayamiyor,yanında olamıyor olabilirim ama çok yoruldum

Kocam neredeyse orda . Ona sarılıp üzüntüsünü paylaşırdım .
Ay siz de abartmadiniz mi kadın başka şehirden geliyor ayrıca yorgun, insan kendi yataginda yatmak ister, daha çamaşır yıkayacak, toplayacak. 2 ayda tabii ki acisi geçmez ama kendi evine geçebilir adam.

Ayni fikirdeyim. Kocaniza bir msj atin. Yaninda olmak istiyorum yazin, gelsin alsin sizi.
Anlayis anlayisi dogurur, inatsa inatlasmayi getirir.
Kızlar bu inatlaşma değil, ben inat biri değilim. Adam beni benimsemiyor,sahiplenmiyor hepsi bu. Evet hassas,evet annesi yalnız, evet ben bu hissi yaşamadım bilemem. Ama çok yanında oldum ,sarıldım, öptüm. Ama o bir kere bile ben ağlarken bunu yapmadi

Yani öncesini biz bilemeyiz tabi anlattıklarınızdan yola çıkarak yorum yapıyoruz. Yani çoğu erkek evlendikten sonra ilgisizleşiyor bunun çaresi de trip atmak kavga etmek ya da konuşmak değil. Tam tersine siz ona sevgi şefkat gösterdikçe süpriz yaptıkça erkek de size gelir. Herşeyi karşı taraftan bekliyoruz biz kadınlar ipleri eline al kocanın yanına git şuan herşeyden önemlisi kocan. Önce sarıl haklı haksız farketmez özür dile yanında olamadığım için üzgünüm kendimde değildim. Senin yanında olacağım iyi günde kötü günde de . Güzel bir yemek yap sarıl yanından ayrılma her dediğine ters bişey de olsa olumlu yanıt ver 1 hafta sonra aynı şekilde davranır sana inan bana . Zıt gidersen işin sonu boşanma. Sevgi istiyorsan sende aynı şeyleri yap. Bir erkeğin sevgisi anasından geçer. Annesine buket yaptır.

Ay siz de abartmadiniz mi kadın başka şehirden geliyor ayrıca yorgun, insan kendi yataginda yatmak ister, daha çamaşır yıkayacak, toplayacak. 2 ayda tabii ki acisi geçmez ama kendi evine geçebilir adam.
Ablacım benim kadar yorgunluğu bilen başka insan yoktur ben 8 aylık hamile halimle 40 derece havalelik ateşle ( o esnada kocam da ateşi vardı ) kaynanamın evinde kocam hangi koltukta yatıyorsa oraya koşuyordum sarılıyordum hastalık yorgunluk falan takmam yani o nerdeyse ben ordayım sülük gibi hahsjdjkd siz çok salıyorsunuz valla olmaz öyle bir gün ayrı yatsam kalp krizi geçiririm ben

Sevmeğiniz adamla 3 ayda evlenmişsiniz tanımadan, bana düşkün değil diye üzülüyorsunuz. Saçmalığın farkında mısınız?

Evinize geçmek istemeniz çok normal. Eşinizin de evinizde kalması, sizi bırakmaması gerekirdi. Annesini yalnız bırakmak istemiyorsa o sizde kalsaydı.
Sizin mantığınıza göre kadın sürekli kocanın peşinden koşmalı herhalde. Eşiniz neden siz hangi koltuktaysanız oraya koşmuyordu. Üstelik hamileymişsiniz. Sizin rahatınız daha önemli değil miydi?

Keşke sizde kayınvalideye gitseydiniz.. Eşiniz babasını çok yeni kaybetmiş farkında mısınız? Çok soğuk davranıyorsunuz

Eşiniz sizi ailesi olarak benimsememis - bence ilgi göstermemesinin sebebi de bu. Ailesine çok düşkün erkekler evlendikten sonra eşlerini benimsemekte çok zorluk yaşıyorlar. Akılları hep ailede , aile evinde kalıyor.

Babasını yeni kaybetmiş bir adamdan ilgi beklemek biraz bencilce olmuş. Çok taze daha, 2 ay baba acısı için hiçbir şey. İlgi göstermesi gereken taraf sizsiniz.

Ama evinize gitme isteğinizde yerden göğe kadar haklısınız. Zaten uzun bir süre kayınvalidenizde kalmış, üstünüze düşeni yapmışsınız. Orada annesinin demesi gereken “oğlum karının yanına, evine git tek kalmasın, dönünce yine gelirsin” olmalıydı ama nerdee. Oğluşu 2 gün evde tek kalamaz ama karısını tek bırakabilir. Ne güzel:)) Aileye adanmış erkekle evlilik herkesin dediği gibi çok zordur. Baba evdeyken bile öyleyse şimdi nasıl olacak kim bilir. Size annesiyle yaşama teklifi gelecek gibi duruyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…