İçime dert oldu

big girls dont cry

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2024
8
0
30
Kızlar iyi akşamlar. Öncelikle mevzunun başlangıcı cooook uzun yazsam sayfalarca sürer ama bu akşam olan şeyden bahsetmek istiyorum. Eşimle 10 aylik evliyiz ,ben 30 o 36 yaşında. 3 ay gibi kısa bir sürede evlendik,buna tanışma süreci dahil. Memurum,görevlendirme dolayısıyla 5 haftalığına il dışına tayinim çıktı. 16 Eylül itibariyle farklı bir şehirde çalışmaya başladım. Giderken eşimle biraz problemli ayrıldık,bunun milyon tane sebebi var belki ilerleyen süreçte bahsederim.Yaklasık 2 ay kadar önce kayinpederimi kaybettim, eşim en küçük cocuktur ve 35 yıl boyunca bilfiil ailesinden hiç kopmamis, 2 yıl üni hariç,tüm tatiller,bayramlar,tüm ömrünü karşılıklı birbirlerine adamislar. Kayınpederimin vefatiyla eşim çok sarsıldı ve kendine halen gelemedi 2 ay geçmesine rağmen her gün mezarını ziyaret eder ve agladigina Şahit oluyorum zaman zaman. Biz ilk 35 gün kayinvalidemde kaldık, gelen giden vs,kadıncağız yalnız kalmasın dedik,bize evleri yakın aynı şehirdeyiz kayinvalidemlerle. Sonra kayinvalidem 15 gün kadar başka bir şehirdeki eltimlere kalmaya gitti, benim gorevlendirme başlangıcı da tam bu sürece denk geldi 15 Eylülde gittim,eşim 2 gün yalnız kaldı,kayınvalidem 17sinde gelmiş tekrar bu şehre. Ben gittiğimde beni arayıp laf arasinda imalı imalı "benim oğluşum yalnız kalmış tek kalmış ben onu nasıl yalnız bırakayım? Benim küçüğüm o vs vs" dedi 37 yaşındaki adam 2 gün yalnız kaldı diye,ben de haklısınız iyi olur dedim.. neyse geçtik bunu biz eşimle aramız bozuk ayrıldık,bu 5 gün boyunca beni toplamda 5 kez aradı,o da her akşam iş çıkışı babasının mezarını ziyaretten sonra birkaç dk.. Sen niye hiç aramadın diyeceksiniz gittiğimin ilk günü oteldeyken şiddetli tartıştık ben de artık ondan umudu kestiğimi yazmayacağımı, aramayacağımı söyledim. Çünkü kendisi bana göre çok ilgisiz alakasız bir koca ve çok şeyden yoruldum kızlar . Kıyafetlerim yıkanması gerekiyor,üniforma vs ve regl oldum bu hafta ve hepsinin içime sinecek şekilde yıkayıp,kuruması için bugün tekrar şehrime geldim ,pazar dönücem. Eşim ben gittim gideli ,benimle beraber o da valizini topladı ve baba evine gitti, burda kendi evimiz olmasına rağmen gitti orda uyudu vs vs.. Yarin salca kaynatacak kayinvalidem. Esim bana dedi ki bize gelirsin uyursun yarın ben seni eve bırakırım çamaşırlarını işini halledersin dedi. Ben de çamaşırlar kurumaz o zaman ,sen beni en iyisi eve bırak ben gece gidince yıkarım, sabah da salçaya götürürsün beni dedim. Bi de inanılmaz yorgunum kızlar,5 gündür hiç bilmediğim buyuk bi sehirde inanın ayağımda yara çıktı sürekli kosturmaktan ayakkabı vurdu evime geçip rahatça uyumak istedim. Sonra otogardan beni kayinvalidemle aldılar, kayinvalidem ısrar etti gel bizde de makine var,yemek ye filan ,bizde yat diye. Saat bu arada 22:00.. Ben de yok dedim ben eve geçeyim. Bir yandan da eşim evet bizde de var diye filan ,sonra ben hissettim sinirlendiğini iyi hadi hadi hadi dedi gecistirir tarzda eve bıraktı valizi kapıya koydu gitti sarılmadan etmeden.. Yani bu bana reva mı? 5 gündür yoktum şimdi yine gidicem. Zaten kötü ayrıldık. Ben niye hep alttan almak zorunda kalıyorum? Saygısızlık mi sizce benim otogardan gelip kendi evimden işlerimi halledip uyumayı istemem? Eşimin beni bırakıp annesiyle uyumaya gitmesi peki normal mi? Bu arada gitmeden önce bana demişti ki annem abimlerden gelsin biz yine oraya geçeriz demişti? Kızlar ben napicam bu adam niye beni hiç sevmiyor? O kadar mutsuzum ki,bir yılım hep böyle geçti,ahh ah

Acıları taze diyeceğim ama kayınpederiniz vefat etmis eşiniz ve ailesi koparmamış zaten birlikte yaşamaya başlamasanız bari kayınvalidenizle inşallah

Herkes acısını nasıl yaşar bilemiyorum o konuda yorum yapamam.

Sizin düşünmeniz gereken konu ne zaman boşanacağım olmalı, bunun için adım atmalısınız.

İkimizin yaşadığı evi sahiplenmeyi hala annesinin evine giden bir adamı yanımda tutmam,net. Ben evde tek kalınca o kapıdan dönüp gidecek, hıı oldu.

Bunun sonunda kaynana ile beraber yaşamak zorunda kalmış bir gelin görüyorum. Gebe kalmamaya dikkat edin diyeceğim de yorumlarda ay yazmayı unutmuşum şu kadarlık hamileyim demenizden korkuyorum. Sizi bilmiyorum ama eşiniz memur kız buldum yaşım da geldi evlrnmiş olayım demiş gibi bir hisse kapıldım. Kayıpları yeni ama hödük her zaman hödüktür. Öncesinde de ayağınızı yerden kesmemiştir. Böyle yaşayamam ben derseniz hazır başka yerde çalışacakken iyice düşünüp karar verin.

Bence zaten anakuzusu olan adam babası ölünce X2 oldu, geçmiş olsun size...ne alaka ya uzaktan gelip kv evinde ne işiniz var

Bence 2 aylık yas tazedir. Benim kocam iki ay sonra benle ilgilenmiyon diye dırdır etse her şey eşinizinki gibi bambaşka olurdu yanlıs dahi olsa.

Ben seni haksız gördüm adam babasını kaybetmış sen birde kalkıp beni niye aramadı diyorsun ? Ben annemi kaybettiğimde ruhum bedenimden ayrıldı resmen 4 sene oldu halen kendime gelebilmiş değilim . Senin onun yanında olman gerekirken bir de ilgi bekliyorsun. Hem babasının ölümüne Hemde annesinin üzüntüsüne üzülüyor o yüzden orada kalıyor . Kendini onun yerine koy bence sen fiziken yorgun olabilirsin ama kocanın ruhu parçalanmış…

Gerçekten böyle ana kuzuları evlenmesin, yada oğluşlarından kopamayan anneler çocuklarını evlendirmesin.
Cerebesini kadınlar çekiyor boşansa travma boşanmasa ömrübillah çile.
Çoğu kadının ömrü kişiliği tam oturmamış adamları eğitmekle çürüyüp gidiyor resmen.

Sizi bırakıp gitmiş özü iyi veya değil çok önemli değil sanki

Hep kendi pencerenden bakmışsın, babasını kaybetmiş birisinden ilgi beklemek yerine göstersen?

Düşünce yapınızı hareketlerinizi hiç beğenmedim sizi haksız buldum.
Son 2 aya has bir durum değil ki bu, eşim saat 5te işten çıkar istisnasız 1 yıl boyunca nerdeyse her gün baba ocağına uğrayıp eve yedi gibi gelirdi. Haftasonlari cumartesileri babasıyla atölyede geçer,pazar günleri de ya gündüzden beraber bahçeye giderdik veya pazar akşamları beraber olurduk. Yani bu hep böyleydi. Ayrıca 35 gün bilfiil kayinvalidemlerde uyuduk, misafir ağırladık vs vs..

Siz haklısınız,bizim ev falan demiş,ne o öyle,annesinin evini kendi evi gibi görüyor.Bir de yoldan gelmişsiniz,annesinde kalması sizi evde tek bırakması çok ilginç.Sizin kendi evinize gitmek istemeniz gayet normal.Yoldan gelip gidip orda ben de kalmak istemezdim.
Bebek falan yapmadan ayrılın derim.Tamam babası vefat etmiş ama neden siz orda kalicaksiniz ki ...Bu adamdan koca olmaz bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…