Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet yaa Etkili Eleman nickin gibi etkisiz olmadığını biliyorum, o yüzden bi tık korkuyorum senden, ama bugün bomba gibiyim, kitapları çıkardım meydana hadi bakalım, iyi şanslar
Black Light rahat ol ben hala yarım kalanları bitirmeye çalışıyorum ama iyi bir okuyucuyumdur çok da salma kendini

Nasıl beğendin mi? Bende bu kitabı hariç üç kitabı var
Hala ne olacak diye bekliyorum. Yarısından fazlasını okudum ama bilim kurgu neresinde anlamadım. Vakit geçirmek için okunur ama ben çok beğenmedim. Ama merak ediyorum devamında ne olacak diye. Böyle devam ederse bu yazara bay bay diyeceğim

Sayfa yarışı yapıyorsak düş bence yani buna ne kadar ihtiyacım olacak bilemezsin

RUMKALE ( GAZİANTEP )

Fırat Nehri ile Merzimen Çayı’nın birleştiği noktada, bir yarımada üzerinde yer alan Rumkale, yüksek kayalarla örtülü bir tepede konumlanıyor. Tarihi bir kale olan Rumkale, antik çağlardan günümüze gelene kadar birçok farklı isimle anılmış. Örneğin, Sitamrat, Kal-a Rhomayta, Hromklay, Ranculat, Kal-at el Rum, Kal-at el Müslimin ve Kale-i Zerrin gibi. Mimari yapısında Genç Roma ve Ortaçağ karakteri taşıyan kale, oldukça eski bir geçmişe sahip ve hem kale hem de çevresinde birçok medeniyet gelip geçmiş. Fırat Nehri ve çevresinden ele geçen kalıntılardan, Rumkale ve çevresinin Yontma Taş Devri’nden bu yana bir yerleşim yeri olduğu anlaşılıyor.

Roma Dönemi’nde Hz.İsa’nın havarilerinden olan Yohannes’in, Rumkale’ye yerleştiği ve İncil’in bir kopyasını çevredeki mağaralardan birine sakladığı biliniyordu. Bu nedenle Rumkale, Hristiyanlar için ayrı bir önem taşıyor. Geçmişte Şanlıurfa ve Gaziantep arasında sınır görevi gören Rumkale, o zamanlarda Fırat Nehri kıyısında bulunuyordu. Günümüzde ise, üç tarafı Baraj Gölü ile çevrelenmiş bir yarımada görünümündedir. Ayrıca kalenin eteklerinde eskiden bir antik şehir yer alıyordu ancak şu an bu bölgenin sularla kaplı.

Rumkale’nin iki ana giriş kapısı bulunuyor ve biri Fırat Nehri, diğeri de Merzimen Çayı tarafında yer alıyor. Rumkale’ye eskiden bir köprü ile kara bağlantısı sağlanıyordu ancak şimdilerde bu köprünün sadece ayaklarının kalıntısı kalmış. Bu nedenden dolayı, Rumkale’ye sadece tekne turları ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Kale içerisinde; Şair Aziz Nersev Kilisesi ve Barşavma Manastırı’na ait kalıntılar ile birlikte aynı zamanda su kuyusu ve sarnıçlarına ait kalıntılar yer alıyor.

Günaydınlar Herkese

Jawlensky
kk birinci noteri
Life light
Eleadora
Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge
Bonus
Kukrim
K Kitapkontesi
Oriana
Natsume
Limonsuzzcay
nemesis
dayler dayler
Keira-
elektra
mimesis
ummhnisa
sudem34
Nikinik
Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa
Black Light
Mrsay
L LADY VEGA
HAbibte
fesang
A Aylakkadin
Boncobo
Disipline Girmis BirKadin
Homer Simpson
E Emine1990
Gelincik78
berresuu
yet07
A Atalanteda
mmelisaa
M Mavi Menekse
CipisS
Etkili Eleman
larinnia
Pozitivite
marmeladova
waitingirl
bir civciv annesi
Orangegreysky
La Vie

Günaydın

TEMMUZ AYI LİSTESİ

Listede eksik ya da yanlış varsa bildirir misiniz? bu mesaja dönüş yapmayanlar listeden çıkartılacaktır

C Calcifer 5 - 1176
kk birinci noteri
Life light 6 - 2140 syf
Eleadora 4 - 1218 syf
Levaiz 0
C Capanin Gururu Teyom 0
UcanSupurge 0
Bonus 2 - 340 syf
Kukrim 2 - 605 syf
K Kitapkontesi 3 - 397 syf
Oriana ??
Natsume 2 - 448 syf
Limonsuzzcay 9 - 2359 syf
nemesis 0
dayler dayler 0
Keira- 0
mimesis ???
ummhnisa ????
sudem34 0
Nikinik ??
Alp_BuRc 1 - 70 syf
X xnobodyx 1 - 760 syf
A Arrietty_ 3 -712 syf
Aspasiaa 4 - 1205 syf
Black Light 6 - 1108 syf
Mrsay 6 - 1778 syf
L LADY VEGA 5 - 1661 syf
HAbibte 5 - 1377 syf
fesang 2 - 832 syf
A Aylakkadin ??
Boncobo 4 - 845 syf
Disipline Girmis BirKadin
Homer Simpson 1 - 256 syf
E Emine1990 ??
Gelincik78 0
berresuu 8 - 1713 syf
yet07 4 - 1792 syf
A Atalanteda ??
mmelisaa ??
M Mavi Menekse 2 - 696 syf
CipisS 5 - 1178 syf
Etkili Eleman ??
larinnia ??
Pozitivite ??
marmeladova ??
waitingirl ???
bir civciv annesi 1 - 904 syf
Orangegreysky ???
La Vie ???

Ciela 3 - 1111 syf

Günaydın, benimkinde bir sıkıntı yok

42-868 syf canım bu sabah başladım.

Yanlış anlaşılmasın rakibimle aramızda olan sayı farkına gülmüşümdür.

Ulan calci...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…