Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Günaydınlar

Fiyatlar da artıyor bence bekleme fazla. İnce Memed'i okumalısın mutlaka ama peş peşe okuma zevk alamazsın

Davıd Eagleman - Beyin Senin Hikayen kitabını okuyorum.

Fiyatlar da artıyor bence bekleme fazla. İnce Memed'i okumalısın mutlaka ama peş peşe okuma zevk alamazsın
Fiyatlar artiyor diye gecen ay yüklü bi alisveris yapmistim esime de tembihledim sakin bana önümüzdeki ay kitap aldirma diye bakalim nolcak

Çok ilginç bir kitap okudum.
Nermin Yıldırım Unutma Beni Apartmanı nda Nilgün Marmara'nin intiharından bahsediyordu. Gerçekten ilginç bir intihar:
"Çocuklarının baş ucuna bolca kurabiye ve süt bırakıp kapılarını sıkıca bantladı. İçeriye gidip hava gazı fırınının içine kafasını soktu… Sürekli düşünmek fazlaydı ve sonunda düşünmekten vazgeçti Nilgün. 13 Ekim 1987’de, henüz 29 yaşındayken, kendini altıncı kattaki evlerinden aşağı bıraktı. Bir çığlık bile atmamıştı…"
Nilgün Marmara'yi ve şiirlerini araştırırken Nilgün Marmara'nin bitirme tezi olarak yazdığı ve sonradan kitap olarak basılan Slyvia Plath’ın Şairliğinin İntiharı Bağlamında Analizi adlı kitabı buldum. Slyvia da genç yaşta intihar etmiş bir şair ve Nilgün Marmara'nin da ondan etkilendiği düşünülüyor.
Açıkçası her ikisinin de şiirleri pek anlamadım Marmara'nın anlaşılır şiirlerinden alıntı yapıyorum

"biliyorum bir gün dayanamayacak küçük kalbim
arkamı dönüp inandığım ve güvendiğim herşeye
veda edeceğim"

"ey iki adımlık yerküre
senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!"

Bu ay in kitabini bulamadim
Halbuki adim gibi emindim gordugume daha onceleri. Sistem de cikmiyor. Ya hayal gordum yada belirli bir sure sonra satiyorlar. Oyle bir durum oldu.

Ikinci kitap olarak
Hüseyin Kiran dan Resul u sectim.
Konusunu bilmiyorum. Kapak fotosuna kandim yeni kutuphanede görünce

Eklentiler

• 16448596158426078465641815560924.jpg
    41,9 KB · Görüntüleme: 24
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…