Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
'Öyle bir hayat yaşıyorum ki,
Cenneti de gördüm, cehennemi de.
Öyle bir aşk yaşadım ki,
Tutkuyu da gördüm, pes etmeyi de.
Bazıları seyrederken hayatı en önden,
Kendime bir sahne buldum oynadım.
Öyle bir rol vermişler ki,
Okudum okudum anlamadım.
Kendi kendime konuştum bazen evimde.
Hem kızdım hem güldüm halime
Sonra dedim ki ' söz ver kendine '
Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin.
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin.
Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin.
Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.
Öyle bir hayat yaşadım ki, son yolculukları erken tanıdım.
Öyle çok değerliymiş ki zaman,
Hep acele etmem bundandı
Anladım...'

Bu şiirde Nietzsche’nin bahsettiği aşk Lou Salome mi acaba

Salome mi bilmem ama şiir muazzam

Bu söylediklerin üzerinde ben de çok düşündüm, Inanç insani ayakta tutan en değerli sey .Ama Nietzsche onu da öldürmüş.Bu kadar karamsar olmasının sebebi de bu belki de

Arkadaslar hepinizden cok ozur diliyorum. Yorumlamaya katilamadim.kafam o kadar yogun ki. Kontrolum vardi bugun. Bebegin suyunda azalma olmus. Cok kritik bi seviyede degil ama haftalar ilerledikce risk artıyor erken dogum olabilir. Biraz daha bebegim icimde buyusun istiyorum insallah sıkıntısız bi sekilde durabildigi kadar durur. Bu sebeplerden ogleden beri kendimde degilim pek.
Kitap icin de şunu soylemek istiyorum. Iyi ki ortak okuma yapip okumusuz. Cok begendigim bir kitap oldu.psikolojik tahliller cok guzel yapilmisti.

Kitabı okurken Şen Bilim kitqbında geçen şöyle bir paragraf bulmuştum ;

Tanrı öldü. Tanrıdan geriye bir ölü kaldı. Ve onu biz öldürdük. Kendimizi nasıl avutacağız, biz katillerin katilleri? Neydi bıçaklarımızın altında ölümüne kan döken, dünyanın sahip olmuş olduğu bu en kutsal ve en kudretli şey: bu kanı kim silecek üzerimizden? Kendimizi temizlememiz için hangi su var? Hangi kefaret bayramlarını, hangi kutsal oyunları icat etmemiz gerekecek? Fazla büyük değil mi bize, bu amelin yüceliği? Sırf ona layık görünmek için bizim de tanrı olmamız gerekmez mi?

Canım düzelmemişti suyu son kontrolde iyiydi sanki.

Off naptın sen böyle , yaktın geçtin Biliyorum ben bu şiiri ama kime ait hatırlayamadim

Bu söylediklerin üzerinde ben de çok düşündüm, Inanç insani ayakta tutan en değerli sey .Ama Nietzsche onu da öldürmüş.Bu kadar karamsar olmasının sebebi de bu belki de
Evet tutunacağı hiç bir şey yok, aile bağları yok, dostları yok bir evi bile yok. En güçlü varlığı kafasının içindekiler onu o yapan da onlar işte bunun çok farkında olduğu için, kendisinin çok farkında olduğu için hiç bir şeye değer de vermiyordu ya da öyle görünüyordu. Dr. İle dostluklarını devamında gözlemlemek isterdim ya da gerçek hayatta hayatının devamına şahit olmak isterdim.
Yanlış hatırlamıyorsam ölmeden önce bitkisel hayat veya koma gibi bir şey geçirmiş, bu karamsarlığından doğan acısından başka neye bağlanır ki?

Canım düzelmemişti suyu son kontrolde iyiydi sanki.
Şoyle soyliyim 9.63 du 3 hafta once. Bugunku olcumumde 6.34 cikti. Doktorum 5 in altina duserse erken dogum dusunebiliriz dedi. Bebegin kordonundaki kan akimi ve plasentanin durumu belirleyecek bunu dedi. Cok sukur bunlarda bi sıkıntı yok simdilik. Ama icim icimi yiyo iste

Çok geçmiş olsun. Sağlıkla vakitlice al kucağına.

Inslalah sağlıkla kucağına alırsın. Bak az önce ümitten söz ettik düzeleceğine inan, biz de dua edeceğiz sana ve bebeğine

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…