Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fikirlerinin duyulmasını istiyordu ama onlara nasıl sahip olduğunun bu şekilde yazılması hatta sonunda ağlamış olmasının yazıldığını ister miydi

Fikirlerinin duyulmasını istiyordu ama onlara nasıl sahip olduğunun bu şekilde yazılması hatta sonunda ağlamış olmasının yazıldığını ister miydi
bu kitapta okuduğumuz adam kesinlikle istemezdi, ama bence günümüzde tanınan Nietzsche isterdi

Nietzsche gerçekte de öldükten sonra kıymetinin bilineceğini düşünüyormuş. Kitapta bir kaç yerde de vardı bunun vurgusu. Adam zaten hiççi bunu da umursamazdı bence
Evet kitapta da geçiyordu o dönem kıymetinin bilinmediğini hatta belki yüz yıl sonra çok daha değerinin anlaşılacağına dair birşeyler vardı ki çok da hakli

Divan kitabını okuyun mutlaka

Öncelikle kitabı mutlaka tekrar okuyacağım çünkü eminim her okumada bambaşka anlamlandıracağım ve özümseyeceğim.
Kitabın karakterlerinin gerçek olması beni ayrıca meraklandırmıştı başlarken.

Nietzche ve Dr Breuer'in sohbetlerindeki soruları hep kendime sorulmuş gibi içimde cevapladım, kendimle tartıştım:)
Bu kitap okudum bitti denecek bir kitap değildi benim için; iç dünyamı gözlemlediğim, eleştirdiğim bi süreç oldu.

Yersiz şişirilen bir kitap olmadığı için ayrıca mutluyum:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…