Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oblomovu önsözde de belirtildiği gibi bir werther bir dön kişot gibi gördüm ona kızamadım çünkü bir hasta gibi durdu hep gözümde gerçekten Olga onu değiştirecek sandım ama olmadı evlenmemiş olmalarına sevindim hatta kitabın beni ters köşe eden yanı 3 yaşında bir çocuktan bahsedilirken önce zahar ve anisyanın çocuğu olduğunu sandım ama değilmiş Olga için cesaret edemeyen onun hizmetçilerin dedikodu malzemesi olmasına dayanamayacak incelikte olan adam nasıl çocuk yapardı ? Önsözde stolz batı oblomov Doğu benzetilmesi yapılmıştı gerçekten de öyleydi oblomovun köyünden bahsedilirken öğleyin ölüm sessizliğinde uyudukları bahsediliyordu oblomov ise ömrünün öğle vaktinde sayılırdı güneşin en bol olduğu en verimli saatte o ise derin uykuda ölümüne üzüldüm agafyanın yeniden yalnız kalmış olmasına bu kez derinden yaralanmasına içimi çektlm zahar oblomovdan daha oblomovdu ama sonunda Efendisinin kıymetini gerçekten anlamıştı agafya ve oblomovu yakınlaştıran ikisinde gerçekten saf ve masum oluşuydu çocuğu stolzlara evlat olarak vermesi yüreğimi burksa da bir annenin evladının iyiliği için yapabileceği doğru karardı genel olarak sevdim kitabı sayenizde ben de okumuş oldum mutluyum

Hayır kitabın adı da öyle unutulmaz ki yıllar sonra okuyayım unuturum hangi kitap olduğunu desem de olmaz
Kitabın adı unutulacak gibi değil ki. Kitabın karakteri zaten kitabın yazarının ününü çoktan geçmiş.Tıpkı Don Kişotun ününün Cervantes' i geçtiği gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…