Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oblomovu okuduğum dönem benim için çok iyi bir zamanlamaydı. Ben kisilik olarak enerjik ve birşeyler üretmeye çalısan duraganliga tahammul edemeyen bir insanım. Ama bu kitabi okudugum donem mental anlamda kendimi iyi hissetmediğim ve yataktan kalktıgımda bile mecbur olduğum için kalktığım berbat bir dönemdeydim.Bu kitabın sonunu okuduğumda çok düşündüm silkelen ve kendine gel dedim. Açıkçası pozitif anlamda bir etkisi oldu bana 🥰 Yazar bence Oblomovlugu sebeb sonuç ilişkisi çerçevesinde çok iyi anlatmış

zaten annesi izin vermiyo sevgili yapmasına bile:KK70:
bide evlenirse kızın mali mülkü de olacakmış aileler denk olacakmış:KK70: o çocuk biraz zor evlenir.
Sevgilisi olsa bile anası konuşma metni hazırlar bunları konuş yaz falan der herhalde 😅

Oblomovu okuduğum dönem benim için çok iyi bir zamanlamaydı. Ben kisilik olarak enerjik ve birşeyler üretmeye çalısan duraganliga tahammul edemeyen bir insanım. Ama bu kitabi okudugum donem mental anlamda kendimi iyi hissetmediğim ve yataktan kalktıgımda bile mecbur olduğum için kalktığım berbat bir dönemdeydim.Bu kitabın sonunu okuduğumda çok düşündüm silkelen ve kendine gel dedim. Açıkçası pozitif anlamda bir etkisi oldu bana 🥰 Yazar bence Oblomovlugu sebeb sonuç ilişkisi çerçevesinde çok iyi anlatmış
Kitabın üzerimdeki etkisi ancak bu kadar iyi anlatılırdı canım ❤️

Agafya ona çok iyi baktı ama . Karısı oldu sonra.
Agafya da bir nevi oblomov du. Hayatı sadece iş ypamakşa geçmiş. Sevmek sevilmek nedir bilmiyordu. Hizmet etmek için dünyaya gelmişti sanki. Aşık oldu ama yine de değişmedi

İyi Akşamlarr🥰
Hangimiz biraz Oblomov değiliz ki diye başlamak istedim:)

Okurken çok fazla hak verdiğim yerler oldu ama kolundan tutup çekiştirmek istediğim yerler de:)

Oblomov'un ilk sorunu yetişme tarzıydı; herşeye çok kolay ulaşabilen bir aileden gelmişti ve en basit bir şey için harekete geçmek bile çok zorluyordu onu.
Aslında zorlamak da demeyelim bu yaşam tarzını benimsemişti ve değişmek ister gibi konuşsa da aslında istemiyordu.
Ama fiziksel olarak ne kadar durağansa, kafasındaki düşünceler bir o kadar hareketli ve
fazlaydı.

Ayrıca kitabın anlatımı dili oldukça akıcı ve anlaşılırdı. Keyifle okudum:)

Ştols , Zahar'ı yanına almak istedi. Ama Zahar , Oblomov'a o kadar sadıkki hergün onun mezarına gitmek istediğini ve onun yaşadığı sokaklarda yaşamak istediğini söyledi.
Çünkü oraya gitse çalışmak zorunda kalacak 🤭

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X