Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
eskiden okuyomusum şimdi farkettim artık okuyamıyorum
galiba öyleydi canım ya ama bana göre hala gideri vardı yani:)
Zemberekkuşu’nun güncesini almıştım bende C Calcifer in tavsiyesi ile. Topik ilk açıldığı zaman ama hâlâ okumadım
Merak ediyorum bütün kitaplarını. Belki tek tek alır okurum 1Q84 setini.
Bence yine güzel okuyosun.
Ki yoğunluğuna rağmen gayet de iyi maşallah

Ben de okurken sürekli araştırıyorum ve beni araştırmaya yönlendiren kitapları ayrı bi severim:)
Grange'in de betimlemelerine bayılırım mesela anlattığı yerleri hemen açıp bakarım :)
Sonra dövizin durumunu düşünmeden gitmeyi hayal ederim

kar yüzünden idari izinliydim canım ya. Bir haftada okuduklarım işte bildirimdekiler.
işle beraber zor oluyo artık okumak.
eskiden sevdiğim işi yapiyodum okuyodum. şimdi hem yoruluyorum hem işi sevmiyorum okuyamıyorum.

onu da okuruz beraber inşallah

kendine gel sen turkiyede yaşıyorsun
senle bu araştırma işine bi düşelim o zaman :) sembol olan çok şey vardı sanki kitapta:)

Doğaçlama gelişen ortak okumaların tadı bir başka oluyor bence

aynen öyle eleam
ama bir rüzgar gibi geçti bide yer deniz öykülerini yalnız okuduğuma pişmanım.
toplu okusaydık benim için çok çok daha güzel olurdu diye düşünüyorum

kendine gel sen turkiyede yaşıyorsun
senle bu araştırma işine bi düşelim o zaman :) sembol olan çok şey vardı sanki kitapta:)
Ben fazlaca not almıştım ama İzmir'de bütün defterlerim:)
Annemden foto isterim evine dönünce:)

aynen öyle eleam
ama bir rüzgar gibi geçti bide yer deniz öykülerini yalnız okuduğuma pişmanım.
toplu okusaydık benim için çok çok daha güzel olurdu diye düşünüyorum
Yerdeniz i okurken sıkıldın mi ve tamamını okudun mu?
Bazı kitaplar var listemde okumak için kendimi hazır hissetmem gerekiyor, işte Yerdeniz onlardan biri bir de yüzüklerin efendisi aynı kategoride, ilham bekliyorum

Tabiki inşallah. Birlikte okuma yapmak daha güzel oluyor

yüzüklerin efendisi kitabı bu seriden esinlenilerek yazılmış.

ursula teyzenin kitaplari çok fantastik değil eleam:) yarı fantastik yari gerçek. Dili çok güzel. duygu ve düşünceleri aktarımı çok güzel. ben hiç sıkılmadan çok hızlı okumuştum.
sonra da mariferler serisini okudum ona da bayılmışım. ama yerdeniz bir harika
bir çocuktan basliyo öykü. o çocuk büyüyor olgunlasiyo yaslaniyo. o sırada yaşadığı tüm maceralar eski düşüncesi ve yeni haliyle düşünceleri duyguların değişimi çok güzeldi.

bir kadının kaleminden çıkması da avantaj bence. klasiklerdeki yalın kadından çok kadının aslında basit görülürken ne kadar derin ve mükemmel canlılar olduğunu, fikirleri cesareti kendi hayatini yaşamasını çok güzel aktariyo.

bence sen seversin:) akıcı sade bi dili var ama kurgu duygu ve düşünceleri aktarım çok iyi:)

Yerdeniz
C Calcifer de görüp aldım o daha başlamadı ben çoktan tükettim
Araştırma ekibine dahil olamıyoruz ya hiç kıskanmıyorum
Sensiz araştırma mı olurmuşmuşşş

Sahilde Kafka'yi ben sevmemiştim belki de anlayamadım bilemiyorum. Sonunu da bağlamamış her şey muallakta kalmış gibi geldi bana
İşte bu bütün kitaplarında var ben artık bu durumu yazarın tarzı olarak değerlendirdim:)
Sadece sonu bağlanmıyor diye değişik tattaki dilini zekasını göz ardı edemedim:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…