Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annemlerde çocuk kitapları buldum, ben de okuyabilir miyim bunları acaba?

Küçük Lord, rahmet öyküleri ve pembe incili kaftan var. Bir de peri bacılar diye bir kitap (mavi dizisi yazıyor üzerinde)

Ama sen vişne bahçesini beğenmemiştin çocuk kitabı gibi diye
Çocuk kitabı gibi diye değildi, tiyatroydu ya. Ben ilk defa tiyatro okudum, böyle sürekli isimler büyük harfler ile yazılıydı, davranışları vs de parantez içinde yazılıyordu, rahatsız oldum. Alışık değildim tiyatroya.

O zaman da yaptığın yorumu görünce yanlış bulmuştum ve rahatsız olmuştum, kitap okuyan birinin bu tarz bir yorumu beni üzer kim olursa olsun. Bu ne biçim kitap yazılar ne böyle çocuk kitabı gibi demiştin. Kitabı alırken içeriğine bakmadın sanırım, ya da kapağın tasarımı cezbetti.
Bu tarz bir kitaba rahatsız oldum, bu ne biçim kitap, çocuk kitabı diye yorum yapılmaz, tiyatro kitapları bana hitap etmiyor, benim tarzıma uygun değil, yada beğenmedim denir.

Kitabı almadan önce içeriğine bakarız kısa konu özetine bakarız ne anlatıyor diye en olmadı arka kapağını okuruz ki fikir edinelim diye, kaldı ki burada bir artimiz daha var okuyanların yorumları, bunlardan birini yapmış olsaydın zaten tiyatro olduğunu görürdün.

Vişne bahçesi benim okuduğum ilk tiyatro oyunu ve bana tiyatoroyu sevdiren kitaptır. Aslında doğru yerden başladın ama ne okuduğunu bilmediğin için soğudun tiyatro kitaplarından belki de.

Bugün onca konuşma üzerine bu yorumu görünce yine üzüldüm.

Bu nasıl bir yorum Calci? Profesor olması elestiremeyecegim, illa ki begenecegim anlamına gelmiyor ki eleştirim sadece yüzeysel olduğu yönünde. Sen seversin ben sevmem, bu dayatma gibi yorum çok anlamsız olmuş.

Evet haklısın, yaptığım yorum çok yanlıştı. Zamanlamam yanlıştı sanırım, bi de intetnetten aldım tiyatro olduğunu bilmiyordum, klasik bir roman sanmıştım canım. Ama tiyatro okumaya devam edecem, yanlış bir zamanda okuduğum için bana güzel gelmedi sanırım.

Ben de biraz eskiye bakınca yaptığım bir kaç yorumdan çok rahatsız oluyorum. Kitap okumak bana göre ayrıcalıktır, kitap okuyan insanların diğer insanlara göre daha düzgün konuşması gerekiyor. Ben öyle düşünüyorum yani. Mrsay da sövme konusunda uyarı yapmıştı. Öyle dank etmişti.

Son düzenleme:
Ha bu arada biraz alısınca güzel geldi vişne bahçesi bana, ben tiyatroya alısık değildim hiç :) Shakespear okumayı düşünüyorum. Kitap alırsam 3 tane var aklımda

İlk defa okunan yazarı yarım bırakma taraftarı degilim, bitiririm. Kitap hisleri, aynı kişi farklı zamanda bile uyumsuz olabiliyor. O yüzden uyuşmuyor deyip kurtulamazsın onermeye devam etmelisin
Bence ruhun istekleri değiştiği için dönemsel farklılıklar oluşuyor, mesela benim yarım bırakıp devam ettiğim sonra ben acaba bunu o zaman niye seri bir şekilde okumamışım dediğim olur .
Kendimi dinlerim ben ,baktım o an zorluyor beni o kitap bırakırım ,zamanını beklerim ki verimimi alayım .

Dogru zamanin denk gelmesi çok önemli

Bu nasıl bir yorum Calci? Profesor olması elestiremeyecegim, illa ki begenecegim anlamına gelmiyor ki eleştirim sadece yüzeysel olduğu yönünde. Sen seversin ben sevmem, bu dayatma gibi yorum çok anlamsız olmuş.
Sonraki yorumlarımda yazdım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…