Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sonraki yorumlarımda yazdım
Genel olarak yazayım, diğer yorumlarını da okudum. Benim yazdığıma cevap göremedim Calci.
Okumaya yeni başladım evet. Yazar ve kitap bilgim sınırlı evet. Ama bu zamana kadarki birikimimle analiz edebiliyorum.
Bu parmak sallar gibi üsluptan hiç hoslanmadim.

Genel olarak yazayım, diğer yorumlarını da okudum. Benim yazdığıma cevap göremedim Calci.
Okumaya yeni başladım evet. Yazar ve kitap bilgim sınırlı evet. Ama bu zamana kadarki birikimimle analiz edebiliyorum.
Parmakla sallayan biri olmadığımı düşünüyorum ki kimseye ne üstten bakan değilim. Aynı düşüncelerde değiliz diye bu kadar yükselme şaşırdım çünkü ben Eleadora Eleadora ve C Capanin Gururu Teyom a da yazdım. Böyle bir tepki almadım. Bu mesajından sonra cevap yazmayı da düşünmüyorum

Bu nasıl bir yorum Calci? Profesor olması elestiremeyecegim, illa ki begenecegim anlamına gelmiyor ki eleştirim sadece yüzeysel olduğu yönünde. Sen seversin ben sevmem, bu dayatma gibi yorum çok anlamsız olmuş.

eleştiri yaparken dikkat edelim diye demiş. bunda alınacak bişey yok ki. burda bir sürü insan var yorumlara göre seçim yapan.

kaldi ki yeri geldi Tolstoy konuşuldu eleştirildi burda. Başka yazarlar eserler de elestirildi. ben katılıyorum calcifera. hepimiz her aklımıza geleni yazip okuyacak insanları sogutabiliriz.

cümlelerimizi özenli secmeliyiz eleştiri yaparken.

Burda kimsenin kimseyi küçümseme gibi bir durumu olamaz zaten.Hiç bir sosyal statü hiç bir birikim bunu yapmaya hak kazandırmaz .Ancak bir takım yönlendirmeler ,farklı açıdan baktırmalar yaptırılabilir doğru bir üslup ile.
Herkes okuduğundan aldığını ,anladığı kadarını yazar doğal olarak.Herkes aynı düşüncede ve algı da olamaz ki.Nezaket çerçevesinde isteniliyorsa dediğim gibi yorumlaşmalar olabilir yada görmezden gelinir size uymayan şey.
Bazı eleştiriler gerçekten bu şekilde bir imaj veriyor dışarıdan,sert kaçıyor dışardan bakan bir göz olarak bunları söylemeden edemeyeceğim.

eleştiri yaparken dikkat edelim diye demiş. bunda alınacak bişey yok ki. burda bir sürü insan var yorumlara göre seçim yapan.

kaldi ki yeri geldi Tolstoy konuşuldu eleştirildi burda. Başka yazarlar eserler de elestirildi. ben katılıyorum calcifera. hepimiz her aklımıza geleni yazip okuyacak insanları sogutabiliriz.

cümlelerimizi özenli secmeliyiz eleştiri yaparken.
Özensiz hangi cümleme istinaden söyledin bunu. Bir kitap için yüzeysel buldum, daha fazla felsefe bekledim yorumum mu özensiz.

Özensiz hangi cümleme istinaden söyledin bunu. Bir kitap için yüzeysel buldum, daha fazla felsefe bekledim yorumum mu özensiz.

ben genel olarak yorum yaptım şahıs bazında yorum yapmadım.
ben dahil herkes burda yazdığı kitap yorumlarında eleştirilerinde dikkatli olmalı. söylemek istediğim bu. özel olarak kim ne yazmış diye takip etmiyorum

Bence ruhun istekleri değiştiği için dönemsel farklılıklar oluşuyor, mesela benim yarım bırakıp devam ettiğim sonra ben acaba bunu o zaman niye seri bir şekilde okumamışım dediğim olur .
Kendimi dinlerim ben ,baktım o an zorluyor beni o kitap bırakırım ,zamanını beklerim ki verimimi alayım ☺️.

Ne kadar hoşsunuz :KK16:

Bu nasıl bir yorum Calci? Profesor olması elestiremeyecegim, illa ki begenecegim anlamına gelmiyor ki eleştirim sadece yüzeysel olduğu yönünde. Sen seversin ben sevmem, bu dayatma gibi yorum çok anlamsız olmuş.

Tosbik senin de bu yorumların bir tık saldırgan olmuş ama 🤷🏻‍♀️
Ben hiç böyle düşünmedim yorumları okurken.
Kimse kimseyi kitap bilgiyse yargılamıyor, ki öyle olsa sohbet edemeyiz o kadar diye düşünüyorum. Fikir alışverişi yapıyoruz biraz daha yapıcı olmak lazım.
Konunun burada kapanmasını istiyorum. Kitap topiğinde gerginlik istemiyorum
Pişman olacağım nerdeyse sabah konuştuğuma, bu kadar uzayacağini bilseydim 🤷🏻‍♀️

Tosbik senin de bu yorumların bir tık saldırgan olmuş ama 🤷🏻‍♀️
Ben hiç böyle düşünmedim yorumları okurken.
Kimse kimseyi kitap bilgiyse yargılamıyor, ki öyle olsa sohbet edemeyiz o kadar diye düşünüyorum. Fikir alışverişi yapıyoruz biraz daha yapıcı olmak lazım.

Pişman olacağım nerdeyse sabah konuştuğuma, bu kadar uzayacağini bilseydim 🤷🏻‍♀️
Konuşamadığım ve yorumlaşamadığım bir topik kurmadım. Kimsenin kişisel alınganlıkları ile bozulacak bir topik kurmadım. Tavırlardan hoşlanmayan ona göre davranır 🤷

Bence yazı diliyle konuşmak farklı oluyor. Yazarken duyguyu geçiremiyoruz doğal olarak, ve sertmiş gibi geliyor insana.

Calci ablayı hepimiz uzun zamandır tanıyoruz, asla kimseye tepeden bakmayacağını çok iyi biliyoruz, yani en azından bilmeliyiz.

Siz benden önce de bu topikte vardınız, haliyle benden daha çok aşinasınız bu tarz bilgi alış verişine.

Dürüst olayım , gerçekten tarafsız ve samimi söylüyorum, ben calci ablanın azarlar gibi konuştuğunu düşünmedim okurken. Hatta karşılıklı yorumlaşmaların bu kadar seviyeli olabilmesi, kitap okuyan insanların neden farklı olduğunu ve toplumda kendilerini niçin belli ettiğini bir kez daha gösterdi bana.

Ama parmak sallamak söylemi bence doğru olmamış.

Uzlaşmacı konuşmaya çalışmış herkes, yorumları okudum, ama sizin bu cümleniz, aksine ortamı germiş gibi duruyor.

Uzun zamandır tanıyorsunuz calci ablayı, bence asla böyle bir tarzda konuşma yapmayacağını bilmeniz gerekirdi 😊❤️

Ha bu arada, misafiri var, o yüzden aceleyle yazıp çıkıyor. O yüzden belki sert geldi cümleleri. Ama dediğim gibi bana söylese o cümleyi, ben alınmazdım. Çünkü calci abla asla öyle konuşmaz, ya hızlıca yazmıştır ya da ben yanlış anlamışımdır derdim. Gerçekten çok samimi söylüyorum.

Korumayın calciyi bakayım korkmayın konuşun ben korurum sizi :confused: asker gibi dikiliyor başımıza ahaha :KK70:bilmesem ikizler olduğunu kesin Koç Burcu derdim:rolleyes:
Siz de Bonus hanımefendi ile gözümüzün önünde sevgi pıtırcığı olmayın lütfen ☝🏼

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X