Hoşbeş Sayfası

Muko abla hadi hayirli haberle don bugun.
Asli ne guzel ya hem yemegi hem yapmayi seviyorsun.ben yemesini severim ama bir turlu yapmaya firsat bulamiyoeum.gecen gun bir syru yemek tariflerim vardi.evde de dolaplari ayiklarjen buldugum foto albumum.artik resim bastirma diyebir sey yok fazla.kalmis o album bos.aldim butun tarifleri kenarlarini kestim yerlestirdim albume.cok guzel defter gibi oldu.hem temiz hem duzenli bir de vanilya kokulu :)) vanilya posetlerinin arkasindaki tarifleri de kesmistim.

Filiz ilgimi çeken tarifleri denemeyi seviyorum.Yoksa mutfağa aşırı düşkünlüğüm yok.Heyecan yapıyorum ortaya resimdeki gibi birşey çıkacak mı diye.Evet şimdi resim bastırma kayboldu.Ne heyecan yapardık resimleri almaya gittiğimizde.Şimdi şipşak herşey.Ama ortadan kayboluyor çoğu.Ya cd bozuluyor ya telefondan siliniyor.İyi yapmışsın tarifleri toplamakla.Ben de hep küçük kağıtlara yazar atarım oraya buraya.Nasıl olsa nette var diye düşünüyorum.

Sinirim bozuldu sabah sabah.Bizim diğer dükkan da var ya.Dün msn'den kontür attırdılar bana kırk tl'lik.Ben de attım çünkü devamlı atıyorum hiç şüphelenmedim.Meğer patronun küçük yeğeni kendine attırmış.Az da değil ya.Bastı bacak bir görsem onu mahvedeceğim.Çocuklara terbiye veremiyor bu aileler.Eski usul yapıp bir temiz döveceksin.Gerçi dayaktan da anlamıyorlar.Kapatacaksın bir odaya iki gün çıkarmayacaksın bak o zaman disipline giriyor mu girmiyor mu.

Filiz bu Dağhan ne karaktersiz çıktı ya.Ne dedikodu yaptı diğerleri hakkında.Halbuki Kavak Yelleri'ni sırf onun için izliyordum.Düştü gözümden.Duygu'yla birbirlerine gaz verip duruyorlar.Ünlüler bu hafta böyleydi,birbirlerine karşı soğuktu diye olmasını istedikleri şeyleri görüyorlar.Ünlüler de onlar hakkında hiç konuşmuyor.Bennu da gitti.Irmak hiçbir işe yaramıyordu halbuki.Bennu'nun dedesi Atatürk'le Samsun'a çıkan grubun içindeymiş.Binbaşıymış dedesi.Kadının asilliği oradan geliyor demekki.

Selma Ergenç Orlando Blom'la reklam filminde oynayacakmış.Sitenin okuyucu yorumlarını okudum da herkes Algida'nın kanserojen maddeler içerdiğini,Algida'da çalışan hiçkimsenin ailelerine dondurmadan yedirmediğini yazmış.Avrupa'da devamlı mahkemeliklermiş.Biz de çok yeriz yazın.Hangisine güveneceğiz.Dondurmayı da evde yapmak şart oldu.Bir kere yapmıştım.Basit aslında da tembellik işte.

Aslı'cım mamalar çok güzel görünüyor ama benim hiç yiyesim yok .
Bu Emine canımı sıktı yine. Kist biraz büyümüş şekli yine değişmiş yarın renkli dobler çektiricem .
Seni keselim ( boşuna kasap demiyorum) ne bekliyorsun dedi .Kanda kanser çıkmadı zamanla küçülürse diye düşündüm ondan biraz beklemek istedim dedim . Belki de kanserin ilk evresiyse bunda kanda çıkmaz ancak yatıldığı zaman kanda çıkar dedi onun için beklemeyelim ailenle konuş kararını ver keseyim seni dedi.Bende kızlarla konuşup ,Haziran yirmisi gibi olayım diyorum . Bakalım Allahtan hayırlısı.

Abla doktor alalım dediyse vardır bir bildiği.Benim bildiğim kist ameliyatları kolay oluyor.En kısa zamanda hallet de kafan da rahat olsun artık.

Aslı, yine döktrmüşsün. iyi ki mutfağa aşırı düşkünlüğün yok. Olsa daha ne yapacaktın acıba?

Aslıtoşum, pastırma en tuzlusu. Tabi ki zarar. Yıkasın da yesin. O esmer şekerler boyalıymış. Benim kardeşimin arkadaşı da Ankara'daki lüks otellere esmer şeker veriyormuş. Boyası yurtdışından geliyormuş. Millet sağlıklı diye daha sağlıksız bişey yiyor. Biz Torku'nun şekerini alıyoruz kızlar. % 100 pancardan üretiliyor. Diğerleri hep mısır şurubu. GDO'lu.

"Kistçi Emine" Allah iyiliğini versin. Benim kist de duruyormuş sağ yumurtalıkta. Doktor Ekim ayında gittiğimde, bu adette olmazsa, sonrakinde, daha sonrakinde gider demişti. Ben de bir rahatlama hissettim. Elime de gelmez olmuştu. Gitti herhalde dedim. Barsaklarımın sağ yanına bir ağrılar oluyor. Adetten sonra geçiyor. İçime şüphe düştü, duruyor mu acaba kist. Ondan mı ağrıyor barsaklarım diye. Gittim ki duruyormuş zilli 3 cm. 3 cm de miyomum var. Kardeş kardeş, yerlerini pek beğendiler. Doktora dedim ki, önceki doktor bir dahaki adette gider dedi, gitti sandım. Hiç ilgilenmedim. Ne olacak bu kist? Adam da bana menapoza girince küçülebilir. 3 kez myom ameliyatı olmuşsun. Senin için yapış yapış olmuştur, sakın bir daha ameliyat olmaya kalkma, çok tehlikeli dedi. Niye aldırmadın son ameliyatında takım-ül taklavatı dedi. Kızdı bana. Halbuki ameliyatı yapan doktora demiştim. Habire myom oluşuyor, alın da kurtulayım diye. Adam hiç evlenmemiş olunca kıyamadı galiba. Acıdı bağa. Yok dedi. Dursun. Hacettepe'nin profesörüydü. Bu doktor asistan. Kist ne kisti diye soruyorum, onu da bilemiyor. Belkide çikolata kistidir diyor. Salak. Çikolata kisti felaket koku yapar. İlaç da alamazsın dedi. Zaten ilaç olarak doğum kontrol hapı veriyorlar. O da auralı migreni olanlara ve belli bir yaşın üstündekilere zararmış. Damara pıhtı mı atıyor ne. Felç yapıyormuş.

Son düzenleme:
Mukaddesim, aldır, aldır. Ne var ne yoksa temizlesinler. Hiç düşünme bence. Bak ben istesem de aldıramıyor muşum. İğneyle bile girip çekilemezmiş aslı varsa. Git madem kadın ısrar ediyor. Aldır rahimini de yumurtalıklarını da. Temizlensin. Çocuk mu doğuracan bundan sonra.

Filiztoşum, yemek tariflerini albüme koymak iyi akıl.

Son düzenleme:
Facebook'tan. Şunlar çok hoşuma gitti.

Üzülüyorsun,takma diyorlar.
Kızıyorsun,değmez diyorlar.
Boşveriyorsun;gamsız diyorlar.
Susuyorsun,iki çift laf et diyorlar.
Konuşuyorsun,muhatap olma diyorlar.
Çekip gidiyorsun, mücadele et diyorlar.
Alttan alıyorsun,tepene çıkardın diyorlar.
Bağırıyorsun,sakin ol diyorlar.
Aklı başında davranıyorsun,bu kadar uslu olunmaz diyorlar.
Dikine gidiyorsun,yaşına başına yakışmaz diyorlar.
Ölünce ne diyecekler?
Muhtemelen; Ölüm sana yakışmadı.
Normal tabii,dirimizi beğenmediler ki ölümüzü beğensinler..

● Müşfik Kenter

Emel ilham gelmesi lazım mutfağa girmem için.Torku şeker duymadım galiba.Normal şekerden daha pahalı mı aynı mı?

Doktorun da ne emin konuşmuş kist adetle gider diye.Gitmeyedebilir ki zaten gitmemiş.İçin yapış yapış olmuş ne demek ya.Sen o doktora hiç güvenme.Belki çikolata kistiymiş.Daha ne kisti olduğunu bilmiyor.Sonuç ne oldu şimdi.Ben size soğan suyunu diyorum inanmıyorsunuz.Bende de vardı ki halen var baya küçültmüştü.Gerçi büyüdü galiba yine.:18:

Müşfik Kenter ne güzel yazmış.

Dün burada aşırı bir sıcak vardı.Sanırsın ağustos ayındayız.Sıcaktan yapış yapış olduk.Hiç normal bir sıcaklık değil.Soğuğa çare var da sıcağa yok.İnsanın sinirlerini bozuyor.Bu yaz çok sıcak olacakmış bakalım napacağız.

Asli ben Daghan konusunda tam tersini dusunuyorum.basta unluleri tutuyordum.ne kaliteliler diyordum kavga gurultu yok.ama dogukan sinsi sinsi hep bi sikayet halindeydi.oyun kaybedersek su olur bu olur diye.erhanla cok dedikodu yaptik.erhan kotuydu larissa ozur diledi kabul etmedi.sonra daghana sardi.daghan hep ikinci oyunlarda oynadi.hep de basarili oldu ama hep cengiz umit dogu goruldu.
hep de adini yazdlar garibim.en sonunda gondermek istediler.daghan kizlarin doguyu yazacagini dusunup garanti olsun kendi gidisi diye doguyu yazmadi kendisi.ama kizlarda daghani yazinca tum takimdan kazik yemis oldu.
gonullulere gidince de hakli yere dedikodu yapti.artik doguya karsi bile oyun kazaniyor. umit ki....ni kaldiramiyr ama daghani hep basarisiz gorduler.
artik gonulluleri tutuyorum daghan geldijten sonra daha da kenetlendiler ve cok guzel oduller kazaniyorlar.oburleri daghanin gunahina girdiler boyle oldular iste.

muko abla ikinci bi doktor da aldir derse kesin aldir bence.ileri de basina is acmasin.

asli lavastan pide yaparkenk once
lavasin ustune bisey surdun mu kasarlari nasil koydun rende mi yaptin.kusbasili da guzel olur :)))

Filiz ben o kadar detaylı seyretmedim ama ne olursa olsun mahalle kadınları gibi daha adım atar atmaz dedikoduya başlamayacaktı.Bugün Fatmagül'ün röportajını okudum.Daha teknedeyken bize onların açıklarını söylemeye başladı diyor.O bile hoşlanmamış bu durumdan.

Resimleri detaylı yemek bölümüne eklemiştim siz pek yapmıyorsunuz diye:)Kaşarı rendeledim,küçük küçük tereyağ koydum ve de pastırma.Yumurtayı da almaya yakın kırdım.Fazla kurutma hemen pişiyor.Kuşbaşılı ve kıymalıyı da denemek farz oldu artık.

Hürrem bu kadar çalışamam yeter artık diyip çekip gitmiş.Doğru mu bilmiyorum ama kliniğe yatmış güya.Tükenmişlik senromu olmuş.Bir zamanlar Dağdan da olmuş bu hastalıktan.Fazla para adamı bozuyor demekki.İyiki paramız yok dimi.

tukenmislik sendromuna yakalanacak kadar bile param yok :)))) valla gitti kadin bence sevgilisinden de ayrilmis.adam cok sevimsizdi zaten.
pideyi yapariz ya kolay bu cok da lezzetli gorunuyor.hatta bu pazar denesem iyi olur.
aman ya fatmagul kendine baksin bozoku satti duyguya uyup.

Aslicim ya ben ask hikayesinin son bolumunu uzledim ama cikamadim icinden simdi korkutun annesi mi zuhal olcay? baba da tahsin mi ? o xaman ceylanla kardes mi bunlar? sonra tolga ile nasil kardes bunlar?

huzur sokaginda da feyzanin annesi cikti geldi kitapta boylemiydi? neden hapse girmis bu kadin ?

Filiz Korkut'un annesi Zuhal Olcay.Evli adamın birinden hamile kalmış.Doğum yaptıktan sonra da annesi öldü diyerek Tahsin'le birlikte yetimhaneye bırakmış kardeşiyle ikisini.Yani haberi yok oğlu ve kızı olduğundan.Sonra başkasıyla evlenmiş Korkut olmuş galiba.Ceylan'la kardeş değiller.Abovv öyle birşey olsa ortalık ayağa kalkmıştı şimdi.Çünkü öpüştüler.Ama babası Zuhal Olcay'ı seviyor yıllardır.O anladı Zuhal Olcay'ın oğlu olduğunu.

Huzur Sokağı romanını ben yirmi sene önce okuduğum için hatırlamıyorum.Sadece çok etkilendiğim bir roman olduğunu biliyorum:)Ama anne falan yoktu galiba.:44:

Son düzenleme:
muko abla ikinci bi doktor da aldir derse kesin aldir bence.ileri de basina is acmasin.

Filiz'cim kistci Emine'den sonra başka doktorada gitmiştim o da aynı şeyi demişti ama yok şimdilik aldırmak istemiyorum derseniz takip edin demişti üç ay evvel altı santim iken , evvelsi günde çektirdiğim renkli doppler'de dokuz santim olmuş dahası bir tane daha oluşmuş.
Bir de kızların doğum doktoruna gitmeyi düşünüyorum bakalım o ne diyecek o da aynı şeyi söylerse hastaneyi doktoru ayarlayıp Haziran sonu gibi olayım hayırlısıyla bu iş bitsin diyorum .

Son düzenleme:
aslicim sagol canim cevaplarin icin.ben diziyi ilk firsatta en bastan izlicem zaten.
muko abla buyuyorsa hic dusunme ol ameliyati hayirlisi olsun.kurtul gitsin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…