Hoşbeş Sayfası

Aslı'cım ilk okuduğumda dikkat etmemişim peynir yok bunda halbuki su böreği peynirsiz olmaz diye biliyorum.
Benim yaptığım normal peynirli böreklerde hep su böreği tadında olur yanlız ben kabartma tozu değil ,
maden sodası koyarım harcın içine,
bolda koyunca malzemeyi tıpkısının aynısı işte sana su böreği..

Cümleten 19 Mayis Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

Aslı, ellerine sağlık. Herkes çok sever su böreğini. Bir ben sevemedim. Ama tarif güzel. Komşum da bir büyük çukur tas dolusu yoğurt ve ya karışımını koyuyor aralara. İç malzeme koymuyor. Peynirli su böreği gibi oluyor yoğurt pişince.

Ooo tarihi gün.Altta üç kişi görünüyor.

Mukaddes abla bu böreği yiyip öyle başla diyete:)İç malzemede peynir var da ben herkes biliyor diye yazmadım.Sodalısı da oluyor biliyorum.Hiç gerek yok hamuru haşlayıp uğraşmaya.

Emel ben de çok düşkün değilim su böreğine.Çok yapışımsı geliyor.Yapışımsı da nasıl bir kelimeyse.Bu daha güzel bence.

Cansel dişlerini mi yaptırıyormuş.Olmaz olamaz onun dişleri çok tatlı zaten.Bozacak gül gibi dişleri.

Emel senin komşu malzemeden çalıyor bence.Peynir pahalı yoğurt ucuz tabi.

Df dalınca unuttum burayı iyi mi..
Aslıcım alt dişleri yaptırmış zaten çok çarpıktı dikkat ettiysen konuşur gülerken çok çirkin görünüyordu isabetli olmuş yaptırması.
Yok be yavrucum dün o kadar çok yemişim ki bu sabah kahvaltı bile etmedim.

Unutma bizi ama.

Abla çarpıktı marpıktı ama tatlıydı bence.

Kahvaltıyı ihmal etme abla.Yoksa akşama çok yersin.Kardeşim dün Bim'den zayıflama ayakkabısı aldı.Yapma etme dedik ama dinlemedi.İhtiyacı da yok halbuki.Yürüdükçe bacakların arkasını acıyormuş,selülitleri eritiyormuş.Kafam kadar topuğu var.

Dün biri koştura koştura geldi.Akşam nişan var bana oyun havaları doldur dedi.Ben de müzikleri seçerken bu şarkıya denk geldim.Dünden beri dilimde:)Kadının söylediği bölüm çok hoşuma gidiyor.Pek oynak bir şarkı

Anam şimdi kafama dank etti.Nişanda çalınacak bir parça değilmiş.:86: Başlamadan biten bir nişan olmamıştır inşallah.

[video=youtube;ZtGmihelCD4]http://www.youtube.com/watch?v=ZtGmihelCD4[/video]

Son düzenleme:
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, tüm kurtuluş savaşı kahramanlarının ruhları şad olsun.
Bu güzel bayramımızı coşkuyla, gurur ve sevinçle kutlayacağız, sonsuza kadar.
Ne Mutlu Türk'üm diyene...

haftasonu Ankaradan arkadaslarimla Eskisehirde bulustuk.orta bi yer olsun dedik :) bir gece de cok guzel bir otelde kaldik.isteyene tavsiye ederim.her yeri gezdik, eglendik , her ogunde ciborek yedik.tam da pazar gunu mumya muzesi acilisina denk geldik.onceden planlayip o haftaya denk getirsek bu kadar denk dusmezdi.cok kalabalikti ama butun turlar gelmis iceride unluler var dediler ama biz sadece Suna Keskin Goksel Kortayi gorduk cikista.
bazilari cok benzemis bazilari benzememis ama yine de guzel olmus.Buyuksehir Belediye Baskani Yilmaz Buyukersen kendisi yapmis o.ar mumyalari.
Cumhuriyet Tarihi muzesine gittik.Atamin ozel esyalari da vardi.her firsatta Ataturkumu malum kesime karsi savunuyoruz.19 mayista Onun ozel esyalarini gorunce o donemlere ait yazi ve resimleri gorunce bu Allahin bur isareti bi isareti bize dedik cok mutlu olduk.Atamin yolunda mucadeleye devam.
gondola bindik.eskisehiri tavsiye ederim herkese.ben her seferinde ayni sekilde zevk aliyorum

sirada Ankara var.gelmek istiyorum Emel bak buradan soyluyorum
arkadas ziyareti sart oldu.belgin de var listede.
ben guzel yapilmis sicak suboregi severim.bazilari hamur oluyor ama bazilari kat kat ince ince tiril tiril oluyor.kiymalisi da var o da guzel.

Filiz ne güzel şanslıymışsınız valla.Eskişehir'e benim en yakın arkadaşım evlenip gitmişti.Oranın hamamları meşhurmuş.Bir kese attırsaydınız ya gitmişken:)Çiğböreği de meşhur biliyorum.Tam bir üniversite şehriymiş.Es es diye bir dizi çekiliyordu orada.Şehri baya görmüştüm dizi sayesinde.

Feys şifrem çalındı.Bir arkadaş video eklemiş.Ama o değilmiş tabi.Tıklayınca şifrem de gitti.Bir sürü sayfayı beğenmiş.Video eklemişim gibi görünüyor.Temizlemekten bir hal oldum.Bir arkadaş uyardı da şifremi değiştirip kurtuldum.Ne manyaklar var ya o kadar şeyi nasıl ekledin hemen.Allahtan sapık supuk şeyler yoktu:)

Bugün biri geldi konuşurken oyuncu olduğunu söyledi.Feys sayfasını verdi ekle diye.O gittikten sonra baktım Hatırla Sevgili'de,Çocuklar Duymasın'da oynamış.Şimdi de Kanal7'ye bir film çekiyorlarmış.Kız arkadaşıyla bozuşmuş ona pankart yaptıracakmış da ozalitçi soruyor bana.Bu oyuncular da pek bir tuhaf pek bir romantik oluyorlar:)

Nerden de haberleri olmuş. Aman alt dişi neyse de üst tarafı elletmese. Dişiyle güzel adam.

Filiztoşum, gel buluşuruz. Belgin'i bilmem, biz buluşamamıştık onunla.

Eskişehir'e geçen sene niyetlendik. Arkadaş yan çizdiydi. Tam gezilecek zaman ama benim şu polen alerjileri epreşti. Bugün maskeyle gidip banka işlerimi halettim. Dolmuşte, postanede yanıma oturmaktan kaçınan 3 kişi oldu. Veremli mi sandılar ne. Şimdi, Cumhuriyet Tarihi müzesiyle Mumya Müzesini mi gör diyorsun. Ankara'dan da ulaşım artık çok kolay. Hangi otele kaldın?

Son düzenleme:
Aslı, sayfadaki bazı mesajları sonradan görüyorum nasıl oluyorsa, senin bu mesaj gibi.
Senin oraya da amma cinsler geliyor. Hatırla sevgilide ne roldeymiş? Sevgiliye pankart yaptıranlar bana pek normal gelmiyor. Bana yapılsa, adamdan soğurdum.
Videoya tıklayınca şifre nasıl gidiyor yahu?

Son düzenleme:
MIHTARDAN FAİDELİ BİLGİLER;

YİYECEK VE VİTAMİN TABLETLERİNİN İLAÇLARLA ETKİLEŞİMİ

Bağışıklık sistemi güçlü, kanser olmayan kimseler için kimyon için çok iyi. Ama KANSER HASTALARI İÇİN kanserojen bir madde içeriyor. İlla yemek isteniyorsa da, 2 çay kaşığını geçmeyecek şekilde sıcak suda 15-20 dk. Bekletin. Sonra süzün. Zararlı madde gider.
Aynı şekilde muzun içindeki siyah kısım ve greyfurt da kanser hastaları için zararlıdır. KANSER HASTALARI TEDAVİ GÖRÜYORSA, özellikle tedavi gören hastalara greyfurt zarar veriyor. Kullanılan ilacın vücutta birikmesine neden oluyor.

Yine, KANSER TEDAVİSİ GÖREN birinin C vitaminini, Omega-3, Kalsiyum-D3 vitamin tabletlerini de kullanmaması gerekiyor. İlaç tedavisinin etkisini azaltıyor. Tablet vitaminlerden tedavi esnasında uzak durmak gerek.

TANSİYON DÜŞÜRÜCÜ İLAÇ ALANLAR; nitrit, nitrat içeren (sosis, salam, sucuk türü) yiyecekler yememeli. Muz, patates, çilek gibi potasyum içeren meyve ve sebzeleri yemeli.

KOLESTEROL İLACI, ikindi ve akşam saatlerinde alınmalı ki, mide dolu iken, ilaç, yapması gereken görevi yapsın. Açken içilmez! Lifli gıdalar, kolesterol ve tansiyon ilaçlarının etkisini düşürebiliyor. Bu ilaçlarla, lifli gıda arasında 3-4 saat mesafe olması lazım.

KAN SULANDIRICI İLAÇ KULLANANLAR; Nane, kekik, kişniş, narenciye, C ve D vitamin tablet, keten tohumu, soğan, sarımsak, kimyon, enginar, kereviz, zencefil. Bu gıdaları fazla kullanmasın.

ANTİBİYOTİKLERLE, süt ve süt ürünleri alınmamalı; baklagil, tahıl, narenciye alınmalı.

ANTİDEPRESAN İLAÇ KULLANANLAR, şarküteri, et ürünleri, patlıcan, turşu, kuru meyveler, peynir, kefir, yoğurt, soya sosu, yeşil fasulye, sakatat, yani, beklemiş, ekşimiş, kurutulmuş, fermente edilmiş gıdalarla birlikte alınmayacak.

HİPOTİROİDde hücre içine girmesi gereken yağ ve şeker, hücre içine giremez ve organlar yağlanır. Brüksel lahanası, kereviz, ceviz, kabuklu yemiş, köklü sebze, çilek, soya sosu, pişmeden veya kavrulmadan yenmemeli.

Son düzenleme:
o kadar ilac kullanan insanlar ac kaldi demekki :) greyfurtu biliyorum ben bir tek antibiyotikle zararli diye.
Roof Garden diye bir otelde kaldik.sozde sehir merkezinin disinda ama otelin onunde tramvay var.15 dklik bi uzaklik.merkezde de var oteller ama bu bize daha konforlu geldi.
Odunpazari evlerini de gezin.
canselin disler fransizca telaffuza uygundu simdi tam zamanli turkceye gecince hata verdi herhalde :)))
ust disler sempatiklik katiyor bence de dokunmasin.

Akideşler üst dişleri yaptırmak istese ben izin vermem bi kere
onun içiün panik yok alt dişleri hizaya getirti herhalde büyük ihtimalle dişleri kestirip kaplama yaptırmıştır.

Filizcim ne güzel gezmişsiniz mumya müzesini radyoda haberlerden dinledim açılışta Orhan Gencabay'da varmış Aşık Veysel için çok benzemiş görünce çok duygulandım dedi. Aslında Uşak'a giderken arada Eskişehir'e de gidip gezmeli ama nerde at gibi koşuyor enişteniz sanki imzaya yetişecek.

Mıhtarım faideli bilgilerini yirim senin Şimdilik hiç bir ilaç kullanmıyorum Allah kanser hastalarının da yardımcısı olsun her an yediklerine içtiklerine çok dikkat etmek zorundalar . Tanıgığım meme kanseri biri var şeker namına hiç bir şey yemiyo hayatından zerer kadar tatlıyı silmiş. yediği sebze meyva herşeyi sirkeli sudan geçiriyo bulaşık makinesine bile sirke koyuyormuş parlatıcı konulan kısıma üzerine sinir gelmiş evhamlı biri olup çıkmış yani.

Perşembe günü kistci Emine ye gidiyorum canlar, dua edinde yaz aylarında ameliyat işi çıkmasın bana .
Haziran 16 Uşak'ta eltimin torunun sünnet düğünü var ordan da Armutlu'ya geçmek istiyoruz ramazanda da Armutlu'da olmak istiyor Memati enişteniz , hayırlısıyla Allah neyi nasip edecek bakalım.

Son düzenleme:
Emel çocuk asker rolü oynamış heralde.Elinde silah falan vardı.

Feyste virüs dolanıyormuş.Herhangi bir arkadaşın slayt video eklemiş gibi görülüyor.Tıklayınca bulaşıyor.Aklınızda olsun sakın tıklamayın.Ben de düzelttim sandım ama olmamış.Netten araştırdım da yaptım şimdi.Şimdi düzeldi galiba.

Tansiyonu olanların salam,sucuk,sosis yememesi gerektiğini bilmiyordum.Annem tansiyon ilacı kullanıyor.Allahtan sevmez onları.Pastırma da içinde mi acaba?

Mukaddes abla şeker zaten başlı başlına kanseri tetikleyen birşeymiş.Şimdi de doğal olanları çıkıyor reklamlarda.Biz bazen esmer şeker alıyorduk daha iyi diye.Beyaz şekerden farkı yokmuş.

Kistçi Emine mi?:)Hayırlı haberlerle gel inşallah abla.Ramazan da yaklaştı dimi.Ne çabuk geçiyor günler.Sen Armutlu'da olursan nete de giremezsin abla

Son düzenleme:
Dün yeni bir tarif denedim.Fransızlar kahvaltıda yermiş.Ekmek poğaça arası birşey.Adı Briyoş'muş.

Bu da Bim'in lavaşıyla yaptığım pide.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…