Hoşbeş Sayfası

Emel ilham gelmesi lazım mutfağa girmem için.:KK1:Torku şeker duymadım galiba.Normal şekerden daha pahalı mı aynı mı?
Valla Aslı ne yalan söyleyim, almam şart olan bişeyse özellikle fiyatlara genelde bakmam. Onun için bilmiyorum. Torku şeker her yerde var.

Filiztoşum, Dağhan ünllerin içindeyken yarışmalara bile katılmaz olmuştu. Saldıydı iyice kendini. Meğer ne cevvalmiş. O zaman gösterseydi o yönünü de göndermeselerdi. Hiç bişey yapmadan, takım kazanınca, kendi bi iş becermiş gibi "işte biz böyleyiz" tarzında şımarık şımarık konuşuyordu. Gönüllülerin içinde de önderliğe soyunuyor. Çok cingöz. Bu yarışmacıların oyundan önce büyük büyük konuşmaları da garibime gidiyor. Kazanamayınca kötü oluyor. Duygu da sinir hastası resmen. Tedavilik. O elenmez mutlaka. Fanlar korur. Kesin Murat gider.

Yine lavaşlar konmuş. Aslıtoşum ellerine sağlık. Filiztoşum, senin lahmacunu kime dediysem denediler ve bayıldılar.

Hürrem çabuk şımardı. Haftada 25 milyar alıyormuş, beğenmiyormuş. İnsan dizi arkadaşlarını bari yüzüstü bırakmaz. Alman kanı karışmış ne de olsa. Gözümden düştü. Sevgilisinden de ayrılmışmış. Adam da tövbe tövbe ne öyle. Gözümüm ucuyla bile bakmam. Ne zevk bu hatunlardaki de.

Mukaddesim, ne gözünde büyüttün ameliyat olmayı bu kadar. Aldır yahu. Belki Allah korsun beklemen sakıncalı. 2 gün yatıyorsun, 3. gün taburcu ediyorlar. Mıhtar 3 kez oldu. Korkma bu kadar. Bu saatten sonra o yımırtalıktan sana hayır gelmez. Aldır, uzatıp durma Allasen.

Selen görünmemiş. ablası kötüleşti mi nedir. Allah yardımcıları olsun.

Nazar etmeyim, bu ara parti parti arkadaşlarımla buluşup pek güzel vakitler geçirdim. Özlemişim zillileri.

Son düzenleme:
Emel iyi etmişsin arkadaşlarınla buluşup gezmekle.Değişiklik olmuştur.

Duygu denen kız bence de hasta.O kadar hırslı ki Irmağa yenilince çatlayacaktı ağlamaktan.Tam oyuncu ama.Oyun kaybettiği zaman Murat'tan özür diledi beni yazmazsanız sizinle konuşmam diye.Zaten senden başka seçenek yokki:)Dağhan dokunulmaz zaten.Sonra gitti özür dilediği Murat'ı yazdı.Bence de Murat gider gibi.Kızın çevresi var çünkü.

Hürrem gitti ortalık karıştı.Hiç de öyle arkadaşlarını yüzüstü bırakacak biri gibi gelmiyordu bana.Sevimliydi çok.Ama röportajlarında belli etmiş kadın.Hayat çok zor,mutlu değilim gibi cümleler geçiyor izlediğim röportajlarda.Para için bırakıp gittiğini düşünmüyorum.Bunalıma girmiş belli.Tabi birkaç hafta daha dayanıp milleti yüzüstü bırakmasaydı daha iyiydi.Can Ateş gerçekten de tipitip:)Ebru Akel'in eski sevgilisi.Bütün güzel kadınları kapmış.Erkek çirkin kadına bakmıyor da kadınlar niye bakıyor yahu.Erkeğin iki güzel lafına kanıyoruz.Safız işte:))

Evet Selen yok kaç gündür.Feyste görünüyor ama inşallah kötüleşmemiştir ablası.

Annem de yarın katarak ameliyatı olcak.Kısa sürüyormuş.Sorunsuz atlatırız inşallah.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.
Perşembe akşamı ablam vefat etti. İyice ağırlaşmıştı, ağrısı vardı çok, evinde ölmek istedi. Ve öyle oldu. O sabah hiç uyanmadı, koma halindeydi, sonra da akşam vefat etti. Çok zordu, çok kötüydü böyle bir şeyi izlemek....

Selen'ciğim başın sağolsun canım.Evet çok zor yakınından birinin ölümünü izlemek:KK43:(( Allah sabır versin:KK43:

Selen basiniz sagolsun.ani olum de kotu boyle uzun sureli hastalik sonucu da ama insan o surecte alisiyor biraz hastanin da acisi dinsin diye olum hayirli oluyor.

Emel sorma ya ne lahmscunmus :) bsri arksmdan dua etseler bana da siz anlatinca araci olarak sizlere de :KK66:

ben duygunun gidecrgini tahmin etmistim.cunku bozok sirf duyguya karsi diye gonderildi guygucular fatmagule oy verdi ama muratin karsisinda duygunun oylari yetmedi fatmagule.
giderayak daghana da bulasti duygu.cocuk bi de yatak icin onu secti

hakkaten ya adam cok tipsiz.
aman aman Emelcim eglen, gez.
torku sekeri biz de kullaniyoruz.gerci ben seker kullanmiyorum caya kahveye.

Selen'cim başınız sağ olsun canım .Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömür nasip etsin inşallah.

Mukaddesim, ne gözünde büyüttün ameliyat olmayı bu kadar. Aldır yahu. Belki Allah korsun beklemen sakıncalı. 2 gün yatıyorsun, 3. gün taburcu ediyorlar. Mıhtar 3 kez oldu. Korkma bu kadar. Bu saatten sonra o yımırtalıktan sana hayır gelmez. Aldır, uzatıp durma Allasen.
.

Aldırıcam Emel'im haftaya Perşembeye randevu aldım daha önce istedim ama doktor Marmaris'te imiş.
O gün hemen derse , yatıp olucam inş.

Selen'le telefonda konuştum. Allah başka acı göstermesin. Mekanı cennet olsun.

Filiztoşum, her daim dualarım sizinle zati yığrum.

Mukaddesim, muck.

Bilgisayarım son demlerini yaşıyor. Bilgisayarı açarken dün, system 32 falan edi. Demin system 32 dosyasını taratayım dedim. Çizgili renkli bir ekran geldi. Aça kapaya aça kapaya giriyorum ama eli kulağında. Yenisini alacak imkanım da yok. :KK43:

Aslicim annenin katarakt ameliyati nasil gecti? benim annem de gecen sene oldu.10 dk suruyor ama sonrasi biraz zorlu.2 saatte bir damlasi oluyor.annem kendi beceremedigi icin hep biz koyduk.bir yere gitsem komsuy a cikiyordu :) bir de hijyen icin cok titizlendi komplikasyon olmamasi icin.her seferinde ellerimizi yikiyorduk.
yemek buhari filan da cok onemli 1 hafta yemek pisirmedi cay koymadi.
gunes gozluksuz asla cikmasin gunese.hatta 15 gun sapka da taksin.
cok titizlendi ama sonrasinda rahat etti.sorunsuz atlatti.

muhtar korkutma bizi.teknoloji carsilari filan oluyor ya oralara gotur.parca filan degistirt:KK66: bizi birakma.

tv de olaylar cok buyudu.rte esada ozendi herhalde.adama zorba derken kendi alasi oldu.olaysiz memlekete olay yaratti.

Filiz iyi geçti ameliyat.Bir iki gün gözüm batıyor diyordu bugün daha iyi.Annem yemek yapmadan duramaz.Dün sabahın köründe kalkmış soğan rendeliyordu.Kızdık da bıraktı.Dışarı zaten çıkmıyor.

Emel bilgisayarına format attır belki düzelir.Çünkü buradaki de kendi kendine kapanıyor format atacağız.Format atınca düzeliyor çoğu şey.

Evet Başbakan Esat'a söyleniyor ama kendi ondan beter.Bir de naparlarsa yapsınlar bizim herşeyimiz hazır diye bir konuşmasına denk geldim.Milletin isteklerine kulak tıkayan böyle bir Başbakan görmedim.Millet bunu iyice pohpohlaya pohpohlaya kendini kral sandı.Ama şu an seçim olsa yine o seçilir o da başka konu tabi.

Aslıtoşum, Allah şifalar versin anacığına. Hayrını görür inşallah. Bizim Aytoş'un 2 gözünde de katarakt var. Göz numarasını ölçemiyorlar artık. Çok iyi de bir doktor var. Akrabalardan 2 si ona yaptırdı. Birinin gözü 16 numaraydı. Şimdi gözlüksüz gayet net görüyor. Özel hastaneler pahalanacakmış. Bir an evvel yaptıralım diyorum. Yok diyor. 2 gün sonra kararı değişir.

Bilgisayarımın derdini iyice anladım sanırım. Monitörün kablosunun bilgisayara giren kısmında sorun. Her açılıştan önce söküp takınca düzeliyor. Şimdi iyi bir bilgisayar alayım desem, 2,5-3'ü bulacak. Ondan sonrada aybaşıları kıvranıp duracam. İyi kötü beni biraz daha idare etse bari.

Taksim Gezi Parkı olaylarını takip ediyor musunuz. Rantçı herifler. Mahkemenin durdurma kararına rağmen... Yurtdışı basında da iyi eleştiri almış. Yurtdışındaki Türkler de ayağa kalktı. Bu adam Esat'ı sollar yakında. Milletini gaz bombası yağmuruna tuttu. Şimdi de portakal bombası mı ne atacakmış. Bir kez daha iktidara gelirse tam mıçtık. Mini etek yasağı falan bekliyorum ben. :KK52: Çok süer bir eylem ldu. Darısı Anayasa için olsun. Atatürk, Türk, Türkiye Cumhuriyeti laflarını kaldırmalarına, başkanlık sistemi getirmelerine, PKK nın ekmeğine yağ çalınmasına izin verilmez inşallah böyle sesler çıkarsa.

Şuraya bakın;
http://www.internethaber.com/gezi-parkinda-son-durum-541574h.htm

Son düzenleme:
Sağol Emel'ciğim.Annem sigortada oldu ameliyatı.Sigortalıya bakan özele gittik bir filme 150 lira istediler.Dedim sigortamız var niye para verelim.Ameliyathanede biraz bekletmeleri dışında gayet iyi geçti.Beş kuruş para vermeden çıktık.Kabloyu değiştirirsen sorun olmaz.Satılıyor monitör kablosu diye.On,onbeş liraya alırsın.İkinci el bilgisayar bulursan çok ucuza gelir aslında.Yenileri de o kadar yoktur bence.

Melal feyse Taksim'le ilgili birşeyler yazmış dayanamadım cevap yazdım.Koyu bir Tayyipçi galiba.Millete de rezil olduk.Konu Gezi parkı değil aslında.Bütün yaptıklarının patlaması bu olay oldu.İyi de oldu.Ayağını denk alır bundan sonra.

Bu gece 10'a kadar işteyim.Zülfü Livaneli geliyormuş patron gelmeyecek:KK43:

Son düzenleme:
Melal'e cevap vermemek için kendimi zor tutuyorum.:KK36:Elma ile armutları karıştırıyor.:KK36:

Akşam Kim Milyoner Olmak İster'de kız son soruyu gördü ve bilemedi.Bir saate yakın düşündü sinir oldum.Kızın psikolojik sorunları vardı bence.Yok bu soruyu bilirsem kendime inanacağım falan gibi saçma sapan konuştu.Almışsın ikiyüzellibini bilmiyorsan niye cevap veriyorsun.Çok aptallık yaptı.Alamazsam üzülmem dedi ama hiç de öyle olmadı.Şimdi ömür boyu kendine güvensizlikle psikologları dolaşır durur.:KK37:

Son düzenleme:
Merhabalar ..Güzel bir hafta diliyorum herkese.:KK16:

Aslı'cım çok geçmiş olsun anneciğine inşallah başarılı geçmiştir ameliyatı göz bu başka hiçbir şeye benzemez çünkü.

Akşam Kim Milyoner Olmak İster'de kız son soruyu gördü ve bilemedi.Bir saate yakın düşündü sinir oldum.Kızın psikolojik sorunları vardı bence.Yok bu soruyu bilirsem kendime inanacağım falan gibi saçma sapan konuştu.Almışsın ikiyüzellibini bilmiyorsan niye cevap veriyorsun.Çok aptallık yaptı.Alamazsam üzülmem dedi ama hiç de öyle olmadı.Şimdi ömür boyu kendine güvensizlikle psikologları dolaşır durur.:KK37:
Resmen psikolojik sorunları var kızın. Dikkat ettiysen hep insanlar beni anlamadı dedi durdu. Salaaa salaaak emek istiyorum, 250 TL yi kaybetti ya kendinin ne kadar mantıklı olduğunu ispatlamak için.

Melal ve biri daha dindarlıkla dinciliği karıştırıyorlar. Senin Allah'a olan inancınla, siyaset ne alaka? At gözlüğü takmışlar. Bunlarda cemaatçilik zihniyeti, tabi olma zihniyeti var ya, körü körüne uyarlar önlerindeki çobana. Çünkü, kendi fikirleri yoktur. Ak denilene ak, kara denilene kara derler düşünmeden. Allah bunlara bi Kuranı anladıkları dile okumayı nasip etse, din sandıkları şeyin din olmadığını anlayacaklar. Neyse, ben girmeyim gene bu hassas konulara.

melale ben de cok bozuldum zaten tahmin ediyorum onu.emel senin dediginde benim dusundugum mu acaba ?

X