Hoşbeş Sayfası

Yanisi bizi ihmal etmiş.Küstüm küstüm.

Yok aslaa...ihmal söz konusu değil Aslı'cım Aklım hep sizdeydi amma her gün hastaneye gidip gelince gelemedim dedi
kendisi.Hasstane işleri zordur yavrucuğum bilirsin eve gelince de yorgunluktan giremedi zaar.
Aman iyi olsun hasta falan olmasın da elbet fırsatını bulunca gelecektir.

Evet abla sistemi biraz değiştirmişler.Ben değişikliklerden hiç hoşlanmam halbuki.

Ama bu yapacağım tarif de çok tatlı duruyor.Denemem lazım mutlaka:)Memati eniştenin maşallahı varmış.Sen ona biraz diyet yemekleri yap abla.Ama boyu uzunsa yesin boşver.Nasılsa kaldırır.

Evet abla bilirim hastane işlerini.İyi olsun da gelir elbet.Ben takılıyorum işte:)

Aynen canım bende hiç hoşlanmam biraz daha değiştirirlerse bizde siteyi değiştiririz , haberleri olsun.

Sen yaparsın da tatlı olmaz mı Bunu da deneriz seni mi kırıcam Aslı'cım.

Diyet mi... Ne mümkün Kendisine hakaret etmek gibi bir şey bu

Gençken boyu uzun kaldırıyordu . Yaşlılık vurunca sırf göbek kaldı , kaldıramıyor kendisi.

Ay nasıl bi muhabbet oldu bu yahu Anlamayan beri gelsin.

Anlayan anlar,anlamayanlara anlayanlar anlatır abla.Memati enişte en iyisini bilir.Diyet de neymiş.Adam o kadar çalışsın gelsin bir de evde ot mu yesin.Göbek değil o gazdır gaz.

Anlayan anlar,anlamayanlara anlayanlar anlatır abla.Memati enişte en iyisini bilir.Diyet de neymiş.Adam o kadar çalışsın gelsin bir de evde ot mu yesin.Göbek değil o gazdır gaz.

Senden anlatması bu kadar.. düşündüğün şeye bak diyorsun.

aynen Aslı'cım zihniyet bu ..sen enişteni ne kadar iyi tanımışsın yahu hımm akrabalık yok amma burçtaşlık var sizde.

yok bea elimin altındakinin gaz mı göbek mi olduğunu bilmem mi ben.

Aslı'cım ben çıkıyorum biraz işlerim var .

Sana da kolay gelsin .Güzel bir gün olsun canım.

Çok öpüyorum. Görüşürüz.

Memati enişte yiğit Anadolu delikanlısı değil mi?Yani öyleydi.Diyet de neymiş der dalar yemeklere.

Gaz değil diyorsun yani.

Aslı'cım ben çıkıyorum biraz işlerim var .

Sana da kolay gelsin .Güzel bir gün olsun canım.

Çok öpüyorum. Görüşürüz.

Tamam ablacığım görüşürüz.Kolay gelsin sana.

Merabayın kızlar. Forumu istemeden ihmal etmiş bulunuyorum. Napayım boynum huzurunuzda kıldan ince. Bize biri beddua mı etti, yoksa Tayyib'e ettiğim intizarlar bize mi döndü nedir, anacım kurtulamadık bu hastane işlerinden. Dün yine gittim. Bugün yine gidicem. Onca antibiyotiği içince haliyle alt tarafta bir akıntı oldu. mantar mıdır nedir. Dün boşa gittim polikliniğe, çok doluymuş, muayene olamadım. Bugün 3 - 3.30 gibi gel dedi kadın. Bakalım gösterelim küçük hanımefendiyi, derdi neymiş. Karın ağrısı taa mideme kadar geldi. Dün bir de servis aracını bekledim. 20 dk. falan soğukta. Gelmedi. Ciğerlerim, boğazım hemen hareketlendi. Bir de geçsin diye uğraşıken ciğerimi ağrıttım yine. Puslanmış, donmuş gibi ağrıyor. nasıl geçecek bu meret bilmiyorum. Kurtulamadım bu solunum yolu enfeksiyonundan. Sebebim mi olacak nedir. Hep birlikte dua edin şu zavallı mıhtara. Aytoş'la da uğraştık bayağı. Diğer dizine de ameliyat dediler. Atyoş istemedi. Dizden sıvı verdler. Bir torba da iğne. Neyse bitti, ama Aytoş'un ağrılarında değişen bişey yok.

Buraya yazmış mıyım hatırlamıyorum, göğüs hastalıkları hastanesinde bankadan selamlaştığım bir bayanla karşılaştım. Nefes alamıyordu, konuşamıyordu. fıs fıs sesiyle ciğerlerinden çok hasta olduğunu, ağzından kan geldiğini, o gün de burnundan gelmeye başladığını söyledi. o gün yatış yapacaktı hastaneye. Ben de kan verme, EKG, röngen çektirme aralarında ara ara acile gidip kıza baktım. Su istedi aldım. En son hastaneden ayrılırken röntgenimi almaya indim acilin katına, baktım annesi yanında, yatış yapacaklarmış. Birden kız lavaboya koştu. Konuşamadı. Telefonunu alacaktım. Beni röntgenimi vermek için çağırdılar. Geri döndüm ki yok. Aklım da kaldı kızda. Kanser veya verem herhalde diye düşünmüştüm. Tam yılbaşı günü ölmüş. Ayın 18'inde görmüştüm. Yani 12 gün sonra ölmüş. Bankanın facebook sayfasına ölüm haberini yazmışlar. Bir de annesinin telefonunu yazmışlar. Aradım, başsağlığı deyim ve neden ölmüş anlayım diye. Kanser miydi dedim. Yok, ciğerlerinden kan geliyor diye gittik, sen yoğun bakımlık hastasın, servise yatıramayız diye yoğun bakıma bir yatırdılarsa, yüzünü göremedik diyor. 12 gün sonra antibiyotikten böbrek yetmezliği oldu, alın bunu hemen lokman hekim hastanesinin diyaliz merkezine götürün demişler. Ellerine verivermişler kızı. Kadın şok oldum diyor. Ağzında, burnunda hortum, gırtlağı delinmiş, sırtında kaç yerinde yatak araları açılmış, sapsarı, ölü gibiydi diyor. Diyaliz merkezi de, bu hastaya ne olmuş, nasıl bu hale gelmiş, böyle kabul edemeyiz biz bu hastayı demişler. Zor bela diyalize almışlar. Orada ölmüş. Gözlerinin beyazı çıktı, öldü mü dedim, yok dediler, gittim baktım, ölmüş dedim. Gelip baktılar, ölmüş dediler diyor. 12 günün içinde öldü gitti, neden öldüğünü de demediler dedi.

Sizi şişirdim. Görmez olaydım. Uzun bir zaman gözümün önünden gitmedi kız. Oturuyorum aklımda, yatıyorum, gözümün önünde. Sen yıllarca görme, git hastanede son zamanlarını gör, su ver. Bu haberi duy. Allah rahmet eylesin. Şimdi antibiyotikten de korkar oldum. Doktoruna düşmek bir şans. Allah, işini bilmez doktorun eline düşürmesin.

Şimdi forumu okuyacam.

Son düzenleme:
Aslı, yine döktürmüşsün. Meaşallah. Aldım tarifi. Dosyalıyorum, bakalım ne zaman yapıciiim bunları.
Küsme bağa yaaa, ben hastalıklı, ehtiyar bir mıhtarım.

Vamp kadınlı yazını beğenecektim, forum beğendirtmedi. Başkalarını da beğenirsem öyle beğendirecekmiş.
O başlarını örtüp, pavyon kadını makyaj gibi yapmak da yeni tesettür anlayışı. Eskiden öyle makyaj yapana kötü gözle bakarlardı. Tesettürün amacı değişti. Şimdi onlardan dolu heryerde. Dinin çivisi çıktı çoktan.

Güneşi Beklerken'in Kerem'ine ben de sinir oluyordum önceleri. Şimdi seviyorum. Diğer çocuk da önce bi sevimsiz geldi gözüme. Şimdi hoş geliyor. Göz alışıyor galiba. Ama en güzeli BHUV'daki Şükrü. Kıvanç'ın yeni dizisi de müthiş olacak gibi görünüyor. Her rol yakışıyor zilliye.

Anam, Selen de kaybolmuş. Dişlerden ne haber Selenim?
Aaaa işle ilgili sorun çözülmüş. Çok sevindim. Allah içine sindirsin. uzun ömürlü olsun inşallah. Kolay gelsin. Şöyle mutlu mutlu laflarını okudum ya. Nasıl mutlu oldum, anlatamam. Maşallah tü tü tü Allah sevincini, mutluluğunu daim etsin inşallah.

Filiztoşum, hani şu çocukluk arkadaşın vardı ya. Ne oldu, onunla ilgili bir fikre varabildin mi?

Mesaj uçmadan bir yollayım bakayım.

Son düzenleme:
Filiztoşum, sen de mi hasta oldun. Oooo, kıyamam kıyamam

Aslı, beni appla olarak sizin eve alsana. 200 kg. olurum artık. Ama olsun. Mıhtarın ölümü boğazdan olsun.
Pastaların stüne mi, altına mı.

Mukaddesim, yığrum, maşallah sana da. Bin şükür dert ettiğine değmedi. Memati eniştemin göbeynen de uğraşma litfin. Bırak yaygın kalsın. Elleme adamı.

Denemeden ne bilen sana gider mi gitmez mi. :44:Risk.

Emel hoşgeldin.Kötü haberlerle gelmişsinKıza çok üzüldüm.Antibiyotikleri her önüne gelene yazıyor doktorlar.Doktor demeye bin şahit.Çok yazık olmuş.Annesi de ne perişandır şimdi.Allah rahmet eylesinGeçen gün de ablamın arkadaşı basit bir soğuk algınlığı iğnesi yüzünden ölüyordu.Kadın sağlık ocağında vurulmuş sonra fenalaşmış.İğne alerji yapmış.Tekrar sağlık ocağına gidince doktor anlayıp iki iğne yapmış buna.Sonra tekrar fenalaşınca hastaneye zor atmış kendini.Beş dakika daha gecikse ölüyormuş.Doktor ne sağlık ocağı,ne özel hastanelerde iğne yaptırmayın demiş.Devlet hastanelerini tercih edecekmişiz.O da çok zor tabi.

Sen de çok çürük çıktın be Emel.Allah korusun kötü düşünme öyle.Üşütmüşsün belli.Sıcak tut vücudunu.Bak Bim'de sırta yapıştırılan birşey gelmiş.Sırtı sıcacık tutuyormuş annem kullandı.Bir günlük ama olsun kullan sende.Aytoş dizinden mi yürüyemiyor.Bir iğnesi var galiba onun.Bir kere vurulunca baya iyi geliyormuş.Gerçi doktor söylemiştir size.Geçmiş olsun ikinize de.

Gelmez aya yaparsın Emel tarifleri.Ben küserim ona göre:)

Bence de çivisi çıktı türbanın.Mini etekli türbanlı gördüm daha ne diyeyim.

Emel o Şükrü'yü de ben baştan seviyordum sonra çok antipatik geldi bana.Çok yılışık oynadı çoğu sahneyi soğudum çocuktan.O dizinin de kanalı değişti zaten seyredemiyorum.O saatte Aramızda Kalsın'ı izliyorum.Binnur Kaya çok tatlı ya.Kadın devamlı yiyor dizide.Kıvanç'ın dizisine baya para dökmüşler.Pek beni açmadı gibi.Savaşlı filmleri,dizileri pek sevmiyorum.Filme konu olan adamla hiç alakası yok Kıvanç'ın.Gerçek resmini görmüştüm gazetede.Ama kız çok benziyor.

Aslı, beni appla olarak sizin eve alsana. 200 kg. olurum artık. Ama olsun. Mıhtarın ölümü boğazdan olsun.
Pastaların stüne mi, altına mı.
Yok ya olmazsın 200 kilo.Bizimkiler de yiyor hiçbiri 200 kilo değil.Şimdi akşam çayla bir dilim pasta yersen ne olur ki.Dengelemek önemli olan.Gerçi son eklediğim pastayı yemediler çok gıcık oldum.Yapıyorum ediyorum bir de beğenmiyorlar.

Yoğurdu pastaların içine koyuyorum.Baya faydası oldu.

Denemeden ne bilen sana gider mi gitmez mi. :44:Risk.

Emel çok fena kazık yedim zaten o gözlükten.Çok kıytırık çıktı.Gerçek fiyata 200 küsür indirime de 29 yazınca iyi birşey zannetmiştim.On liraya satılan gözlüklere benziyor.Geri gönderecektim de arkadaşım fena değil dedi vazgeçirdi beni.Daha da netten alışveriş yapmam.Zaten bir sürü şey yazdı gazetede.Kredi kartınızın şifresini vermeyin diye.Riske girmem daha.

Emel ya kotu olmus kizin olmesi ( insan hayati cok ucuz valla bu ulkede.kesin kanserdi o bence.12 gunde gitmis kizcaaaz.
Ayten teyze de ne cekti dizlerden.anneminde bi arkadasi var.o da ameliyat oldu simdi ikinci dizinden gerekli ama olmuyor.amelitat da on sene mi ne idare ediyormus galiba.bi daha bisey yapilamiyormus.

ellesme Memati enistenin gobegine diyecegim ama saglik icin onemli zayiflik Muko abla.babama da hep tahlil yaptir kolestrole baktir derdik dinlemezdi.tereyaglari gotururdu her sabah.az ye derdik sanki kufur etmisiz gibi bagirirdi karismayin diye.tahlil yaptirdi sinrda cikinca bi korktu.simdi de hic yemiyor biraz ye zayifladin diyoruz yine kiziyor :)))

Kurt Seyitin romanini okumustum seneler once cok aglamistim Shura icin.devami da var Kurt Seyut ve Murka diye.kivanc bence uymus ben de oyle bi tip dusunmustum.
Kerem Sayer adamim ya cok uzuluyorum ona.salak melis yapisti birakmiyor.lise dizisi gibiydi ama tam degil .gunes var bir de sir gibi sakliyorlar.kimki o? ben ilk basta kizin adi gunes sanmistim.ikinci bolumde farkettim zeynep oldugunu :))))

Filiz o Melis ne gurursuz ya.Bir insan karşısındaki insanın seni sevip sevmediğini anlamaz mı?Ancak dizilerde olur böyle densizler.Güneş kim?Ben tam izlemediğim için bilmiyorum.Yüzünü göstermedikleri biri var o mu?

Dün akşam ablam sizi ve televizyonu duymuyorum çok az duyuyorum dedi.Onun tek kulağı duymuyor zaten öbürü de duymuyor deyince panikledik.Bugün doktora gitti.Meğer kulağı tıkanmış,temizlemişler.Rahatladık valla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…