Hoşbeş Sayfası

Hacım, şahane, şahane. Eee oy kullanmaca yerini de göster. Malum, yaşlı mıhtar bulamiyi.

Aslıııı toplaşıp köycenek sana gelesim var. Bize de yap bunlardan banane Öff öldürdün beni burada yav. çarşı işi gibi olmuş aynen. O pideler kaç derecede, kaç dk. pişiyor acıba?

Şu senin mama tariflerini habire kopyalıyorum da yapan yok. Aslı, ne bol yağ kullanıyorsunuız. Biz fındık yağı dışında yağ kullanmazdık. Son 1 yıldır zeytinyağı da kullanır olduk. Ne tereyağ, ne katı yağ. Bazen şu yağ yeyin diyen kadın doğru mu söylüyor demekten kendimi alamıyorum. Bu kadar az yağa ben nasıl göbek yapıyorum hayret.

Fırınlanmış mısır unu ne yav. Marketlerde satılanı fırınlayacak mıyız bir de. Hopa'lı komşumuz var. Kart fasülye trşusundan yapmış. Çok fenaydı. Halbuki ben Hamsiköy Balık Lokantasında yemiştim. Müthişti Lokum gibi.

Pideler 200 derecede pişiyor ama dakikası yok.Bakıp anlıyorsun pişip pişmediğini:)

Siz anca kopyalayıp dosya yapın.İcraat yok.Pide yağlı olmazsa kuru olur onun için bol kullandım.Biz yemeklerde tereyağ ve sıvıyağ karışımı kullanıyoruz.Tereyağ aklandı haberin yok mu:)Az da olsa ye damarların kuru kalır yoksa:)

Fırınlaşmış daha koyu duruyor.Bizim köyde dışarılarda fırınlar vardır.Topladıkları mısırları fırına atıp pişirir,sonra öğütürler.Bu biraz daha pişmişi.Kart fasülye fena oluyor yahu.Kavururken soğana biraz su ekleyip fasülyeleri az pişirseydi biraz daha yenir kıvama gelirdi.

Aslı, müthiş şeyler yapmışsın, ellerine sağlık.
Karadeniz pidesi meşhurdur zaten, ben de pek severim. Kaç çeşidini yapmışsın, harika görünüyorlar.
Fasulye turşusu kızartmasını ilk defa görüyorum, değişik görünüyor. Bizde turşu kavurması yapılır, turşuyu yağ ve soğanla kavurursun, harika olur.
Mıhlamayı biliyorum, yaparız da, ama adı farklı, bizde Guymak deniyor.
Antep katmerini de hep duydum ama hiç yemedim. Çok güzel görünüyor, yapmak istiyorum.

Sağol Selen'ciğim.Turşu kavurması bizim evin baş yemeğidir zaten.Bu daha farklısı.Bunu küçük küçük doğrayıp da yapabilirsin.Hamsi gibi altlı üstlü çevirirsen çok güzel olur.Ben eklediğim gibi yaptım.Mıhlama,kuymak aynı işte.Antep katmerini ben de ilk defa yaptım.

Aslicim ben yogurt ve yag biraz da su karisimi suruyorum.acaba baska bir puf noktasi var mi diye sordum.
Selen bizim anne tarafi da fasulye kavurmasi yapar ve guymak deriz biz de mihlamaya.bayilirim ona.bir de misir unundan yapilan abista var.pasta derdi anneannem bana yaparken :))
Asli bu sefer gozun donmus valla.ne pideler yapmissin oyle.biz gecen pazar yaptik da hic ozenmedim o yuzden
Bu sefer birincilik tamam bence.ucunvuye odul yok muydu gecen sefer ?
Aksam Merhamet yine cok acikliydi.gecmisi kitaba sadik gidiyor ama gunumuz koptu gidiyor.Sermete ve Aliye bayiliyorum.

Yoğurt yerine süt sür bence.Başka püf noktası yok bildiğim.Bütün tariflerime yetişebildin mi?Dört tarif eklemiştim çünkü.Ama tepkiler üzerine diğer tariflerim silindi.Daha önce de herkes iki,üç tarif eklemişti birşey olmadı piyango bana vurdu.Zaten kızdığım için dört tarif eklemiştim iyi oldu tek tarifle sabitlenmesi.Ama bu kural bizden sonra geçerli olsaydı daha adaletli olurdu.Üçüncüye ödül yok:)

Sermet'le Ali'ye ben de bayılıyorum:)Bir de Deniz'e.Ne güzel bıraktı çocuğu nikah masasında:)Şadiye'ye çok kızdım ama.Annesiyle kardeşini nasıl bırakıp çıktı o evden.Çıkarken bir de kapıyı üstlerine kapadı.Niye yardım istemedi kimseden.Saçmaydı orası biraz.

Tüh, kötü olmuş diğer tarifleri silmeleri. Antep katmeri de ne güzel görünüyordu:26:

Pideleri deneyeceğim mutlaka.
Aslı şimdi sen inanmazsın bu sözüme ama, yapınca fotoğrafını da koyacağım

Geçen gün patatesli bulgur köftesi yaptım, fotoğrafını da çektim. Mercimek köftesine benziyor, bulgur var, mercimek yerine haşlanmış patates. Bir deneyeyim dedim. Ama mercimek köftesi kadar güzel olmadı.

Aslı, bugün fırında beşamel soslu kıymalı karnıbahar yaptım. Çok güzel oldu. Tarif için teşekkürler Aslıcım.

Son düzenleme:

Boşver canım ben amacıma ulaştım.Ayrı başlık açacağım katmer için.

Niye inanmayayım:)Yap koy bakalım:)

Son düzenleme:

Selen çok güzel görünüyor köften.Eline sağlık.Tadı niye kötü oldu ki.Olsun denemiş oldun.

Karnıbaharı da beğenmene sevindim.

Merhaba , herkese hayırlı Cumalar.

Bu aralar yoğunum sohbetinize katılamıyorum kızlar .Üstelik gribe yakalandım.Uzun zamandır bu kadar kötü olduğumu hatırlamıyorum.
Neyse sayfalara şöyle bir göz attım Aslı'cım yine marifetlerini döktür müşsün ayrıca yine yarışmaya katılıyor muşsun şimdiden
başarılar dilerim canım.

Selen'im sen de az değilmişsin hani:)) bulgurlu köftelerin şahane görünüyor.

Emelim tarif için sağ ol yiğrum ama ben evvelsi gün yaptım aşure yeni girdiğimden göremedim tabi, önümüzde ki seneye inş..

Filizim:):))

Görüşürüz arkadaşlar , iyi bakın kendinize.

Son düzenleme:
Mukaddes abla çok geçmiş olsun.Maratonda terledin,gribe çevirdi dimi.İyi bak kendine.Ne öyle kendinize iyi bakın diyip gitmişsin hiç gelmeyecekmişsin gibi.

Havalar ne kadar güzel gidiyor.Baya sıcak bugün.Bu sene kış yok galiba.

Makarnex yediniz mi?Ben beğendim tadını.Ama çok acılı.Benim için sorun değil de herkes yiyemez o sosu.

Çok ucuza saç düzleştiricisi almıştım iki sene önce.Çok kullanmaktan seramikleri soyulmuştu.Yenisini almayı düşünüyordum.Garantisine baktım üç yıl.Belki yenisini verirler veya seramikleri değiştirirler diye götürdüm.Veee sonuç yenisini veriyorlar.Hem de daha iyi bir markanınkini

Son düzenleme:
Aa ne güzelmiş, iki sene kullan, geri götürünce yenisini veriyorlar ne güzel.

Son düzenleme:
Filiz'ciğim öğretmenler günün kutlu olsun.:119:Öğretmenliğin hakkını veren tüm öğretmenlerimizin de öğretmenler günü kutlu olsun.İşi sadece mesai doldurmak,vakit geçirmek için bu mesleği yapanları da Allah ıslah eylesin.

Sağ ol canım benim Bir kaç gündür çok kötüydüm bu gün biraz daha iyiyim çok şükür.Bilmiyorum ki Aslı'cım
maratondan da olabilir enişten de grip ondan da geçmiş olabilir bu arada madalyamı aldım en yakın zamanda resmini çekip buraya koyacam inş.

Yok yavrum olur mu öyle gelinmez mi hiç ben lafın gelişi öyle demişimdir , inanır mısın dediğimi bile hatırlamıyorum.

Düne kadar burası da çok güzeldi ama bu sabah yağmur fırtına soğuk var İstanbul'da .
Ehh zamanı da artık kışı yaşamazsak yazı nasıl göreceğiz ki.

Yedim canım çok güzel.Acıyı sevdiğimden benim için de sorun değil .Peynirlisini denedin mi hiç, o da çok güzel tavsiye ederim.

Geçikmeli de olsa senin ve bütün Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun Filiz'cim:))

Benden sana ufacık bir hedaye .

"Dolu dolu yaşa hayatı,
Dilini keşkeler sarmasın.
Ve öyle birini sev ki;
Gündüz güneşe, gece yıldıza ihtiyaç kalmasın."

- Can YÜCEL

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…