Hoşbeş Sayfası

Aslı ben meyveli kekleri hiç tutturamıyorum. Dibine çöküyor meyveler. Burada muzu iyice eziyorsun, böylece hamurla iyice özleşiyor herhalde.

Aslı ben meyveli kekleri hiç tutturamıyorum. Dibine çöküyor meyveler. Burada muzu iyice eziyorsun, böylece hamurla iyice özleşiyor herhalde.

Evet muzları eziyorsun.Mikserde de olur elde de.Meyveleri unlarsan dibine çökmez.

Ne güzel işte, cimriye, cimri demişsin. Ben diyemiyorum insanların yüzüne. Ben hayır da diyemiyorum insanlara. Ama demek lazım.Geçen gün bizim apartman altındaki bakkal, "internetin sınırsız mı" diye sordu. "Evet" dedim. A o zaman şifreni versene bana dedi. Kalem almış eline yazacak. Ezberimde yok şifre bakmam lazım dedim. Evet gittim, kendime de çok kızdım. "Niye kem küm ediyorum, yok kardeşim ben sana niye internet şifremi verecek mişim diyemiyorum. Kaç gün uğramadım bakkala. Sonra birşey almam gerekti gittim. Beni görür görmez, "Kanka şifreni öğrendin mi hadi söylesene" dedi. Ben de unutmuş gibi yaptım, ne şifresi dedim. İnternet şifresi. Aa unuttun mu? Bak şimdi eve gidince, ara beni şifreyi söyle dedi.Ama bunları öyle doğal birşeymiş, öyle önemsizmiş gibi söylüyor ki. Cevap vermedim.Hı dedim sadece. Eve gittim, şimdi kaç gündür bakkalın önünden geçerken rahatsızım, kaçıyorum adeta.

Son düzenleme:

Aslında ben de insanları kıramam.Ama sabrım taşarsa da herşeyi söylerim.Bu artık işi enayiliğe getirdi.Açıkgöz derler ya o cinsten.Bir daha gelsin al senin olsun diyeceğim.Girmesin dükkana çok gıcık oluyorum öyle böyle değil.Bir tane daha var nasılsa.Tersliyorum anlamamazlığı vuruyor işi yüzsüz.Sen niye veriyorsun ki şifreni.Akraban mı,dostun mu?Ya çok girdi sınırını aştı.Ya da abuk sabuk sitelere girdi.Sen girmiş görünürsün valla.Erkeklerin netteki tek işi de o söyleyeyim.Yanlış şifre ver.Bu olmadı derse de aaa niyeki ben bu şifreyle giriyorum diyip konuyu kapat.Israr ederse de yasakmış,cezası varmış dersin.

Son düzenleme:
Kör olasıca kokuttu yine kahveyi.Kahve çekiyor pis yüzsüz.

Geçen gün bir çocuk geldi.Hafıza kartındaki bir dosyayı cd'ye attıracak.Ben kartı taktım gösteriyorum.Bu dosya mı,şu dosya mı diye.Bir dosyaya tıklamış bulundum.Ne göreyim.İçi hep malum filmler.Dosyadan nasıl çıkacağımı şaşırdım.Anlamamazlığa vurdum ama çocuk gördüğümü anladı.Panikle yok o dosya değil derken ben dosyayı zaten açmıştım

Günaydın Canlar. Ben yine erkenciyim.Bu gün eltilerle misafirliğe gidiciğiz de ondan erken toparlanayım dedim.

Selen'im şifre mi verilirmiş Aslı'nın dediği gibi başın ağrır sonra.Hem niye canım kocaman adam bi tonda bıyığı vardır Allah bilir alsın bi şifre asalak mıdır nedir.Aslı'cım senin beleşciye de ayrı sinirlendim.Kaç paralık şey Allah aşkına değer mi utanır insan .
Ben de enayi yerine konduğum an keserim postayı hiç bakmam valla.
Dün Eminönü'ne gittik önümüzü kesen Suriye'li vatandaşların ardı arkası kesilmiyo.Baktım biri daha yaklaştı hemen dedim hemen uzaklaş, ağzını açamadan gitti adam.

Aslı'cım muzlu kekin güzelmiş denemek lazım Ayrıca benim mimar pudingin her çeşidini keklerde deniyo çok da güzel oluyor .
Tavsiye ederim.

Şarkılarda çok güzel özellkle önceki sayfadaki kızın sesine bayıldım.
Hepsi için sağol bitanem . Emeğine sağlık.

Hayırlı cumalar efenim . Görüşmek üzere.

Mukaddes abla güldürdün beni.Bence de bir ton bıyığı vardır.Asalak oluyor işte böyleleri.Erkek müsveddeleri nolacak.Ben süpürgeyi beş liraya satıp kurtuldum sabah.Yine geldi.Sen halen fırça almadın mı dedim.Alamadım dedi.Ver beş lira ben sana süpürge vereyim dedim.Faraşı da veriyormusun diyor bir de.Al dedim al bana lazım değil.Baktı çenem durmayacak tamam dedi.Eli titredi parayı verirken.

Bu Suriyeliler başımıza bela oldu.Bizdeki dilenciler çok azdı ya bir de onlar çıktı başımıza.Başımıza sardılar bunları.Rahat dursalar tamam da çoğu da nankör.

Bak pugingi keklerde hiç denemedim.Deneyeceğim en kısa zamanda.

Kızlar, başımızda bir uğursuzluk dolanıyor ama Allah'tan hayırlısı. Annem gıda zehirlenmesi olmuş. Neyse düzeldi bin şükür. Arkadan kedi kulağını eğip duruyor. İltihap var sanıp götürdüm, benim veteriner izinliymiş o gün, yanında çalışan veteriner baktı. Otoskop diye bir alet var, kulağına sokmasıyla çıkarması bir oldu. Ekranda bişey görülüp, seçilmedi hızından. Egzema dedi. Daha kediyi kafesinden çıkarmadan alerjidir, ben anladım dediydi zati. Alerji iğnesiyle, antibiyotik iğne yaptı. 40 TL. Eve geldim ki kedinin arka bacaklar tutmuyor. Felç gibi. Yürümeye çalışıyor, bir sağa bir sola yalpa yapıyor. Arka bacaklarını sürüklüyor. Dünya başıma geçti. Aradım zilliyi. Benim vurduğum iğnelerden olmaz dedi. "Eee, ben sağlam getirdim, niye böyle oldu, sinire falan mı geldi acaba" dedim. "Ya daha kötü olursa. Ne yaparım gece". Çemkirdi. Geçmezse gece beni arar gelirsiniz, ben de gelirim muayenehaneye dedi. Veteriner eski semtimizde. Asıl veterineri aradım, durumu anlattım. Adam akşam 9.30 da uykuya yatmış. Kendine gelip zor konuştu. Bişey olmaz, zaten yaşlı dedi. Delirmemek işten değil. Umurlarında değil. Ertesi gün baktım azıcık bir düzelme var. Veterineri aradım, yanlış mı teşhis yaptı, acaba kulak iltihabı var da dengesi ondan mı bozuldu diye. Getir dedi. Tabi araba yok, komşum götürüyor sağolsun. Başka bir aletle baktı. Mantar dedi. Biraz şikayetlendim yanında çalışanlarla ilgili. 10 gün sabah akşam batikon, arkasından da mantar spreyi verdi. Muayene ücreti 25 TL. ben fazladan 15 TL ödedim. İnşallah iyi gelir. 3. gün bacakları normale döndü. Meğer iğne kasa veya sinire gelince öyle oluyormuş. Allah bildiği gibi etsin bunları. Derisini havaya kaldırıp, deri altına yapması lazımmış. Hele bir kız daha vardı. Darta ok atar gibi neredeyse, kedinin birine iğne yaptı. Cart diye 6-7 metre mesafeden sesini duyduk. Bunların eline düşen zavallı hayvanların vay haline. Karnı delik, bir de bacakları kırık yavru kedi getirip bırakmışlar. Müdahale etmiyorlar. Ölmesini bekliyorlar. Şaka yapmadıysa eğer. İnanılır gibi değil. Allah vicdansızların eline düşürmesin bu hayvanları.

Mukaddesim, gördüm gördüm. Ocak ayında başlayacakmış. O kerkenezin ipiyle de kuyuya inilmiyor ama, bakalım. Ortalıkta görünmeyince siroz olmuş diyen bile oldu kerkenez için. Millet hemen yazıyor.

Sinema filminde (Asla Vazeçme) dalgıç mı oluyor acıba? Sönüyor artık bizimki dediydim ya neyse durum iyi gibi. Senaryoyu da kayınpeder yazmış yanlış görmediysem.

Aaaa, dizi yalan mıymış. :111:

Son düzenleme:
İlahi Selenim. Şifre ablamla ortak.İzin vermiyor de bari. Ben hayır demeyi öğrendim binşükür, geç de olsa...

Aslıtoşum, aldım kereviz tarifini. Bende birsürü tarifin oldu. Ben de kereviz çorbası yapıyorum. Küpküp kereviz, patates, havu., soğan, kereviz yaprağı, bulgur köfteleri, didiklenmiş tavuk veya et, bol limonlu terbiye.

Kekten muz kokusu ve tadı geliyor mu pekiyi?

Çaktırmadan indireydin ya.

Mukadesim, Filiztoşum, kekte puding denemek e iyi fikirmiş ha.

Son düzenleme:

Emel bugün aklımdaydın.Dedim kesin yine birşey oldu.Çok geçmiş olsun annene.Neden zehirlenmiş.

Kedin de ucuz kurtulmuş.Nasıl veteriner onlar öyle.Biri alerji diyor,biri mantar.Hangisine inanacaksın.Kız yanlış teşhiş koyup,yanlış iğne yaptı galiba.Hayvan ondan yürüyemedi.Neyse Allahtan birşey olmadan kurtarmışsın.Hayvanların ölümünü mü bekliyorlar.Niye okumuşlar o kadar.Yazık günah ya

Yap kerevizi çok güzel oluyor.Yalnız o portakal suyu bir kilo kerevize göre.Azaltıp veya çoğaltabilirsin suyunu.Kereviz çorbasını biz de tavuk etli yaparız.Dediğin gibi bol limonlu güzel oluyor.Babam çok severdi((Ondan sonra annem hiç yapmadı.Aklına geliyor heralde

Muz tadı oluyor kekte.Üç muzla daha güzel olur bence.Aslında orjinal tarifte çikolata eritip katıyorsun içine.

Emel gecmus olsun annen neden zehirlendi? Ay yazik kedicigine bir de saglikci olacaklar insana da hayvana da deger verilmiyor bu ulkede.sevmiyorsaniz okumayin kardesim.once can diyemiyorsan yapma bu isi.
Muko abla sorsana bi kizina pudingin tamamini mi koyuyor?sekeri azaltiyor mu pudig koyunca? Bir de kivami nasil tutuyor sonucta puding icinde koyulastiran bisey var.

Oh Asli iyi yapmissin vileda konsunda.Selen sen de sakin verme sifreni.yalan yanlis yerlere girer senin basina patlar bir de.bulamadim de gitsin.modemde yazar genelde ama sen ben degistirmistim de gitsin.

O nejatli canselli dizi dolandiricilik isiymis.gecen bir programda ogrendim.bi cakma cast ajansi bu isimlerle dizi yapilacsk deyip milleti oynatacaz diye kandirip para toplamislar.

Emelim, çok geçmiş olsun canım. Ne yedi ki teyzeciğim, niye öyle oldu?
Kedin de daha iyi demek, iyi bari canım. Gelmiş geçmiş olsun.
Gaddar insanlar veteriner olmasınlar ya, sinir oluyorum. Yazık hayvancağızların ağzı var dili yok, dertlerini söyleyemiyorlar.
Emelim seni çok iyi anlıyorum benim Zezem hastalandığı zamanlarda nasıl üzülürdüm, derdini söyleyemiyor, öyle sus pus köşeye büzülünce nasıl fena olurdum. Hayvanlara hainlik edenler, eziyet edenler nasıl başlarını yastığa koyarlar ki. Çocuğu kediyi sevmesin diye kediyi tekmeleyen kadına nasıl bağırdım geçen gün bizim sitenin bahçesinde. Vicdansızlar, küçücük çocuklarına kediyi tekmelemeyi öğretiyorlar.

Filiz ben araştırdım şekeri azaltmıyorlar.Normal kek yapar gibi yapılıyor.Ek olarak puding de var içinde.Mesela bir bardak şeker koyulmuş,bir pakette puding.

Dün akşam patronum beni kızdırdı açtım abisine şikayet ettim onu:)Söyle ona ayağını denk alsın dedim.Valla aynen böyle dedim.Beynim döndü sinirden.Gelince fırçala dedi.Hiç muhatab bile olmadım,çantayı aldım çıktım.Giderken tuvaleti kitleyip anahtarını aldım çatlasın patlasın diye.Mesaj çekiyor özür dilerim,anahtar nerede diye.Hiç oralı bile olmadım.

Son düzenleme:
Bu videoya gülmekten öldüm:)Dün akşam Beyaz'da yayınlanmış.

[video=youtube;YtuByF1_MUA]http://www.youtube.com/watch?v=YtuByF1_MUA[/video]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…