Hoşbeş Sayfası

Filiz ben araştırdım şekeri azaltmıyorlar.Normal kek yapar gibi yapılıyor.Ek olarak puding de var içinde.Mesela bir bardak şeker koyulmuş,bir pakette puding.

Dün akşam patronum beni kızdırdı açtım abisine şikayet ettim onu:)Söyle ona ayağını denk alsın dedim.:KK53:Valla aynen böyle dedim.Beynim döndü sinirden.Gelince fırçala dedi.Hiç muhatab bile olmadım,çantayı aldım çıktım.Giderken tuvaleti kitleyip anahtarını aldım çatlasın patlasın diye.:KK14:Mesaj çekiyor özür dilerim,anahtar nerede diye.Hiç oralı bile olmadım.:KK14:

Çok güldüm Aslı:KK1: Fena cezalandırmışsın adamı. Harikasın:21:

Bugün yine bir 10 Kasım. Atatürk’ün bu dünyaya veda edişinin 75’inci yıldönümü bugün.

İnsanlar ölümlüdür, ama sağlam fikirler, sağlam eserler ölmezler. Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk ilkeleri her zaman sapa sağlam ayakta kalacaktır.

Türk milletinin asla unutmadığı, unutmayacağı, daima minnettar kalacağı Mustafa Kemal Atatürk, nurlar içinde yat.

$75747_448913737875_345074_n.jpg

Mukaddes ablam doğum günün kutlu olsun! Nice sağlıklı, huzurlu, mutlu yıllara ailenle, güzel kızlarınla, tüm sevdiklerinle ve bizlerle birlikte inşallah. :KK54::KK71::KK70::KK66::KK64::118::118::118:
İyi ki doğmuşsun. İyi ki seni tanımışız. Seni çok seviyoruz.:KK54::KK71::KK71::KK71:

Son düzenleme:
Atamızın ölüm yıldönümünde onu saygıyla anıyoruz.

''Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır.Fakat, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.''

yjpOf.jpg

Mukaddes ablanın doğum gününü kutlayacaktım ben de.Dedim acaba yanlış mı hatırlıyorum ama yanlış değilmiş.

Ablacığım doğum günün kutlu olsun.Ailenle ve bizlerle birlikte nice senelere inşallah.Seni seviyoruz.:KK19::KK16:

:KK1:

KkC1R.jpg

Bulaşık makinemiz bozulmuştu.Dün servis çağırdık 300 lira ücret çıkardı.Onu vereceğimize yenisini alırız dedik.Bir buzdolabı,bir bulaşık makinesi.Sırada ne var bakalım.:KK15:

Son düzenleme:
Mukaddesim, iyi ki doğdun yığrum. Allah seni ailenin de bizim de başımızdan eksik etmesin. Nice mutlu, sağlıklı yaşlara inşallah. Herşey gönlünce olsun.:KK24::KK19::KK19::KK9::KK62::KK64::KK66::KK71::119::124::KK56: Pastayı ne zaman yiciiiz.

Aslı, ilahi. Adamın idrar torbasına halel gelecek. :KK60:

Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler efendim. Yeğenim pide yaptırmış getirdi. ya ondan, ya da mercimek çorbası bir gece dışarıda bekledi ondan zehirlendi. İkisinin tadında da tuhaflık vardı. Bilemedik.

Son düzenleme:
Atamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ne mutlu ki, bir takım öküzler, O'nu milletin kalbinden atmaya uğraştıkça, inadına O'na olan sevgiyi körüklüyorlar. Anma törenlerine katılım herzamankinden fazla olmuş. Nur içinde yatsın. Ayın 6'sında da öğretmen komşum sınıfını götürüyordu. beni de çağırdı gittim. Çektiklerimden bir kare ekleyim.
$a (66).jpg Tıklayınız litfin.

Son düzenleme:
Bulaşık makinemiz bozulmuştu.Dün servis çağırdık 300 lira ücret çıkardı.Onu vereceğimize yenisini alırız dedik.Bir buzdolabı,bir bulaşık makinesi.Sırada ne var bakalım.:KK15:
O ne ya, fiyata bak. He valla yenisini alın. Neresindeymiş ki problem?

Aslı, ilahi. Adamın idrar torbasına halel gelecek. :KK60:

Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler efendim. Yeğenim pide yaptırmış getirdi. ya ondan, ya da mercimek çorbası bir gece dışarıda bekledi ondan zehirlendi. İkisinin tadında da tuhaflık vardı. Bilemedik.

Patlasın çatlasın inşallah.:KK19:

Büyük ihtimalle pideden olmuştur.Bir gecede çorba o kadar da bozulmaz heralde.

O ne ya, fiyata bak. He valla yenisini alın. Neresindeymiş ki problem?

Hafıza kartı bozulmuş.Zaten hiç sevmiyorum makinenin yıkadığı bulaşığı.Yemek koyarken yine suya tutuyorum.

Atamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ne mutlu ki, bir takım öküzler, O'nu milletin kalbinden atmaya uğraştıkça, inadına O'na olan sevgiyi körüklüyorlar. Anma törenlerine katılım herzamankinden fazla olmuş. Nur içinde yatsın. Ayın 6'sında da öğretmen komşum sınıfını götürüyordu. beni de çağırdı gittim. Çektiklerimden bir kare ekleyim.
Eki Görüntüle 855735 Tıklayınız litfin.

İyi yapmışsın gitmekle.Sabah Başbakan anma töreninde konuşuyor.Atatürk şunu böyle isterdi,bunu böyle isterdi diye konuşuyor.Kendi fikirlerini Atatürk'ün fikirleriymiş gibi söylüyor.Araya da Marmaray'ı sıkıştırdı.Anma töreninde ne işi olur Marmaray'ın.Yok dünya liderleri nasıl yaptınız diye soruyormuş da bilmem ne.Pes yani!!!

Dağ diye bir film var.İki askerin yaşadıklarını anlatıyor.Filmin sonunda 1984-2012 yılları arasında şehit olanların adları geçiyor hızlı şekilde.Liseden bir arkadaşım polislik yaparken Van'da şehit olmuştu.Bakim dedim onun adı da var mı.Yazılar çok küçük ama buldum adını:KK43:Allah rahmet eylesin.Çok komik bir çocuktu:KK43:

Günaydın canlarım:KK16: İki gündür uğrayamadım. Enişteniz Armutlu'dan gelince çamaşır felan:21:bi yoğunluk anlatamam.:KK19:
Şimdide geleyim dünün anlam ve önemine.
Öncelikle Büyük Atamı saygı özlem ve gözyaşları içinde andım . Bir kez daha yaptıkları için mnnettarız kendisine Atam ve silah arkadaşları nur içinde yatsın.

Mukaddes ablam doğum günün kutlu olsun! Nice sağlıklı, huzurlu, mutlu yıllara ailenle, güzel kızlarınla, tüm sevdiklerinle ve bizlerle birlikte inşallah. :KK54::KK71::KK70::KK66::KK64::118::118::118:
İyi ki doğmuşsun. İyi ki seni tanımışız. Seni çok seviyoruz.:KK54::KK71::KK71::KK71:

Sağol var ol Selen'im . Güzel dileklerin için de çok teşekkür ederim.:KK16:

Amin bir tanem nice senelerde hep birlikte oluruz inşallah.:KK16:

oy oyyyy ben de iyi ki tanımşım sizleri.:KK16:Böyle güzel yürekleri benim de sevmemem mümkün mü:KK16::KK16:

Mukaddes ablanın doğum gününü kutlayacaktım ben de.Dedim acaba yanlış mı hatırlıyorum ama yanlış değilmiş.

Ablacığım doğum günün kutlu olsun.Ailenle ve bizlerle birlikte nice senelere inşallah.Seni seviyoruz.:KK19::KK16:

:KK1:

KkC1R.jpg

Yanlış değil Aslı'cım her 10 Kasım benim bir yaş daha ömrümün kısalması demek. Eskiden yani böyle elliiki yaşında değilken :KK50:doğum günlerim sevinç verirdi bana ama dün bir hayli duygusaldım yaşlanmanın getirisi herhalde.
Hani derler ya insan hissettiği yaştadır diye yalan be ne hissi geldiğin yaş belli ve gerçeğin ta kendisi.
Ama sağlıkla ömrününü sürdürebilmek ailenle huzur içinde en önemlisi,birde sizlerle tüm sevdiklerimle:KK16:
Sağol canım benim ben de sizler çok seviyorum. İyi varsınız iyi tanımışım dediğim insanların başında geliyorsunuz .
Bende hepinizi çok seviyorum :KK16:Kartım için de çok teşekkür ederim tatliş şeker gibi bi şeymiş.

Mukaddesim, iyi ki doğdun yığrum. Allah seni ailenin de bizim de başımızdan eksik etmesin. Nice mutlu, sağlıklı yaşlara inşallah. Herşey gönlünce olsun.:KK24::KK19::KK19::KK9::KK62::KK64::KK66::KK71::119::124::KK56: Pastayı ne zaman yiciiiz.

Oy oyyy sağ ol hep birlikte nice sağlıklı yıllara Emel'im .:KK16: Aminnn canım Rabbim hepimizin gönlüne göre versin inşallah.
İstediğin pasta olsun yiğrum en cüzelinden alır yollarım sana.

Ayten Teyzeme de geçmişler olsun.Büyük ihtimalle pideden zehirlenmiştir. Mercimek çorbası bir gece durmakla bozulmaz diye düşünüyorum.Neyse hasar almadan atlatmış ya çok şükür.

Son düzenleme:
Mukocum ablacim dogumgunun kutlu olsun.kizlar ve memati enisteyle Allah guzel yillar bereketi versin.seni cooook cok opuyorum.
Ben de saat 9.05 de saygibdurusunda bulundum evde tv karsisinda ve hep dua etti.Atamiz ve ulkemiz icin.

Emel pide demissin birak disaridan almayi.annem pazar gunu ilk defa birsey denedi biz begendik valla.
Yas maya ile un tuz su karistirip hamue elde ediyorsun.sonra onlari top top koparip tek tek aciyorsun.buyuklugu sana kalmis.ister pide boyu ister cantik boyu yap.buz oval cantik boyu yaptik.uzerini biraz sivi yagla yaglayip malzemeyi dose.(ufak dogranmis domates, yesil biber,carliston, sogan, tuz).kiyilari incecik kivir kenarlara da biraz yag sur firina ver .cikarinca da fircayla yagla.super oluyor.yslniz cok ince amayin o zaman biraz gevrek oluyor.kalin olursa daha yumusak olur.

Yanlış değil Aslı'cım her 10 Kasım benim bir yaş daha ömrümün kısalması demek. Eskiden yani böyle elliiki yaşında değilken :KK50:doğum günlerim sevinç verirdi bana ama dün bir hayli duygusaldım yaşlanmanın getirisi herhalde.
Hani derler ya insan hissettiği yaştadır diye yalan be ne hissi geldiğin yaş belli ve gerçeğin ta kendisi.
Ama sağlıkla ömrününü sürdürebilmek ailenle huzur içinde en önemlisi,birde sizlerle tüm sevdiklerimle:KK16:
Sağol canım benim ben de sizler çok seviyorum. İyi varsınız iyi tanımışım dediğim insanların başında geliyorsunuz .
Bende hepinizi çok seviyorum :KK16:Kartım için de çok teşekkür ederim tatliş şeker gibi bi şeymiş.

Abla dediğin doğru valla.Her ne kadar insan hissettiği yaştadır desek de aynalar hiç de öyle değilsin diyor günden güne:KK43:Sağlık olsun napalım.Sağlıklı,mutlu,huzurlu ve sevdiklerimizle yaşlanıyorsak en güzeli bu işte.

Mukocum ablacim dogumgunun kutlu olsun.kizlar ve memati enisteyle Allah guzel yillar bereketi versin.seni cooook cok opuyorum.
Ben de saat 9.05 de saygibdurusunda bulundum evde tv karsisinda ve hep dua etti.Atamiz ve ulkemiz icin.

Emel pide demissin birak disaridan almayi.annem pazar gunu ilk defa birsey denedi biz begendik valla.
Yas maya ile un tuz su karistirip hamue elde ediyorsun.sonra onlari top top koparip tek tek aciyorsun.buyuklugu sana kalmis.ister pide boyu ister cantik boyu yap.buz oval cantik boyu yaptik.uzerini biraz sivi yagla yaglayip malzemeyi dose.(ufak dogranmis domates, yesil biber,carliston, sogan, tuz).kiyilari incecik kivir kenarlara da biraz yag sur firina ver .cikarinca da fircayla yagla.super oluyor.yslniz cok ince amayin o zaman biraz gevrek oluyor.kalin olursa daha yumusak olur.

Filiz biz yapıyoruz bunu.Ama sizinkinde kıyma yok galiba.Biz kıymalı,sucuklu,pastırmalı,kaşarlı falan yapıyoruz.Açık yapıldığı gibi kapalı da oluyor.Zaten burada meşhurdur kıymalı pide.Pazar günleri ve mevlütlerde hep yapılır.Evde yapmak en güzeli de bazen üşeniyor insan.

X