Hoşbeş Sayfası

Haklısın Aslıcım, zeytin olsaydı yapardım:KK1: Tembelim ben tembel. Az önce aklıma geldi, "tüh zeytin almadım salatayı yapamayacağım" dedim.:26:

Muko abla "cevizli lokum" mu dedin bayilirimmmmm.hele de bol cevizliyse.rahmetli anneannem cok guzel yapardi.ben distan ice dogru yerim cocuklar gibi :)) en dis kabuk ince gevrek olur ya.sonra cevizlere ulasirim :))

Dun gece Mabel Matiz konserine gittim.cocugun albumdekinden daha kalin sesi var ve muthis.resmen girtladiginda zurna var dedim :)) nadil temiz ve cin cin bir ses.zaten yazdan beri albumlerini dinleye dinleye hastasi olmustum.
bu arada Muko abla Mabel de disciymis .

Mukadde abla, Filiz, cevizli lokum dediğiniz, kuruyemişçilerden aldığımız o uzun cevizli lokumlar mı? Evde nasıl yapılıyor ki o, zor değil mi yapımı?

Selen'ciğim dedikleri bu galiba.Bu bizim nokul dediğimiz yiyeceğe benziyor.Aslında çoğu aynı,adları değişik.

qgf0G.jpg

Bu da burada meşhur olan nokulumuz.Annem çok güzel yapar.

YcrBL.jpg

Emel o dambıllar kolları bir sıkılaştırıyor ki şaşarsın.Kollarını kavra bir hafta düzenli yap,bir hafta sonra tekrar kavra nasıl toparlandığını gör.Tabi siz tembellere niye diyorsam bunu:)))

Kız seramik ustalığını bitirmiş.Zaten tipi de erkek gibi:)Seramik bölümünü bitiren o işi niye yapsın.Üniversite okumasına gerek yok:)Emel rokoko ne kız:)Google yazdım çok güzel bir pasta çıktı.:KK60:Benim aklıma da öyle birşey geliyor o adı duyunca.Cocostar çikolata var ya.:KK1:

Filiz o adamın sesini bir ben sevemedim galiba.Buraya da gelmişti.Dişçi olmasına şaşırdım.Hiç dişçi havası yok adamda.O hava nasıl oluyorsa:)

Son düzenleme:
Emel buldum senin mobilyayı.Eskitme mobilya dimi bu.Bunların araları çok tozlanıyor ama.Bir de devamlı cila gerek sanırım.

Rokoko mobilyaya bir örnek.Eskiden bunun çok benzeri vardı bizde.Rengi de buna benziyordu.Bu mobilyaları daha çok zenginler tercih ediyor.Zengin gösteriyor gerçekten:)

IE0k8.jpg

Son düzenleme:
Şimdilerde zayıf Aslı'cım . Kolay değil işi tabi evden sabah sekizbuçuk ,akşam beşbuçuk ta çıkıyor okuldan. Eve gelincede gece yarılarına diş oyuyor .
Sözel derlseride ağır . Yemek yemeğe fırsatı pek kalmıyor anlayacağın.Zamanında demiştim çok zorlanırsın diye . İnatla istedi halinde de memnun . Eh o zaman kendi mutlu mesut sa benim için mesele yok.Allah başarılı etsin tamamına erdirsin inş.
Bu arada geçen sene okul altıncısı olmuş . Bu sene kayıttan sonra muhasebe uyarmış geçen seneden yüzde yirmi burs kazandın diye .
Enşten de şimdi mi söylenir diye sitem etti neyse önemli değildi zaten ama şimdi bi sürü banka işi falan çıktı .Kazandığı bursta kızımın hakkı kendisinin olacak diyor enişten.

Abla burs kazanmış da söylemiyor mu?Millet o bursu nasıl bekliyor.Öğrenciler bazıları gerçekten çok zor koşullarda okuyor görüyorum.Tabiki hak ettiyse alsın Memati enişte haklı.Yalnız yüzde yirmisi nasıl oluyor onu anlamadım.

Ne güzel sohbet etmişsiniz. Ben girip kontrol ettiğimde kimse yazmıyor. Benim girmediğim gün sohbet muhabbet şahane:KK34:

Tamamen tesadüf Selen'im her zaman işten güçten böyle denk gelmiyor.
Ben de az evvel geldim alışverişten.Bir bakıp hemen çıkıcam.

Yarın kısmetse 'Benim Dünyam'a gitmek istiyorum.
Gidersem a dan z ye anlatırım size.:21:

Abla burs kazanmış da söylemiyor mu?Millet o bursu nasıl bekliyor.Öğrenciler bazıları gerçekten çok zor koşullarda okuyor görüyorum.Tabiki hak ettiyse alsın Memati enişte haklı.Yalnız yüzde yirmisi nasıl oluyor onu anlamadım.

Bizimde kayıt tazeledikten sonra haberimiz oldu . Muhasebe senin geçen seneden yüzde yirmi bursun, indirimin var demiş .
Bir sevinç geldi dört buçuk milyar kazandım diye Enişten de o para senin hakkın eline geçtiğinde güle güle harcarsın dedi.
Evet çok zor şartlarda gündüz çalışıp gece okuyanlar var . Allah hepsinin yardımcısı olsun.
Yavrum tamamı ondokuz milyar galiba tam da bilmiyorum iyi mi.:KK1:
Kayıtta ödemeyaptığımız için bu senenin ücretinden düşülemiyormuş .Para olarak banka hesap numarasına yatırılacakmış.

Muko abla "cevizli lokum" mu dedin bayilirimmmmm.hele de bol cevizliyse.rahmetli anneannem cok guzel yapardi.ben distan ice dogru yerim cocuklar gibi :)) en dis kabuk ince gevrek olur ya.sonra cevizlere ulasirim :))

Dun gece Mabel Matiz konserine gittim.cocugun albumdekinden daha kalin sesi var ve muthis.resmen girtladiginda zurna var dedim :)) nadil temiz ve cin cin bir ses.zaten yazdan beri albumlerini dinleye dinleye hastasi olmustum.
bu arada Muko abla Mabel de disciymis .

İvet şekerim aynen cevizli lokum . :KK34:Teyzemde bol ceviz ve şekerli yapar . Bol şekerli benim dişcinin isteği lütfen teyze şekeri bol olsun der.Geçen şeker bayramın arifesinde yapmıştı sıcak sıcak yollamış yazlığa .Benim kızlar İftarda tepsiyi yarıya indrdiler.Öyle böyle sevmeyiz yani.

Mabel Matiz'e büyük kızım hayran .Devamlı şarkılarını dinler.Bana da sevdirmeye çalışır bak bu şarkısı çok güzel dinle diye.
Ama nafilee , tarzım olmadığ için bir türlü dinletemez bana.:))
Hımm dişciymiş demek. Hastalarının dişini yaparken şarkı söylüyordur kesin.:KK1:

Son düzenleme:
Mukadde abla, Filiz, cevizli lokum dediğiniz, kuruyemişçilerden aldığımız o uzun cevizli lokumlar mı? Evde nasıl yapılıyor ki o, zor değil mi yapımı?

Kuru yemişcilerdekinden değil Selen'cim. Şöyle ki Aslı'da eklemiş zaten resmini.

Hamurunu isteğe başlı (3-6 ekmek )fırından alıyorsun .
Onu bol yağlı zemine yayıyorsun üzerine ceviz , tarçın , şeker, yeni bahar karışımını bolcana sürüyorsun .
Sonra rulo şekline getirdiğin hamuru kesip yağladığın tepsiye kestiğin yer yukarıya gelecek şekilde diziyorsun.
Biraz bekletip fırına veriyorsun.Nar gibi kızarınca da bi oturuşta tepsinin tamamını yiyorsun:KK1:
Çabuk yazıyorum , anlaşılmayan bi yer olunsa takrar yazarım canımcım.:KK16:

Son düzenleme:
Emel buldum senin mobilyayı.Eskitme mobilya dimi bu.Bunların araları çok tozlanıyor ama.Bir de devamlı cila gerek sanırım.

Rokoko mobilyaya bir örnek.Eskiden bunun çok benzeri vardı bizde.Rengi de buna benziyordu.Bu mobilyaları daha çok zenginler tercih ediyor.Zengin gösteriyor gerçekten:)

IE0k8.jpg

Aynen çok toz oluyor Aslı'cım .Benim de benzeri vardı . Armutlu'ya yolladım . Enişten de satılacak dairelerin birine koymuş müşteri çıkınca koltuklarda sizin olsun

diyerek satmış .Çok da iyi yapmış .

Hayırlı akşamlar.Öpüyorum hepinizi.:KK16:

Son düzenleme:
Aynen Mukaddes ablacığım, Mabel matiz'in tarzı bana göre de değil. Baktım herkes "Mabel mabel" diyor, bir dinleyeyim dedim. Yok, beğenmedim, sarmadı.:KK34:

Cevizli lokum deyince gerçekten lokum türü bir tatlı zannettim, hamur tatlısı, çörek türü birşey yani.

Son düzenleme:
Bizimde kayıt tazeledikten sonra haberimiz oldu . Muhasebe senin geçen seneden yüzde yirmi bursun, indirimin var demiş .
Bir sevinç geldi dört buçuk milyar kazandım diye Enişten de o para senin hakkın eline geçtiğinde güle güle harcarsın dedi.
Evet çok zor şartlarda gündüz çalışıp gece okuyanlar var . Allah hepsinin yardımcısı olsun.
Yavrum tamamı ondokuz milyar galiba tam da bilmiyorum iyi mi.:KK1:
Kayıtta ödemeyaptığımız için bu senenin ücretinden düşülemiyormuş .Para olarak banka hesap numarasına yatırılacakmış.

Vay çok iyi para.:KK53:Alsın tabi hakkı onun.Böyle toplu alması iyi olmuş aslında.Parça parça alsaydı harcanıp giderdi.Güle güle harcasın:)

Bu bizim lokumdan farklıymış Aslı'cım . İçinde cevizden başka şeylerde var herhalde.

Bizimkinin içinde kuru üzüm de var.Hamuru fırından almaz kendimiz yaparız.Gerçekten kızının çok yediği kadar var.Çok güzel birşey.Üzüm dışında aynı gibi sizinkinle.

Son düzenleme:
Yarın kısmetse 'Benim Dünyam'a gitmek istiyorum.
Gidersem a dan z ye anlatırım size.:21:

Bu filmi hint filmi Black'ten uyarlama yapmışlar.Gerçek filmde küçüklüğünü oynayan kız gördüğüm kadarıyla çok başarılı.Gözleri gerçek kör gibi.Önce bu filmi kendi senaryoları gibi çıkardılar.Bu filmden uyarlama olduğu ve diğer filmin yapımcılarının da bundan haberi olunca telifi aldılar.Tıpatıp aynı bir filmi niye yaparlar anlamam.Sonrada çok büyük birşey başarmış gibi övünürler.Ülkede senaryolar bitti Hint ve Kore filmlerine sardılar.Filmde kız benim dünyam diye bir laf söylüyor.O lafı filmin ismi yapmışlar:)

Hint filminde küçüklüğünü oynayan kız.

ylHVj.jpg

Bu da Beren'in canlandırdığı.

1oHWK.jpg

Son düzenleme:
Aslı'cım ne kadar uyarlama da olsa orjinaliyle tıpa tıp aynı olabileceğini sanmıyorum. Bizimkiler illa ilave bir şey katarlar içine.
Gerçi ben filmin aslını da bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla uyarlamayı tam beceremiyor bizim yapımcılar.Benim kızlar Bir Aşk hikayesi ni Kore dizisinden uyarlama diye merakla izlemeye başladılar bir iki bölüm aynı sonrası tamamen değişik ilgisi yok dediler.Bırak yabancı uyarlamaları bizim güzelim romanlarımızı bile doğru dürüst yansıtamıyorlar . Halide Edip'in Kalp Ağrısını merakla beklerken bambaşka karın ağrsı ı çıktı karşımıza.:KK1:

Fragmandan çok acıklı olduğu belli. Ağlarım artık zırıl zırıl:KK43: Beren'in oyunculuğu çok beğenilmiş .
Bakalım birazdan gidiyoruz. Görücez.

Son düzenleme:
Filiz'cim merhaba :KK16:

Güzel hafta sonlarınız olsun efenim.:KK16:

Görüşmek üzere.:KK3:

X