Hiç paranızla rezil oldunuz mu?

Pardonda tatlım bunun adı parayla rezil olmak değilki, sen ne dedilerse zınk diye yapmışsınnşimdi dolmuş diyosun komik yani. Her denilene tamam demeye gerek yok iletişim biraz yani hngi test için sağ. Ocağı hangisi için özel önce bi öğrenip ona göre hareket etseymişin

Boyle test mevzusu oldummu birkac hastaneyi arastirmakta fayda var hic ummadigin pahali oldugunu dusundugun hastanede testler ucuz olabiliyor

Birde mutlaka gitmeden aramak gerekiyor o sekreterler bazen hicbirsey bilmiyor sinir ediyorlar

Canınız sağolsun olan olmus

Konuda neden bu kadar dolmus parası var 2.5 TL
Araba olmadığı zaman dolmusa biniyorum 3 TL ordan metrobuse biniyorum 4.90 tekrar dolmusa biniyorum ben daha cok rezil oluyorum o zaman
Dolmus ne alaka bırı anlatabilir mi?

Konuda neden bu kadar dolmus parası var 2.5 TL
Araba olmadığı zaman dolmusa biniyorum 3 TL ordan metrobuse biniyorum 4.90 tekrar dolmusa biniyorum ben daha cok rezil oluyorum o zaman
Dolmus ne alaka bırı anlatabilir mi?

Konu sahibi önce hastaneye gidiyor 1. dolmus parasi
Hastanede test icin saglik ocagini oneriyorlar tekrar hastaneden saglik ocagina gidiyor 2. dolmus parasi

Saglik ocagi 2 testi yapiyor 1 testi burda yapmiyoruz hastanede yapilmasi gerek deniyor konu sahibi sinirleniyor tekrar hastaneye gidiyor 3. dolmus parasi

Hastanede testler bitince eve gidecek haliyle 4. dolmus parasi

Yorumları okuyunca sinirlerim tavan yapıyor. Çok mu konu okuyorsunuz da kafanız karışıyor. Ben konudan anladığımı yazayım da bir düşünün derim.
Kadın tahlil yaptırmaya gidiyor. Sekreterler sanki dünya para tutacakmış gibi davranıp, tahlillerin hepsini sağlık ocağı yapıyor diye göndermişler. Konu sahibinin aklına ne kadar tutuyor diye sormak gelmemiş. tahlillerin hepsini yapmayacağını bilseydi eminim sorardı ve fiyatını bilseydi hastanede yaptırırdı. Kadını boşu boşuna yormuşlar.

Özel hastaneye insanlar ne için gider. İşleri hemen bitsin diye. İşlerini hallemedikleri zaman paramızla rezil olduk derler. Bunu söylemek için milyonlar dökmeye gerek yok.

Niye performans puanınıza yansımıyor mu?
Asmde ebesiniz yanlış anlamadıysam?
Paradan değil gebelik bildirimi takibi vs zorunlu,bakanlığın tolere göstermediği bir durum sıkıntı oluyor başları ağrıyor durduk yere,fiyat performans temelli değil yani.

Bana bu testleri nakit ödeyebilecek misiniz hanımefendi bunları sigorta karşılamaz dedi

Konuda esas sorun olmasi gerekenler bu noktalar bence. İlkinde ozel hastane personelinin sizi asagilamasi,ikincisi de guzel ulkemdeki sacma sistem sebebiyle yine azarlanmaniz.

Benzer sorunlara cok karsilasiyorum. Aslinda sikayet etmek lazim da yuzumuz tutmuyor o yuzden etmiyoruz sanirim. Artik ben de akillandim,bu sekilde muamele gorunce sikayet edecegim bu insanlari yetkililere.

Neden bu kadar iletişim sıkıntısı çekiyoruz millet olarak? Neden bunu aşamıyoruz? Tamam karşımızdaki insan bize iyilik etmek istemiş sağlık ocağında ücretsiz yapılabileceğini söylemiş, bu iyi bir şey değil mi ? Tamam git gel uğraşmak istemiyorsanız sadece 1 soru soracaksınız "Testler o kadar yol gitmeme gerek olacak kadar pahalı mı?" Sonra da "aaa 60 liraymış yaptırayım ben" bu kadar. Saçma sapan paranızla rezil olmazdınız, işini yapan insanlar da işini yaptığı için ayıyken dayı olmazdı.

Ben burda yaptiracam paramla deseydiniz. Ama saglik ocagindakiler hakli dogruya dogru. Randevunuzum takibini bile yapiyorlar demek ki. Hata doktorunuzda. Testleri yaptirip gel diyecekti

Bu kadar sinirlenmenize gerek yoktu bence.
Saglik ocagina gittiginizde sıkı takibin sebebini sorabilirdiniz. Gecen gun kan vermeye gittigimde hemsire, bebekli bir aileye sebebini anlatiyordu.
Ucretler ne kadar, ben burada yaptirmak istiyorum deseydiniz, sizi zorla gönderecek halleride yoktu.
İletisim kuramamaniz baska kisileri sinirlendiriyor olabilir diye düşünüyorum

Ne güzel dertmiş.Keşke herkesin böyle basit dertleri olsa.Giden de çok bi para değilmiş
Aramızda para toplayıp size verelim hatta herkes 1 TL çıkarsın kizlar

O hastane için geçerli,bizde kayıtlı nüfus üzerinden maaş alınıyor.Ha izlemi 3 fazla yapmışsın ha eksik.Ama eksik olunca sıkıntı oluyor işte

Peki bebeğe aşı yaptırmak istemediğimiz zaman da size maddi bir kaybı oluyor mu işin? Hazır bulmuşken sorayım

Sağlık bakanlığı anne ve bebek ölümlerini en aza indirgemek için koruyucu sağlık hizmetlerine gebelik takiplerini ekleyeli çok oldu. Her gebenin gebelik süresince 4 kez izlemi var. Bunlar bakanlık tarafından atanan tarihlerde yapılıyor. Genelde riskli bir durum varsa aile hekimi ya da hemşire daha sık takip yapar. Bakanlığın bu izlemlerini sisteme girmek mecburidir. Kişi habersiz gitmez ve gebe istemediğini beyan etmez ise gebe basina 400 liradan başlayarak maaşlarda ceza kesintisi oluyor. Hatta gebeliginizi ilk 3 ayda bildirmez, onlar da takip etmez ise yine ceza alıyorlar. Sadece para değil soruşturma açılıyor haklarında. Aile hekimliği takibi istemeyen kişiler dilekçe vererek istemediklerini beyan etmeliler. Çünkü ay sonunda takibin yapılmaması sebebi mutlaka üst yazı ile müdürlüğe oradan da bakanlığa bildiriliyor. Onca işin içinde defalarca bir hastayı aramak, terslenmek ya da ceza yemek gerçekten çok sinir bozucu ve yapılan işin önemsenmemesinden kaynaklı gurur kırıcı oluyor. Pek çok preeklempsi, tansiyon ya da şeker rahatsızlığı başta olmak üzere anne ve bebek ölümüne sebep olan faktör ya da rahatsızlıklar aile hekimleri ve hemşireleri tarafından tespit ediliyor.

Sağlık ocağı neyin tribini atıyormuş diyemediniz mi mecburmuyum gelmeye diye? Tabi gebe ve bebek izlemlerinden ekstra para alıyolar dertleri o. Sizin sağlığınız değil yani umurlarında olan şey.
Takip edilen izlem başına Dr 3 hemşire 2 lira alıyordu sanırım. Ancak izlem yapılmayınca kesilen meblağ çok büyük.

Evet, değil mi? Performans yememek için izlem bilgilerini rastgele giren meslektaşlarım var maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…