Hiç paranızla rezil oldunuz mu?

Bende ozel hastanede dogum yapmayi planliyodum. Kontrollerime Kontrollerime oraya gidiyodum.ama her ihtimale karsi devlet hastanesinede kaydim olsun diye gittim.ve evime cok uzakti 3 arac degistiriyordum.

Hanımlar,
her alanda olabileceği gibi sağlık alanında da bir takım aksamalar yanlışlıklar olabilir ama rica ediyorum şiddeti meşrulaştırmayın, sonra doktor hastasını, hasta ve yakınları tüm hastane personelini döver, bizde oturduğumuz yerden aaaa ne kadar şiddet yanlısı bir toplum olduk deriz, herkes kendi adaletini kendi sağlarsa sollama yaptın dayak, yan baktın dayak, çocuğuma az not verdin dayak, yemeğin tuzu eksik dayak şeklinde gider, bir sorun varsa şikayet edilebilecek merciler var, gider şikayet edersiniz.

Bi bildigim varki ozeldede hele devlette bu isin seyini cikariyolar. Bazen hastalar insan yerine bile konmuyor. Hamile halinle ordan oraya kosturuyosun kimin umrunda...

Duyan da sağlık ocağına taksiyle gidip 2.5tl değil de,25tlden git-gel50tl verip astarı yüzünden pahalıya geldi sanacak. Demek öyle bişey olsa delirirdiniz.10tl için bu kadar lafını etmeniz bi garip geldi çektiğiniz yol sıkıntısı zaman kaybı ve stresin üstünde durmak yerine..suç sizde fiyatı öğrenip ona göre davranmalıydınız.ama sekreterin tutumu 60tl için oldukça iticiymiş.uğraşamam falan demeler...sanki milyarlık test

Özel hastahanede dogum yaptim cok da pisman oldum devletimizin hastahaneleri de cok guzel artik eskisi gibi degil.Simdi olsa tercih eder miydim bilmem.gerek var miydiki.

Sikayet edin bu kadar net! Suratsiz olmaya calisanlarin hakki yok bu bir. Ikincisi sizde hayr ben burda yaptrcm diye diretseydinz. Saglik ocaklari zaten apayri bi dert. Allah dusurmesin kendilerini prof saniyolar:)) ayrica hastanede o kadr iyi olmayabilir paraniz varsa madem daha iyisini arayin derim. Ama ilk kez boyle bisyle karsilastysanz ve doktrnzdan memnunsaniz tamamen calisann hatasi olabilr

Bende yuklu bir miktar sandm.gecen dahiliye kontrola gittim.kan hormon adi altinda 700 tl fatura cikardilar.Allahtan ozel sigortaliyim o karsiliyor ama o fiyat ne.birde sonuc ayni gun cikmaz 10 gun sonra tel et dediler.aradim dr sadece temiz dedigi bu.onun icin 700 tl almis oldu.tabi birsey cikmamasina sevindim de bari vitamin yaz bea kuru kuru ne oyle

Ben gecen hafta devlet hastanesine gittim ilk muayne için ve gercekten muayne etsinler diye resmen yalvartıyorlar. Bugünde sonuclar için 3. gidişim olcak. İmkanım olsa bende özele gitcem. Gerçi özeldede durum pek farklı değil galiba. Hiç kimse doğru dürüst bilgi vermiyor. Sonucu sorduğum doktor beni azarlayıp odadan attı. Zaten hamilesiniz bütün gün dolmuştu hastaneydi insanın hali kalmıyor ne deseler yapcak hale geliyorsun gercekten anlıyorum sizi.

Sizi ilk yönlendirilmesinde hayır burada yaptırmak istiyorum diyebilirdiniz ki ben özel kurumun neden sizi ücretsiz olana gönderdiğini bila anlamadım. Saçma geldi. Arada atladığınız bir şey olabilir mi? Mesela ucret konusunda bir konusma gecmis olabilir mi. Saglik ocagina gelince bildigim kadariyla takip yapmak zorundalar. Yani onlara hesao soruluyor yoksa. Yani eminim zevk olsun diye şu kadını çağıralım demiyorlardir. Sizden aldıkları kanlar da yine sizin için.o kanlarla banyo falan yapmıyorlar ya da evlerine götürüp saklamıyorlar. Damızlık bambaşka bir anlama geliyor. Her yerde öyle uluorta kullanmayın isterseniz. Biri bir laf eder üzülürsünüz. Aksiliklerine gelince elbette keşke olmasa ama düşünün ki sizin sağlığınız için bir de sizin peşinizden koşmak zorunda kalıyorlar üstüne bir de şikayet işitiyorlar sürekli. Ben de oğlumun aylik takibini özelde yaptırıyorum ama her ay bağlı bulunduğum aile hekimliğine de arayıp bilgi veriyorum. Ben aramasam onca işlerinin arasında onlar aramak zorunda kalıyorlar çünkü dedigim gibi hesabı onlardan soruluyor. Hamilesiniz ve stresli olmanız normal ama böyle saçma şeylere takılıp da bebisinizi gereksiz strese sokmayın.

Pardon da suratsız olmaya hakları yok derken robot mu bunlar herkes insan herkesin dertleri sıkıntıları o gün morali bozuk olabiliyor hergun güleryüzlü olunamaz zaten kimsede oyle degil

Valla biz hiç hakkımızı aramayan bi milletiz bende başlarda öyleydim ilk hamileliğimde devlet hastanesine gidip geldim tek başıma hiç yardımcım olmadı yanımda bi gün testler falan yapılacak sabahın ilk ışıklarında çıktım gittim ole sıra varki hastane de öğleye kadar bekledim.sira geldi doktorun yanında çalışan kadın artık insanları insan olarak görmüyor belli yüzüne bile bakmadan ters ters okadar saat aç kalıp beklemişim kağıda bişey yazıp al git burdan randevu al deyip sıradaki dedi ...o randevuda burayı bulur eee dedim insan bi açıklama yapar içeri doğru eğildim çık çık çık dedi sartellerim attı.gittim güvenliğe buranın bi başhekimi varmış doktor gitmemi söyledi dedim(yoksa asla yonlendirmez)şurası dedi içeri girdim baş hekimle görüşecektim dedim gene bir bayan buyrun dedi ben başhekim yardimcisiyim kendisi birazdan gelir burda beklerin dedi otur hamilesin falan dedi.tabi ben gene azar yiycegimi bekliyodum şok,işte ben yardımcı olayım dedi bende anlattım sabahın koru geldim karnım 4 aylık acim dedim bu saate kadar bekledim sadece bana orada oturan kadın bu kağıdı uzattı açıklama bile yapmadı sormak istedigimde beni azarladı ve ben kendisini şikayet etmek istiyorum baş hekime herkese aynı şekilde davranıyor buna hakkı yok istemiyosa bu işi çıksın bi sürü ıssız var dışarda dedim kadın şaşırdı hangi oda dedi söyledim hemen aradı kadına dedi ki böyle böyle bi bayan gelmiş saatlerce eklemiş ve sen açıklama bile yapmadan azarlayıp eline kağıdı tutuşurmuşsun böyle olmaz deyip kapattı cevabını bile dinlemedi o ara bana su meyve suyu ikram etti başhekim girdi içeri ayağa kalktı öyle iyi doktorduki içeri girer girmez ah ne güzel bi anne adayı dedi bana gülümsedi 60 yaslarda bi bey bayana sordu misafirinmi diye oda anlattı durumu hemen doktoru aradı gizli konuştu sessiz ama benim doktordu hemen yolluyorum falan dedi.kizim sen git doktorun buna bi kase bassın özelde bunu ücret vermeden hemen yapılacak bekleme hiç özür dileriz bu halinle olmaz böyle falan dedi çok teşekkür edip gittim o kadına doktoru görcem diye kadın hemen anladı sen niye baş hekime gidiyosun dedi e artık doluyum ya tabi hanımefendi köpek yerine konulmayi istemediğim için haksızmı oldum buna hakkın yok istersen bidaha gideyim dedim sesini kesti doktora götürdü kağıdı imzalattı getirdi beş dakika sürmedi ben özele kağıdı verip testimi yaptırıp beş kuruşta para vermedim hakkımı aramasaydım bir ay beklicektim hemde o mahlukatın lafını sineye cekicektim

paramla rezil oldum derken baya baya paralar gitti sandım 10 liraymış ötesi :)

sağlık ocağında işini yapan doktorlara hemşirelere neden çemkirdiniz hiç anlamadım adamlar sizin ve bebeğinizin sağlığı için muayeneye çağırıp testler yapıyorlar şaka gibisiniz!

özel hastaneye gelince tıpkı sizin olduğu gibi sekreterinde üslup sorunu var hepsi bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…