Hiç paranızla rezil oldunuz mu?

Karşımdaki görevli durup dinleseydi kendimi ifade edebilirdim ama o direk sizi başkasına yönlendireyim diyerek kalktı.Sanırım kalktığı için bnm sorumu yani ücreti sorduğumu duyamadı.

Duymadıysa tekrar edersin sizin gönlünüz yokmuş orda yaptırmaya yoksa nolursa olsun orda yaptırmak istediğinizi ifade ederdiniz

E haklı değiller mi
Siz bence gidip ben tedavilerini kendi irademle reddediyorum diye bir dilekçe verin
Onların da sorumluluğu kalmasın
Dilekçe fikri için sağolun.Daha önce birine sağlık ocağının aramaması için ne yapacağımı sorduğumda kimse dilekçe ver dememişti.Bunu bi deneyim.

Dilekçe fikri için sağolun.Daha önce birine sağlık ocağının aramaması için ne yapacağımı sorduğumda kimse dilekçe ver dememişti.Bunu bi deneyim.
Ben bugün gittim.Gebelik takibi istemiyorum dilekçe imzalayacakmışım dedim.Oyy nerden söyledim.Aldılar beni dr odasına."o da nerden çıktı?Öyle bişey yok!Kim söyledi de kim söyledi?"
Dedim ben takip yaptırıyorum size zahmet vermim boşuna.Olmaz burda oturuyorsunuz biz yapıcaz.
Sonra aşı yapıldı mı şu tahlil yapıldı mı?Sisteme gireceklermiş ben tahlilleri getirecekmişim.Nevrim döndü :confused:hastaneden koştur koştur gitmiştim.Zaten perinatologa takibe gidiyorum.Endokrine ve diyetisyene gidiyorum.
Zor bela dilekçeyi yazdım da çıktım ama ondan da memnun olmadılar yani.
Tam çıkıyordum çocuğu getir bari dediler:KK57:

Ben gebelik döneminde özelde takipteydim dolayısıyla sadece 1-2 kez gittim sağlık ocağına. Onun dışında hemşiremiz istedikçe telden ona tahliller usg ler hakkında bilgi veriyordum. Gelmeden de olur diyordu sağolsun, hemşirenizle konuşmanızda fayda var

Şimdi bu yorum nerden çıktı böyle insanlarla çok mu karşılaştınız? Ben sağlık hizmetleri için öfkeyle bi genelleme yapıp hepsine öfkemi belirttim ya siz? Sizin bu yaptığınızda bnden eksik kalır değil.Öfkeden bana sataşıyorsunuz.Madem bizim vereceğimiz 3 5 parada gözleri yok o zaman adam gibi muamele ederler.

Farkettiyseniz o mesajları size yazmadım. 2 farklı üyeye yazmıştım.

Ve ayrıca insan gibi tedavi olmayi haketmeyen pek cok kisiyle karşılaştım. Hala tekrar ediyorum öyle insanlara yaptırım getirilmeli.

Sağlık çalışanları değil ama böyle k.çını yayıp otururken canını disine takıp sağlık çalışanlarına atıp tutanların temiz bir dayak yemesi lazım. Ve insallah iğrenç leş kokulu kafanız düzelmeden bir derdiniz olduğunda sağlık çalışanı bulamazsınız. Siz ve sizin gibilerle ayni ülkede yaşadığım için utanıyorum.

Bende utanıyorum. Sağlıkçı olarak bedduanız bile sinirlendiğinizde ölmemiz..

Ölsek zaten kimsenin umrumda değil. Kendinize bakarak yola çıkmışsınız ama yola çıktıklarınızdan haberiniz yok.
Yazdıklarım tecrübe ile sabittir.
Mesleğinizi savunun güzel bir şey demek ki hakkıyla yapıyorsunuz..
Peki ya yapmayan?
Sizce herkes adil mi?
Bu kadar insan yalan söylüyor bir siz mi doğrusunuz?

Ya allah askina bu kadar insan dediginiz sizin gibi bikaç vicdansız başkası da değil. Asıl siz kaç bin sağlık çalışanının nasıl emek verdigini hastalariyla beraber nasil üzüldüğünü biliyor musunuz? Meslekteki bikac çürük elma için bütün çalışanlara dayagi hak ediyor bık bık diyen bir insansınız.

Ölsek kimsenin umrunda degil diyorsunuz ama öyle degil işte. Sağlık çalışanları sürekli daha az hasta kaybedebilmek için çalışıyorlar. Ise baslamadan once toplaniyorlar tartışıyorlar, kongreleri takip ediyorlar yabanci makaleleri okuyorlar kendileri yeni tedaviler deneyerek en etkilisini bulmaya çalışıyorlar... etrafinizda gördüğünüz bütün mesleklerden daha cok düşünüyorlar sizi ve sevdiklerinizi. 1 kişiyi bile hayata döndürebilmenin derdinde pekçoğu.

Gidin sorun her doktorun sürekli hatırladığı hastalari vardır, acısını hala icinde yaşattığı. Ya da iyilesmesine hala bugünmüş gibi sevindiği. Siz zannediyorsunuz ki size hic üzülmüyorlar, siz daha yanlarından ayrılmadan onlar pür neşe doluyorlar. Öyle olmuyor işte. Evlerine döndülerinde hastaliklari araştırıp baska ne yapılabilir sorusuna bakıyorlar. Toplumdaki olum oranlarini nasil düşürürümün derdindeler.

Pekcok doktor biliyorum ben cebinde 5 kurusu olmayan insanlara insiyatif kullabıp tedavisini üstlenen. Günde onlarca kişiden ters davranışlar görüp yine de 1 kişi de olsa şifa vermeye çalışan.

Ama size maaşınızı veren patronlar sizin sevdiklerinize bile küfür etse dayaga kalkışmıyorsunuz. para tatlı çünkü.

Biraz olsun vicdanlı olun. Biraz olsun gidin doktorlarla konuşun sosyal medyada ne cekiyorlarmıs nelerle uğraşıyorlarmış. Kac kisiden dayak tehditi alıyorlarmış. Daha gecen yil 500e yakın sağlık çalışanı intihar etti çalışma sartlarinin kötü ve cok yorucu olmasi dolayisiyla. Cennet bahçesi sandığınız sektör para için katlanılacak bir mecra değil.

Doktorlar sizin düşmanınız degil. Sizin acılarınızdan zevk almıyorlar. Okulda her gün ölüme ramak kalan hastalarla uğraşıyorlar. Her gün bir köşede ölen yakınına feryat edenlerin seslerini duyuyorlar. Duygularini kontrol etmeye alışıyorlar bu sayede. Size donuk gelen vurdumduymaz dediginiz olay da bu.

Bundan sonra doktorlara ve sağlık çalışanlarına biraz güleryüzlü yaklastiginizda farki görürsünüz. Dayagi hakediyor dedigini insanlarin da bir annenin evladi oldugunu, evinde onu da cocugunun beklediğini unutmadiginizda belki siz de düzgün bir insan olabilirsiniz.

Görevini kötüye kullanan birkac kişi icin de toplumda doktorlara karsi büyük bir nefreti uyandırıyorsunuz/uyandırıyorlar. Ama ne yazıkki sağlık çalışanlarının ne oldugunu onlara ulasamadiginizda farkedeceksiniz.

Umarım bikac gun once yazdığınız o mesajdan utanıyorsunuzdur. Umarım bir anlik gafletle yazdiginizi düşünüyorsunuzdur. Yoksa cok yazık... MakaraKukara MakaraKukara

Ve benim dayak yememi, belki de ölmemi hak görenlerin de elbette iyiliğin istemeyecegim. Umarım sağlık çalışanları hakkinda kötü düşünen kimler varsa, aynılarıyla muamele olurlar.

X