Hiç paranızla rezil oldunuz mu?

adamlar sizi daha ucuza yapacağınız yere yönlendirmişler (devlet hastaneleri eczanede para alıyor bedava değil)
bence bu anlattıklarınızda evet sizi yormuşlar ama özelde ki ler size yardımcı olmak istemişler çok daha uyguna yapın diye

Sağlık çalışanları değil ama böyle k.çını yayıp otururken canını disine takıp sağlık çalışanlarına atıp tutanların temiz bir dayak yemesi lazım. Ve insallah iğrenç leş kokulu kafanız düzelmeden bir derdiniz olduğunda sağlık çalışanı bulamazsınız. Siz ve sizin gibilerle ayni ülkede yaşadığım için utanıyorum.

Tamam neticede bi kayıp var yani dimi

Kastettiğim o kısım değildi
Bi menfaat var gene. Yani gene hayrına aramıyolar demek istedim. Ne diye azarlıyo kadını ne hakkı var.

Kafanız çalışmıyor mu? Doktor da hemsire de 2 lira 3 lirayla mi zengin olacak? Maaşları kesiliyomus. Keske hic böyle angarya islerle ugrasmasalar da bikac yüz lira eksik alsalar. En azından böyle sizin gibi zihni sinirlerin boş beleş muhabbetlerine malzeme olmazlar.

Ülkedeki insan profiline bakın ya. Adamlar sizin sağlığınız icin çalışıyolar ama yine de yaranamiyolar. Ya doktor olana kadar gider bogazicinde odtüde galatasarayda baska bi bölüm okuyup paraya para demezlerdi, eger dertlero para olsaydi. En azından böyle sevimsiz kafalarla ugrasmazlardi.

Yazik ya. ikinize ve sizin gibi düşünen nicelerine yazık. Ulkeyi getirdiginiz durumdan yarattiginiz huzursuzluktan dolayi eger bir hakkim varsa hicbirinize helal degil.

Mune abla banlıycaksan da banla beni. Ya şu tavırlara bak, bu insanlarla nasıl aynı oksijeno aliyoruz da bunlarda boyle bi etki olusuyo. Yazik degil mi binlerce sağlık çalışanına yapilan bu yorumlar hak mi simdi

ben bu konuda niye doktorlara dayaklık demişler niye aile hakimliği çalışanları suçlanmış neden devlet hastanesine yönlendiren para avcılığı yapmayan özel hastaneye sayılmış dökülmüş çözemedim bende mi bir gariplik var acaba?

tek sorun özeldeki sekreter kızın tavrı,bu.

bosa gıden zamanınıza uzulun bence ,
bastan ozel hastanede yaptırabılırdınız butun testlerı

Konuyu okumamış, yorumlara bakmamıştım; iyi ki sonradan okuyorum banlanabilirmişim yani...
Neden bu genelleme?
Sağlık ocağındaki doktorlar zaten hepsi bla bla...
O sekreteryadakiler zaten hepsi bla bla...
Vay efendim kendini şöyle zanneden doktoru, hemşilerisi hepsi bla bla...
Sonra niye sağlık çalışanları dövüldü bla bla bla...

Her yerde, her kurumun içinde iyi insan da var kötü insan da, kötü gününde olup bunu yansıtacak kadar zayıf olanı da var, iyi gününde olanı da... Niçin bu genelleme? Size mi denk geldi hep kötüler? Ya da siz mi kötü görüyorsunuz, sizdeki yüz mü yansıyor bunu bir düşünseniz?

Sağlık ocağındaki aile hekimimiz çok ciddi bir kadındır yüzü pek gülmezdi, ben her gittiğimde tebessümle girdim yanına sohbetle... Kaç sene geçti, kadın beni görünce gülümsüyor.
Sağlık ocağındaki ebe hemşiremiz, çocuk doktorumuz sağ olsun şahsi telefon numarasına kadar vermişlerdi, bebeğim 40 derece ateşle yanarken onları aradık biz, nasıl öderim haklarını??

Doğum sonrası, durduk yere gelen ağlamalarım sırasında, bir hemşire vardı hastanede, o geldi sarıldı..."Çok normaal, dert etme ağlamanı, karışık duygular içindesin, istediğin gibi ağla. Ama çok da ağlama annesi" diyerek.

Oğlum yenidoğan sarılığı olduğunda, başında beklerken ve ne yapacağımı bilmez halde korkarken, nöbetçi hemşire beni kahveye çağırdı, "Gel hadi eşin beklesin, senle kahve içelim" diye... Kafamı dağıttı...

Şimdi tüm hemşireler nasıl bla bla bla olabilir? Nasıl hepsini fütursuzca aynı kefe içine çekinmeden koyabiliyorsunuz, siz her şeye hakim, süper insanlar mısınız? Belki de sizin davranışlarınızla şekilleniyor onların da o anki davranışları?? Sizin sıfatınıza bakıp onların modu düşüyor aksine, gün içinde gördükleri 2984713846. asık surat olunca haliyle??
Hiç motive ediyor musunuz onları, işinizi görüp, iyileşip basıp gitmek dışında?
Teşekkürler deyip hepsiyle helalleşip çıkabiliyor musunuz? Yazabiliyor musunuz onlar hakkında hastane yönetimine-şikayet kutularına "Teşekkür" mektupları, bırakabiliyor musunuz??

Kötü davrananları yok mu? Var. Ama bu hepsini kestirip atmanıza hak tanımıyor.
Çeşitli sebeplerden, hastanelerden beri gelmemiş bir hayat yaşadım ve rahatlıkla söyleyebilirim ki iyi davrananlar, kötü davrananlardan daha fazla ve sizin davranışlarınızla da o kötü davrananların yarısı yumuşuyor. Hastayım diye sağlık çalışanlarına türlü eziyet, naz edenleri de gördüm, adamlar çeşit çeşit şeyle uğraşıyorlar oralarda, o sorumluluğun altında hem de. Her yüz, belli bir seneden sonra gülemeyebilir. Siz güldürüverin madem bu kadar dert size.
Canınızı emanet ettiğiniz kişilere dayak konusuna girmiyorum bile.

Konu için de söyleyebileceğim, adamlar sizi yönlendirmiş yani, paramla da paramla diyorsanız o an orada yaptıracaktınız konu sahibi..

Son düzenleme:
İnsanlara nasıl davranırsanız ona göre tepki alırsınız. Bu her meslekten insan için geçerli. Gidip de doktoru, hemşireyi insan yerine koymayıp sana bakmak zorunda olan köleler gibi davranırsan; kapısız köyden gelmişçesine dan diye odasına girersen; "Ben internetten baktıydım da böyle demiyürdü internette şöyle yaziyürdü sen anlamıyon" dersen adam da sana ona göre davranır. Böyle davrananlar da "Hehe dayak yemeyi hak ediyorlar yavv dohtorlarr" yazar, aslında içten içe o saygıyı görememenin yaşadığı aşağılık kompleksidir bu. O kadar çok insanla uğraşıyorlar ki, sen evde iki çocuğuna, bir kaynanana zor dayanırken ve koştura koştura "Kaynanammmm yardımmm" konusu açarken, adam kaç tane çocuk, kaç tane huysuz yaşlı, kaç tane "En iyisini ben bilirim" stili hastayla muhatap oluyor. Her hastası için buraya konu açsa işi iş.

O yüzden her alanda emekçiye saygı gösterirseniz, ona göre de saygı görürsünüz. Konu sahibinin de eleştirilerini gayet yersiz buldum, ücretsiz yaptırın diye yönlendirmiş adamlar sonuçta. Direkt ne olduğunu anlamadan atlamak yerine "Hayır param var burada yaptıracağım" deseniz kimse de "Aaa nolur burada yaptırma" demezdi sanıyorum. Senin orada yaptırman adamların işine gelir.

birkaç kere dolmusa verdiğiniz 2,5 tl ile için mi paranızla rezil oldunuz.
ben de ortada ciddi miktar var sandım
eğitim , tatil , iş, ya da doğum yaptınız çok para verdınız memnun kalmadınız sandım

bun tip durumlar herkesın basına gelır .

Benim arkadaş acil tıp hekimi, kaç tane hastanın "Benim vergilerimle alıyorsun maaşınııı" dediğini sayamıyormuş artık gülüyor kız. Bunu deme sebepleri de kızın 5 dakikalığına tuvalete gittiği için yerinde olamaması. 1 lira için kız altına işemeli, kapılarında köle olmalı, bütün biyolojik ihtiyaçları sıfırlanmalı. Alınan vergi 1 lira bile değil, 1 liralarını verseler de bunlar gibi saygısız, kompleksli insanlar daha da gelmese hastanelere cidden. Evde internetten baka baka, kocakarı ilaçlarıyla tedavi olmaya çalışsınlar.

Bu arada her şehirde özel-devlet farkediyor bence. İstanbul'da yaşıyorum, ne nüfusta ne devlet hastanesinde randevu bulamıyorum. Bana yakın sağlık ocağına kayıt olmam mümkün değil. Özele gidiyorsun yine sıra üzerine bir ton para veriyorsun. Ayrıca muayene ve işlemler de daha pahalı.
Memleketime geldim, bir günde randevusuz nüfus işini hallettim, sağlık ocağında kan testi yaptırdım. Diş muayenesine gittim İstanbul'da özelde 200'e yaptırdığım işleme 70 lira alındı. Devletteki doktorlar da gayet ilgili ve işini bilen tipler.

Yani mahveden sağlık çalışanları değil de insanların çokluğu. Çekirge gibi her girdiğimiz yeri mahvediyoruz.

Ya zaten şu lafı diyebilenlerin mental gelişimleri bir noktada sekteye uğramıştır diye düşünüyorum ben. Aklı olan bu lafı etmez çünkü. Acildekiler polikliniktekiler asmdekiler... senin verecegin verginin kac katini veriyor zaten vergi olarak bağış olarak. Yazık günah ya. Allah da tüm bu kafadakilere sorsun şunlarin hesabini.

Keşke hükümet biraz sağlık çalışanlarının yanında olsa da böyle konusanlar, siddet uygulayanların sağlık hizmetlerine ulaşımlarını yeniden düzenleseler.

Yazık günah hemsiresinden doktoruna güvenliğine kadar herkes canını dişine takıp çalışıyor. Üstelik 2 güleryüzü bile cok görüyor insanlar. Halbuki girerken bi tebessüm etseler, çıkarken teşekkür etseler o insana büyük bir enerji verecek haberleri yok. bunu yapamiyolarsa bile bari enerjilerini emmeseler o da yetecek. Doktorlar yine iyi bile koruyorlar vicdanlarini bunca kıymet bilmezlige ragmen...

Biz saglik çalışanı olarak çok nadir bir teşekkür sözü ve guleryuz gördüğümüz için afalliyoruz o an ne diyecegimizi bilmiyoruz:)

Biz saglik çalışanı olarak çok nadir bir teşekkür sözü ve guleryuz gördüğümüz için afalliyoruz o an ne diyecegimizi bilmiyoruz:)

Canınızı sıkmayın. Nankör insanlar hayatta herkesin başına gelebiliyor, edepsiz, kendini bilmez insan çok. Ama bir insana yardım etmek, bir hayat kurtarmak, yardımınızdan alacağınız bir hayır duası yeter. Sağlık çalışanlarının görevi çok ulvi bence, kolay bir iş de değil. Ben kendi adıma size teşekkür ediyorum, hizmet aldığım herkese de teşekkür ediyorum, hallerini hatırlarını soruyorum, kolaylıklar diliyorum. Ona göre de davranılıyorum, kimseden abuk, ters bir tepki görmedim bugüne dek.

büyük ihtimalle ban yiyeceksin ama bence yememen lazım çünkü etkiye tepki diyoruz biz bu mesajın içeriğine.

Yaşanılan olayla sonra konunun geldiği nokta bambaşka..
Ama anlatılanlar kadar pespembe hastahanelerimiz yok. Daha geçen hafta tahlil için gittiğimde bugün git yarın gel dendi, gözümün önünde 2 saatliğine sekreter yerinden ayrıldı doktor diğer sekreterlere siz bana yardım edersiniz dedi, sıra bana geldi yarın gel sekreterim yok işi varmış dedi, kapının önünde iş arkadaşımın eşi görevli, dr bey eşimin arkadaşı siz işini görün dedi, ve o tahliller için giriş yapıldı. Banada açıklama olarak kimseden bişey isteyemem sekreterim yok dendi. Benden önceki 3 hasta yarın gel diye çevrildi. 6 senedir gittiğim dr, beni tanıyor, ufacık yer. İki çift laf ederdim ama uğraşmak istemedim. Gerçekten hasta yaşlı ve zorda olsa git gel uğraşacak. Keşke gerçekten normal bir tavırla karşılaşsam, özel devlet ayırmıyorum özel hastahanede 3. kez gittiğim dr bakmıyor bile başından savıyor. Hastalık kapımı çaldımı kara kara düşünüyorum nereye gitsem diye.
Başıma öyle saçma şeyler geliyorki oda ayrı mesele, ağır gelen enjeksiyon sonrası yarı baygın ayağa kaldırıldım çünkü diğer hastaya bakmalıydı, kapının önünde bayıldım uzunca bir süre ayıltamamışlar serum taktılar dr korkudan tam 6 kere yanıma geldi. İlk başta halimden anlasalar zorla kaldırmasalar da bende bayılmasaydım.
Bir diğer gidişimde kırık parmağımı anlamadılar. Evet tam olarak anlamadılar. Yarıya kadar mor ayağıma 1 cumartesi günü rapor veririm dedi. Sadece ezik dedi. meğer kırık varmış.
Bir diğeri taktığı serumla kolumu tamamen morarttı sinirlerim zarar görmüş aylarca tedavi ile biraz daha iyiyim.
Başka bir zaman yapılan iğne yüzünden bacağım çok uzun sürede iyileşti öyle bir ödem yapmıştıki acısını hala hatırlarım.
Bu arada devlet/ özel fark etmez yerinden kalkmadan ilaç yazan drlar, tamamen sırtım tutulmuşken 4 ay sonraya verilen mrlar yada unuttuğum bir sürü olay.
Hep beni mi buluyor, evet buluyor, artık hastalıgımdan çok başıma ne gelebilir diye korkarak gidiyorum ztn.

Bu ne sacmaliktir ya hu, hamile oldugunu bildirmediyse siz ne yapilirsiniz ki,kapi kapi dolasip pardon acaba hamile misiniz diye soracak misiniz?

Haklısın. Benim anlamadığım sağlık ocağı neden sizi her ay çağırıp kan testi yapıyor.

Bu ne sacmaliktir ya hu, hamile oldugunu bildirmediyse siz ne yapilirsiniz ki,kapi kapi dolasip pardon acaba hamile misiniz diye soracak misiniz?
Maalesef sağlık bakanlığı aile hekimliği sistemini böyle kurdu. Yılda 2 kere zaten korunma yönetimyle ilgili arıyoruz, sağlık ocağına başvuru yapılmaz ise. Kadın izlem yaparken de hatırlatıyoruz. Daha da üzerine haber vermeyen, kaçan, ilgilenmeyen, engelleyen.. Ve daha neler neler. Bakanlık başvuru olmadığında sadece sağlıkçıları sorumlu tutuyor maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…