Hiç paranızla rezil oldunuz mu?

Idrar testini saglik ocagi yapiyor.
Daha yeni yaptirdim.
Ayrica neden tekrar saglik ocagina donuyorsunuz ki.
Hayir ben burada yaptiracagim diyin uzatin kartinizi.
Onlarami kalmis nerede yaptiracaginiz.

Dr. Bana testleri verdi.
Bunlari bunlari dilersen saglik ocagindan yaptirabilirsin dedi.
Yani bana kalmis.

Hıı saglik ocagi evet takip yapiyor takip etmek zorundalar.
Ben de gidiyorum o testleri oraya yaptirmasaydim sonuclarini goturup gebe takibim yapildigindan isletecektim.

Yani burada ben sizde buldum hatayi.
Dogumunuzda yakin anladigim kadaritla sert konusup direk orada yaptirmaliydiniz.

Hanımlar özel hastanede doğum yapmayı düşünüyorum ve hamileyim.İnşallah doğumada az kaldı.Doktorum 4 tane test istedi bnde gidip testleri yaptırayım dedim.Dolmuşla gittim.Gidiş 2.5 tl.Sonra hasta kayıttaki kadınla konuştum konuşmaz olaydım.Bana bu testleri nakit ödeyebilecek misiniz hanımefendi bunları sigorta karşılamaz dedi.Bende dünden hazırlıklıyım kocamın kredi kartını bile aldım.Nakit 100 tl aldım fln.Ben testi yaptırmak istiyorum ne kadarsa söyleyin dedim.Kadın sizi arkadaşa yönlendireyim boşuna vaktimi almayın dedi.Neyse diğeri geldi.İsterseniz doktorunuzun sekreteriyle görüşün dedi buna da tamam dedim.Doktorumun sekreteri testleri sağlık ocağı da yapıyor.Orada yaptır ve sonucu getir dedi.Neyse bunada tamam dedim.Yine dolmuşa binip evimin yakınındaki sağlık ocağına gittim.Ondanda yedim bi iki azar tam oldu.Neymiş önceki randevuma niye gelmemişim zaten bu sağlık ocağıda ayrı dert her ay çağırıyor bunlar yetmezmiş gibi her ay 2 tüp kan alıyor.(damızlığım ya ben) geçen ay gelmemişim diye onunda tiribini yedim.Sırf bebeğim için katlandım he bu yavrucakda olmasa topunu neyse.Köprüyü geçene dek yani ayıya dayı diyene dek 2 testi yaptırdım ama diğer 2 testi sağlık ocağı yapmıyomuş (glikoz ve idrar testini) bunlar için üşenmeyip yine dolmuşa para verdim.özel hastaneye gittim.Kardeşim parası neyse vereyim yeter ki testleri yapın dedim.(kavga çıkarıyodum az kalsın.) Allahtan öncekinin aksine uysal birine denk geldim.Ücret 20 tl hanımefendi dedi.Parayı ödedim.yeni yemek yediğim için tokluk glikoz testini 1 saat sonra yaptılar.Yani 1 saatde onun için bekledim.Birde dönüş için 2 buçuk tl yine dolmuşa verdim.Şimdi soruyorum size bu Allahtan reva mı? Ya bu parasıyla rezil olmak değilde nedir? Baştan 60 tl verseydim de ödeyip gitseydim yani.Bu ne böyle git gel git gel.Bide dolmuşa toplam10 tl gitti boşu boşuna başka bişey olsa içim yanmayacak ama bu saçmalık yani.İsraf.Özel hastaneye gidiyosun bi dert devlete gidiyosun ayrı dert.Ödeyecek olan benim.Ama benim derdim onları koyuyor bu ne ya.derdin dolmuş parası mı yazanlar olmuş ama bn ayrıntılı belirtmek için böyle yazdım bilginize :)
Özel hastane size git sağlık ocağında yaptır demisse helal olsun o özel hastaneye çünkü günümüzde iki kuruş için kendilerini yirtiyorlar da istemiyorsanız yaptirsaydiniz orda başlığı görünce acaba bu nasıl bir para ki rezil etmiş dedim ama

Acaba kıyafetiniz biraz özensizmiydi o gün için. Çok özür dileyerek söylüyorum ama maddi durumdan dolayı ödeyemeyeceğinizi düşünüp sonradan başımıza kalmasın borcu diye mi öyle yaptılar acaba?

Ya kızlar bu sağlık ocağı neden ayda iki tüp kan alıyor neden her ay çağırıyor mesela
Zaten takibini biz yaptırıyoruz
Arayıp duruyorlardı
Engelledim
Şimdide eşimi zırt pırt arıyorlarmış illede gelsin diye
Kadın Doğum doktoru yok ne diye gebelik takibine soyunuyorki bunlar

Onların da görevi o her gebeyi en az 4 kere görmeleri gerekiyor kan tahlılınızı baska yerde yaptırıyorsanız o tahlılleri cıktısını alın gösterin. Ha hiç gitmek istemiyorum diyorsanız gider sağlık ocağına istemiyorum diye imza atarsınız olur biter yani engellemeye gerek yok onlarda mecbur görevini yapıyorlar.

Bu arada böyle özel hastane var mı ya vallahi helal olsun sırf sizi düşünmüşler normalde daha nereden para koparsak diye uğrasıyorlar.

Başlığı ve yazının başlarını okuyunca farklı bir durum var sandım. 10 lira dolmuş parasını mı dert ettiniz bu kadar? Paranla rezil olmak benim yaşadığım şu şekildeydi 2013 yılında 10 bin TL’ye özel hastanede Doğum yaptım. Hemşirenin biri annemi azarladı hatta ağlattı , diğeri ilk gelen kolostrum sütünü eliyle sildi yanlışlıklaoldu dedi, biri rujlu dudaklarıyla doğalı birkaç saat olmuş oğlumu cook diye öptü, en önemlisi epidral sezeyanden sonra sırtımda takılı olması gereken ağrı kesiciyi takmadılar doğumhaneden çıktığım andan 4 saat sonrasına kadar karnım 7 kat kesilmiş ve ağrı kesicisiz şekilde acıdan ağlayarak ( oğlumun yüzüne bile bakamadım acıdan) geçirdim. Yani paranla rezil olmak budur. 10 lira , 50 lira için size ve bebeğinize birşey olmamışların dert etmeye değmez. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

biraz hormonlar başına vurmuş olabilir mi :KK37:
sakin ol, her şey yolundaysa 2 kere hastaneye gidip gelmenin yorgunluğu güzel bi uykudan sonra geçer
bebek ve sen iyi ol yeter
özel hastane aslında iyilik yapmaya çalışmış.
ücretiniz ne olursa olsun burada yaptıracağım deseydin onlar da yok allah aşkına yapmayız demezlerdi di mi? kim istemez daha fazla para kazanmak?

ben de geçen kan testi yaptırmaya gittim özele
kız dedi ki burada 43 tl vermenize ne gerek var
sağlık ocağında bedava
beni oraya yönlendirdi ve hiç para vermedim

Hamilelik takvimini görünce sevindim. Hayirli olsun :)
Konu disi ama istiyordunuz tebrik etmek istedim

Hanımlar özel hastanede doğum yapmayı düşünüyorum ve hamileyim.İnşallah doğumada az kaldı.Doktorum 4 tane test istedi bnde gidip testleri yaptırayım dedim.Dolmuşla gittim.Gidiş 2.5 tl.Sonra hasta kayıttaki kadınla konuştum konuşmaz olaydım.Bana bu testleri nakit ödeyebilecek misiniz hanımefendi bunları sigorta karşılamaz dedi.Bende dünden hazırlıklıyım kocamın kredi kartını bile aldım.Nakit 100 tl aldım fln.Ben testi yaptırmak istiyorum ne kadarsa söyleyin dedim.Kadın sizi arkadaşa yönlendireyim boşuna vaktimi almayın dedi.Neyse diğeri geldi.İsterseniz doktorunuzun sekreteriyle görüşün dedi buna da tamam dedim.Doktorumun sekreteri testleri sağlık ocağı da yapıyor.Orada yaptır ve sonucu getir dedi.Neyse bunada tamam dedim.Yine dolmuşa binip evimin yakınındaki sağlık ocağına gittim.Ondanda yedim bi iki azar tam oldu.Neymiş önceki randevuma niye gelmemişim zaten bu sağlık ocağıda ayrı dert her ay çağırıyor bunlar yetmezmiş gibi her ay 2 tüp kan alıyor.(damızlığım ya ben) geçen ay gelmemişim diye onunda tiribini yedim.Sırf bebeğim için katlandım he bu yavrucakda olmasa topunu neyse.Köprüyü geçene dek yani ayıya dayı diyene dek 2 testi yaptırdım ama diğer 2 testi sağlık ocağı yapmıyomuş (glikoz ve idrar testini) bunlar için üşenmeyip yine dolmuşa para verdim.özel hastaneye gittim.Kardeşim parası neyse vereyim yeter ki testleri yapın dedim.(kavga çıkarıyodum az kalsın.) Allahtan öncekinin aksine uysal birine denk geldim.Ücret 20 tl hanımefendi dedi.Parayı ödedim.yeni yemek yediğim için tokluk glikoz testini 1 saat sonra yaptılar.Yani 1 saatde onun için bekledim.Birde dönüş için 2 buçuk tl yine dolmuşa verdim.Şimdi soruyorum size bu Allahtan reva mı? Ya bu parasıyla rezil olmak değilde nedir? Baştan 60 tl verseydim de ödeyip gitseydim yani.Bu ne böyle git gel git gel.Bide dolmuşa toplam10 tl gitti boşu boşuna başka bişey olsa içim yanmayacak ama bu saçmalık yani.İsraf.Özel hastaneye gidiyosun bi dert devlete gidiyosun ayrı dert.Ödeyecek olan benim.Ama benim derdim onları koyuyor bu ne ya.derdin dolmuş parası mı yazanlar olmuş ama bn ayrıntılı belirtmek için böyle yazdım bilginize :)

Sağlık ocağı neyin tribini atıyormuş diyemediniz mi mecburmuyum gelmeye diye? Tabi gebe ve bebek izlemlerinden ekstra para alıyolar dertleri o. Sizin sağlığınız değil yani umurlarında olan şey.

Valla bıraz arastırp cıksaydınız ya da gtmeden arayıp bılgı alsaydınız o zaman drekt saglok ocagına gıder oradan hastaneye gecerdınız, ben drekt devlete gıdıyrum ozellere dogum yapacak kadar guvenmıyrum 2 bınlıraya dogurtacak hastanelerın techızatı tam ve guvenılır olmuyor ve tam techızatlı ozellerde de dogum 6 bın o da benı asıyor sukur cok ıyı bır hastane bıldum ozel hastane konforunda bır devlet hastanesı rahatım, ona ragmen doktorumdan bır snrakı kontrolde ne yapcaz dıye bılgı almadan cıkmıyorum eger bı testten bashedecek olursa o test hakkında da detaylı bılgı alıyrum, aklıma bısey takılırsa arayıp soruyorum sızde oyle yapın,

İşte bu yüzden Allah düşürmesin, devlet kurumlarına gitmiyorum.
Buna sağlık ocağıda dahil..

Hamileyken mecbur 1 kere gitmek gerek gittim, kantarla ölçtüler :KK53:

Neyse gerilme sende.. :KK200:
Boşver olan olmuş..

Bu hasta bakıcıların kendini hemşire sanması, :sopa:
Hemşirenin kendini doktor sanması,:sopa:
Doktorun kendini ilah sanması, bitmeden bu dertler bitmeyecek.. :KK53:

Sonra sağlık çalışanı dayak yedi ...
Sorsanıza niye dayak yedi :KK53::KK53:

Sağlık ocağı neyin tribini atıyormuş diyemediniz mi mecburmuyum gelmeye diye? Tabi gebe ve bebek izlemlerinden ekstra para alıyolar dertleri o. Sizin sağlığınız değil yani umurlarında olan şey.[/QUOT
Sağlık ocağı neyin tribini atıyormuş diyemediniz mi mecburmuyum gelmeye diye? Tabi gebe ve bebek izlemlerinden ekstra para alıyolar dertleri o. Sizin sağlığınız değil yani umurlarında olan şey.
Yoo ektra para falan aldığımız yok.Aylık yapılacak işler planımıza düşer sırasıyla yaparız.Ayrıca kimliksiz hastalara baktığımızda oluyor,vijdan meselesi.Neden bir art niyet gözetirsiniz ki anlamıyorum.Aramasalar vayy benimle ilgilenilmiyor dersiniz.Gözden bir şey kaçsa ben bilgilendirilmedim aranmadım dersiniz.Hatta gittiği hemşire işini düzgün yapıyormuş ki tam bilgi almadan yalan yanlış bilgiler girmemiş sisteme.

Böyle bir saçmalık ne gördüm ne duydum.
Ben burada yaptırmak istiyorum diyecektiniz ve yaptircaktiniz. Ne alaka sekreter saglik ocagina git dedi diye gidiyorsunuz kendi fikiriniz yok mu?? Kabahat tamamiyle sizde.

Glikoz testini sağlık ocagı yapıyor aslında ama. Sağlık ocaklarındakş doktorlar ve hemşireler de bi alem zaten. İyi olanlar vardır elbet ama ben denk gelmedim. Sorunlu kendini farklı gören iş görmeyen tip dolu. Birileri de demiş dolmuş parasına mı taktın. Takarım takarım ordan oraya atalanırken herşeye takarım. Muhalefet olsun da yazsınlar.

Yoo ektra para falan aldığımız yok.Aylık yapılacak işler planımıza düşer sırasıyla yaparız.Ayrıca kimliksiz hastalara baktığımızda oluyor,vijdan meselesi.Neden bir art niyet gözetirsiniz ki anlamıyorum.Aramasalar vayy benimle ilgilenilmiyor dersiniz.Gözden bir şey kaçsa ben bilgilendirilmedim aranmadım dersiniz.Hatta gittiği hemşire işini düzgün yapıyormuş ki tam bilgi almadan yalan yanlış bilgiler girmemiş sisteme.
Bu kadar ısrarın bir nedeni olmalı
Normalde hasta olsam gitsem ilgilenecek adam bulamazken gebelik takibine bu kadar düşmelerinin hiçbir mantıklı yönü yok

Bu kadar ısrarın bir nedeni olmalı
Normalde hasta olsam gitsem ilgilenecek adam bulamazken gebelik takibine bu kadar düşmelerinin hiçbir mantıklı yönü yok
Çünkü sistemde zorunlu işler arasındadır.Para olarak 1 hasta 1 tl,gebe 2 tl,yaşlı 3 tledir.Para için olsa inanın yaşlı bakmak daha kolay.İlaçlar raporlu ve belli yaz gönder Bakanlık gebe ve bebek aşıları konusunda çok tutucudur.Misal bu ay ki plan oluştu,hastaların izlemleri,aşıları belirlendi eksik çıkarsa savunma istenir ya da ceza gelir.Maaş zaten nüfus üzerinden alınır.İster az hasta bak ister çok etkilemez.Ekstra yapılan aşıdan ya da gebeden de para alınmaz.Öyle olsa ben zengin olmuştum Doktorum aşırı iyi niyetli Suriyeli,Ahıskalı kimsesiz tüm hastalara babamızın hayrına bakıyoruz

Anladigim kadarıyla siz testleri yaptırmadan önce ücretini sordunuz onlarda ücrete bakmakla uğraşmadan sağlık ocağı yapıyor dediler sizde ücreti öğrenmeden yaptırmak istemediniz ki kabarık bir faturayla karşılaşma ihtimalinden dolayı.. ki bu coook normal. Siz ücret sordukça onlarda işi yokuşu sürmüşler gibi anladım. Böyle durumda size tavsiyem muhasebe bölümü nerede diyip oraya gidin. Hangi testi yapacaksanız ordan kurusu kurusuna sizi bilgilendirirler. Çekingen davranmayın.ucret öğrenmek sizin hakkiniz ki ona göre bütçenizi ayarlayabilesiniz.

Benim aile hekimim bekarken bulunduğum şehirde, bu şehirde hiç gitmediğim için kaydımı da aldırmadım. Geçen aradılar, Koalina hanım siz burada yaşamıyormuşsunuz, evlenmişsiniz, gebelik durumu var mı dediler, ben şok. Yok dedim, ama olursa muhakkak bilgilendirin bizim için büyük problem, kaydınızı da alın dediler.

Niye performans puanınıza yansımıyor mu?
Asmde ebesiniz yanlış anlamadıysam?

X