Hiç paranızla rezil oldunuz mu?

Mislinadorak

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2017
337
229
Hanımlar özel hastanede doğum yapmayı düşünüyorum ve hamileyim.İnşallah doğumada az kaldı.Doktorum 4 tane test istedi bnde gidip testleri yaptırayım dedim.Sonra hasta kayıttaki kadınla konuştum konuşmaz olaydım.Bana bu testleri nakit ödeyebilecek misiniz hanımefendi bunları sigorta karşılamaz dedi.Bende dünden hazırlıklıyım kocamın kredi kartını bile aldım.Ben testi yaptırmak istiyorum ne kadarsa söyleyin dedim.Kadın sizi arkadaşa yönlendireyim boşuna vaktimi almayın dedi.Neyse diğeri geldi.İsterseniz doktorunuzun sekreteriyle görüşün dedi buna da tamam dedim.Doktorumun sekreteri testleri sağlık ocağı da yapıyor.Orada yaptır ve sonucu getir dedi.Neyse bunada tamam dedim.Yine dolmuşa binip evimin yakınındaki sağlık ocağına gittim.Ondanda yedim bi iki azar tam oldu.Neymiş önceki randevuma niye gelmemişim zaten bu sağlık ocağıda ayrı dert her ay çağırıyor bunlar yetmezmiş gibi her ay 2 tüp kan alıyor.(damızlığım ya ben) geçen ay gelmemişim diye onunda tiribini yedim.

ama diğer 2 testi sağlık ocağı yapmıyomuş (glikoz ve idrar testini) bunlar.hastaneye gittim.Kardeşim parası neyse vereyim yeter ki testleri yapın dedim.Allahtan öncekinin aksine uysal birine denk geldim.Ücreti verdim.

şimdi soruyorum size bu Allahtan reva mı? Ya bu parasıyla rezil olmak değilde nedir?

Bu arada yorumlarda derdin dolmuş parası mı yazanlar olmuş ama bn ayrıntılı belirtmek için böyle yazmıştım bilginize :)

(Arkadaşlar ücret ne kadar diye sormadınız mı yazanlar olmuş.Yorumlara baktığımda bi tek beni değil herkesi sigorta karşılamadığı anlarda sağlık ocağında testi yaptırın diye yönlendiriyolarmış.Bunu anladım ben kadına ücreti sorduğumda duymamış da olabilir çünkü dinlemeden kalkıp gitmişti.)

2.not:Bu arada ben bunları yazarken bayağı içten içe saydırdım.Tüm sağlık çalışanlarından bu yüzden özür diliyorum.Hamileydim ve çok yorulmuştum tüm gün bu testler için koşturdum falan yani gerçekten de türkiyedeki bu sistem (sağlık sektörü olsun başka alanlar olsun) çok berbat bir sistem :)
Hamile halimle hormonlarım yüzünden birde çok sinirlenmiştim geldim bunları buraya yazdım tekrar çok özür diliyorum.. .

Son düzenleme:
ben de özelden devlete gitmiştim şeker testi için
öncesinde suratsız hiç konuşmayan bir doktor muayenesi
üstelik hastane içerisinde testin nerede yapıldığını bile bilmiyor
sonra test yapılan bölüme gittim orda da bellirli bir saati varmış meğer bu işin
bugün git yarın gel yaptılar
biz çalışan insanlarız sürekli izin alamayız dedim gittim yine özelde yaptırdım aynı gün.

Parayla rezil olmakla ne alakasi var.

Sizin icin bedava yere yonlendirmisler hayir paramla burada yaptirmak istiyorum deseydiniz yaptirdaydiniz.

Ücretini sormadan kim ne derse yapmissiniz.

Parayla rezil olmakla ne alakasi var.

Sizin icin bedava yere yonlendirmisler hayir paramla burada yaptirmak istiyorum deseydiniz yaptirdaydiniz.

Ücretini sormadan kim ne derse yapmissiniz.

Ücreti sordum testi yaptırmak istiyorum dedim.Kadın hemen beni başkasına yönlendirdi.Sigorta karşılamazmış ya sanane kardeşim.Baştan 60 tl versem testleri yaptırsam bu rezillikler olmazdı.Bu hamile halimle dolmuşa bindim kaç kere.Bunca gerginliğe ne gerek var? Ben fiyatını sordum ödemeyeceğim mi dedim? O dinlemedi.(testlerin toplam fiyatı 60 tl imiş)

bende çalışan bir anne adayıyım.dediğiniz gibi çok saçma sapan insan var özel hastaneye paranla gidip hem kobay hem rezil oluyorsun.sanki doktorlar neden doğurmaya çalışıyorsun da bizi uğraştırmaya çalışıyorsun der gibi yapıyorlar direk böyle demeselerde.bir sürü amaçsız vakit harcayan test. iştekilerde alem zaten.sanki 10 kadın varda 10 u da doğuracak her gün kontrole gidiyormuş gibi yapıyorlar. mümkünse öğleden sonra yada öğleye kadar işime yetişmeye çalışıyorum.yarın çatı muayenesi ve nst var nasıl yetişeceğim kara kara düşünüyorum.

Sekreterlerin tavırlarını hiç beğenmiyorum hepsi bi havadalar. Hastalarla nasıl konuşcaklarını bilmiyorlar. Ama anlamadığım neden her gidip gelmenizde bi daha dolmuş parası verdim gidiyorum yine dolmuş parası verdim diye belirtiyosunuz ki. Taksiyle değil ya dolmuşla gayet normal gitmişsiniz.

Bu biraz sizinle, biraz hastanedeki sinir tiple alakalı. Ama parayla rezil olma durumu olmamış. Hiç sağlık ocağına gitmeyip özelde hepsini yaptırabilirdiniz iki sefer gitmemek için. Ya da testlerin ismi sizde varsa önce sağlık ocağına, sonra hastaneye gidebilirdiniz. Aksi çalışanlar çok can sıkıyor biliyorum. Ben o yüzden çok soğuk ve resmî davranırım ama bana birazdan iğne yapacak hemşireye dikkat ederim :)

Anlaşılsın diye belirttim.Benim ev ve hastane arası 1 dolmuş.1 kere boşa gidip gelmemi saymazsak 10 tl gidiş geliş ödedim.2 kez git gel yani.

Sacma olmus bir daha israr edersiniz.Bana odeyebilecekmisiniz bile diyemezler o ayri ucret soylenir gerisi bana kalmis.

Böyle bir durum yaşamadım ama sağlık ocağındaki doktordan hiç hoşlanmıyorum. Bana da geç gidince tuhaf tuhaf konuşuyorlardı hamileyken. Özel hastaneler genelde daha düzgün ilgilenir ama hastaneden hastaneye fark ediyor galiba ben hep özele gidiyorum sigortamdan dolayı böyle tavırlar görmedim. Çok takmayın kafanıza.

Hayır burada bakamayız dememişler ki
Sağlıkocağı ücretsiz demişler
Sen de atlamış gitmişsin.
Gitmeme hakkın da vardı
Yok ödemeyi yapayım burda test yaptırmak istiyorum diyebilirdin.
Kadının soğuk tavırlarına kıl oldum biraz.Fiyatı söylemedi ödeyemeyecekmişim gibi.biraz gücendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…