Hiç iyi değilim 😔

Annem beyin tümörü nedeniyle üç kez ameliyat olmuştu bir hafta arayla aradan iki sene geçti ama kontrolleri devam ediyordu bugün kontrolü vardı kız kardeşimle beraber gittiler doktorlarda tekrar ameliyat yada tekrar dikişli olan bölgeyi açmamız gerekiyor demişler Pazartesi gününe ilaçlı MR vermişler annem yanımda sen gel diyor ama Oglumun okulu açılıyor futbol okulu var öyle eşim üç vardiya sistem çalışıyor kız kardeşim hastane çok uzak Ablam gitsin demiş ben şimdi napıcam bilmiyorum .😔😔

Anlamadım oğlunun futbol okulunda antrenör falan mısın ?

Çocugu kardeşinize bırakın? Çocukla ilgilensin zaten küçük bebek de değil gayet idare edilir. Siz de annenize bakarsınız sürece göre sonra kardeşiniz kalır annenizle...
Geçmiş olsun kolaylıkla atlatırsınız inşallah 🌺

Hem evde çalışmıyor hem de destek olmuyor mu? Kaç yaşında bu kişi ya?

Hasta yakini olmak ,çaresizce beklemek cok zor
Allah yardimciniz olsun şifalar diliyorum
Bu süreçte oglunuzun akilli telefonu varsa takip edip,kendi gidip gelsin okula.eşiniz de evde zaten, yemegini eşiniz ayarlasın,gece çaliştigi günler kardeşiniz yaninda yatmak için gelsin gitsin sadece
Mecburen bir şekilde ilgilenmek zorundasiniz

Anneniz size ve kardeşinize karşı nasıl bir anne oldugunu merak ettim aslinda.

Ben sizin derdinizi anladım. Ailede bir sorun ya da hastalık gibi bir durum olduğunda tüm işin üstüne kaldığı kişisiniz siz değil mi?
Zaten Ciddi ve zor bir süreç bunu tüm kardeşlerinizle konuşun. Mesele çocuğunuz değil boşa onu yazmayın tepki alırsınız. Mesele sizin bu yükü tek omuzlamanız. Bu sefer bunu yapmayın sizin de bir psikolojiniz var anne sadece sizin anneniz değil. Hemen kardeşlerinizle bir görüşme sağlayın ve bu işi bölüşmeniz gerektiğini sizin de bir çekirdek aileye sahip olduğunuzu söyleyin. Sizi çok iyi anlıyorum bu konuşmayı yapmak çok zor gelecek ama sonra rahatlayacaksınız aslında çözülebildiğini göreceksiniz

Geçmiş olsun .
Acil şifalar dilerim.
Bencede arkadaşların dediği fikride bi değerlendirtin.
Kardeşiniz çocuğunuza baksın.
Sizde hastanede olursunuz.

Bir şey soracağım ama lütfen dürüst olun. Kocanız mı izin vermiyor? Ben bu izlenimi alıyorum.
Çok şükür eşim o konularda bişey demez hakkını yiyemem hatta üç ay boyunca hastanede kaldım dedim ya çok destegini gördüm ..

Son düzenleme:
Hasta yakini olmak ,çaresizce beklemek cok zor
Allah yardimciniz olsun şifalar diliyorum
Bu süreçte oglunuzun akilli telefonu varsa takip edip,kendi gidip gelsin okula.eşiniz de evde zaten, yemegini eşiniz ayarlasın,gece çaliştigi günler kardeşiniz yaninda yatmak için gelsin gitsin sadece
Mecburen bir şekilde ilgilenmek zorundasiniz

Anneniz size ve kardeşinize karşı nasıl bir anne oldugunu merak ettim aslinda.
Annem pamuk gibidir hatta ameliyat olduktan sonra çocuk gibi oldu açıkcası rabbim uzun ömürler versin çok çekti o yüzden hiç bir zaman bırakmadım etmedim bunları övünmek için demiyorum bir evlat nasıl olması gerekiyorsa öyle oldum oda hep öyle der digerlerinden fayda yok sen varsın der

Ben sizin derdinizi anladım. Ailede bir sorun ya da hastalık gibi bir durum olduğunda tüm işin üstüne kaldığı kişisiniz siz değil mi?
Zaten Ciddi ve zor bir süreç bunu tüm kardeşlerinizle konuşun. Mesele çocuğunuz değil boşa onu yazmayın tepki alırsınız. Mesele sizin bu yükü tek omuzlamanız. Bu sefer bunu yapmayın sizin de bir psikolojiniz var anne sadece sizin anneniz değil. Hemen kardeşlerinizle bir görüşme sağlayın ve bu işi bölüşmeniz gerektiğini sizin de bir çekirdek aileye sahip olduğunuzu söyleyin. Sizi çok iyi anlıyorum bu konuşmayı yapmak çok zor gelecek ama sonra rahatlayacaksınız aslında çözülebildiğini göreceksiniz
Allah razı olsun beni anladığınız için yorumunuz için minnettarım gerçekten tam da böyle bir durum işte 😔

Ellerimin titremesi üzüntümden beni yanlış anlıyorsunuz şuan derdim okul değil sadece annemin hastane süreci içinde psikolojik olarak çok etkilenmem sanki aynı şeyleri yine yaşıycam aynı üzüntü aynı korku dolu bekleyiş Üç ay boyunca hastanede neler yaşadığımızı bir allah bilir birde ben sadece korkuyorum sanırım
3 ay hastane süresi çok uzun. Ameliyattan kısa bir süre sonra eve çıkıp evde bakım olma durumu olmuyor mu ? Doktora bir danışın.
Kayınvalide yıllaaaar önce demiş o lafı oğlu arasın bir sorsun. İsteyenin bir yüzü kara.
Araba kullanıyor musunuz ?

Evet zaten o süreç içinde bana destek olmak için bir gün kaldı yanımızda onda da işte beni üzdü sadece
Ben sıkıntınızı anlıyorum. 11 yaşında ki çocuğumu bile açıkçası evde yalnız bırakmıyorum. Okul ve yüzme kursu derken çok yoğun programları var. 3 ay evden gitme durumum olsa hallolması neredeyse imkansız olur. Olduğun stresli durumun farkındayım.
Kendi yerime koyıyorum ben bu durumda gurur falan demem kaynana,görümce,hala,teyze kim varsa arar çağırırım

3 ay hastane süresi çok uzun. Ameliyattan kısa bir süre sonra eve çıkıp evde bakım olma durumu olmuyor mu ? Doktora bir danışın.
Kayınvalide yıllaaaar önce demiş o lafı oğlu arasın bir sorsun. İsteyenin bir yüzü kara.
Araba kullanıyor musunuz ?
Panik atak olduğum için araba kullanamıyorum ya kayınvalidem aslında nasıl desem işe başlarken olsun yada eşimin üç defa rica minnet demesine rağmen hiç bakmadı sadece ben çocuk bakamıyorum diyo o kadar yine güzellikle söylerim iyilikle eşimde bende ama biliyorum huyunu yok köydeyim yok şöyle yok böyle hep aynı şeyler o yüzden yoksa İstemem mi gelsin baksın etsin

Panik atak olduğum için araba kullanamıyorum ya kayınvalidem aslında nasıl desem işe başlarken olsun yada eşimin üç defa rica minnet demesine rağmen hiç bakmadı sadece ben çocuk bakamıyorum diyo o kadar yine güzellikle söylerim iyilikle eşimde bende ama biliyorum huyunu yok köydeyim yok şöyle yok böyle hep aynı şeyler o yüzden yoksa İstemem mi gelsin baksın etsin
Kocanız desin ki hiçbir şey yapmayacaksın sadece okula bırakıp alacaksın ve başında duracaksın. Başka bir bakım istemiyoruz desin. Olmazsa futbola kısa süre ara vermeli

Ben sıkıntınızı anlıyorum. 11 yaşında ki çocuğumu bile açıkçası evde yalnız bırakmıyorum. Okul ve yüzme kursu derken çok yoğun programları var. 3 ay evden gitme durumum olsa hallolması neredeyse imkansız olur. Olduğun stresli durumun farkındayım.
Kendi yerime koyıyorum ben bu durumda gurur falan demem kaynana,görümce,hala,teyze kim varsa arar çağırırım
Annemlerle uzağız bugün dedim ki ben gidiyim sen de okul yakın zaten olmadı eşimin gece vardiyasında bizde kalırsın dedim o zaman bana babam abimler var işten gelirler ederler yeğenim bizde kalsın dedi ögretmnle konuştum sonra oda çevreden geldiği için öğrenciler servis yok dedi kardeşime hepiniz bizde kalın dedim cevap vermedi

Kocanız desin ki hiçbir şey yapmayacaksın sadece okula bırakıp alacaksın ve başında duracaksın. Başka bir bakım istemiyoruz desin. Olmazsa futbola kısa süre ara vermeli
Derdim İnan’ın futbol değil yarın eşim arayacak kv ben yine konuşurum sen içini ferah tut dedi

Annemlerle uzağız bugün dedim ki ben gidiyim sen de okul yakın zaten olmadı eşimin gece vardiyasında bizde kalırsın dedim o zaman bana babam abimler var işten gelirler ederler yeğenim bizde kalsın dedi ögretmnle konuştum sonra oda çevreden geldiği için öğrenciler servis yok dedi kardeşime hepiniz bizde kalın dedim cevap vermedi
Aslında kısa bir süre için taksiyle anlaşma yapabilirsiniz. Ama 9 yaşında ki çocuk tek gidip gelemez ki.
Kesin 3 ay mı kalacak hastanede ?

X