Hiç adet görmemiş olanlar

Merhaba arkadaşlar
uzun zaman geçti yazamadım biricik sana selamlarımı gönderiyorum burdan seninle de görüşemedik.
Bu konudan muzdarip bir kişide benim biricik en son sana doktora tekrar gideceğimi söylemiştim 2 hafta önce gittim ve aynen geri geldim.Yani bir şey yapılamaz bir tedavi yok özellikle sordum ya ilaçla yada herhan gi bir şeyle bu rahim büyütülemez mi diye cevap olumsuzdu.Taşıyıcı anne yi önerdi bu doktorda bende maddi manevi uzak dedim.ne olcak böyle bilmiyorum.Senelerdir biliyorum bu durumu ama hala kabullenemedim geçen isyan ettim artık millet dogurup dogurup attıkça öyle kullara nasip oluyorda bizde hasret içersinde gözyaşı döküyoruz.Bir o kadar evlat hasreti çeken aile var bir o kadar da böyle tecavüzden yasak ilişkiden dünyaya gelen çocuklar.Bir yandan ağlıyorum bir yandan böyle isyan ediyorum nefes alamadım sanki o hale geldim.Bugünde show tv de 16 yıldan sonra çocuk sahibi olan bir aileyi gösterdi yine ağladım:ümit ediyorum Allah'tan ümit kesilmez dua ediyorum her daim ama yorgunum çok yorgun beklemekten ümit etmekten gücüm kalmadı ki.Nereye kadar beklicem böyle yaşabilicem kendime ağır geliyorum artık hayat güzel ama benim aklımın bir köşesinde ve içimde bu duygu varken mutlu olmak ta zor yarım herşey .ınşallah 2010 kimin gönlünde ne varsa onu getirsin onu nasip etsin herkese.Umarım bu yeni yılda herkes umduğuna dua ettiği istediği şeye nasip olur.Dua ediyorum arkadaşlar bütün derdi olanlara bu yeni yıl için ve burdan kutluyorum yeni yılınızı.Sizi güzellikler beklesin yüzümüzden gülüşler eksik olmaması dileğiyle.
Hoşçakalın.

Büyük âlim Fahreddîn-i Acemî hazretlerine,

bir gün birkaç kişi geldiler ve herbiri bir derdini

arzedip, çâre sordular.

Şöyle ki, birincisi;

- Efendim, çok sıkılıyorum, ne yapayım?

diye sordu.

Büyük Velî cevabında;

- Öyleyse tövbe istiğfar eyle!

buyurdu.

ıkincisi arzetti:

- Hastayım efendim, ne yapayım?

Ona da;

- Tövbe istiğfar eyle! buyurdu.

Üçüncüsü sordu:

- Maddî sıkıntı içindeyim efendim.

Bana ne tavsiye edersiniz?

- Tövbe istiğfar eyle!

- Hanımla geçinemiyoruz efendim.

- Tövbe istiğfar eyle!

- Çocuğumuz olmuyor efendim.

- Tövbe istiğfar eyle!

Hayretle birbirlerine bakıp;

- Anlamadık efendim. Hepimize de

aynı cevabı verdiniz, dediler.

Büyük zât cevaben;

- Tövbe istiğfar öyle anahtardır ki,

açılmayan kapılar onunla açılır, buyurdu.

Ve ekledi:

- Çünkü Allahü teâlâ; ıstiğfar ederseniz,

imdâdınıza yetişirim, buyuruyor.

sevgili direct, bu konudaki eski yazıları oku, ben onlarla teselli buluyordum, Allah verdiyse vardır bir bildiği, en önemlisi O böyle istediyse zaten bize dert etmek değil sabır düşer, ancak o zaman mükafatımızı alırız,isyan etmeyi aklımızdan bile geçirmemeliyiz,ben hep böyle düşünmüştüm 28 yaşıma kadar...

sevgili zeynep aynı şey senin içinde geçerli, direct için yazdığım yani, ama myedebiyat o kadar güzel bir hikaye ile özetlemişki,ben onunkini tamamlamışım, aslında bunlar hepimiz için geçerli, dertsiz insan varmı sizce? dert olmasa sabır sevabına kavuşabilirmiydik? ben o yüzden bazen sıkıntıları seviyorum...

sevgili direct, bu konudaki eski yazıları oku, ben onlarla teselli buluyordum, Allah verdiyse vardır bir bildiği, en önemlisi O böyle istediyse zaten bize dert etmek değil sabır düşer, ancak o zaman mükafatımızı alırız,isyan etmeyi aklımızdan bile geçirmemeliyiz,ben hep böyle düşünmüştüm 28 yaşıma kadar...

bende bunları biliyorum hatta bana hediye olarak verildiğini düşünüyorum ama bazen öyle şeylerle karşılaşıyosunuzki kendimi kaybediyorum bisevgilim var 6yıldır beraberiz ondan sakladım buzamana kadar yeni öğrendi durumumu kabul edemiyo ikimizdede çok çok fazla biçocuk sevgisi var o böyle yaptıkça bende kaldıramıyorum artık

Allah sabır versin canım, dediğin gibi dertler aslında bize hediye, bunu anlayabilene ne mutlu.
rahim naklini araştırıyorsun sanırım, şuan için onunla ilgili bir gelişme yok benim bildiğim, deneyler yapılıyor sanırım,araştırma aşamasında yani,internetten değil fakülte doktorlarından ayrıntılı bilgi alınabilir ancak, ben zamanında çok araştırmıştım, geçen yıl "sadece 2 yıl uzakta" deniyordu, bu açıklamaya göre sadece 1 yıl kalmış olmalı ama başka hiçbir ilerleme göremiyorum ben,kısaca nete güvenmemek gerek, her kafadan ses çıktığı için. umarım herşey gönlünce olur

Allah sabır versin canım, dediğin gibi dertler aslında bize hediye, bunu anlayabilene ne mutlu.
rahim naklini araştırıyorsun sanırım, şuan için onunla ilgili bir gelişme yok benim bildiğim, deneyler yapılıyor sanırım,araştırma aşamasında yani,internetten değil fakülte doktorlarından ayrıntılı bilgi alınabilir ancak, ben zamanında çok araştırmıştım, geçen yıl "sadece 2 yıl uzakta" deniyordu, bu açıklamaya göre sadece 1 yıl kalmış olmalı ama başka hiçbir ilerleme göremiyorum ben,kısaca nete güvenmemek gerek, her kafadan ses çıktığı için. umarım herşey gönlünce olur

amin inşallah.tedavisi için hiç uğraşmadım ben doktorlara falan başvurmadım gerek duymudum ama şuanda duyuyorm daha doğrusu zorundayım bifaydası olurmu acaba yoksa benim için imkansızmı bu???ben olacak gözüyle bakıyorum hayalmi bu

amin inşallah.tedavisi için hiç uğraşmadım ben doktorlara falan başvurmadım gerek duymudum ama şuanda duyuyorm daha doğrusu zorundayım bifaydası olurmu acaba yoksa benim için imkansızmı bu???ben olacak gözüyle bakıyorum hayalmi bu

canım yazdıklarını okudum ben de ilk kez doktora 17 yaşımda gittim hem de özel polikliniğe ve doktor benim moralimi öyle bozdu ki anlatamam dünyam başıma yıkıldı.bir ilaç verdi kullan gel dedi hergün dualar ederek kullandım iyileşmeyi okadar çok istiyordum ki anlatamam.neyse ilaçlar bitince tekrar doktora gittim.adet olamadığımı söyledim ilaçlar işe yaramamıştı.doktor bana bu işin çaresi olmadığını söyledi...demekki rahim yok dedi.benim başımdan aşağıya kaynar sular döküldü sanki ne yapacağımı şaşırdım.
velhasıl ankara üniversitesi hastanesine gittim emine hanım ve fulya dökmeci adında bir prof. vardı ikiside bana çok moral verdi.muayene ettiler.ultrason ççektiler.ama ne yumurtalıklarım ne de rahimim yok görünüyor.neyse başka bi tane daha gelişmiş ultrasonda baktılar.iki doktor birbiriyle konuşmaya başladı ingilizce olarak "where is uterus?"ben tabi tipim ingilizce bildiğimi çaktırmasada NASIL YANİ BENİM UTERUSUM YOK MU diye gayri ihtiyari sesimi yükselttim.yok yok sakin ol dediler ben ağlıyorum neyse birtane kazakistanlı doktoru çağırdılar doktor baktı baktı bana bir tane ameliyatlardan önce bağırsaklarda bişey kalmasın die verilen makattan kullanılan bir merhem verdi.tabi ben akşam onu kullanır kullanmaz tuvalete koşar oldum.ertesi gün tekrar çağırmıştı gittik meğer benim karın bölgemde hayli fazla gaz varmış bu da zaten gelişmemiş minicik zor görülen rahimimin üzerini kapatıyormuş.dolayısıyla ilk gittiğim doktor rahimim yok sanmış.yumurtalığımın biri de normalin çok altında bir büyüklükte varlığı yokluğu tam seçilemiyormuş.sağolsun fulya dökmeci adlı doktorum tahlillerimi yaptı ve bana premarin ve farlutal adlı iki ilaç verdi 25 gün sonunda artık ben adet olabiliyorduuuumkaydirigubbakcemile3neyseeee ilaçları bulabildiğim yaklaşık 6 ay boyunca adet oldum sonra premarin adlı ilaç piyasadan kalktı dediler bende şimdi böle kaldım.o zamanlar üniversiteye hazırlanıyordum şimdi 7 aylık evli bir ingilizce öğretmeniyim...YANİ CANLARIM ALLAH DERT VERMİŞSE DEVASINI DA VERMİŞ MUTLAKA DA BİZ DEVA ARAMAKTA TEMBELLİK YAPIYORUZ....RABBİM ÜZERİMİZDEN TEMBELLİĞİ KALDIRSIN İNŞAALLAH VE HAYIRLİLE ŞİFA BULMUŞ, BEBİŞİNİ KUCAĞINA ALMIŞ ANNELERDEN EYLESİN BİZİ AMİİİİİİNkaydirigubbakcemile5

çok güzel anlatmışsın rvyda, bunun özellikle direct kardeşimize çok faydalı olduğuna inanıyorum:)) yani pes etme, hastalığının resmi ismini öğrenmelisin, belki de sende hipogonadizm sin, o zaman rahim var demektir:))

canım yazdıklarını okudum ben de ilk kez doktora 17 yaşımda gittim hem de özel polikliniğe ve doktor benim moralimi öyle bozdu ki anlatamam dünyam başıma yıkıldı.bir ilaç verdi kullan gel dedi hergün dualar ederek kullandım iyileşmeyi okadar çok istiyordum ki anlatamam.neyse ilaçlar bitince tekrar doktora gittim.adet olamadığımı söyledim ilaçlar işe yaramamıştı.doktor bana bu işin çaresi olmadığını söyledi...demekki rahim yok dedi.benim başımdan aşağıya kaynar sular döküldü sanki ne yapacağımı şaşırdım.
velhasıl ankara üniversitesi hastanesine gittim emine hanım ve fulya dökmeci adında bir prof. vardı ikiside bana çok moral verdi.muayene ettiler.ultrason ççektiler.ama ne yumurtalıklarım ne de rahimim yok görünüyor.neyse başka bi tane daha gelişmiş ultrasonda baktılar.iki doktor birbiriyle konuşmaya başladı ingilizce olarak "where is uterus?"ben tabi tipim ingilizce bildiğimi çaktırmasada NASIL YANİ BENİM UTERUSUM YOK MU diye gayri ihtiyari sesimi yükselttim.yok yok sakin ol dediler ben ağlıyorum neyse birtane kazakistanlı doktoru çağırdılar doktor baktı baktı bana bir tane ameliyatlardan önce bağırsaklarda bişey kalmasın die verilen makattan kullanılan bir merhem verdi.tabi ben akşam onu kullanır kullanmaz tuvalete koşar oldum.ertesi gün tekrar çağırmıştı gittik meğer benim karın bölgemde hayli fazla gaz varmış bu da zaten gelişmemiş minicik zor görülen rahimimin üzerini kapatıyormuş.dolayısıyla ilk gittiğim doktor rahimim yok sanmış.yumurtalığımın biri de normalin çok altında bir büyüklükte varlığı yokluğu tam seçilemiyormuş.sağolsun fulya dökmeci adlı doktorum tahlillerimi yaptı ve bana premarin ve farlutal adlı iki ilaç verdi 25 gün sonunda artık ben adet olabiliyorduuuumkaydirigubbakcemile3neyseeee ilaçları bulabildiğim yaklaşık 6 ay boyunca adet oldum sonra premarin adlı ilaç piyasadan kalktı dediler bende şimdi böle kaldım.o zamanlar üniversiteye hazırlanıyordum şimdi 7 aylık evli bir ingilizce öğretmeniyim...YANİ CANLARIM ALLAH DERT VERMİŞSE DEVASINI DA VERMİŞ MUTLAKA DA BİZ DEVA ARAMAKTA TEMBELLİK YAPIYORUZ....RABBİM ÜZERİMİZDEN TEMBELLİĞİ KALDIRSIN İNŞAALLAH VE HAYIRLİLE ŞİFA BULMUŞ, BEBİŞİNİ KUCAĞINA ALMIŞ ANNELERDEN EYLESİN BİZİ AMİİİİİİNkaydirigubbakcemile5

çok saolun gerçekten rahatlattınız beni aynen sizin yaşadığınız o duyguları bende yaşadım duyduğum.anda.benim gittiğim doktorda artık bunu rafa kaldırmamı imkansız olguğunu söylemişti oandaki yaşadıklrımı anlatamam.acayip derecede çocukları çok seven biriyim ayr bende çocuk gelişimi mezunuyum.büyük biimtihandayım dualarınıza ihtiyacım var..

çok güzel anlatmışsın rvyda, bunun özellikle direct kardeşimize çok faydalı olduğuna inanıyorum:)) yani pes etme, hastalığının resmi ismini öğrenmelisin, belki de sende hipogonadizm sin, o zaman rahim var demektir:))
amiin..evet pes etmiycm yalnız bırakmadınız beni saolun bimucize olur inş benim içinde..

tatlım bir soru sorcam müsadenle fiziksel gelişimin nasıl yani göğüs tüylenme kusura bakma biraz açık oldu ama :kedi::kedi:

yok hiç önemli değil gayet normal fiziksel gelişimim ters bidurum yok oyönden.ben iki doktora göründüm.ultrasona girdim emara girdim hepsi emarda ortaya çıktı zaten sağ böbreğimle birlikte doğuştan rahimde gelişmemiş ikisi bağlantılıymış birbirine rahim yok yani yumurtalıklar herşey normal gelişimi.sadece rahimde sorun.doktor bunun tedavisi olmadığını artık rafa kaldırmamı söyledi olmayan rahime bişey yapamayız dedi ben yıkıldım tabi oandada bırakmıştım artık.hiç adet görmüyorum zaten ama size hastalığın resmi adını söylüycm tam ayrıntılı bilemiyorum şuanda şimdiden çok sağolun

yok hiç önemli değil gayet normal fiziksel gelişimim ters bidurum yok oyönden.ben iki doktora göründüm.ultrasona girdim emara girdim hepsi emarda ortaya çıktı zaten sağ böbreğimle birlikte doğuştan rahimde gelişmemiş ikisi bağlantılıymış birbirine rahim yok yani yumurtalıklar herşey normal gelişimi.sadece rahimde sorun.doktor bunun tedavisi olmadığını artık rafa kaldırmamı söyledi olmayan rahime bişey yapamayız dedi ben yıkıldım tabi oandada bırakmıştım artık.hiç adet görmüyorum zaten ama size hastalığın resmi adını söylüycm tam ayrıntılı bilemiyorum şuanda şimdiden çok sağolun

bak canım rahim gelişmemiş olabilir ama bu hiç yok anlamına gelmez herzaman önce rahatsızlığının ismini yazarsan bize araştırırz.ayrıca daha donanımlı bir hastaneye görünmelisin...düşünsene benimki de güya yoktu çünkü gaz kapatıyormuş..

ben geçen gastede okumuştum evet var böyle bir hastalık arkadaşlar okuduğum aynen bunu anlatıyordu sanırım amerikalı doktorlar bunun çaresini bulmuş şimdi aklımda kalmadı ama çok mantıklı ve umut vericiydi çok yakında tüm dünyada başarıyla uygulanacak bir operasyon olduğunu söylüyorlardı yani üzülmeyin arkadaşlar inanınki tıp bunada çare bulmuş yani ülkemize gelmeside çok yakın haliba

Merhaba arkadaşlar
Yazılanları okudum ve yeni arkadaşlar da katılmış aramıza onlarda inşallah dertlerinin dermanını bulur.Biricik sen bu konuyu açmasaydın kendimi tek görecektim çok teşekkür ediyorum sana.Direct arkadaşımızda benimle aynı sorunu yaşıyor sanırım.Geçen doktora gittim demiştim ya ultrasonla baktı ve sordum benim hastalığımın adı ne diye oda bana
Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser sendorumu diyoruz biz bu vakalara dedi.Biricik sende bunu söylemiştin sen bu vaka olabilirsin diye.yumurtalık var ama rahim 1-2- cm yani gelişmemiş neredeyse yok.Yıllardır varmış bu vakalar ama hala tıp bir çare bulamamış malesef diyerek doktor devam etti.Bende rahim nakli çalışmalarını sordum bizim için o umut var ama isveçli bir doktor yürütüyor bu çalışmayı ama şu an çalışmalar durdurulmuş yeterli fon bulunumadığından.Bunu doktora aynen sordum oda onayladı.Peki 2,5 - 3 yıl diyorlar bu rahim nakli uygulaması için dedim.Yok daha uzak öyle kolay değil deyince ne kadar zaman diye sordum mesela en az 5 yıl dedi.Bunları anlatmak istedim.Yoksa sabırsızlıkla bir ümit ışığı bende bekliyorum ama herşeyi Allah bilir hakkımızda hayırlısı olsun buraya sevinçli haberlerimizi de yazmak nasip olur umarım.:sinifsinif:

ben geçen gastede okumuştum evet var böyle bir hastalık arkadaşlar okuduğum aynen bunu anlatıyordu sanırım amerikalı doktorlar bunun çaresini bulmuş şimdi aklımda kalmadı ama çok mantıklı ve umut vericiydi çok yakında tüm dünyada başarıyla uygulanacak bir operasyon olduğunu söylüyorlardı yani üzülmeyin arkadaşlar inanınki tıp bunada çare bulmuş yani ülkemize gelmeside çok yakın haliba

inşallahya amin rahim naklini falanmı duydunuz acaba siz.merak ettim

X