Hiç adet görmemiş olanlar

merhabalar. bu zamana kadar yazılanların hepsini okudum. buse hanım size çok teşekkür ediyorum böyle bir başlık açtığınız için. insan yalnız olmadığının farkına varıyor. kendimden biraz bahsetmek isterim.hiç adet olmadım ve 17 yaşıma kadar doktor doktor gezdik hep. doktorların bir kısmı yakında adet olursun dedi bir kısmı da yumurtalıklarımı ve rahmimi göremediklerini söyledi. en son ultrasonla bakıldığında rahmimin çocuk kaldığını ve gelişmediğini öğrendim (ne yazık ki yumurtalıklarımla ilgili söylenenleri hatırlamıyorum). o günden sonra bir daha hiç bir doktora gitmedim hatta bu konuyu annemle dahil konuşmadım açıkçası kendime bile söyleyememiştim, kabullenememiştim. hep yalnız hep farklı hissettim kendimi. lisede arkadaşlar arasındaki muhabbetler hatta bir reklam bile benim farklılığımı yüzüme vuruyordu. bu başlık altında yazılan pek çok şeyi bende yaşadım. buse hanım gibi beni böyle kim ister ki dedim (gerçi hala düşüncem aynı) sabah kalktım ağladım gece yattım ağladım ama hayatım hep gizlemekle geçti. kendimi gizledim ağladığımı gizledim ama burayı görünce yalnız olmadığımın farkına vardım. şimdiyse hayatımda birisi var ve ciddi birisi. bu durumu ona anlatmak zorundayım ve onun sayesinde kendime itiraf ettim bu durumu. tek korkum 4 sene de zor kabullendiğim, kendime yeni yeni itiraf ettiğim bazı şeyleri, ilk sevdiğim adamın yıkacak olması. Allah yardımcımız olsun. (çok uzun yazdım kusura bakmayın)

canımbenimya bende aynen senin gibiyim(peki başka hangi tedaviler gördn yazarmısın bana...?ben enson emara girdim bugun yada yarın sonucumu alacam..benimde rahim küçük old.için adet göremyrm malesef(ama yumurtalıklarda bir sorun yokmuş dedi dr.lar!inşallah bu mubarek ayın hürmetine rabbim bize şifa verir......amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin

amiiiiinnnnn. ben hiç tedavi görmedim. dr.a gitmek istemememin sebebi aynı şeyi tekrar tekrar yaşamak istememem ama ne zamana kadar kaçabilirim ki bundan. sizin nasıl bir yol izlediğinizi bilmek isterim. emar sonucunuzdan da iyi haberlerinizi bekliyorum.

busecik hanım özelden mesaj atamıyorum ne yazıkki. siz gerçekten bana umut oldunuz. baştan sona kadar yazdıklarınızda kendimi buldum ben. öğrenmek istediğim sizden çok şey var. nasıl bir tedavi izlediğiniz şu an ki durumunuz. sizde hormon eksikliği mi varmış. lütfen eğer izlediğiniz tedavi yöntemini gittiğiniz doktorları söyleyebilirseniz çok memnun olurum. ben pek çok doktora gittim prof.lere bile yalnız kimsenin umrunda olmuyorsunuz ve moral vericeklerine başlarından savıyorlar. bu da benim pes etmeme neden oldu. zaten küçüktüm de. ama şu an hayatımda öyle biri var ki benimle geleceği düşünen bende araştırma isteği oluşturdu. hayatıma o kişi girmeseydi belki de hep üstü kapalı kalacaktı. bu süreçte insanın desteğe çok ihtiyacı oluyor heleki aynı şeyleri yaşamış birinden. sizle msn den de konuşmak isterim gerçi biraz başınızı şişirebilirim :) msn adresim pinhani.12@hotmail.com eklerseniz ve müsait olduğunuz bi zamanı da önceden söylerseniz daha detaylı bi şekilde sizle sohbet etmek sizin hayatınızı öğrenmek kendi hayatımı anlatmak çok isterim.. :)
benimle aynı durumda olup sohbet etmek isteyen herkesi beklerim. kimseye anlatamadığımız bu durumumuzu birbirimizle paylaşmak bir nebze de olsa bu konudaki yalnızlığımızı gidermeyi çok isterim...

mrb canım sana msn den davet yolladım ordan görüşebilirz tammmı...?seni buseye de iletişim yoluyla ulaştırablrm.....

bende 22 yaşındayım doğuştan rahim gelişmemiş,rahimle bir böbreğimin biride yok oda gelişmemiş doğuştan .rahimle ikisi bağlantılıymış doktorm öyle demişti. hiç adet görmüyorum aynı zamanda vajnde gelişmemiş hepsimi üst üste gelir

ah canımbenimya çok ama çok üzüldüm((inşallah rabbim bizi bu sıkıntıdan ve belirsizlikten kurtarır......ben 26 yaşındayım hiç adet görmedim suan ilaç kullanyrm onunlada görmdm ben oooooooof yaa(eger istanbuldaysan sana bi yer tavsiye edecem canım...burdan grşlm: zynpymz@hotmail.com

arkadaşlar bende oyleyım.rahım hipoplazik dio neyse yumurtalıklar gozukmuyor ama adet ılacla azda olsa oluyorum.benım merak ettıgım. ılacla adet olan arkadaşlar az mı adet oluyonuz çokmu idrarı yaptıgınız zamanda cok gelıyormu

ilaçlarını düzenli kullanırsan yumurtalıklar da ilerde görünecektir, mutlaka düzenli kullan canım
başta az oldum sonra arttı, hatta 10 güne çıkıyor bu da benim canımı sıkıyor
evet tuvalette daha çok gelir bu normal bişey

çocuk için tedaviye başladım...
ilk yazdığım günlere bakın bir de bu güne
hala inanamıyorum, hiç ihtimal yok sanıyordum
hepinizin dualarını beklerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…