Hiç adet görmemiş olanlar

BANA BIR UMUT OLDUN
sana özel msn`den istek gönderdim insl. kabul edersin
benim sorunumda sizler gibi hap yardimi disinda adet göremiyorum
rahim ve yumurtaliklar var ama yumurtaliklar kücükmüs
ben yurt disinda kaliyorum ama inan bana türkiyedeki doktorlardan baska kimseye güvenmiyorum
ne zmn dr. görmek istese cikip gidiyorum bana dr. önereceginiz kisiler varsa lütfen dünyanin bir ucuna da olsa raziyim

canim benim ayni derdi bende yillardir cekiyorum 4 yillik evliyim ve cocuk istemekteyiz
senin gibi yurt disinda kaliyorum daha 1 hafta önce türkiyedeydim tedavi icin
cyglo ile adet görüyorum ama fsh düsük cikti (32,4) beynimden hormon signali gitmiyormus
bana ozon terapisini sundu cok ünlü bir dr.
insallah haftaya baslamayi düsünüyorum sana da tavsiye ederim pes etme sakin inaniyorum ki allah c.c. bizleri sinamakta

amiiinn cnm benim Allah razı olsun şimdi ben en son çocuk tedavisinde yumurtalıklarımı büyütmek için iğne sonrada çatlatma iğnesi kullandım 15 gün oldu ve hiç ilaç kullanmadan adet oldum şimdi adet olmayı beklemiyodum belki tutmuştur hamileyimdir diye bekliyodum ama =(( ilk defa adet olduğum halde sevinmedim =(( nasip bakalım neler yaşıycazz Rabbim hepimizin yardımcısı olsun ozon tedavisi nasıl oluyo sen çocuk için tedaviye başladın mı yumurtalıklar ve rahim büyüsün diye iğne veriyolar dışardan hormon takviyesi

sakin ümidini yetirme derdi veren allah dermaninida verdi ama sabredip dua edecegiz
ve iyi bir dr. önereyim sana dr. zeki yilmaz ara onu bana cocuk olur dedi ama uzun bir tedavi süreci ile ve tailandda bir igne cikmis
bu ürün en gec 5 sene sonra türkiyede olacakmis (transfere gerek kalmayacak)
ozon terapisi vücuttaki horman sayilarini arttiriyor 3 ay boyunca haftada 3 kez yapilmasi gerek bir muane
ben deniyecem eger olumlu birsey cikarsa herkese burdan o sevincli haberi verecem
en önemlisi ztn psikolojimiz beynimizde bitirmememiz gerekiyor ve hep bende birgün anne olacagim demen gerek

sakin ümidini yetirme derdi veren allah dermaninida verdi ama sabredip dua edecegiz
ve iyi bir dr. önereyim sana dr. zeki yilmaz ara onu bana cocuk olur dedi ama uzun bir tedavi süreci ile ve tailandda bir igne cikmis
bu ürün en gec 5 sene sonra türkiyede olacakmis (transfere gerek kalmayacak)
ozon terapisi vücuttaki horman sayilarini arttiriyor 3 ay boyunca haftada 3 kez yapilmasi gerek bir muane
ben deniyecem eger olumlu birsey cikarsa herkese burdan o sevincli haberi verecem
en önemlisi ztn psikolojimiz beynimizde bitirmememiz gerekiyor ve hep bende birgün anne olacagim demen gerek

Allah razı olsun canım benim inşAllah bende inanıyorum Rabbim bizide sevindirecek . ben yurt dışında yaşıyorum senede 1 kez türkiyeye geliyorum oda tek eşimle az bi müddet beraber kalıyoruz ordaki doktorlar da eşiminde olması gerekiyo diyolar benim tedavim için işte böyle bu yüzden burda tedavi olmam gerekiyo Rabbim yardımcımız olsun inşAllah bizim gibi yanan tüm arkadaşlarımızın ve bizimde yüzümüzü güldürsün Rabbim

canım yaaa yazını okumaya dün başladım ve sanki akıcı bi roman gibi en baştan en sona hepsini okudum gerçekten çok çok çok sevindim umutlarımı arttırdınız ben bu yazdıklarınızın hepsini yaşadım insan en yakınından bile saklıyo ve ben kendimi umutsuz vaka olarak görüyodum sadece ben bu sıkıntıyı çekiyorum gibi geliyodu bende 15 yaşımda doktorlara başladım komozom tahlili bile yapıldı o temiz hamd olsun ama adet görmediğim için rahim ve yumurtalıklar çok küçük kalmış hipo hipo. o zamanlar cyglo kullandım belki 6 ay içiyodum ama yine adet görmüyodum en son çapada bi prof anneme kızınızın evlenmesi için bi problem yok rahim ve yumurtalıklar var ancak evlendikten sonra çocuk sahibi olmak istediğinde eğer normal şekilde olmadıysa doktora başvurur ve çocuk sahibi olur demesiyle evlenmeye karar verdim şimdi 2 yıllık evliyim ama ben yurt dışında yaşıyorum türkiyedeyken rahim filimi çekildi çok şükür kanallar açık sonra tedaviye başlamadan dönmek zorunda kaldım burda doktor yasmin diye bi ilaç verdi adet olayım diye subhanallah adet oldum (belki ordada cyglo dan başka ilaçlar verselerdi ordada adet olurdum) sonra rahim kuvvetlendirici bi ilaç sonra yumurtalıkların büyümesi için iğne aldım 1 yumurtalığım 4mm den 18 mm ye çıktı normal boyut buymuş sonra çatlatma iğnesi aldm şimdi bekliyorum bakalım lütfen ama lütfen beni dualarınıza katın ben kendimden çok eşim için istiyorum gerçekten çok anlayışlı bana sormadı bile ilk zamanlar ben üzülmiyim diye bende çocukları çok çok seviyorum Rabbim bizleri mahrum etmesin hepinize çok çok dua edicem sizler beni rahatlattınız Rabbimde sizleri rahatlatsın inşAllah.irtibat kurmaya devam edicem sizlerle herşey için çok teşekkürler

ayyy canım ne güzel aynı şeyleri düşünüyorum , ben de kendimden çok eşim için istiyorum,o da bana karşı çok anlayışlı, birbirimize dua edelim :)

merhaba buse uzun zamandır görüşemiyoruz beni tanımışsındır umarım ameliyat oldum evlendim bildiğin gibi yumurtalık var ama rahim küçük yazılarınızı okudum çok sevindim banada yardımcı olur bir doktor ismi verirseniz sevinirim

merhaba nisanur, evet seni hep takip ettim bugüne kadar, durumundan haberdarım :)
evlenmene de çok sevinmiştim, ameliyatı da atlatmışsın çok şükür :)
ben tekirdağdanım,sana dr konusunda yardımcı olmayı çok isterdim , ama sanırım işe yaramaz,
ayrıca durumlarımız çok farklı, sen mkrh sin, senin tedavi sürecin benden tamamen farklı bir yol çiziyor,hakkında hayırlısı canım,yine de her ama her konuda danışabilirsin, belki elimden bişey gelir de yardımcı olurum :)

amiiinn cnm benim Allah razı olsun şimdi ben en son çocuk tedavisinde yumurtalıklarımı büyütmek için iğne sonrada çatlatma iğnesi kullandım 15 gün oldu ve hiç ilaç kullanmadan adet oldum şimdi adet olmayı beklemiyodum belki tutmuştur hamileyimdir diye bekliyodum ama =(( ilk defa adet olduğum halde sevinmedim =(( nasip bakalım neler yaşıycazz Rabbim hepimizin yardımcısı olsun ozon tedavisi nasıl oluyo sen çocuk için tedaviye başladın mı yumurtalıklar ve rahim büyüsün diye iğne veriyolar dışardan hormon takviyesi

canım hemen olmuyor, rahimin kendini toplaması,geliştirmesi için en azbikaç ay gerek, hemen pes etme lütfen, ilaçlarını iğneleri düzenli kullandıkça rahim ve yumurtalıklar hamileliğe hazırlanacak

canım hemen olmuyor, rahimin kendini toplaması,geliştirmesi için en azbikaç ay gerek, hemen pes etme lütfen, ilaçlarını iğneleri düzenli kullandıkça rahim ve yumurtalıklar hamileliğe hazırlanacak

Allah razı olsun canım inşAllah hersey güzel olur bundan önce çocuk isteyen herkese dua ediyodum ama artık burdaki arkadaşlarım ayrıyetten aklıma geliyo her zaman dualarımdasınız..

4 yıl önce rahimim yok sanarken, yumurtalığı bırak, içinde yumurtalarım bile varmış, 5 yumurtam var bu ay, inşaallah biri yada ikisi bebek olarak döner....
neler hissettiğimi kimse anlayamaz gibi geliyor, bizi bir biz anlarız sanırım, ne yazacağımı bile bilemiyorum, olanları algılamaya çalışıyorum, buralara kadar gelen gerçekten ben miyim?

merhaba kızlar....ben hiç adet görmedm ve 26 yaşındayım.dr.a gittim herşey yapıldı bana tedavi anlamında ama adet söktüremediler.çunku benim herşeym normal bir sorun yok sadece adet dışarıya akmyr ALLAHIN BİR HİKMETİ İŞTE.....dr.um bana dediki rahim 6.9çapında ve rahim iç duvarı da gayert iyi yumurtalıklar aktif..önemli olan adet olmak değil zaten dedi suan senin rahmin bir gebeliği kaldırabilir dedi.evlendiğinde cocuk sahibi olabilirsin destekli yada desteksiz....adet olmamayı da hiç kafana takma cunku evlendiğinde hamile kalabilirsin dedi....adet dışarı çıkmyr ama içerde normal döngü devam edyr dedi..hatta sağda ve solda yumurtalıklarımda buyuyen yumurtalar varmış dedi enkuçuğu ise 7mm.....işte böyle sizce ben bundan sonra neyapayım.......?

merhaba:) buraları terkettiğinizi düşünmeye başlamıştım. ne yazık ki size telefondan ulaşamıyorum hattımla alakalı bir problem yaşadım. nasılsınız ne yapıyorsunuz hayırlı haberlerinizi duymak istiyorummmm...
ben yılbaşı günü bi devlet hastanesinden rastgele bi doktordan randevu aldım, gittim uzun uzun durumumu anlattım.haliyle buradan da bahsettim :KK70: ilk kullandığım ilacı söyledim- doktorun yorumu: niye doktor o kadar düşük dozla başlamış ki ben olsam daha yüksek bi doz tercih ederdim. oldu- buse hanım doktora gittiğimde sizin söylediğiniz ilacı kullanıyordum doktor onu bitirince kullanmam için başka 2 ilaç verdi -daha yüksek dozdaymış, arttırması için verdi- ona başladım. galiba en mutlusu da reçete de tanı kısmında HİPOGONOTRAPK HİPOGONODİZM yazıyor olmasıydı. çocuk için çok büyük sıkıntı çekmezsin diye düşünüyorum dedi. yıllardır doktora giderim ilk defa bi doktor bu kadar güzel şeyler söyledi :KK70:

merhaba:) buraları terkettiğinizi düşünmeye başlamıştım. ne yazık ki size telefondan ulaşamıyorum hattımla alakalı bir problem yaşadım. nasılsınız ne yapıyorsunuz hayırlı haberlerinizi duymak istiyorummmm...
ben yılbaşı günü bi devlet hastanesinden rastgele bi doktordan randevu aldım, gittim uzun uzun durumumu anlattım.haliyle buradan da bahsettim :KK70: ilk kullandığım ilacı söyledim- doktorun yorumu: niye doktor o kadar düşük dozla başlamış ki ben olsam daha yüksek bi doz tercih ederdim. oldu- buse hanım doktora gittiğimde sizin söylediğiniz ilacı kullanıyordum doktor onu bitirince kullanmam için başka 2 ilaç verdi -daha yüksek dozdaymış, arttırması için verdi- ona başladım. galiba en mutlusu da reçete de tanı kısmında HİPOGONOTRAPK HİPOGONODİZM yazıyor olmasıydı. çocuk için çok büyük sıkıntı çekmezsin diye düşünüyorum dedi. yıllardır doktora giderim ilk defa bi doktor bu kadar güzel şeyler söyledi :KK70:

ne güzel insan mutlu oluyo dimi Rabbim gerçekten sıkıntı çektirmesin ve inşAllah istediğin an nasib etsin Rabbim..

ne güzel insan mutlu oluyo dimi Rabbim gerçekten sıkıntı çektirmesin ve inşAllah istediğin an nasib etsin Rabbim..

hemde nasılll :) ben hastane hastane gezdim doktorlar hep adet olamazsın dediler. hatta şöyle söyleyim bi doktora gittim 5 ay once doktor adet olamazsın dedi doktor bunu söyledikten 1 ay sonra adet oldum :))) böyle bir mutluluk olamaz :KK70:

hemde nasılll :) ben hastane hastane gezdim doktorlar hep adet olamazsın dediler. hatta şöyle söyleyim bi doktora gittim 5 ay once doktor adet olamazsın dedi doktor bunu söyledikten 1 ay sonra adet oldum :))) böyle bir mutluluk olamaz :KK70:

çok şükür canım benim işte eksik akıllı insanlar çözüm aramak yerine kendilerince teşhiş koyuyolar ama insanların hayatı yıkılır mı umurlarında değil sen kaç yaşındasın cnm evli misin

çok şükür canım benim işte eksik akıllı insanlar çözüm aramak yerine kendilerince teşhiş koyuyolar ama insanların hayatı yıkılır mı umurlarında değil sen kaç yaşındasın cnm evli misin

bekarım ben 22 yaşındayım. doktorlar için teşhis koymak çok basit hiç bir araştırmaya tahlile gerek yok

o ilaç gayet güzel canım, ilerde çocuk sahibi olmak istediğinde daha kuvvetlisine gerek var, ama şimdi yok, tab iiki bu benim düşüncem, ne bileyim gerek yok bence, rahimin aylar geçtikçe büyüdükçe kanaman da artar zaten
sana mesaj yazdım, umarım hat başkasında değildir :)

o ilaç gayet güzel canım, ilerde çocuk sahibi olmak istediğinde daha kuvvetlisine gerek var, ama şimdi yok, tab iiki bu benim düşüncem, ne bileyim gerek yok bence, rahimin aylar geçtikçe büyüdükçe kanaman da artar zaten
sana mesaj yazdım, umarım hat başkasında değildir :)

mesajınızı aldım yalnız cevap veremiyorum tarifeyle alakalı bi sıkıntı yaşıyorum da :KK70: çok teşekr ederim herşey için :)
siz ne durumdasınız, lütfen habersiz bırakmayın beni :))

merhabalar dün arkadaşım sayesinde yazdıklarınızı okudum. ben 22 yaşındayım üniversite son sınıf öğrencisiyim. benim de doğuştan rahmim yokmuş bunu öğrendiğimde 16 yaşındaydım. ultrasonla bakıldı daha sonra emar çektiler fakat uterus izlenemedi sonucu ile karşılaştım. o dönem lisedeydim ve en yakın arkadaşımın da omuriliğinde kist vardı türkiyede hacettepedeki doktorların 1 hafta ömür biçtiği arkadaşım almanyaya gidip bir dizi ameliyat geçirip gelmişti. almanyada bir tıp dergisine mucize kız olarak da bir başlık atılıp tedavisi anlatılmıştı.
ben de hastalığımı öğrendiğimde çok kötü olmuştum. 16 yaşındaki bir kız olarak çocuğumun olmayacağını öğreniyorum bunu düşünebilmek için küçüktüm. ben de pek kimseye söylemedim yanlız normalde çok aktif bir öğrenciyken o dönem içime fazla kapanmıştım tüm hocalar ailemi çağırıp konuşmuşlardı. yaşadıklarımı rehberlik hocama anlattım bana önce erkek arkadaşımın olup olmadığını sordu, yok dedim sonra da erkeklerden mi hoşlanıyorsun diye sordu. zaten düşünemez haldeyken hepten çökmüştüm. böyle bir soruyu aklım almıyordu elbette ben kadındım normal olarak erkeklerden hoşlanmam gerekti rahmimin olmaması beni erkek yapmazdı. sonra yaşadıklarımı içime attım, saçkıran oldum(oysa saçlarım bnm için çok özeldi). cildiyeye gittim beni psikoloğa yönlendirdi ama gitmedim aklıma arkadaşım geldi o nasıl kendi atlattıysa bir hafta ömür biçilirken o hayata sımsıkı tutunduysa ben de üstesinden gelirim dedim, kendi kendime rahim oluşturamasam da o buhranlı dönemi atlattım. o dönem bana en çok destek olan ve ağlayıp rahatlamamı sağlayan babamdı, konuyu biliyordu asla bnmle konuşmadı ama gidip gelip bana sarıldı, o kadar içten sarıldı ki o an, kızım sen benimsin herşeyimsin ben hep yanındayım, dediğini hissettim ve sadece o sarılınca ağlayabiliyordum. annem de elbette üzülmüştü çok defa başka hastanelere gitmeyi konuştuk ama önce öss den sonraya atmayı istemiştim, öss den sonra da üniden den sonraya atmayı istedim...
aradan 6 yıl geçmiş bu yıl üni bitiyor. o dönemden beri hiç erkek arkadaşım olmadı ya ben kaçtım ya da nasip değilmiş bilmiyorum elbette hoşlandıklarım çok oldu ama bir flört yaşamadım. 2 yıl önce bezmialem(vakıf gureba) hastanesine gittik tıp okuyan bir arkadaşımla. oradaki doktordan daha çok hakimdik konuya yani faydası olmadı.
şimdi ciddi manada tüylenme sorunu yaşıyorum. genetik testimde herşey normal, böbreklerim var ve normal boyutlarında, yumurtalıklarım var ama adet görmemiş bir kızın yumurtalığı gibi(yani olması gerekenden küçük)..
şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum. doktora gitmeli miyim, ne zmn gitmeliyim, beni nasıl bir süreç bekliyor, ben tek başıma bunların üstesinden gelebilir miyim, evlenir miyim, çocuğum olur mu, bir çocuk mu sahiplenirim, evleneceğim kişiye(şimdi yok ama olursa) ne zmn bunu söylemeliyim, benim evleneceğim kişi nasıl biri olmalı ben bu yükü birinin omuzlarına yükleyebilir miyim.... bunlar aklımda var olan cevapsız sorular..

merhabalar dün arkadaşım sayesinde yazdıklarınızı okudum. ben 22 yaşındayım üniversite son sınıf öğrencisiyim. benim de doğuştan rahmim yokmuş bunu öğrendiğimde 16 yaşındaydım. ultrasonla bakıldı daha sonra emar çektiler fakat uterus izlenemedi sonucu ile karşılaştım. o dönem lisedeydim ve en yakın arkadaşımın da omuriliğinde kist vardı türkiyede hacettepedeki doktorların 1 hafta ömür biçtiği arkadaşım almanyaya gidip bir dizi ameliyat geçirip gelmişti. almanyada bir tıp dergisine mucize kız olarak da bir başlık atılıp tedavisi anlatılmıştı.
ben de hastalığımı öğrendiğimde çok kötü olmuştum. 16 yaşındaki bir kız olarak çocuğumun olmayacağını öğreniyorum bunu düşünebilmek için küçüktüm. ben de pek kimseye söylemedim yanlız normalde çok aktif bir öğrenciyken o dönem içime fazla kapanmıştım tüm hocalar ailemi çağırıp konuşmuşlardı. yaşadıklarımı rehberlik hocama anlattım bana önce erkek arkadaşımın olup olmadığını sordu, yok dedim sonra da erkeklerden mi hoşlanıyorsun diye sordu. zaten düşünemez haldeyken hepten çökmüştüm. böyle bir soruyu aklım almıyordu elbette ben kadındım normal olarak erkeklerden hoşlanmam gerekti rahmimin olmaması beni erkek yapmazdı. sonra yaşadıklarımı içime attım, saçkıran oldum(oysa saçlarım bnm için çok özeldi). cildiyeye gittim beni psikoloğa yönlendirdi ama gitmedim aklıma arkadaşım geldi o nasıl kendi atlattıysa bir hafta ömür biçilirken o hayata sımsıkı tutunduysa ben de üstesinden gelirim dedim, kendi kendime rahim oluşturamasam da o buhranlı dönemi atlattım. o dönem bana en çok destek olan ve ağlayıp rahatlamamı sağlayan babamdı, konuyu biliyordu asla bnmle konuşmadı ama gidip gelip bana sarıldı, o kadar içten sarıldı ki o an, kızım sen benimsin herşeyimsin ben hep yanındayım, dediğini hissettim ve sadece o sarılınca ağlayabiliyordum. annem de elbette üzülmüştü çok defa başka hastanelere gitmeyi konuştuk ama önce öss den sonraya atmayı istemiştim, öss den sonra da üniden den sonraya atmayı istedim...
aradan 6 yıl geçmiş bu yıl üni bitiyor. o dönemden beri hiç erkek arkadaşım olmadı ya ben kaçtım ya da nasip değilmiş bilmiyorum elbette hoşlandıklarım çok oldu ama bir flört yaşamadım. 2 yıl önce bezmialem(vakıf gureba) hastanesine gittik tıp okuyan bir arkadaşımla. oradaki doktordan daha çok hakimdik konuya yani faydası olmadı.
şimdi ciddi manada tüylenme sorunu yaşıyorum. genetik testimde herşey normal, böbreklerim var ve normal boyutlarında, yumurtalıklarım var ama adet görmemiş bir kızın yumurtalığı gibi(yani olması gerekenden küçük)..
şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum. doktora gitmeli miyim, ne zmn gitmeliyim, beni nasıl bir süreç bekliyor, ben tek başıma bunların üstesinden gelebilir miyim, evlenir miyim, çocuğum olur mu, bir çocuk mu sahiplenirim, evleneceğim kişiye(şimdi yok ama olursa) ne zmn bunu söylemeliyim, benim evleneceğim kişi nasıl biri olmalı ben bu yükü birinin omuzlarına yükleyebilir miyim.... bunlar aklımda var olan cevapsız sorular..
canımmmmmm ne diyim bilmiyorum öylesine açtım sayfayı ve yazdıklarını ağlayarak okudum hala da ağlıyorum...bende 22 yaşındayım, senin yaşadığın duyguları -buradakilerden başka- kimse anlamıyor biliyorum, herkesten farklı olmanın kimseyle bunu paylaşamamanın kendini herkesten geri çekmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum çünkü senin yaşadıklarını hissettiklerini bende yaşadım seni çokk iyi anlıyorummm sadece hiç üşenme buradaki her sayfayı satır satır oku!!!! buse benim gerçekten umudum oldu ve hayatımı değiştirdi şu mubarek günde Allah bin kere razı olsun... söyleyecek çok şeyim var sana yazamıyorum yalnız gerçekten ağlamaktan yazamıyorum pinhani.12@hotmail.com ekle mutlaka uzun uzun konuşmak isterim senle

canım mr da benim yumurtalığım görülmemişti ama nasılsa bikaç yılda büyümüş yumurta üretiyor :)
herkese boşuna ümit vermek istemem, pinhaninin durumu benimkine çok benziyordu o yüzden ümit vermiştim ve sonuç olumlu oldu çok şükür
senin durumun hakkında da tahlillerle fikir sahibi olabiliriz, hormon tahlilleriyle, östrojen, progesteron, fsh, testosteron hormonları
ve yumurtalıklarının olup olmadığı, öncelikli bunlar.
pinhaniden mail adresimi alıp oraya yazarsın

bu konunun sadece başını okuyup, birde bu sonunu okuyunca çoğu kimse inanmaz bence yaşadıklarıma
hala şokta olduğum için ne yazacağımı bilemiyorum
nasıl anlatabilirimki duygularımı, ne söylesem yetmeyecek sanki

bu konunun sadece başını okuyup, birde bu sonunu okuyunca çoğu kimse inanmaz bence yaşadıklarıma
hala şokta olduğum için ne yazacağımı bilemiyorum
nasıl anlatabilirimki duygularımı, ne söylesem yetmeyecek sanki

hahahahhh:KK9::13::KK16::21::KK19::KK52::KK64::KK62::KK66::81::118::KK71::KK71::KK71: yaaa nasıllll sevindiğimiiii anlatamammmm kendi hamilelik haberimi almış kadar sevindimmm inan kiiiii :KK70: biliyordummm yaaa biliyordummm bu kadar iyi niyetli, temiz kalpli bir insanın dualarının kabul olacağını biliyordummmm...
sağlıklı bir şekilde dünyaya gelsinnn, upuzuuuunnnn bir yaşamı olsunn inşallahhhh şimdiden Allah analı babalı büyütsünnn:emir_bebek: ya çokkk mutlu oldummmm bu bebiş inancın,umudun en güzel halii umarım bir gün yollarımız kesişir de sizle tanışma fırsatı bulurum, bebişi de görme fırsatım olur belki de :KK9: bence bu dünyada hamilelik en çokkk size yakışacak :KK49: yaa şu an içim içime sığmıyorr gerçektenn bu yazıyı milyonlarca kez beğenmek istiyorum.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

X