Hesap Ödeten Sevgilim

Valla çok normal geldi bana :) bizde sevgilimde böyle şeyler yaşıyoruz. Ne bileyim o gidip bazen ödüyor bazen bana diyor hadi sen ısmarla bakalım diye ya da ne bileyim Alman usulü ödeyelim diyoruz. Siz de altta kalmamış o bir şey öderse ödemişsiniz ama size söylemesi garip gelmiş galiba. İlişkinizin ısınma turlarındasınız alışın böyle şeylere ortada gariplik yok :)

Bence de bu durumda hiç bir sorun yok, hatta para konularını artık daha rahat konuşabilirsiniz, 5-6 ay olmuş neticede, ikiniz de öğrencisiniz, daha açık olun birbirinize, belli bir bütçeniz var, çok doğal. İkiniz de tedariksiz çıkmış olabilirdiniz, bu yüzden daha açık olmakta fayda var bence.
Hem belki çocuk da o gün sonradan fark etti yanında çok para olmadığını, bir yere harcamıştı, unutmuştu belki de, bir şekilde hesabı tutmamış olabilir, cebinde kalanı da sana vermeye çalışmış, o an elinden o kadar geliyormuş, elinden geleni de yapmaya çalışmış, bunda da sorun yok bence. İkiniz de öğrencisiniz, kimde varsa o harcar, ama yoksa da mecburen tutumlu olmanız gerekeceğinden varı yoğu, bütçenizi birbirinizle konuşma zamanınız gelmiş bence

parası yoksa çıkmasın parası olunca buluşsun yada okadar yemesin, hesabı kadında ödeyebilir erkekte faketmez ama tek erkek ödememeli maddiyat eşitse sonuçta iki tarafta öğrenci biri öğrenci biri çalışıyosa ozamaman ödenebilir öğrenci sevgilisine harçlık veren faturasını ödeyen çok erkek var. Yeni tanışmış birileri tanıştırmış falan olanlarda bayan hemen ödememeli bana itici geliyo bilmiyorum düşünceler değişebilir

belki de bu aralar biraz sıkıntısı vardır yani bu devamlı olan birşey değil anladığım kadarıyla.o yüzden bence altında birşeyler aramaya gerek yok

Parasının olmadığını son anda farketmistir belki de o yüzden heyecan yapmıştır öyle. Hemen 1 seferlik seyle yargılayıp da buraya konu açacak kadar fesat düşünmeyin bence.

Bana sizinkide tuhaf geldi. Ceplerden para cıkartıp neye yetiyor diye birleştirmek filan. Hatta sende ne kadar para var muhabbetleri vs. Bunlar bana cidden tuhaf geliyor. Böyle şeyler yapacağıma gitmem biyeri daha iyi.
En makulu bazı buluşmalarda bir taraf öder, bazı buluşmalarda öbür taraf öder. Böyle yapılabilir. (Eşim bana asla hesap ödetmişte değildir.) Ikinizinde durumu yoksa az yer içersiniz nebileyim. Bana itici geliyor hepsi. Ama demek normal karşılayanlarda varmış. O zaman belkide konu sahibinin erkek arkadaşınada yaptığı gayet doğal geliyordur.

dediğim gibi bizim durumumuz farklıydı, genelde ay başında paralar suyunu çekene kadar çılgınca harcayıp son hafta beş parasız kalırdık, e böyle bir durumda o bana ben ona güvensem de çıkıp dışarda yemek yesek muhtemelen bulaşıkhanede soluğu alırdık
bizim zamanımızda kredi kartı da böyle çoluk çocuğun elinde gezmezdi ki, cebinde ne varsa o, 50 liran varken 55 lira hesap gelse yandın, mecburen hesabımızı bildiğimiz zamanlardı, kart çıktı mertlik bozuldu

Bir önceki yemeğin hesabını yapmış, o kadarlık yiyip içip sana odetmis. Ayıp. Cebinde parası olmadığını düşünmedim ben nedense. Diyelim ki öyle, karşısındakine güvenip onca şey icmeyecekti. Çok itici ya.

Benimde hic kartım olmadı, hala yok kullanmıyorum. Nebileyim sonradan para birlestirip neye yetiyor muhabbeti yapmaktansa basta hesaplı olmak daha iyi. Bana utanç verici ve garip gelmistir bu tür şeyler. Gerçi hiç öğrenci biriyle flört etmisligimde yok belki buyuzden ben anlamiyor olabilirim. Esimde benden 8 yaş buyuk

Anormal bir durum göremedim. Zaten 5-6 aydır çıkıyormuşsunuz erkek arkadaşının kişiliği anlamışsındır bu zaman kadar. Bir de beni kullanıyor mu demişsin ya, ayıp cidden. Hani yeni bi ilişki olsa tanıma aşamasındasın belki cidden paracı bir tiptir falan derdim de erkek arkadaşını burda şu sıfatlara düşürmen hiç hoş değil. Zaten hep sen ödemiyormuşsun her zaman yapmıyormuş yani.
Bir de sevgilim eşim bana hiç hesap ödetmedi diye bununla övünenler var bu da bana anormal geliyor mesela. Genelde sevgilisinin sahip olduğu parayla övünürler, inanın kendiniz sahip olup kazanmak daha güzel bazı şeyleri. Her neyse, çok rahatsız olduysan paralı birini bul tatlım bence :)

Ondandir kesinlikle calisan adamin her zaman cebinde makul miktarda biseyi olur en azından iki kahveyi oder yani, ama öğrencinin sevgilisiyle ayin son gunleri, malatyali ev sahibinin getirdigi kuru kayisilari ekmek arasi yapıp yemisligi vardir

Öyle sevgiden next olmaz ex olur senin tavrın düzgün sorun karşındakinde para meselesi değil karakter meselesi çay içseydi midem yanıyo diyip su içseydi hayvan sen ödeyeceksin diye yemiş de yemiş kusura bakma hakaret ettim ama bi gözden geçir ilişkini

İnsan paraya sıkışır, gelir sana hayatım benin şuan param yok der sende olsun bende var dersin yer içer ödersin anlarım. Ama sendeki maddi durumu sormadan, yiyip içip sen öde demek çok abes olmuş. Ya sende de para olmasaydı ne olacaktı ? O 10 TL'yi hesap ödeme anında değilde sonradan sana uzatması daha da garip. Sanırım çok ince düşünemiyor ve aldığı kararların tuhaf sonuçlar doğuracağını farkedemiyor. Ben pek hoşlanmadım, hakkınızda hayırlısı.

ya acaba kasada sen 50 tl uzattın karıslıgında sana 5 tl verdiler de erkek arkadasında sadece sende sadece 5 tl kaldıgını düşündü de 10 tl daha verip yanında 15 tl bulunsun gibi kendince bi düşüncelilikmi yaptı? yani ona sorsak belki gayet düşünceli ve centilmen bi hareket yaptıgını bile söyleyebilir...
cümlem için kusura bakma baska türlü anlatamadım:)

Bir kez daha anladım kk ya konu açılmaz,sanki kız para vermiyormuş hep adamı yiyomus gibi ne var ödesen diyenler, demek ki 2 gündür parası yok diyenler alman usulü ödeyin diyenler ki zaten rutinleri bi kız bir erkek odemesi seklindeymis, ayrıca parası olmayan adam bunu baştan söyler sıkıntım var bu ara sen de var mı der baştan, ve bir dünya şey yemez o kadar para kızdan da çıkmasa ne olacaktı

parası olmıyan erkek ne cesaretle sevgılısını cafelere göturrur anlamıyorum ya sende de olmasaydı!
Aynen yani neden çalışmıyo ki hem? Benim erkek arkadaşlarım da çok çok iyi üniversitelerin ağır bölümlerindeler ve gerçekten pestil oluyolar çalışırken. Yani bölüm ağır vs de diyemez. Hiç sevmiyorum aile parası yiyen erkek

Bi günlük yaptıysa parası yoktur bence büyütüyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…