Sevgilimden ayrılmalı mıyım

Şimdi de çalışmama gerek yok aile evinde. Konu çalışıp çalışmamak değil. Biz aynı yaştayız, aynı sene okula girdik kendisi hazırlığı benden önce bitirip bölüme erken başlamış biri. Ama güncelde ben mezun oldum o keyfi şekilde uzattı da uzattı. Hem pahalı diye şikayet edip hem işini eline almak için mezun olmaya bile çalışmaması beni rahatsiz eden.
Çalışmaya başlayınca hepi topu alacağın asgari ücret ya da maksimum bir tık üstü. Çocuk muhtemelen babasının işini devralacak, senden daha fazla kazanacak diye düşünerek ikilemde kaldın. Ya ileride diğer adamdan daha fazla kazanırsa pişman olursam diye endişe ediyorsun. Bu endişelerini de başka kılıflara sokmaya çalışıyorsun ama alt metin çok net okunuyor. Çocuk anlamaz ama ailesi anlar niyetini. Muhtemelen o yüzden sınırlı para veriyorlar eline. Sal çocuğu da hayatı kurtulsun.

Biraz uzun olabilir ama bana akil verirseniz cok sevinirim, başlıktan da anladığınız üzere konu ilişkim. Yaklaşık 2 yıldır üniversitede tanıştığım bir ilişkim var, bu ilişkide bir iki kere ayrılıklar oldu ama hepsinde sevgilimin çabasıyla geri barıştık bu konuda hakkını yiyemem. Ben dışarıdan her zaman ilgi gören biri oldum erkek arkadaşımdan önce okulda konuştuğum insanlar oldu ve biz sevgili olmadan önce de uzun bir süre beni beğendiği için az çok kimlerle flörtleştiğimi vs biliyordu. Bu kişiler de gerek dış görünüş gerek kültür olsun kendilerini geliştirmiş kişilerdi ve belki de erkek arkadaşımda bunun ezikliği vardı fakat çoğu insana göre erkek arkadaşım da gayet yakışıklı ama işte içi beni yakar:). Konuya gelmem gerekirse son birkaç aydır erkek arkadaşıma karşı anlamlandıramağım bir soğuma var içimde. Tatil planı yapmıştık ve onu da bozmak istemediğim için bu konuyu açamadım açıkcası sonrasında karar veririm diye, fakat tatilimiz çok güzel geçti döneli oldu ve aramız gayet iyiydi o düşünceler çıkmıştı aklımdan. Bizim durumumuz iyi ailem bir dediğimi iki etmez ve cömert bir babayla büyüdüğüm için alışkın olduğum davranış biçimi de bu. Erkek arkadaşımın durumu gayet iyi, güzel bir semtte oturuyor, fakat ailesi cidden saddam gibiler. Tabi ki cebine her ay yüz bin koysun demiyorum öğrenci sonuçta ama kendileri çok iyi yaşarken erkek arkadaşıma kök söktürüyor gibiler, hem okuyor hem de boş vakitlerinde şirkete babasına yardım ediyor babası da ona asgari ücret veriyo. Erkek arkadaşım bana hesap vs ödetmek istemiyo yani biz bi yemeğe çıksak ülke şartlarında 3-4 bin gidiyor zaten ee ne kaldı ki geriye sonuçta. Çocuğun başka bir iş yapmak için de vakti yok boş vaktinde şirkette hep. bir kere oturduğumuz mekanda(benim görüp aa güzelmiş oturalım dediğim yer) işte burasi pahalıymış falan dedi ve tuvalete diye kalkıp hesabı ödedim yani ben zaten olabildiğince yardımcı olurum diğer türlü ben de kendimi kötü hissederim ama böyle bir şey diyip tadımı kaçırmaya ne gerek var bilemedim, olmasa zaten öyle yerlere asla gitmem onunla ama sonuçta var yani gayet iyi durumları ailesinin. Birinde de hesap geldi ödedi şu kadar ödedim falan diyo??? Ee yani oldum bozuldum. Kötü niyetle demiyor ama böyle para muhabbeti yapmak benim midemi bulandırdı. Bazı sinir sorunları var kavga anında bazen aşırı yükselebiliyor ben alışık olmadığın için o gün inanılmaz yorgun ve kötü hissediyorum mesela. Böyle şeyler soğutuyor beni. Onun dışında her zaman bana sürprizler yapar çiçekler alır belki kendine almaz bana alır ama bir olmamışlık var ne bulamıyorum. Sevdiğimi biliyorum. Sonra çevreme bakıyorum, daha iyi maddiyatı olanlar(yani yanlış anlaşılmasın ama bu da bir faktör çünkü biraz tadım kaçtı lafının yapılmasından), daha kültürlü kendini daha geliştirmiş insanlar var ve gayet de isteklilerdi benim için. Geçen gün eskiden muhabbet ettiğim (Flört değildi) biriyle karşılaştık ve masamiza geldi oturdu gayet de güzel sohbet ettik. Sonrasında yazdı bana anladım ki amacı arkadaşça değil. Kendimi suçlu hissediyorum ama kafam da karıştı istemeden biriyle konuşmuş bulundum ama bu bir işaret mi anlamadım. Bana bi akil verin kızlar. Ne yapmalıyım.
Herkes üniversite aşkıyla evlenmek zorunda değil. İçinize sinmediyse ayrılırsınız olur biter. Aile çocuklarını eğitmeye çalışıyor maddi anlamda anladığım kadarıyla bu da onların yöntemi olabilir
Bunun dışında birçok kişi öğrenci halinizle 3-4 binlik yemekte ne işiniz var demiş. Burayı saçma buldum. Yazanların içinde şu an bu yaşında bile o yemeklere gidemeyecek kişiler olabilir ama ailesi zengin olan gençlerin harcamaları yüksek olabiliyor. Bunda da beis görmüyorum. Böyle bir beklentiniz olabilir benim yaşam tarzıma uygun değil ama garipsemem de.
Beni tek rahatsız eden ben hayatımdaki kadını çalıştırmam yaklaşımı. Bu sıkıntılı bir durum bence. Çalışmayabilirsiniz ihtiyaç duymayabilirsiniz vs vs ama bu tavır sıkıntılı. Dikkatli olmanızı öneririm

Sana para yedirecek adamların çok daha farklı niyetleri,fantezileri var. Senin karakterine, kara kaşına, gözüne gelmiyorlar. Ben para yediriyorsam bir hizmet beklerim diyorlar. Kadınları cinsel obje,nesne yerine koyuyorlar. Sosyal medyada bile bir kahve,yemek ısmarladım kız evime gelmek zorunda diyen erkekler var. Böyle iğrenç insanların arasında yaşıyoruz. Herkes sizin sevgiliniz gibi kibar yaklaşmaz haberiniz olsun. 5,10 yıla kalmadan o çok övündüğünüz gençlik,güzellik bitecek. Şimdi yazan erkeklerin çoğu o zaman dönüp bakmaz bile. Hayat sosyal medyadan, dizi,filmlerden ibaret değil. Siz de prenses veya küçük hanım değilsiniz. Bir erkek bu devirde bir kadına para akıtıyorsa ondan da bir şeyler bekler,bunu alışveriş olarak görür. Acı ama gerçek bu. Siz çocuğu başkasını düşünerek aldatmışsınz zaten. Aldatma sadece bedenen olmaz,zihnen de olur. En iyisi siz ayrılın o çocuk da daha kendi halinde,sade zevkleri olan bir kızla olsun. Siz de kendi kulvarınızda takılın.

Para mevzusu yapmak benim de hoşlandığım bir durum değil sevgiliyken ama sen standartları çok yüksekte tutmaya çalışıyorsun. Evlendikten sonra zaten para konuşacaksınız mecbur. Aylık evime 100 binden fazla para gidiyor 3-4 bin liralık yemek hesapları ödemiyorum. Az ye de kendine bir uşak tut. Seni anca sugar daddy paklar gibi geldi.

Hem gold digger hem aç gözlü hem de şımarık. İkinizde de var bi şımarıklık o bariz parayla özelde okuyan bebe şımarıklığı bu nerde görsem tanırım. Ancak sevgilin en azından bir yandan babaya yardımcı olup harçlığını hak etmeye çalışıyor sen güzel hanım kızımız armut piş ağzıma düş. Bir kere hesap ödedin bir kere sevgilin senin bankalığını yapamadı diye anında aklın kayıyorsa zaten bir cacık olmaz sizden.

Öğrenciyken asgari ücret yiyorsunuz onunla geçinmeye çalışan aileler var. Bencilsin. Kayınaileye bak sen ya elin platin saçlı takma tırnaklı işsiz karısını fonluyorlar yazık onlar da çocuğumuza harcıyoruz sanıyorlar.

Biraz uzun olabilir ama bana akil verirseniz cok sevinirim, başlıktan da anladığınız üzere konu ilişkim. Yaklaşık 2 yıldır üniversitede tanıştığım bir ilişkim var, bu ilişkide bir iki kere ayrılıklar oldu ama hepsinde sevgilimin çabasıyla geri barıştık bu konuda hakkını yiyemem. Ben dışarıdan her zaman ilgi gören biri oldum erkek arkadaşımdan önce okulda konuştuğum insanlar oldu ve biz sevgili olmadan önce de uzun bir süre beni beğendiği için az çok kimlerle flörtleştiğimi vs biliyordu. Bu kişiler de gerek dış görünüş gerek kültür olsun kendilerini geliştirmiş kişilerdi ve belki de erkek arkadaşımda bunun ezikliği vardı fakat çoğu insana göre erkek arkadaşım da gayet yakışıklı ama işte içi beni yakar:). Konuya gelmem gerekirse son birkaç aydır erkek arkadaşıma karşı anlamlandıramağım bir soğuma var içimde. Tatil planı yapmıştık ve onu da bozmak istemediğim için bu konuyu açamadım açıkcası sonrasında karar veririm diye, fakat tatilimiz çok güzel geçti döneli oldu ve aramız gayet iyiydi o düşünceler çıkmıştı aklımdan. Bizim durumumuz iyi ailem bir dediğimi iki etmez ve cömert bir babayla büyüdüğüm için alışkın olduğum davranış biçimi de bu. Erkek arkadaşımın durumu gayet iyi, güzel bir semtte oturuyor, fakat ailesi cidden saddam gibiler. Tabi ki cebine her ay yüz bin koysun demiyorum öğrenci sonuçta ama kendileri çok iyi yaşarken erkek arkadaşıma kök söktürüyor gibiler, hem okuyor hem de boş vakitlerinde şirkete babasına yardım ediyor babası da ona asgari ücret veriyo. Erkek arkadaşım bana hesap vs ödetmek istemiyo yani biz bi yemeğe çıksak ülke şartlarında 3-4 bin gidiyor zaten ee ne kaldı ki geriye sonuçta. Çocuğun başka bir iş yapmak için de vakti yok boş vaktinde şirkette hep. bir kere oturduğumuz mekanda(benim görüp aa güzelmiş oturalım dediğim yer) işte burasi pahalıymış falan dedi ve tuvalete diye kalkıp hesabı ödedim yani ben zaten olabildiğince yardımcı olurum diğer türlü ben de kendimi kötü hissederim ama böyle bir şey diyip tadımı kaçırmaya ne gerek var bilemedim, olmasa zaten öyle yerlere asla gitmem onunla ama sonuçta var yani gayet iyi durumları ailesinin. Birinde de hesap geldi ödedi şu kadar ödedim falan diyo??? Ee yani oldum bozuldum. Kötü niyetle demiyor ama böyle para muhabbeti yapmak benim midemi bulandırdı. Bazı sinir sorunları var kavga anında bazen aşırı yükselebiliyor ben alışık olmadığın için o gün inanılmaz yorgun ve kötü hissediyorum mesela. Böyle şeyler soğutuyor beni. Onun dışında her zaman bana sürprizler yapar çiçekler alır belki kendine almaz bana alır ama bir olmamışlık var ne bulamıyorum. Sevdiğimi biliyorum. Sonra çevreme bakıyorum, daha iyi maddiyatı olanlar(yani yanlış anlaşılmasın ama bu da bir faktör çünkü biraz tadım kaçtı lafının yapılmasından), daha kültürlü kendini daha geliştirmiş insanlar var ve gayet de isteklilerdi benim için. Geçen gün eskiden muhabbet ettiğim (Flört değildi) biriyle karşılaştık ve masamiza geldi oturdu gayet de güzel sohbet ettik. Sonrasında yazdı bana anladım ki amacı arkadaşça değil. Kendimi suçlu hissediyorum ama kafam da karıştı istemeden biriyle konuşmuş bulundum ama bu bir işaret mi anlamadım. Bana bi akil verin kızlar. Ne yapmalıyım.
Bence flörtlerinin maddi durumlarını bir kağıda yaz ve kura çek. Hatta en zengini hangisiyle hemen mesaj at. Karakter vs problem değil senin için anladığım kadarıyla

Erkek arkadaşım izin vermiyor diye bir şey demedim, 2 hafta önce mezun oldum şirketler de peşimde sıraya dizilmedi tahmin edersin ki. Sadece böyle bir fırsat varken bana demedi bunu söylüyorum. Onun dışında okudum yıllarca,tabi ki çalışacağım.
Zaten çalışmak istiyorum ama erkek arkadaşım devamlı karşı çıkıyor bu duruma. Biz böyle ölene kadar asgari ücretle yaşayamayız sonuçta geçen mesela bir arkadaşı benim bölümümle ilgili tanıdığı biri olup olmadığını sormuş bana demedi tesadüfen öğrendim niye demedin dediğimde ben hayatımdaki kadını çalıştırmam böyle gördüm falan diyor. Aç karnını doyur cümlesi cok yakışıksız olmuş.

Bu sizin cümleniz ama?

1 kere hesap ödemedim sadece örnek verdim, o kahve aldıysa ben de tatlı alırım dengelemek için. Ama devamlı her şeyde para muhabbeti yapılınca şuna şu kadar verdim çiçeğe şu kadar verdim demek benim canımı sıktı tabi ki. Birkaç kere söyledim ben bir yere gitmek istediysem orda zaten öderim hesabı diye haklısın vs dedi diğer gün çiçekle gelmiş laf arasında çiçeğe şu kadar verdim diyor mesela. Ne diyeyim cevap olarak yani kötü hissettiriyor bundan bahsettim
bir erkeğin para muhabbeti yapması can sıkıcı haklısın. Ancak sizin durumunuz bir erkek kadın ilişkisi değil bunun farkında olman lazım. Siz anladığım kadarıyla öğrencisiniz işiniz ve kazancınız yok. Erkeğin ailesinden para alıp sana hediye alması normal değil senin bunu beklemen normal görmen de yanlış. Çalışmayan bir adamla flört etmek zaten saçma bir adam çalışmıyorsa bana göre o bir çocuktur bir çocukla da en fazla çay bahçesinde oturulup en fazla tost yenir...

birinci olarak siz sanırım maddiyatı daha iyi biri istiyorsunuz bence çocuğu da oylamayın ayrıca şuan çoğu insan asgari ücreti veya bi tık üstü alıyor daha mezun olmamış biri için asgari ücret çok iyi ki mezun olunca babasının yanında çalışacak muhtemelen. ayrıca ailenin düşüncesi çok da mantıksız değil işi öğrensin ve direkt bi işe konmasın istiyorlar sizin çevrenizdeki diğer erkekler baba parası yiyen vasıfsızlar. çalışmama durumuna gelecek olursam da sevgiliniz haksız. istediğiniz gibi çalışabilirsiniz sizi kısıtlayan insanlardan uzak durun çünkü evlendiğinizde bunun kaç katını yaşayacaksınız. bence uyuşmuyorsunuz kafa olarak. ayrılmanız mantıklı gibi sevmek tek başına yeterli değildir

E siz daha üniversite okuyorsunuz sevgiliniz de aynı şekil şu anki durumuna bakarak mekan ona pahalı geldi lafını etti bilmem ne lafları bana anlamsız geldi.

X