Hesap Ödeten Sevgilim

Ben 20 o 22 daha okulumuzun bitmesine seneler var beni sıkıştırıyor annemle tanış diye ama benim hiç niyetim yok hem erken hemde böyle davranmaya devam ederse bilmiyorum yani..
Evet erkenmiş
Duruma bak, baktın olmuyo para yok der bulaşıkhaneye yollar kaçarsın bi daha da görüşmezsin
Geç olmuş
Hadi iyi geceler

Parasi varken oduyormus demrk ki bu sefer yokmus olsbilir brnce gayrt normal.

Öğrenciyken olur oyle seyler çok da takılmamak lazım. Ben sizin sevgilinizi çok içten sevdiğinize inanmadım yazdıklarınızı okuyunca, belki de olgunlasmamis bir sevgi olduğu için bilemedim..

Biz universitedeyken sevgilimle (su an esim olur kendisi) bir plan yaparken sende ne kadar var bende şu kadar var diye hesap yapardik, ustelik o part time calisiyordu da, ama ailesinden harclik almadigi icin butcesi kisitliydi tabi.
O yuzden bana bu sen odedin ben odedim hesaplari cok tuhaf geliyor. Belki biz tuhaftik bilmiyorum... ama ciddi ciddi ceplerimizi bosaltip 2 bilet bi yemek parasi cikti, hadi yiyelim ama bisey icmeyelim paramiz yetmez muhabbeti yapiyorduk :)
Paramiz olmayip evde oturdugumuz zaman da coktu, dusunemiyorum ikimizin de cepleri bosken birbirimizden bekleyip yiyip ictigimizi :)

Bugün sen ödersin yarın o ama sanki sen genelde erkek ödemeli benim canım isterse ben öderim modundasın canım.

Buna göre ya parası yoktu yemek yediğinizde hesap uygun geldi bunu ben ödeyip kurtulayım dedi. Çünkü ikinci hesapta 10 tl uzatması bunu çağrıştırıyor.

Ya da bu sefer size yükledi :)
Ha bunlar sorun mu değil.

Ama ben olsam eğer parası yoksa bunu bana söylemesini ve ona göre hareket etmeyi isterdim.
Zaten çoğu zaman bi sen bi o ödeme yapıyormussunuz aranizda konuşabileceğiniz bir durum.

Bugün su kadar param var ona göre bir yere gidelim ya da gittiğimizde dikkat edelim demek bir erkeği küçültmez. Parası yoksa sevgilisini cafeye götürmesin anlayışı öğrencilik zamaninda aranmaması gereken bir durum bana göre.

Bu durumdan rahatsız olduğunuzu sevgiliniz ile paylaşsaydınız?
Yaptınız mi bunu?
Yapmadiysaniz yapın. Madem aklınıza takıldı söyleyin.

Doğru söylüyosunuz bende öyle düşünüyorum, bazen parası yoktur diye düşünüyorum ama mekana hangi güvenle giriyor acaba
Bence parasi vardi canim.yoksa bu kadar ozguveni olmaz.sana odetmek icin yapio.hadi sen yok ben de deseydin ne olcakti.bulasiklari mi yikayacaktiniz?Arkadaslariyla yiyip icmeye varsa parasi sana da olcak.bana gore bi bayanjn hesap odemesi yanlis.teklif edersin ama erkegin odetmemesi gerekir.

Canım hesap o hesap değil, kurnazlık mı desem, açgözlülük mü desem, nasıl bir kötü sıfat yakıştırsam bilemedim. Ama matematiksel değil, fesatlıkla alakalı bir hesap bu bence
Anladım ne demek istediğini, bu hayatta yeri gelince aç gözlü, kurnaz, fesat da olmak gerekli ama nasıl desem, çok mecbur kalındığı zamanlarda. Bu zamanların içine kesinlikle sevgiliyle kurulan ilişki dahil değil. Haklı yere fesat, kurnaz, açgözlü olunabilir ama Allah kimseyi buna yönelmek zorunda bırakmasın.

Madem parası yokmuş ne diye o kadar yiyip içmiş ?
O da bi kahve içseymiş olsaymış bitseymiş. 45 lira hesap nedir. Senin içtiğin kahve 10 lira olsa, ki fazla fazla verdim, sevgilinin boğazı hiç boş durmamış demek ki.
Yiyip içip hesabı sen ödesene demesi hoş değil. O 10 lirayı sonradan eline tutuşturmaya çalışması hiç hiç hoş değil..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…