2 yaşındaki oğlum ve ben boşanmak isteyen eş

Biraz yorucu bir akşam oldu, bütün mesajlarınızı okuyorum, kendisine sordum arabayı kaça satıyorsun bana neden danışmıyorsun diye, neymiş ben demişim arabayı sat ben ev kuracağım diye, halbu ki ben ona ayrılalım dediğinde tamam açarsın davayı alırım bütün yasal haklarımı arabadan da alırım evimi kurarım çocuğumun geleceği o demiştim
Ben sizi biraz kaos anında ağzına geleni söyleyen ve sonra unutan insanlara benzettim. Yanlışım varsa kusura bakmayın. Ama bazı insanlar ağızdan çıkan her söze itimat eder (eşiniz etmiş görünüyor), bazısı öylesine söyler veya söyleneni umursamaz. Olay sadece tartıştık, boşanalımdan ibaret olmamalı.

Normaliniz nasıldı? İletişiminiz, genel olarak ilişkiniz?

Evlilik terapisti, problemli bir süreci çözümlemek için yardımcı olan ve çiftlerin birbirini uygun koşullarda doğru bir şekilde dinleyip anlamaları için çaba gösteren insanlar. Bizler de pekala bunu yapabiliriz. (Bizler derken ilişki sahibi olarak bizzat kendimiz,kendi ilişkimizde) Siz doğru soruları soruyor musunuz ilişkinize dair?

Kadınlar kolay kolay düzenini bırakmaz hele çocuk varsa çok çok zor. Ama düzenli bir hayata alışmış bir adam da güçlü sebepler olmadan evliliği bırakmaz bence. Rahata alışınca çorabını sepete atmaya üşenen varlıklar bunlar. Komple değişim onları da korkutuyor. Başka bir kadın, bağımlılık veya kök aile ya da başka etkenlerden dolayı eşine bağlanamamış adamlar kolayca boşanalım der bence. Bunlar benim fikrim tabi yanlış da olabilir.

Laf kalabalığı yaptım, sonuca varayım konu sahibi, bu adamla sizin ilişkiniz ya başından beri problemliymiş, size bağlanamamış. Bunu doğru zamanda çözmeli, çözülmüyorsa önünüze bakmalıydınız.

Ya da adamın kendisi problemliymiş, siz gözünüzü kapatmışsınız bunca zaman.

Allah bağışlasın yavrunuzu. Arabadan hakkınızı alın, abiniz yanınızdaymış ne güzel, olsun yine alın hakkınızı. O arabaya yarın başka biriyle binince, veya sizin paranızla aldığı yeni arabaya fark etmez, asıl o zaman pişman olursunuz.

Aşırı agresif ve sinirli acaip parlıyor, tabi arkadaşı var iş arkadaşı mahalleden arkadaşları falan ama öyle dostu yoktur, biri arayıpta dertleşsin tada biyere çağırsın görmedim, buna sebepte beni gösterir sen beni hiç biryere göndermiyorsun diye artık kimse beni çağırmıyor der, halbuki ben ona bebek uyuduktan sonra istediğin yere yada o seni görmeden istediğin yere gidebilirsin derim, ama bizim ki babası evden çıktığını görsün kıyametler kopuyor, bencede planlı, kendisine sordum bu akşam yarsını sana vereceğim dedi, bırak onu mahkeme karar versin dedim
Adamı tam tanımadan net konuşmak istemiyorum ama kocanız pasif agresif kişilik bozukluğuna sahip gibi görünüyor. O yüzden blöf dedim zaten bu insanların pek arkadaşı yoktur dünyaya seslerini de çıkaramazlar yakınlarındaki aile üyelerine küserler saldırırlar alıngan davranırlar kaçarlar falan. Eğer bu dediğim kişilik bozukluğuna sahipse zaten boşanmaz birde çocuğunu seviyor dediniz. Arabayı ilana koyması falan kurnazca hareketleri işi bozuyo içinde size karşı sevgi olan biri parayı kaçırmayı düşünmez bence adam sizi sevmiyor da olabilir veya canınızı yakmanın bir yolu da olabilir bilmiyorum neyse zaman gösterecek bizi bilgilendirin merak ettim davayı açacak mı açmayacak mı

Ya çok üzüldüm sizede, nasıl oldu zor mu çocukla tek başınıza basıl başardınız bana yardımcı olur musunuz
Tabi kolay değil, lohusasınız ve aldatıldığınızı öğreniyorsunuz. Hemde hamilelikten önce! Sonra aşık olunuyor, ve öğreniyorum Soruyorsunuz neden çocuk madem diye. Senden olsun iyi bakarsın diyor. Yani aradığım eşşşek sensin diyor açıkçası. Kendiside yıllardır hayatına bakıyor. Senede 15 gün alıyor. (Yazın 10 kışın 5)

Beni durumum sizinkinden biraz daha karmaşık ve zordu. Ailem de hayatta değildi.Mesleğim deseniz bir gidiyorsunuz en az 14-15 saat mesai ve teliniz de çekmiyor üstelik (uçakta olduğum için) evladınız da yabancı bakıcıda.Bakıcımın ilk maaşını kredi çekmiştim heyy gidi günler. Nerden nereye..Oğlum 10 yaşında artık. Ancak babasını seviyor. Bu düzene alıştı ve yargılamıyor bende ruhu ve sağlığı yerinde olsun diye birşey anlatmadım, geçen kış babası anlatmış benim hatam oldu diyerek.

Daha önce boşandınız sanırım, tekrar mı evlendiniz ?
O zaman çocuk da yokmuş.
Göz attım konularınıza, adam hep böyleymiş, hep ayrılmak istemiş.
Ne hayrını göreceksiniz ki böyle birinin ?
Boşanmayı başarısızlık olarak mı görüyorsunuz, neden bu ısrar ?
Ben neden çocuk yaptığınızı asla sorgulamam, anne olmayı istiyorsanız çok iyi yapmışsınız.
Tek ebeveynle de gayet sağlıklı mutlu büyüyebilir bi çocuk.
Çocuk sahibi olmak yanıma kar kaldı diyip bu evlilikten alacağınızı aldığınıza inanıp yolunuza baksanız keşke.
Kocanızın sevilecek, emek verilecek hiçbi özelliği yok.
Biraz dışardan baksanız, bi uzaklaşsanız aslında sizi hiç hak etmediğini göreceksiniz de işte...
Bazen bi şey oluyor bize, gözümüze perde iniyor.

Merhaba,
Evliliğimin başlarında sıkıntılar yaşamıştım, ilk zamanlar olur dedik, toksik bi ilişkimiz vardı, ama 3,5 yıl sevgililik 5,5 yıl evlilik, uzun süre alışkanlık bağımlılık vardı, tedavi sonrası bebeğim oldu Allah isteyen herkese nasip etsin, 28 hafta doğdu 75 gün küvözde kaldı, zor günler di, bakacak kimsem olmadığı için prematüre olduğu için iznim bitince işi bıraktım, ailemin (abimin) maddi durumu iyi, bana her ay düzenli para gönderir haricinde yine sıkıştığımız zaman destek olurlar, ben biraz para biriktirmiştim 1 sene de 250 bin bana gelen haçlıklarla, eşime dedim arabayı yükseltelim, üstüne 150 bin kredi çekip 1 milyonluk suv araç aldık bendeki 250 binde koyarak, sattığımız arabanın %70 ni hamile iken çalıştığım dönemde kredisini ben ödemiştim, neyse bunları yazdım asla malda gözüm olduğu düşünülmesin, çocuğum aşırı aktif, bebekken düşük kiloda olduğu için ağlarken nefesini çeviremediğinden katılma nöbeti geçiriyordu ve bu yüzden onu ağlatmadan bugünlere getirdik ve haliyle aşırı yaramaz bir çocuk oldu, çocuğa tek ben baktığım için çok yoruluyordum ama evde temizlik yemek evin bakımını ihmal etmiyordum, biraz yorgun ve huysuz olabiliyordum, neyse geçen hafta eşim ile bir konu hakkında kavga değil konuşurken birden alevlendi ve ayrılalım artık diyerek bir sürü şey söyledi ve bende tamam git o zaman dedim, daha sonra ailemi arayıp bitti bu iş ben ayrılacağım demiş, ve ailem bizim gururumuzu onurumuzu yerle bir ediyor, bu bir değil iki değil diyorlar ve asla burda kalmamı isteniyorlar, abim çık o evden gerisini düşünme diyor ama oğlum babasına o kadar düşkün ve küçük ki bir umut bekledim ama duruşumu bozmadım, ilk iki gün yanaştım yapma çocuğumuz küçük dedim, benden nefret eder gibi konuştu, şuan 1 hafta oldu benimle asla konuşmuyor bende konuşmuyorum tabi, çünkü konuşsam diyecek ki ben boşanmak istedim sen yalvardın diye, daha önce demişt çünkü, 1 eylülü bekliyormuş dava açacakmış, şuan adli tatilmiş, ve bugün arabayı Whatsap durumuna koymuş satılık diye, bende dişimden tırnağımdan artırdım benimle konuşmadan mal paylaşımı yapmadan satamazsın dedim, sadece sen mi ödedin parayı dedi, sanırım mahkeme öncesi arabayı satacak, bir yanım gurursuzuk etme 1 eylülde git diyor, bir yanım çocuğun çok küçük belki düzelir diyor, bu arda eşim evlilik içinde ki sorumluluklarını yerine getiri alışveriş fatura falan filan, ev babasının, ama bana ben bişey söylemeden asla akıla gelip almaz, bir hediye bir sevgi bir ilgi yok, ama istediğimi alır, alkol kumar yok, başkası var mı bilemem, hiç bir erkek için yok diyemem ama bişeyine şahit olmadım, her akşam aynı saatte eve gelir, o da oğluna çok düşkün, şimdi onu aldı sahile gezmeye götürdü ve ben ilk defa oğlumdan ayrı kaldım, çok uzun oldu, lütfen yargılamayın bana akıl verin ne yap ak istiyor ve ne yapmalıyım? Eşim evliliğimiz boyunca genelde tartışmalarda daha öncekilerde hep tamam bitsin modundaydı, hep böyledir, eşim agresif acaip ateş alan biri, bu yüzden hiç arkadaşı yok, çok yazdım çok doluyum affedin, abim bırak arabayı kaybettiğin zararı ben veririm kendini küçük düşürme diyor. Bu adam hep yaptı yine yapacak, gücümüz imkanımız varken çık o evden diyor ama ben hiç aklımda yokken birden boşanma duyunca kurşun yemiş gibi oldum, küçük çocukla tek başına hayat korkutuyor yapabilir miyim bilmiyorum, yalnız bir evde, babasız zor olur mu ? Ne bileyim hala böyle bi yere giderken balkonda. arkalarından bakıp ağlıyorum, seviyordum yani kocamdı, çok karışığım
Seni sevmiyor, boşan...

Mericim geçmiş olsun, ben seni ve anlattıklarından evlilik dinamiğinizi az çok biliyorum. Eşin bana göre arabayı sen ona yaz da iletişim kurulsun, aman nolur beni bırakma de diye satılığa koymuş. Koyduktan sonra eminim 500 kere gördün mü diye de kontrol etmiştir. Daha öncekiler gibi bu tartışma da barışma ile sonlanır diye düşünüyorum. Hakkında hayırlısı olsun.

Elindeki tek koz araba ise kullanacaktır ben sizin ayrılacağınızı sanmıyorum kkda böyle sorunlu evliliklerin bittiğini hiç görmedim bağlı değil bağımlı ilişkiler kuruyorsunuz

Merhaba,
Evliliğimin başlarında sıkıntılar yaşamıştım, ilk zamanlar olur dedik, toksik bi ilişkimiz vardı, ama 3,5 yıl sevgililik 5,5 yıl evlilik, uzun süre alışkanlık bağımlılık vardı, tedavi sonrası bebeğim oldu Allah isteyen herkese nasip etsin, 28 hafta doğdu 75 gün küvözde kaldı, zor günler di, bakacak kimsem olmadığı için prematüre olduğu için iznim bitince işi bıraktım, ailemin (abimin) maddi durumu iyi, bana her ay düzenli para gönderir haricinde yine sıkıştığımız zaman destek olurlar, ben biraz para biriktirmiştim 1 sene de 250 bin bana gelen haçlıklarla, eşime dedim arabayı yükseltelim, üstüne 150 bin kredi çekip 1 milyonluk suv araç aldık bendeki 250 binde koyarak, sattığımız arabanın %70 ni hamile iken çalıştığım dönemde kredisini ben ödemiştim, neyse bunları yazdım asla malda gözüm olduğu düşünülmesin, çocuğum aşırı aktif, bebekken düşük kiloda olduğu için ağlarken nefesini çeviremediğinden katılma nöbeti geçiriyordu ve bu yüzden onu ağlatmadan bugünlere getirdik ve haliyle aşırı yaramaz bir çocuk oldu, çocuğa tek ben baktığım için çok yoruluyordum ama evde temizlik yemek evin bakımını ihmal etmiyordum, biraz yorgun ve huysuz olabiliyordum, neyse geçen hafta eşim ile bir konu hakkında kavga değil konuşurken birden alevlendi ve ayrılalım artık diyerek bir sürü şey söyledi ve bende tamam git o zaman dedim, daha sonra ailemi arayıp bitti bu iş ben ayrılacağım demiş, ve ailem bizim gururumuzu onurumuzu yerle bir ediyor, bu bir değil iki değil diyorlar ve asla burda kalmamı isteniyorlar, abim çık o evden gerisini düşünme diyor ama oğlum babasına o kadar düşkün ve küçük ki bir umut bekledim ama duruşumu bozmadım, ilk iki gün yanaştım yapma çocuğumuz küçük dedim, benden nefret eder gibi konuştu, şuan 1 hafta oldu benimle asla konuşmuyor bende konuşmuyorum tabi, çünkü konuşsam diyecek ki ben boşanmak istedim sen yalvardın diye, daha önce demişt çünkü, 1 eylülü bekliyormuş dava açacakmış, şuan adli tatilmiş, ve bugün arabayı Whatsap durumuna koymuş satılık diye, bende dişimden tırnağımdan artırdım benimle konuşmadan mal paylaşımı yapmadan satamazsın dedim, sadece sen mi ödedin parayı dedi, sanırım mahkeme öncesi arabayı satacak, bir yanım gurursuzuk etme 1 eylülde git diyor, bir yanım çocuğun çok küçük belki düzelir diyor, bu arda eşim evlilik içinde ki sorumluluklarını yerine getiri alışveriş fatura falan filan, ev babasının, ama bana ben bişey söylemeden asla akıla gelip almaz, bir hediye bir sevgi bir ilgi yok, ama istediğimi alır, alkol kumar yok, başkası var mı bilemem, hiç bir erkek için yok diyemem ama bişeyine şahit olmadım, her akşam aynı saatte eve gelir, o da oğluna çok düşkün, şimdi onu aldı sahile gezmeye götürdü ve ben ilk defa oğlumdan ayrı kaldım, çok uzun oldu, lütfen yargılamayın bana akıl verin ne yap ak istiyor ve ne yapmalıyım? Eşim evliliğimiz boyunca genelde tartışmalarda daha öncekilerde hep tamam bitsin modundaydı, hep böyledir, eşim agresif acaip ateş alan biri, bu yüzden hiç arkadaşı yok, çok yazdım çok doluyum affedin, abim bırak arabayı kaybettiğin zararı ben veririm kendini küçük düşürme diyor. Bu adam hep yaptı yine yapacak, gücümüz imkanımız varken çık o evden diyor ama ben hiç aklımda yokken birden boşanma duyunca kurşun yemiş gibi oldum, küçük çocukla tek başına hayat korkutuyor yapabilir miyim bilmiyorum, yalnız bir evde, babasız zor olur mu ? Ne bileyim hala böyle bi yere giderken balkonda. arkalarından bakıp ağlıyorum, seviyordum yani kocamdı, çok karışığım
Kocan tam bir sansar...Git bır avukata hemen satmadan şer koydur...Sen pembe bır dunyadasın o marsta öle dıyım...Çocugunun hayatını dusunuyorsan kurtul ondan...

Adamın karakterini vs. geçiyorum belli ki sen öyle kabul etmişsin. Ama seni istemeyen bir adamın varlığı ruhunu tatmin edecek mi? Bir erkek düzeninin bozulmasını göze alıyorsa cidden istemiyor, sevmiyor demektir. Açıkçası çocuğuna düşkün olduğunu da düşünmüyorum. Çocuğuna düşkün erkeklerin ödü kopar boşanmaktan. Bence ailenin kıymetini bil ve onları dinle

Mericim geçmiş olsun, ben seni ve anlattıklarından evlilik dinamiğinizi az çok biliyorum. Eşin bana göre arabayı sen ona yaz da iletişim kurulsun, aman nolur beni bırakma de diye satılığa koymuş. Koyduktan sonra eminim 500 kere gördün mü diye de kontrol etmiştir. Daha öncekiler gibi bu tartışma da barışma ile sonlanır diye düşünüyorum. Hakkında hayırlısı olsun.
Canım benim nasılda hatırlıyor ve iyi biliyorsun

Sizin evlilik bitmiş. Sen idare ettiğin için devam ediyor. İdareyi bıraktığın an boşanacaksın. Ne kadar ayıp aileni araması? Ona mı kalmış bu bilgiyi ailene söylemek. Sen istesen söylerdin. Abin çok mantıklı konuşmuş. Biran önce çık o evden sen aç boşanma davasını. Ve o arabaya acil şerh koydur. Ahlaksız aç gözlü bir kocan var. Sandığın gibi o çocuğunu sevmiyor! Sevse çocuğunun rızkını kaçırmaya kalkışmazdı. Adam gibi aracın anahtarını sana verir alır ceketi çıkardı. Bu adamı it gibi boşamalısın. Aracı da almalısın altınlarını da ve çocuğuna nafakada.
Sanma ki her biten evlilik hep kötüydü çocuklar babalarına düşkün değildi kolay çocuklardı diye. Benim 2 çocuğum vardı boşanırken. Biri bebek biri de 8 yaşındaydı. Çok zordu ama bitti kurtulduk çok şükür

Mallara serh koydur. İlk adımın bu olsun gerisini sonra dusunursunuz
Araca boşanma davası olmadan şerh koydurulamıyor. Ben bizzat yaşadım 3 yıl önce. Tapuya gittim üzerine bir arsa olduğunu öğrendim benden kaçırdığı paralarla almış ve bana söylememiş. Bir de lüks araç vardı. Şerh koydurmak istedim. O mahkeme kararıyla olur ev olsa koyardık dedi. Sadece ev varsa ona şerh konulabilir tapudan. Yani elini çabuk tutmalı.

Merhaba,
Arkadaşım bende benzer bir süreçteyim seni çok iyi anlıyorum ve sizin durum bana şey gibi geldi. Eşin senin ayrılmak istemeyeceğini biliyor ve bu yüzden şımarıklık yaparak ipleri eline almak istiyor. Yerinde olsam öyle mi der uzaklaştırmamı alır boşanma sonuçlanana kadar onu evden düzeninden eder çocuğunu görmesine bile engel olurdum. İki maddi olarak kauba uğramamak adına ilk iş avukata gidip tüm haklarımı korurdum. Bak gör o kuyruk nasıl iniyor. Aynısını yaşadım

X