Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

çok geçmiş olsun canım be. Lütfen yorma kendini. Sorun yok herşey yoludna gidiyor diye bazen hamile oldugumuzu unutup kendimizi çok yorabiliyoruz. İşte bebişimiz de böyle hatırlatıyor kendini demekki. Allah korusun. Bu ilk ve son olsun canım benim

canım naber , nasıl gidiyo benim 2 gündür kasık ve bel ağrılarım başladı karnım büyüdükçe sanırım bu ağrıları daha fazla hissedicem bu arada karnın dışardan belli olmaya başladı mı ?

cnaım benim iyiyim diyelim iyi olalım. 2 gündür sağ alt karnımda bir ağrı var. Gün içinde yürürken kalkarken, hafif eğilirken çok belli ediyor kendini. Yani o ağrı hep orda duruyor benim o hareketi yapmamı bekliyor gibi. Sanki cok ağır spır yapınca daha önce çalışmayan kasların ertesi gün ağrır yaa öyle bir devamlı ağrı korkuyorum. O yuzden bugun doktorumu aramaya karar verdim gidip bebeğim iyi mi bir bakmak istiyorum.

Göbek de belli değil cnaım be, çünkü ben zaten kilolu biriyim o nedenle normalde de göbeğim vardı, şimdi ufak değişiklikler o nedenle henüz farkedilecek boyutta hiç değil. Belki 2-3 hafta sonra belli olur diye umuyorum.

Peki senin?

canım o ağrılar rahmin büyümesinden kaynaklanıyor korkulacak bi durum değil yani ama tabi yine de git için rahat etsin valla benim karnım belli olmaya başladı normalde hiç çıkıntım yoktu sanırım ondan birden pörtledi gibi ama tabi şu an göbek zannedilecek boyutta bilmeyen biri kilo aldım sanabilir :) ama dediğin gibi 2 haftaya kadar dışardan anlaşılmaya başlanır inşallah sağlıkla kucağımıza da alırız

inşallah dediğin gibidir canım ya, bebişim iyi olsun başka bişey iştemiyorum.

Peki sana bir soru. Bebişi hissetmeye başladın mı annesi? Ben sanki hissediyorum, bir benzetme okudum aynı o his var bende. Hani tencerenin içinde mısır patlatırsın da o patlayan mısır tanesi senin tenine değer, öyle hafif yumuşak bir hareket. Bazen ise daha derin de hissediyorum 1-2 kez oldu o da, sanki tüm vücudunun yer değiştirdiğini hissettim.

Ve bağırsak hareketi olduguna inanmak istemiyorum doğrusu, yani dün akşam çok yogun bagırsak hareketlerim oldu, işte bak bunlar bağırsak hareketi bebek değil diyebiliyorum kendime

canım önce elimi koyunca pıt pıt şeklinde bi şey hissediyordum ancak 2-3 günden beri gece yatınca bi hareketlilik hissediyorum hatta bi kere baya hissedilir bi hareket tespit ettim bağırsak hareketliliği bende de çok oluyo ama o gurultu şeklinde bu daha farklı bi şey muhtemel bebişlerimizin hareketlerini hissediyoruz ama çok belirgin olmadığından adını koyamıyoruz ama çok şahane bi duygu :)

evet canım evet, umarım gerçekten bebeklerimizin hareketleridir. Varlıklarını hissetmek çok güzel. Allah sağlık versin.

Olmayanlara da bir an önce bu duyguları tadacakları günleri nasip etsin.

Cinsiyet de öğrendin bu arada hazırlıklara başladın mı canım?

valla canım hazırlıklara annem başladı :) ben biraz daha beklemek düşüncesindeyim kısmet olursa 20. haftadan sonra yavaş yavaş başlarım diyorum ama tabi ki fiyat araştırmaları yapıyorum ihtiyaçları tespit ediyorum sonra belirlediğim ürünleri gidip alıcam açıkçası bazen bebişim olacağına inanamıyorum korkuyorum o nedenle biraz daha büyüsün istiyorum hep endişe anlayacağın

bu duygularda yalnız değilmişim demek sevindim. Bana da öyle oluyor. Yani bebeğimi kucağıma alacağım günlerin geleceğine inanamıyorum, sanki hamile olan ben değilim de bir başkasını seyrediyor gibiyim.

Demek ki çoğumuzda böyle oluyor bu.

Son düzenleme:

malesef canım belki karınlarımız büyüyüp tekmeler başlayınca daha inandırıcı olur :)

merhaba kizlar uzun zamandir giremiyorum. 3hafta once asiri kasik agrisiyla doktoruma gittik ve bebek donmus kafasiyla baskiya baslamis ikindikca da kafa asagiya iniyordu, acilmam yoktu, hemen NST ye baglandim gizli sanci kasilma yoktu, isimden planimdan once izne ayrildim maalesef ve anneme tasindik, hersey hazir sekilde beklemedeyiz, cok sukur 34 olduk artik dogsa da uzun sure kuvezde kalmayacak ve hayati tehlike yok. Amam yine de miyadi 38de doluyor... Eee sizde ne var ne yok cinsiyetler belli oldu mu

kimim85
nyılmaz..

darısı tüm isteyenlerin başına.. doğumu yakın olanlar doğum anında bizlere dua etmeyi unutmayın emi

kimim85 nasilsin, bebisin nasil, hazirliklar bitti mi? gunler gecmiyorrrr dogum iznine de ayrildim evde vakit gecmiyor kizima kavusmak istiyorummmm

Neyseki ucuz atlatmışsın canımcım. Mümkün mertebe içerde kalsın annesi yat dinlen, sonra zaten çok yorulacaksın :)))

Çok geçmişler olsun

kimim85 nasilsin, bebisin nasil, hazirliklar bitti mi? gunler gecmiyorrrr dogum iznine de ayrildim evde vakit gecmiyor kizima kavusmak istiyorummmm

Geçmiş olsun canım minik gününü bekler inşallah. Bende evdeyim sıkıntı yok şükür. Valizimiz cantamiz hazır sayilir. Yarın da yatagimiz geliyor kismetse

çok geçmiş olsun. allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...iyi dinlen.

az kalmış 4-5 hafta. daha bizlerin önünde birsürü zaman var hayırlısıyla...

kızıznın adını ne koyacaksınız bu arada?

maşallah canım az kalmış baya umarım sorunsuz sıkıntısız atlatıp kucağına alırsın, bana gelince oğluş geliyor hayırlısıyla umarım bizlerde sağlıkla alırız kucaklarımıza bol bol dinlen kendine dikkat et

ohh Allah sağlıkla kucağına versin cnm çok sevindim gerçekten

ah sorma zaman geçmek bilmiyor son haftalarda. Kızımın adı Ayşe Mira olacak inşallah :)

Canımcım nasılsın, doktor randevun vardı sanki bu aralar nasıl geçti :)
İsim düşündünüz mü oğluşa?

Asıl sen ne koyacaksın minişin adını onu sööle, karar verdiniz mi :))) Senin nasıl geçiyor günler canım ?

Geçmiş olsun canım minik gününü bekler inşallah. Bende evdeyim sıkıntı yok şükür. Valizimiz cantamiz hazır sayilir. Yarın da yatagimiz geliyor kismetse

geldi mi annesi süslü kızımızın yatağı :) Zorlanıyor musun son günlerde? Nasıl geçiyor heyecan, endişe?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…