Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

Topidik nasılsın cankuş:)

canımmmm bugün çok daha iyiyim, Allah hepinizden razı olsun. her biriniz tek tek benimle ilgilendiniz, moral verdiniz. sayenizde iyiyim :)

silik çizgi oldugu gün başla zaten 1.gün silik 2.gün koyu 3.gün silik çıkar 3 gün çalış. silkeletmeyi ve beline yastıık koyup yatmayı unutma.silkelemezse ellerinle sen kendini kaldır hafif salla.anladın sanırım .hadi bakalım hayırlsıı

deneme iyi yapıcam kuzum. yumurtlama yok ya, bakalım nasıl çıkıyor, hem sonraki aylar için deneme de olmuş olur :) çalışmalara yine devam ama, yine de diyorum Allah büyük, sürekli değişik şeyler duyuyoruz, benim de ne zaman hamile kalacağım belli olmaz. sürekli çalışma olsun da, piyango bileti almadan büyük ikramiyenin çıkmasını beklemek gibi olmasın hehe

ben hala adet olmadım... gebelik de yok... son üç adetim de böyle iyice saçmaladı... geçen ay tarlusalla adet olabildim...tam 58 günde... iki kere doktora gittim ikisi de saçmaladı.. son gittiğim doğum kontrol hapı kullan yumurtalık tembelliği dedi.. oysa ben bebek düşünüyoruz demiştim... hapla nasıl hamile kalacaksam...

sürekli ağlamak istiyorum (bu benim adet belirtim), şişkinlik var ve gerginim... ama adet olamıyorum, bir de baş ağrısı var... acaba kansızlık mı var, ağır kansızlık da adet düzensizliği yaparmış.. gerçi hormonlarıma da bakmadı şu iki gıcık doktor....:KK50:

umarım en kısa zamanda adet olurum....

canım bana da hiçbir kan tahlili yapmadan polikistiksin, yumurtlaman düzenli değil diyen bir doktorum var. tek bir test yapmadı bugüne kadar, ki benim 4 senelik doktorum. bu pko konusunu biraz araştırdım ben.

1. pko lularda insülin direnci sıklıkla oluyor. bu da kandaki şeker oranı ve insülin bakılarak tebsit ediliyor
2. pkoluların çok büyük bir bölümünde LH hormonu FSH hormonunun 2 veya 3 katı fazla oluyor
3. pko yumurtlama olmaması veya çok seyrek olması demek, ultrasonda da yumurtalıkların etrafında bir sürü küçük kist görünüyor. bunlar çatlayamamış yumurtalar, kist haline dönüşüyorlar

her kist pko demek değil. günümüz hormonlu yiyecekleri, radyasyon, vs. etkilerle aslında pek çok kadının yumurtlama düzeni bozulabiliyor, yumurtalık tembelliği dedikleri bu. ama her yumurtlama bozukluğu pko değil. sen de zaten bir evlat sahibisin, pko uzun süreli ve kalıtımsal bir rahatsızlık, pko ihtimali vermedim ben sana. bende de pko yok, ama doktorlarımdan biri polikistik benzeri yapı var yumurtalıklarında diyor, öteki normalsin diyor. ben şimdi bu ay yumurtlayamadım, adetimin 4. günü daha bilgili olan doktoruma gidicem, hangi süreçten geçirecek beni, herhangi bir tedavi uygulayacak mı sana yazarım. sen de bana yaz canım, olur mu?

dilzarcım durumumuz benziyor, bu yüzden sana doktorlar ne dedi merak ettim canım. bana da ışık olabilir. ben kendi kendime adet olabiliyorum. ama geçen ay 14. gün yumurtladım ve 28. gün adet oldum. bu ay 20. günümdeyim yumurtlama olmadı, adetim de gecikecektir herhalde. bana bir doktor pko değilsin polikistik-yapılısın bazı ay yumurtlamayabilirsin dedi. tatmin olmadım. öteki prof. onun ne diyeceğini çok merak ediyorum. doktorlar senin durumuna ne dediler?

Son düzenleme:
bende bır haftadır giremiyorum sayfaya. dua ısteyen arkadaşlarım sizler için dua edıcem benımde 6 haftalık olmuş rabbım sağ salım kucağıma alsın inşallah.. bu mutluluğu sılerede nasıp eder rabbım benım ılk bebegım olucak ınsallah... ama yazdıklarınızı okuyorum ... dualarım sızınle güzel haberlerinizi almayı nasıp etsın rabbım... hayırlı cumalar

İnşallahh canım hepimize inşallahh :KK16:

öle yapıcam bakalım nasip belkimde adetim günümde gelir... bişi hisedemiorum artık :KK59:

amin canımm benim bu ay ümidim yok ama inşallah tutmuştur hayırlısıysa tabi :KK16:

canım rahim bebek için kendini hazırlamaya başladığında adetler düzensizleşirmiş..saçmalarmış yani die duymuştum canım:26:

Galiba ben de katılıyorum buna,bir kaç aydır adet günüm oynuyor her ay daha da erken adet oluyorum.neden olduğuna anlam verememiştim bundan galiba

canım bana da hiçbir kan tahlili yapmadan polikistiksin, yumurtlaman düzenli değil diyen bir doktorum var. tek bir test yapmadı bugüne kadar, ki benim 4 senelik doktorum. bu pko konusunu biraz araştırdım ben.

1. pko lularda insülin direnci sıklıkla oluyor. bu da kandaki şeker oranı ve insülin bakılarak tebsit ediliyor
2. pkoluların çok büyük bir bölümünde LH hormonu FSH hormonunun 2 veya 3 katı fazla oluyor
3. pko yumurtlama olmaması veya çok seyrek olması demek, ultrasonda da yumurtalıkların etrafında bir sürü küçük kist görünüyor. bunlar çatlayamamış yumurtalar, kist haline dönüşüyorlar

her kist pko demek değil. günümüz hormonlu yiyecekleri, radyasyon, vs. etkilerle aslında pek çok kadının yumurtlama düzeni bozulabiliyor, yumurtalık tembelliği dedikleri bu. ama her yumurtlama bozukluğu pko değil. sen de zaten bir evlat sahibisin, pko uzun süreli ve kalıtımsal bir rahatsızlık, pko ihtimali vermedim ben sana. bende de pko yok, ama doktorlarımdan biri polikistik benzeri yapı var yumurtalıklarında diyor, öteki normalsin diyor. ben şimdi bu ay yumurtlayamadım, adetimin 4. günü daha bilgili olan doktoruma gidicem, hangi süreçten geçirecek beni, herhangi bir tedavi uygulayacak mı sana yazarım. sen de bana yaz canım, olur mu?

çok teşekkür ederim... peki şimdi adet olabilmek için bir ilaç falan kullanıyor musun? geçen ay bana adet söktürücü vermişti dr...

benim adet düzensizliğim sürekli vardı ama bu kadar değildi... 30 ila 40 günler arası olurdum... kızıma hamileliğim hemen ilk ayında oldu çok şükür rabbim bekletmedi... ama geç yumurtlama olmuş demişti dr... ilk aylarda gelişimi geriden gelmişti... galiba benim düzenim de düzensizlik...

benim bir arkadaşıma da hemen pkosun demiş dr ki adet düzensizliği hiç yok aşılama yapıldığında yumurtlaman çok düzgün demişti tedavi olduğu dr. ve şimdi tüp bebek tedavisinde dr çok mükemmel düzenli ovulasyonun var demiş...yani hakikaten doktorların hepsi değişik güvenebileceğin birisi bulmak da zor... inş hayırlısıyla tedaviye ihtiyaç duymadan hamile kalırsın...

rabbim her isteyene sana da en kısa zamanda bebek kokusunu duymayı nasip etsin... her cuma dua ediyoruz eşsizlere eş, işsizlere iş, evladı olmayanlara evlat naip et diye... tekerleme gibi oldu artık...:KK1::KK1:

şöyle geçmişe dönüp baktımda arkadaşlar bayağı kişi hamile kalmış bu ay yaa, :) bereketli aymış Allah artırsın :)

dilzarcım durumumuz benziyor, bu yüzden sana doktorlar ne dedi merak ettim canım. bana da ışık olabilir. ben kendi kendime adet olabiliyorum. ama geçen ay 14. gün yumurtladım ve 28. gün adet oldum. bu ay 20. günümdeyim yumurtlama olmadı, adetim de gecikecektir herhalde. bana bir doktor pko değilsin polikistik-yapılısın bazı ay yumurtlamayabilirsin dedi. tatmin olmadım. öteki prof. onun ne diyeceğini çok merak ediyorum. doktorlar senin durumuna ne dediler?

biri böyle düzensizlikler olabilir dedi ki... tamamen saçmaladı...

ikincisi doğum kontrol ilacı tavsiye etti... bebek planlıyoruz dememi pek umursamadı herhalde... bir tane yeter diye düşündü herhalde...:KK5: şaka bir tarafa bu düzensizlik bebek sahibi olmanı olumsuz etkiler, önce bunu düzenleyelim dedi...ama ben kullanmadım... kullanmak istemiyorum doğrusu...adet olmam için de tarlusal vermişti ki yan etkileri beni perişan etmişti...bu ay saldım çayıra, mevlam kayıra... ilaç almayı veya dr gitmeyi düşünmüyorum, tabi iyice olumsuz bir durum olmazsa... yine de büyük konuşmayayım... akıntı şekline bakarsak bir kaç gün önce yumurtlamış olabilirim....

ultrasonda hem vajinal hem üstten bir şey göremediler demek ki kist yahut pko demedi.. yada cahilliklerinden bilemiyorum...ben erken menopoz olabilir mi dediğimde menopoz olsan hiç adet olmaman lazım dedi.... oysaki annemden bildiğim kadarıyla menopoz başlangıcında böyle düzensizlikler olabiliyor...genetik yatkınlığım yok ama yine de korkuyorum...

hala çevreden iyi dr araştırıyorum.. burada prof dr. da yok... bilemiyorum artık..

Dilzar benim oldugum yerde de Prof yok araştırma hastanesi yok. Ve benim ayrıca basımda hipofiz bezimde bir kitle var, cok deneyimli birine gitmem lazım. Burdaki Dr im açık açık söyledi biz böyle vakalar konusunda deneyimli değiliz okuduğum makalelerden biliyorum dedi. Ben de mecburen istanbulda Dr buldum. Bir kez gittim sonra internet ve tlfdan haberlesiyoruz, şimdi tekrar gideceğim kismetse. Ama adam sürekli tahlil istiyor hiç tahmini birsey yapmıyor ve bana yumurtaliklarimin normal olduğunu söyledi. Cogu Dr pko veya benim burdaki Dr um gibi pko-like deyip dk hapını ve klomeni dayiyor. Test tahlil yok.

Senin sorunun olsa zaten ilk aydan hamile kalmazdin. Maşallah inşallah bu sefer de fazla izlemeden gelir bebeğin. Dk hapı killanmamakla iyi ermişsin çünkü hiçbirşeyi tedavi etmiyor, sadece kullandığın sürece düzenli adet oluyorsun. Asla tedavi değil. Benim Adetlerim hep duzenliydi, 8 aydır düzensizlik ama sebep beynimdeki adenomdu. Şimdi o kontrol altında, gecen ay da yumurtladim, bu ay yumurtlama hala olmadı, Dr ne diyecek cok merak ediyorum. Sizinle paylasicam. Ne sormuş büyük sehirde yaşamamak

inşaallah öyledir...

gerçi ikinci bebeği uzun zamandır istiyorum(geçen seneden beri) ama eşim istemiyordu...bu ay razı ettim... belki de psikolojik olarak adetimi geciktiriyorum...:KK52:
canım ikinci bebeğinmi olacak şimdi ne güzel.. en azından bi tane var. biz napalım daha ilki bile gelmio çok nazlandı çokk.. doğum yaptığımda ilk popişine ben vuracam onun :KK1:

şöyle geçmişe dönüp baktımda arkadaşlar bayağı kişi hamile kalmış bu ay yaa, :) bereketli aymış Allah artırsın :)

inşallah canımmmm ayaklarını sürerlerde bizlerde göbişlerimize alırız bebişlerimizi :KK16::KK16:

Unlugulum ve ovulasyon testi yapan arkadaslar, ovulasyon testim silik çıktı. Ben yumurtlayacam mı acaba?

canım ya ymurtladın yada daha yumurtlayacaksın bi dinlemedin bzi moralini bozdun durdun bir anda yükselir ikisi koyu olur ve koyuluktan 24-36 saat içinde yumurtluyorsun dün olduysa iyi bugünde yap yarında .atlama ben 3 gün üst üst yapmıştım.sperm düşük oluyormuş olsun kız olur :)

Unlugulum ve ovulasyon testi yapan arkadaslar, ovulasyon testim silik çıktı. Ben yumurtlayacam mı acaba?

Son düzenleme:

hormonlar çalışmaya başlamış demekki :)

kızlar okuyorum ama yazamıyorum ve sizin birbirinize olan bu desteğinize hayranım

çok yakın arkadaşlarla bile bu sağlanmıyor dertler ortak olunca çene düşüyor dimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:21:

canım ya ymurtladın yada daha yumurtlayacaksın bi dinlemedin bzi moralini bozdun durdun bir anda yükselir ikisi koyu olur ve koyuluktan 24-36 saat içinde yumurtluyorsun dün olduysa iyi bugünde yap yarında .atlama ben 3 gün üst üst yapmıştım.sperm düşük oluyormuş olsun kız olur :)
Ohh ne guzel kız olsun, bayilirimm! Sağlıklı sıhhatli olsun da gerisi fark etmez. Gülüm ovulasyon testi topiginden diyor ki bazen hiç tam koyu olmayabilirmiş, bu adete kadar böle giderse yeterli hormon salgilanamadi yumurtlayanadim demek olacak. Zaten 50 tane aldım, hergun yapayım gitsin :) çalısmalarda durmak yok zaten :)
hormonlar çalışmaya başlamış demekki :)

kızlar okuyorum ama yazamıyorum ve sizin birbirinize olan bu desteğinize hayranım

çok yakın arkadaşlarla bile bu sağlanmıyor dertler ortak olunca çene düşüyor dimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:21:
Canım en büyük destegi verenlerden biri de sensin :) ben eskiden arkadaslarıma anlatirdim, şimdi sizinle konuşuyorum diye fazla anlatmıyorum, tecrübe ve bilgi havuzu var burda zaten, ayrıca destek şefkat ve sevgi de bolca :) her biriniz teker teker cok degerlisiniz :)

hergün zaten yap ben sana ilşkiyi 3 gün ya üst üste dedim :) canım zaten bşey diyimmi bende ikisi aynı koyulukta olmadı sadece silikten koyuydu ertesi gün sakın takma aynı olmad diye.bende ne zaman ikisi koyu oldu biliyormusun oda tam aynı denmez ama ovulasyondan koyu çıktıgında bu pazardı .ve zaten salı gebe oldugumu ögrendim.idrar testinde negatifken ovulasyonda çift koyuydu 2 çizgiydi.

Ohh ne guzel kız olsun, bayilirimm! Sağlıklı sıhhatli olsun da gerisi fark etmez. Gülüm ovulasyon testi topiginden diyor ki bazen hiç tam koyu olmayabilirmiş, bu adete kadar böle giderse yeterli hormon salgilanamadi yumurtlayanadim demek olacak. Zaten 50 tane aldım, hergun yapayım gitsin :) çalısmalarda durmak yok zaten :)

Canım en büyük destegi verenlerden biri de sensin :) ben eskiden arkadaslarıma anlatirdim, şimdi sizinle konuşuyorum diye fazla anlatmıyorum, tecrübe ve bilgi havuzu var burda zaten, ayrıca destek şefkat ve sevgi de bolca :) her biriniz teker teker cok degerlisiniz :)

canım ikinci bebeğinmi olacak şimdi ne güzel.. en azından bi tane var. biz napalım daha ilki bile gelmio çok nazlandı çokk.. doğum yaptığımda ilk popişine ben vuracam onun :KK1:

inşallah canımmmm ayaklarını sürerlerde bizlerde göbişlerimize alırız bebişlerimizi :KK16::KK16:

Çok şükür canım...inşallah en kısa zamanda siz de yaşarsınız

Önce sizlere nasip etsin allahım

hergün zaten yap ben sana ilşkiyi 3 gün ya üst üste dedim :) canım zaten bşey diyimmi bende ikisi aynı koyulukta olmadı sadece silikten koyuydu ertesi gün sakın takma aynı olmad diye.bende ne zaman ikisi koyu oldu biliyormusun oda tam aynı denmez ama ovulasyondan koyu çıktıgında bu pazardı .ve zaten salı gebe oldugumu ögrendim.idrar testinde negatifken ovulasyonda çift koyuydu 2 çizgiydi.

Demek ki erken gebelik testi olarak kullanılabileceği doğruymuş :) topigimizin doktoru ile test ettik kanıtladık :)
İyi bari bana meşguliyet çıktı, hergun yaparım artık. Atmayayım testleri saklayayım o halde.

var canımya yemek yiyemiyorum yogurt süt ceviz meyve yediklerim.yagdan tiksindim

hamiş olupta bişeyden tiksinmekte güzel be canım :) inşallah hamileliğin sorunsuz geçerde bebişini sağ sağlim kucağına alırsın :)

bende bugün sıkkınım biraz geçen gün demiştim ya bel ağrısı kasıkta ağrı akıntım falan var diye ha bide ateş basıyodu dün biraz sıcak tuttum kendimi yatıp dinlendim bugün burnum aktı tüm o belirtiler kesildi demek ki üşütmüşüm bata bir hafta kaldı hiç belirti yok zaten bişeyde hissetmiyorum sanırım bir haftaya kadar görücem kırmızıları :KK43:

Demek ki erken gebelik testi olarak kullanılabileceği doğruymuş :) topigimizin doktoru ile test ettik kanıtladık :)
İyi bari bana meşguliyet çıktı, hergun yaparım artık. Atmayayım testleri saklayayım o halde.

canım toplamışsın kendini sevindim :) dedik ama sana geç yumurtlayacaksın diye sen moralini ayakta tut çalışmaya devam bu ay tutacak inşallah :)

hiç belli olmaz adet ten 1 gün önce gögüs agrım bitmişti :)))) şimdi geri başladı sabah sanki içine bşey yüklenio gibi uyanıyorum .dua herşeyin başı dua canım

hamiş olupta bişeyden tiksinmekte güzel be canım :) inşallah hamileliğin sorunsuz geçerde bebişini sağ sağlim kucağına alırsın :)

bende bugün sıkkınım biraz geçen gün demiştim ya bel ağrısı kasıkta ağrı akıntım falan var diye ha bide ateş basıyodu dün biraz sıcak tuttum kendimi yatıp dinlendim bugün burnum aktı tüm o belirtiler kesildi demek ki üşütmüşüm bata bir hafta kaldı hiç belirti yok zaten bişeyde hissetmiyorum sanırım bir haftaya kadar görücem kırmızıları :KK43:

X