herkes eyvah kalinvalide der biz eyvah kayınpeder diyoruz

Ssouthernssun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
861
4
selam kızlar o kadar sinirlerim bozuldu ki paylaşmadan rahatlayamadım bi türlü...
4yıllık evliyim ben 4 yıldır da cekmediğim kalmadı kayınpederden hiç saygısızlık yapmadım bu güne kadar hatta saygısızlık yapmamak adına sustum aman agzımdan sinirle bir şey kacırırım diye ama artık sabrım kalmadı
4 sene önce evlenirken eşim bir ev almıştı krediyle kira ödemektense kendi evin olur onun kredisini öderiz mntığıyla bir de arabamız vardı kayınpederle ortak eşim zamanında o arabayı alırken babasının arabasını satıp üstüne ekleyip almış
eşim baba ocagının oldugu muhite alışık bizim ev aldıgımız yerde yapamadı kredinin araba parası kadarı kalınca arabayı sattı krediye yatırdı istediği muhitten baska bi ev kredi cekti onu ödüyoruz şimdi buraya kadar hersey iyi hoş
bu arada kayınpeder paraya tapar dini imanı paradır düğünde de bir kuruş destek cıkmadı ilk aldıgımız eve tadilat yaptırdık ufacık eve 20 milyon döktükte 1 lira yardımı dokunmadı hatta bizim kapının aynısını kendi evine taktırdı uyuz sonra hem tadilat masraflarını hem krediyi öderken imanımız gevredi neyse
biz 2. evi alınca onlara yakın olduk torunu istediğim zaman görürüm artık diye takla atmadıgı kaldı bir amaaaa dananın kuyrugu o zaman koptu elini cebine atmadıgı düğünümüzden 2.5 sene sonra bi sürü borcu cıktı ödeyin benim arabamın parasını diye yapıştı gırtlagımıza eşim tamam baba ne kadarsa araban ögren o para kadar kirayı sen alırsın dedi bizim evi,mizin dişimizle tırnagımızla yaptıgımız evimizin 2 sene o alcaktı kirayı
ben eşime yapma etme senetle iş gör bak babamla kabul etmicek kirayı arabaya karsılık aldıgını dedim dinletemedim hatta cok kızdı bana fesatmışım ben öyle dedi
1 ay önce sigarayı bıraktım eşimde ödül koydu 2 sene içme ilk evi satıp sana araba alcam diye bunu kayınvalidemle konusurken baban duydu ve sana araba alana kadar benim arabamı alsın dedi veee bende film koptu demediğimi bırakmadım ne babalıgı kaldı laf etmedik ne paragözlüğü ne demeye aldın kiraları 1.5 sene geri ver ödeyelim bile dedim artık oda beni evden kovdu
şimdi eşim karalar bagladı evi satayım da babam artık kirayı alamasın diye oysa kızımın gelecegine saklıyoduk biz evi bi paragöz yüzünden kızımın gelecegini satıcak eşim babasına laf edemediği için cok mutsuzum ama söylediğim seylere de hiç pişman değilim bagıra cagıra değil sakin sakin tane tane soktum laflarımı
oh olsun

başta keşke arabasını almasaymışsınız
belki oğluyla sonra ödersin demiştir, oğluda tamam demiştir
bence ortaklıkta herkes hakkını alıyorsa, size yardım etmek zorunda değil
ama eğer eşinin alacağı kalıyorsa işte, o zaman haklısın

arabayı sonra ödersin diye konuşma benim bildiğim hiç geçmemiş
geçse eşim bahsederdi
ama ortaklar baba ogul ya
yardım da değil elimiz bu kadar sıkısıkken kirayı araba yerine isteyip sonra arabanın parasını tekrar istemesi sinir bozucu hem yüzsüz hem de ne biçim bi baba ki oglunun kafasında sac bırakmadı

sinirlendiğin kısmı anlayamadım.
daha açıklayıcı yazar mısın?

biz kredi öderken arabanın parası kadar kirayı ben alıcam demesi
sonra onu yok sayıp biz 2 sene sonra evi satıp araba alıcaz deyince
önce benim arabamın parasını ödeyin demesi
çark etmesi kısacası

kayınvalide bi nebze çekiliyor da bu tarz k.peder evlerden ırak. ahhh, benm k.pederciğim iyidir sağolsun bi kötülünü görmedik. sen iyi yapmışsın canım, hem kiraları alsın hem de sonradan para istesin ohh ne ala. valla boşa dememişler akrabayla ye iç, alışveriş etme diye...

k.peder bildiğin akbaba baska bişi diil ki leş kargası....

kusura bakmayın ama her ne yaparsa yapsın "uyuz" gibi kelimeler hiç hoş olmamış....belki size çok yakışıksız şeyler yaptı ama ne de olsa eşinizin babası....

hem kızımın geleceği içindi o ev diyorsunuz k.pederiniz için satılcak diye üzülürken kendinize araba almak için satmayı düşünürken kızınızın geleceği aklınıza gelmiyormuydu???

size fesatlık yapmışsınız diyemem çünkü o eşinizin babasıyla ne yaşadığınızı bilemem ama kimse mükemmel değil......

siz kendinize yakışanı yapın ve kötü kelimelerden hem zihninizi hem de dilinizi arındırın.....

size destek çıkıpta az bile söylemişsin diyenlere soruyorum:" ya konu sahibinin anlattığı adam sizin babanız olsaydı?????" kişi ailesini seçemez,onaylasanızda onaylamasanız da laf söyletmezdiniz dimi???

cnmm eşine sert çıkmanı babasının sorumsuzluğu yüzünden kızının geleceği için olacak yatırımı satmamasına ikna etmeni önereceğim....
birde eşin o evi satsın babası o parayı almazsa er yada geç bu anlattığın adam değil derim.... adam para görünce ortalığı yıkıyor hiç sizde para olduğunu bilipde sessiz kalır mı eşinizle ilk önce sakince konuşmanızı onun babasının kahrını sürekli çektiğini yuttuğunu ama kızın için yaptığın yatırımı onun sorumsuzluğu yüzünden hiçe saymamasını zaten evi satınca babasının para ver diye sürekli arayacağını ve o parayı ilk önce az az alıp sonu gelinceye kadar rahat bırakmayacağını artık babasını savunmayı bırakmasını ve seni ve kızını düşünmesini istediğini söyleyin...

Benim babam olsaydı; adamlar araba parası yerine kira ödemeyi kabul etmiş.1,5 yıl sonra hangi akla hizmet tekrar para istiyo diye sorardım babama.
babamda olsa ortada bir haksızlık var..doğruda bi tanedir neticede parası ödenmiş oluyo..
gencecik insanlar emekleriyle birşeyler yapmaya çalışmış destek olmamışsın babalık yapmamışsın bide aldığınıda hiçe sayan benim babamda olsa değişmezdi..
tepki gösterirdim babam olması bişiy değiştirmezdi...

Menfaat iste…bence odeyin parasini, parasi kadar konussun…

Hem kaldiki cocugun daha kucuktur o buyuyene kadar daha cok evler gelir gecer…oyle olmasa bile her anne baba cocuguna ev mi miras birakiyor?

kayınpederinize çıkış yapmanız, kendinizi evden kovdurmanız bence çok yanlış. Haklı olabilirsiniz ama haksız konuma düşmüşsünüz. Eşinizin bu meseleyi halletmesi gerekirken siz yüzgöz olmuşsunuz inşallah bu durum yüzünden eşinizle huzursuzluğunuz olmaz

kayınpederinize çıkış yapmanız, kendinizi evden kovdurmanız bence çok yanlış. Haklı olabilirsiniz ama haksız konuma düşmüşsünüz. Eşinizin bu meseleyi halletmesi gerekirken siz yüzgöz olmuşsunuz inşallah bu durum yüzünden eşinizle huzursuzluğunuz olmaz

allah yardımcın olsun ben bile burdan tahammül edemiyorum olanlara haksızlık bu ya ne biçim babalık böle babalar olmasın daha iyi çünkü babayla böle seyler yasamak çok çirkin....

Ne yapıp edip bitirin borcunuzu. Keşke onun yanında planlarınızdan bahsetmeseydiniz. Adam zaten parayı seviyormuş. Ona olan borcunuz bitmeden ikinci arabayı almanıza kızmış. Muhatap olmamak gerekir. Bir iki kesin cevap verip gitseydiniz evinize. Bu tür konular eş olmadan konuşulmamalı bence. Ona laf söyleyemezler de geline söylerler.

Bu arada dört yılda iki ev almak da çok iyi, tasarruflu insanlarsınız galiba.

Bana çok tuhaf geliyor, baba-evlat, anne-evlat arasındaki maddi sorunlar.
Aile arasında borç olmaz ki..

sen haklısın ama keşke kayınbabanla hiç konuşmasaydın yüz göz olmasaydınbu işi eşine bıraksaydın ikisi konuşup bir şekilde hallederlerdi.ayrıca evlatla anne baba arasında böyle maddi mevzularda sıkıntı yaşanması çok çirkin ama maalesef oluyor işte
bu arada ev satılıp araba alınmasını ne size ne kayınbabaya mantıklı bulmuyorum evinizi satmadan kayınbabanın borcunu ödemeye çalışın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…