Borsada sürekli kaybedip yine dadanan eş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
esiniz sürekli para kaybediyor ve tek derdiniz size araba için daha çok para vermemesi?
esiniz anlamadığı bir işte bu kadar ısrarlı olması yarın öbür gün sizin kazancınıza da gözünü dikebileceği konusunda endişe uyandırıyor bence.

benim etrafımda borsadan inanılmaz paralar kazananlar da var ama bu insanlar bu işlerden anlayan, eğitimini almış insanlar. öyle kahve muhabbetlerinden duyup para yatıran insanlar değil. ne biliyim. Allah bu günlerinizi aratmasın

Borsada sürekli kaybedip yine dadanan eş diye başlık açıp "ay size ne adamın kendi parası napiyim sizin kadar sinir olmuyorum" diye üyelere söylenmek. Gerçekten ilginç başka bir şey demiyorum. :)
Eşim mantıklı şekilde borsa oynar, güzel paralarda kazandı. Bu aralar borsa kötü, benimkinin hisseleri de düşmüş biraz, adam dert sahibi oldu. Millet çok rahat para kazanıyor herhalde hiç dert etmiyor 😃

Eşim mantıklı şekilde borsa oynar, güzel paralarda kazandı. Bu aralar borsa kötü, benimkinin hisseleri de düşmüş biraz, adam dert sahibi oldu. Millet çok rahat para kazanıyor herhalde hiç dert etmiyor 😃
Hah işte mesele bu. Adam dert etmiyor. Nasiptir diyor geçiyor. İçinde yaşıyorsa bilemem ama dışta adam çok rahat.

Hah işte mesele bu. Adam dert etmiyor. Nasiptir diyor geçiyor. İçinde yaşıyorsa bilemem ama dışta adam çok rahat.
İnsan nasibini birazda kendi yaratır diyorum bende ... Herkes her işte çok başarılı olacak diye bişey yok, zamanında bende ufak miktarda battım borsada, Voip yapmıştım cok anlarmis gibi. Sonra akillandim tabii, güvenilir hisselerden ufak ufak alıp unutuyorum.

Yine bir "monoceto ve yorumlardan sonra badem gözlü olan kocası" konusu. Siz böyle konuları kocanıza aşkınız depreşsin diye açıyorsunuz bence. Olumsuz yorum geldikçe adama daha çok bağlanıyorsunuz galiba.

Şimdi gelip "ay hayır sonradan çok değişti, artık eski şikayetlerim yok" diyeceksiniz yine ama sadece şu konu bile adamı kapının önüne koymak için yeterli zaten.
Size göre problem yoksa mutluluklar...

İkinci durum canımı sıktı. Yaşayan var mı diye merak ettim. Borsa ile ilgili bir başlık görmemiştim çünkü

Benim etrafımda yok. Eşinizin beceriksizliği demek ki. Benim eşim de, yakın çevrem de borsayla ilgilenirdi (şu son 4 aydır el etek çektiler hafiften) sizin eşiniz kadar kaybeden yok. Anlamıyor işte, zorlamasın. Youtube videosuyla olacak iş değil.

Konuda kızdığınız şey buymuş ya, buna cevap verdim. Adam aç koymuyor aaaa moduna bağlamışsınız siz sonuçta.

Merhaba hanımlar.
Esim zamanında eline geçen yüklü bir parayı gidip borsaya yatırdı. Altın daha mantıklı dememe rağmen kendince iyi olabilecek olanı yaptı. Para da tasarruf da bana ait değil diye keyfin bilir dedim.
O surecte de ben sürekli altın biriktirdim.
Şimdi araba almayı düşünüyorum. Sitece de malum 🤣 eşimin bu konuda tek yardımı 150 bin kadar vermek olacak. Kalani benim birikimim.
Ama borsada bu kadar batmasa daha iyi bir araba alabilirdim o yüzden çok sinirleniyorum. Arada da laf sokuyorum bütün para gitti diye. Adam maşallah çok rahat ya. Nasiptir birşey olmaz diyor.
Ama bugün yine bu ay içinde 100 bin yatırdığını gördüm borsaya. Eşime birşey demedim ama içten içten gerçekten çok kızıyorum. Bana 150 yerine 250 de verebilirdi demek ki. Bütün parayı borsada batırdı resmen. Bilmediğimiz iş. Bir insan nasıl böyle garantisi olmayan şeye yatırım yapabilir aklım almıyor. Şimdi de yine yatırmış olması canımı epey sıktı. Bu borsadan bir kurtuluş yolu yok mu? Benim çevremde borsadan zerre kazanan görmedim. Zamanında iki evini satip kaybeden yakınlarımız oldu. Esim de gitti bulaştı 😔 maddi hesaplarimiz genelde ayrıdır. Tasarruflarimiza da karışmayız ama artık gerçekten sinir oluyorum. Hiç üzülmüyor ya da çaktırmiyor ona daha da sinir oluyorum.
Borsadan zararsız çıkan nasıl çıktı? Karda da değil aynı parayla çıksa yine tamamim... İstediğim arabayı alsa yine tamamim, banane ne yaparsa yapsın kalanla diyebilirim 🤣 sinir oldum gece gece ya.
İnşallah ev araba ne varsa sizin üzerinizedir. Bu adam onları da satıp batıracak potansiyelde sanki

Bunlar bilmeyendir borsayı. Eşim borsada. Kredi çekip de yatırır hatta. Akşamları borsa çalışır. Kazanıyoruz çok şükür. Bazı aylar borsadan kazandıklarımız ile dönüyor ev. Kendimiz harcamıyoruz.

Eşim yazılımcı. Tutup borsa için program yazdı. Onunla çalışıyor vs.

Eşiniz bu işe gönül verdiyse otursun çalışsın bir zahmet.

Bende bankada çalışan bir hukukçu olarak daha bir kuruş kaybım olmadi.
Suanda portfolyom +28% geziyor.
Bence iyi. Fazlasi spekülasyona girer ki zaten sağlıklı bir kazanç icin +15% bile çok çok fazla.

Böyle kayip edenler sayesinde eşin ve ben kazanıyoruz işte.
İyice borsayi anlamadan ne diye tonca para yatirirlar anlamadim.

Ben bir hukukçu olarak nasil kalp ameliyatı yapmiyorsam bir zahmet borsadan anlamayanda tonca para yatirmasin yani

Diyanet değilim ama borsa zaten haram. Haram nasil nasip olsun :)
Borsaya nasip demek, "ayyy vodka şişem düştü kirildi, neyse nasip değilmiş. Allahin bir bildiği vardir" demek gibi bir durum.

Söylediğini umarim kafaniza takmıyorsunuzdur kendi içinde celişkili zaten:)
Adam bariz kumar oynar gibi borsaya para gömüyor. Ağlayan kumarbaz görmedim. Gaza gelip daha çok para yatiranini çok gördüm ama

Merhaba hanımlar.
Esim zamanında eline geçen yüklü bir parayı gidip borsaya yatırdı. Altın daha mantıklı dememe rağmen kendince iyi olabilecek olanı yaptı. Para da tasarruf da bana ait değil diye keyfin bilir dedim.
O surecte de ben sürekli altın biriktirdim.
Şimdi araba almayı düşünüyorum. Sitece de malum 🤣 eşimin bu konuda tek yardımı 150 bin kadar vermek olacak. Kalani benim birikimim.
Ama borsada bu kadar batmasa daha iyi bir araba alabilirdim o yüzden çok sinirleniyorum. Arada da laf sokuyorum bütün para gitti diye. Adam maşallah çok rahat ya. Nasiptir birşey olmaz diyor.
Ama bugün yine bu ay içinde 100 bin yatırdığını gördüm borsaya. Eşime birşey demedim ama içten içten gerçekten çok kızıyorum. Bana 150 yerine 250 de verebilirdi demek ki. Bütün parayı borsada batırdı resmen. Bilmediğimiz iş. Bir insan nasıl böyle garantisi olmayan şeye yatırım yapabilir aklım almıyor. Şimdi de yine yatırmış olması canımı epey sıktı. Bu borsadan bir kurtuluş yolu yok mu? Benim çevremde borsadan zerre kazanan görmedim. Zamanında iki evini satip kaybeden yakınlarımız oldu. Esim de gitti bulaştı 😔 maddi hesaplarimiz genelde ayrıdır. Tasarruflarimiza da karışmayız ama artık gerçekten sinir oluyorum. Hiç üzülmüyor ya da çaktırmiyor ona daha da sinir oluyorum.
Borsadan zararsız çıkan nasıl çıktı? Karda da değil aynı parayla çıksa yine tamamim... İstediğim arabayı alsa yine tamamim, banane ne yaparsa yapsın kalanla diyebilirim 🤣 sinir oldum gece gece ya.

Ben böyle biriyle evli kalabilmene daha çok şaşırıyorum. Sorumsuz biri. Böyle biriyle aile olabilmek zor.

Adam borsa oynamıyor borsa adı altinda kumar oynuyor, bilinçsizce alıyor , satıyor o heyecan,adrenalin için yapıyor Benim eşim borsayı çok iyi bilir iyi de kazandı zamanında ne zaman girilir,ne zaman çıkılır bilir bunu da YouTube de iki video ile değil yılların tecrübesiyle yapıyor.Hele sizin, adam çorabını kaybetmiş gibi rahat olmanız akıllara zarar,böyle adamı yırtarım ben......

Uzun uzun yazacaktım ama degmeyecegini düşündüm. Ben eşime kıymet verip kıymet de görüyorum. Darısı sizlere olsun ..

Lütfen konumu kapatabilir misiniz Mune Mune
1729101623113.png

Borsadan zararsız çıkan nasıl çıktı? Karda da değil aynı parayla çıksa yine tamamim
Finansal okur yazarlığı ve borsayla ilgili bilgisi tecrübesi olanlar kazanır, eşiniz 2 video izleyerek kazanan bir borsacı olamaz maalesef, umarım sağlam bir kağıttadır zararını hemen toparlar, ki içerde ve dışarıda şu anki durumdan daha çalkantılı şeyler yaşanmazsa yıl sonu rallisi gelmesi lazım zira endeks 8000 desteği kırıp daha da aşağılara düşmediği sürece buralardan veya en kötü 8000’den kafa kaldırmaya başlar, endeksi aşağılara düşmesin diye bankalar ve holdinglerle tutmaya çalışıyorlar bu sebeple henüz genele yayılmış bir pozitif hava yok lakin birçok bilinçli borsacının ve aracı kurumun senaryosu tutarsa, dolar bazında da düşük kalan hisseleri düşük fiyattan toplayanları mutlu edecek bir yıl sonu yaşanabilir.
Uzun uzun yazacaktım ama degmeyecegini düşündüm. Ben eşime kıymet verip kıymet de görüyorum. Darısı sizlere olsun ..

Lütfen konumu kapatabilir misiniz Mune Mune
Konunuz yorumlara kapatıldı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X