herkes eyvah kalinvalide der biz eyvah kayınpeder diyoruz

herkesin dini imani para olmus sizde dahil
aile iliskileriniz masalah cok güzel sevgi saygi o derece yani
ayrica sizin esinizi dogurup büyüten bakan okutan yada bu hale gelmesini saglayan anne baba mecbur mu acaba size maddi destek cikmak icin
isterse para verir isterse vermez

iyi yapmışsın....
hep daha fazlasını isterler zaten böyle insanlar...
kocalarda başta ses etmez konduramaz sonra hanımlar kötü olur kovulur...
uyuz oldum valla kayınpederine..

konuyu ve bazı yorumları okuyunca baba oğluna bağ bağışlamış oğlu bir salkım üzümü çok görmüş sözünü anımsadım nedense.

baba oğlu ile ortak iş yapana kadar evde boşmu oturuyodu merak ettim bide .
kayınpeder araba parası konusunda haksız o noktaya katılıyorum
hem kirayı alıp hem tekrar arabamın parasını verin demek mantıksız
ama onun dışında siz haksızsınız.
bide bişey sormak istedim şimdi 2 sene sonra birinci eviniz size ödül olarak araba alınması için satılınca kızınızın geleceğini satmış olmayacakmısınız?
ayrıca nasıl bir araba alınacak ev parasıyla eşdeğer o da ayrı konu...

k.peder bildiğin akbaba baska bişi diil ki leş kargası....

İyi akşamlar arkadaşım söylediklerin de haklı olabilirsin kayın pederin parayı seven bir insan olabilir ama nede olsa eşinin babası uyuz gibi leş kargası gibi kelimeleri doğru bulmuyorum sonuçta eşinin babası eşin senin baban için böyle cümleler kursa eminim sende kırılırsın o yüzden bu tür cümleler kurmaktan kaçınalım biraz yine söylüyorum beni yanlış anlama arkadaşım dediklerinde haklı olabilirsin ama böyle cümleler kurmayalım bizlerde çok çektik akrabalarımızdan hem de en yakınlarımızdan gördük darbeyi ama hiç bir zaman uslubumuzu bozmadık yerine geldik hepsine cevap verdik ama içinde argo kelimeler olmadan bana göre leş kargası gibi bir cümle kurmak argoya kaçar.

Kusura bakmayin ama burda kayinpederede haksizlik olmus. herkes kendi menfatini düsünmüs
Esin babasinin arabasini satiyor daha iyi bir araba almak icin,
sonra babasi arabasiz kaliyor birkac yil
sonra esin evi satmak istiyor sana araba almak icin, peki bu zaman zarfinda babasi yine arabasiz hem kiralarla nasil araba alinirki kac yil daha beklemeli? onun arabasini ödemek senin arabandan daha önemli nasil aldiysaniz vereceksiniz. he birde kizimin gelecegi diyorsun ama kendin icin satinca kizinin gelecegini düsünmüyorsun bu dahada ilginç

bu kadar haksizlik yapmis esin, ee kayinpederinde intikam alacak tabiki...

kızımı krese alıştırma sürecindeyiz suan bi süre giremedim ama tüm yazılanları okudum tabi ki ve hepsine birden cevap veriyorum

öncelikle eşim hiçbir zaman kayınpederle ortak bir iş kurmamış kurmadı sadece eşimin babasının arabasını satıp aldıgı araba ortaktı yedek anahtar babasında dururdu

bize yardım yapılması zaten hiç söz konusu olmadı ama benim bildigim bir cocugu anne babası evlendirir yada borc herkesin borcudur evlat biraz koyar anne baba biraz koyar evlenir evlat ev ve tadilatı geçiyorum onlar bizim tercihimizdi ama dügünde hiç değilse k.pederin bir kere olsun elini cebine atmasını bekledim benim gelinliğimden tutun da organizatörlere kadar herseyi eşim karsıladı tek basına ve birgün eşimin babam oğlum bişeye ihtiyacın var mı maddi manevi diye sormadı diye dert yandığı bile olmuştur

madem arabasız kalamicaktı en basta deseydi ki ben öyle kirayla falan ugrasamam bana araba alın diye ona göre hesaplaşsaydık (ki bn hep bunu savundum alalım arabasını hem göze gelen bişi olur diye)

ben evi satıp araba alma fikrine hiç sıcak bakmadım eşim böyle bir ödül koydu bende kv söylerken k.peder duydu yoksa ilk konuşmamızda da eşime olmaz o ev kızımın geleceği demiştim

sonuc olarakta sizin evladınızın geleceği için ayırdıgınız bir mülk sırf eşiniz babasıyla konusamıyor diye satılacak olsa o adama nasıl hitap ederdiniz babacım diye mi
yada aman bunlar para içinde yüzüyor 2 yılda bir ev borcuna giriyor diye sizin cocugunuzun rızkına k.pederiniz göz dikse uyuzdan daha agır kelimeler kullanır mıydınız yoksa kullanmaz mıydınız ya da leş kargasından

ve bir abim var eger benim babam abime ve yengeme bunları yapsa kendi babama tepkim coook daha agır olurdu sonuç olarak ortada cok büyük bir haksızlık var k.pederi eleştirirken cok sakindim ama kendi babam yapsa avazım cıkana kadar bagırır zehrimi akıtır rahatlardım en azından

yinede bana yakışmadı yaptıklarım ve eşimle aramıza buz dagı gibi oturdu niye yaptın diyemiyor haklıyım k.peder hakkımda konusuyor ulu orta beni savunamıyor babasına laf edilmesin diye etrafa ben kötü oldum cıglık atmak istiyorum artık
bir kişiyede dese ya evet eşim arabanın parasını vermek istemedi çünkü babam 2 yıl kira almayı kabul etmişti araba parası yerine diye hersey anlaşılcak ama demiyor bende bu yüzden dargınım konuşmuyorum

bizim sonumuzu bu olay getirmezse baska bişi de getirmez....

acaba yanlış mı okudum diye döndüm yeniden baktım ilk mesajınıza da..sizin de haksız olduğunuz yerler var. içinizdeki kinden dolayı bilmiyorum ama hitabet şekliniz tartışmanız esnasında da bu şekilde olduysa evden kovulmak yerinde olmuş.
birincisi kayınpeder evlenirken size destek olmak zorunda değil. yeni kuşakta genelde bu şekilde. şu kk da bir anket yapalım 100 kişiden 70 i en az ailelerin destek olmadığından bahseder düğünde.. iki tarafın da eli ekmek tutuyorsa aileler neden karışsın. bu ayrı bir konuda sizin evinize 20 bin masraf etmeniz onları neden bağlasın. oturacak olan sizsiniz, tapu sizin üstünüze vesselam....
araba parası için eşinizle yeni arabayı alırken aralarında geçen anlaşmayı bilmiyoruz belki babası dedi ona "bunun üstüne para koy yeni al ama ilerde bu arabanın bedelini ödersin bana" öyleyse parasını sıkışınca isteyebilir.ama iki kere isteme olayı doğru olmamış tabi.

Canim benim hic kimse size yardim etmekte mecbur degil? Ama sakatsan yani özürlüysen ve calisamiyorsan tabiki anne ve baba cocugu ölene kadar bakar.
Burda bir anket yapilsa, kadinlarin 70 % ( yukaridaki arkadasa aynen katiliyorum ) kimsenin destegi olmadan evlenmistir.
Calis sende ve bir an önce kayinpederin borcunu verin. Onlar yasli tabiki gelecegini kefen parasini bile düsünecekler, oysa siz gencsiniz verin kari koca götgöte calisin Allah askina ya, hep baskalarindan yardim beklemeyin.
Ayip cok ayip.

Konu sahibi arkadaşım inan bizde akrabalardan o kadar kötü söz duyduk ki burda bir cogunu anlatsam sayfalar yetmez sana söyle söylüyeyim benim babam annesini 2 yaşında babasını 18 yaşında kaybetmiş babamı üvey annesi büyütmüş hakkını yemek istemem babamı çok severmiş iş evlenme çağına gelince annemi istememiş anneme çok çektirmiş bana hamile kalınca inş o dogumda ölürsün felan gibi bir sürü beddua etmiş daha da sayamadıgım bir sürü laflar etmiş hatta 6 yaşındayken ben de şahit oldum laflarına ama babam annemin hakkını sonuna kadar savundu agızlarından yinede kötü bir laf çıkmadı inanki çünkü annesi 2 yaşında öldügünde babama sahip çıktı annemler bir süre konuşmadı bundan 4 yıl önce vefat etti annem ölmeden önce yinede yanına gitti yatalak yattı bir süre yinede o kadar çektirmesine ragmen baktı annemden hakkını helal etmesini istedi çünkü çok pişmandı annemde ölümlü dünya hakkını helal etti bu tür durumlarda agzımınzdan çıkan cümlelere dikkat etmeliyiz konuşmaya bilirsin arana mesafe koyabilirsin bu en doğal hakkın.

sanki beni haksız cıkarmak ister gibisiniz cok garip
benim dogdugum büyüdüğüm yerlerde cocukları ana baba evlendirir hatta kp kendisini babasının evlendirdiğini kendisinin tek kurus masraf etmediğini ballandıra ballandıra anlatır demekki onlarda da böyle
haksız olmasına ragmen tartısırken saygısızlık etmedim bu arada sadece haksızlıgının yüzüne sakin sakin yüzüne söylenmesi dokundu ona o yuzden kovdu beni
uzgunum ama eşime söyleme
kv ye söyleme kp e hiç söyleme
en azından burada içimden geleni söylerim ayıpsa ayıp bende insanım ve desarj olmaya ihtiyacım var
bu yüzden actım zaten konuyu ama haklı oldugum bir konuda haksız yerlerimin aranacagını hiç düşünmemiştim neyse afaroz edebilirsiniz

Canım benim annem ve babam evlenirken hiç kimse yardım etmemiş ne anne tarafım nede babam annem ve babam herşeyin üstesinden gelmişler evlendiklerinde 1+1 de oturuyorlarmış sadece 2 divanı varmış başkada birseyi yok ama şimdi Allah'a şükürler olsun evide işide arabasıda var ne annem ne de babam ailelerinden 50 kuruş almamış yardım etmeyiz demişler ne haliniz varsa görün demişler çünkü iki ailede birbirini istemiyormuş babam herşeyi çalışarak didinerek yapmış annemin çeyizlerini bile vermemişler düşün şuan 27 senelik evliler bir de diyorlarki biz size çok zorluk çektirdik boşanırsınız zanettik ama herşeyin üstesinden geldiniz diyorlar.

Artik o eskidendi, ne yazikki.
Inan bende cok isterdim biz kadinlara prensesler gibi baksinlar, herseyimizi alsinlar, dayali döseli bize ait dairemiz olsun, yedigimiz önümüzde yemedigimiz arkamizda, bir elimiz balda bir elimiz dalda olsun, cocuklarimizi bol bol doguralim ve senin tabirinle kv ve kp bize ömür boyu baksinlar, neticede onlarin soyunu devam ettiriyoruz emme gel görki gercek hayat artik bu degil.
Bu zamanda kadinda erkekde calisip bir yerlere geliyorlar.
Kimse kimseye bes kurusunu koklatmiyor ne yazikki ( sende koklatmiyorsunya kp`re )
Yine dua et dügününü yapmislar cogu evlenenlerin dügünlerine bile karismiyorlar.
Bence herkes isine gücüne baksin, kimseden para yardimi beklemesin, belki yaslilar ve onlarda kenarda paramiz olsun diyorlardir.

Calisin, kazanin, kendi paranizi yiyin. Kimsenin parasina göz dikmeyin. Herkes emegiyle yasasin artik.
Herkes ayagini yorganina göre uzatirsa hic bir problem olmaz. Param yoksa daha yeni araba cekmem altima. Kimseyi zor duruma düsürmem.
Kimsenin parasiyla ( ister babam olsun ) is yapmam, ancak kendi emegimle kazanmissam aman canim daha iyi bir araba cekti deme lüksüm olur vs. vs. sakin yanlis anlama senin iyiligin icin burada yorum yapiyoruz.
Mutluluklar, sevincler, güzel günler sizin olsun.

2 ailenin birbirini istememesi gibi bir durum olsa ya da ben istenmesem eyvallah ben baba bildim basta onu ama bu yaptıkları cok kanıma dokundu eşim karsımda az mı gözyası döktü böyle babamı olur kanımı kuruttu diye cünkü babasının 25 yıllık calışmışlıgı var ama bir dikili agacı yok tazminatı da yeyip borc gırtlaga dayanınca hep eşim kurtarmış onları borclara calışmaktan helak oldum evlenmeden önce son 1 sene artık temizleyip borcları araba olayına girmiş
ayrıca bana hep derdi inş kızımdan olacak dünürde annenin babanın yarısı kadar olur diye beni de severdi su son olaya kadar cünkü para tırtıklamalarına ses etmezdim ama bu olay bardagın tastıgı yerdi illallah ettim artık

ben bana prensesler gibi baksınlar demedim hiçbir zaman aksine olan paramızı tırtıklamasalar 3. evi de alırdık herhalde
dügün meselesine gelince onada karışmadılar zaten 1lira yardımları olmadı
bende bunca zaman bize tek kuruş koklatmayan bu 2 insana eşimin para vermesine bile ses cıkarmadım netice de ana baba diyerek 2. araba da ben sigarayı bırakayım diye eşimin yaptıgı bir jestti kabul etmedim
ama ne zaman bir arabanın parasını kirayla ödememizi kabul edip sonra yok saydılar bende şartel attı biz zaten ayagımıza yorganımıza göre uzatıyoruz öyle yapmayan kv ve kp ...
yazdıklarımı daha dikkatli okuyup ona göre benim İYİLİĞİM için yorum yapsaydınız keşke

Peki madem bu kadar cektin, neden geri döndünüz kayinpederin yakinina?
Ne güzel iste uzaktaydiniz evinizde vardi, neden o evi satip yakina geldiniz?
Bana eziyet eden veya bana iyi olmayan veya faydasi olmayan bir insanin neden yakinina tasinayim?

bizim tasınmamızın nedeni kp e yakın olmak degil sahil seridi bir yerde oturmaktı cunku burası daha hareketli ve daha rahat bir muhit oldugu için yaz akşamları sürekli buraya geliyorduk buda her akşama dönünce zor oluyordu dolayısıyla buradan ev aldık amaç yakın olmak değil

Dediklerinde çok haklısın annem ve babam evlenirken dügün masraflarına bile karışılmamış ne gelinlik ne damatlık herşeyi babam yapmış annemlerin 1,5 sene kadar çocugu olmamış babamın ailesi hemen o kızdan boşan bir sürü laf söylemişler eski insanları bilirsiniz babam anneme ailem senin hakkında şöyle dedi diye söylememiş babam anneme bu olayı 25 yıl sonra anlattı zamanında böyle böyle olmuştu ama ben üstesinden geldim artık içimde kalsın istemiyorum demiş o yüzden anneme anlatmış.

Böyle sorunlu , sürekli borç yapan kayınpederi Allah düşman başına vermesin.

Zamanında eşine borç ödete ödete çok çektirmiş. Araba ortaksa payınıza düşeni her ay kira parasını vererek yavaş yavaş ödemek istemişsiniz ama o parasını hemen almak istemiş.

2.5 yıl ödediğiniz para arbadaki payına denk geliyorsa haksız. Yok o para arabadaki payını karşılamıyorsa da haklı. Borcunuz varken de kendinize araba almanız doğru olmazdı ki siz de kabul etmemişsiniz.

Bu araba meselesinin fiyatını net belirleyin. Yavaş yavaş ödemeye devam edin. Araba konusunu açtıklarında da arabanın şu kadar kısmını ödedik. Şukadarı kaldı deyin. Hatta elden değil verdikleri bir hesaba dekontlarını saklayarak da yatırın.

Bu sıkıntınızı görmezden gelmesi doğru değil tabi de böyle sürekli borç yapan karısını çocuklarını düşünmeyen bir adamdan ne beklenir. Yardımı olmadı diye de üzülmeyin . Yardımı olsa başınıza kakardı o daha çok üzerdi.

Şükir ki evinizi almışsınız. Aile içi yatırım , çocukların eğitimi vb giderleri belirleyin , isteklerinizden kısmayın. Eşiniz babasını da tanıdığına göre makul mantıklı bir dille konuşursanız durumu anlar .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…