Eşimin Abisi

Sadece kayın da değil. Tüm aile o kadar önemli ki. Burda birisi yazmıştı; aileler çocuklarına bir şey bırakmasalar da olur, yeter ki büyüdüklerinde onlara muhtaç olmadan geçinebilsinler. O kadar doğru ki. Vermiyorsan bile almaya çalışma, banka olarak görme

kıskançlıktan değil o :) kadın çalışırsa, günün birinde uyanırsa ayrılabilir diye çalıştırmıyor. İkinci çocuğu yaparsa, birkaç yıla çalışmasına izin verir, hatta işine gelir bir süre sonra adamın kendi çalışmamaya başlar. 2 çocuktan sonra çalışsa da ayrılamaz diye düşünür çünkü.

Diğer konularına da baktım, gerek kendi ailen gerek eşinin ailesi gerekse de eşinden düşünsel ve etik değerler olarak kat be kat üstünsün. Üzüldüm adına, insallah hayat seni çok yıpratmadan sana layık birilerini bulursun

Katılıyorum size...Pırlanta gibi akıllı, düzgün ,güçlü bir kız, allah bilir dünya güzelidir bir de , velhasıl düştüğü aileye bak...Ah işte...

Gerçekten öyle, daha 25 26 yaşında ufak olmasına ragmen ahlaki olarak da çevresinden ustun. Böyle kişilerin bahtlari neden güzel olmuyor bi türlü çözemedim
Yaa hepinize çok teşekkür ederim çok sağolun iyi ki varsınız♥️ Eklemeyi unuttuğum bir konuşma daha oldu. Başka insanların da ondan borç istediğini gösterdi mesajlarda hepsine de yok dedim dedi. Evet kimseye vermemiş. Ama abim isteyince yok diyemedim zaten hemen geri ödüyor dedi. Yılbaşında abinin borçları bitecek sözde. Zaten diğer mesajlarına da baktım bi geçen sene yazın istemiş bir de şimdi. Annesine de defalarca borcu olduğunu söyledi yanımda. Bakalım takipteyim ama çocuk işini yaza erteledim şu an için. Aslında eşim de gayet olgun ve o ailede kendini gerçekten geliştirebilmiş bir insan. Çevresinde de çok saygı görüyor ama abi işin içine girince küçükken ailesi değil de abisi ona sahip çıktığı için mantıklı düşünemiyor. Bunu da konuştum. Abine vefa borcunu bitirip evlenseydin, ben hayır kurumu değilim dedim. Haklısın dedi. Bu şartlarda sen baba olmaya layık mısın onu sorgula, kendi baban gibi mi olmak istiyorsun dedim. Bunu duyunca baya üzüldü. Hayırlısı bakalım. Asla ona muhtaç değilim ve bunun farkında. Umarım aklı başına gelir ve kendi korkunç ailelerimizden ayrı güzel bi aile oluruz. Kendi seçimi. Ama böyle bir ailesi olduğunu bilsem evlenmezdim. Sevgi bir yere kadar.

Eşinizin size söylememe sebebi kızacak olmanız. Ailesini sevmediğiniz için o borç geri ödense de laf sokup tartışma çıkaracağınızı düşünüyor. Adam çokta haksız değil sanki..
Eşinin çalışmamasına kadar laf söylemişsiniz. İnsan açıkçası bazen dırdır çekmektense söylemeyeyim daha iyi diye düşünebilir. Kaldı ki borcu veriyormuş zaten.

Eşinizin size söylememe sebebi kızacak olmanız. Ailesini sevmediğiniz için o borç geri ödense de laf sokup tartışma çıkaracağınızı düşünüyor. Adam çokta haksız değil sanki..
Eşinin çalışmamasına kadar laf söylemişsiniz. İnsan açıkçası bazen dırdır çekmektense söylemeyeyim daha iyi diye düşünebilir. Kaldı ki borcu veriyormuş zaten.

Mesele, borcun geri ödenip ödenmediği değil.

Mesele, borcun geri ödenip ödenmediği değil.
Farkındayım, mesele söylenmemesi. Ama yorumumun başında neden söylememiş olabilir ihtimallerini sıraladım. İnsan evde huzur istiyor ve durduk yere acaba eşim kızar mı, zaten ailemi çok sevmiyor, şimdi huzursuzluk, tartışma çıkmasın diye düşünmüş olabilir. Bence biraz kendimizi de sorgulamalıyız bu gibi durumlarda. Tepkilerimizden çekinebiliyor erkekler.

Farkındayım, mesele söylenmemesi. Ama yorumumun başında neden söylememiş olabilir ihtimallerini sıraladım. İnsan evde huzur istiyor ve durduk yere acaba eşim kızar mı, zaten ailemi çok sevmiyor, şimdi huzursuzluk, tartışma çıkmasın diye düşünmüş olabilir. Bence biraz kendimizi de sorgulamalıyız bu gibi durumlarda. Tepkilerimizden çekinebiliyor erkekler.

haklısınız. örneğin, evde gerginlik çıkmaması için metreslerinden de bahsetmiyorlar. öyle haklısınız ki şu anda.

haklısınız. örneğin, evde gerginlik çıkmaması için metreslerinden de bahsetmiyorlar. öyle haklısınız ki şu anda.
Off ne alakası var ya! Konuyu nereden nereye getiriyorsunuz. Abiye borç vermekle eşi aldatmak bir mi? Ben ilk mesajı okudum ona istinaden konuya yorum yaptım. Eş aldatıyorsa zaten konu bambaşka bir şey oluyor.

Off ne alakası var ya! Konuyu nereden nereye getiriyorsunuz. Abiye borç vermekle eşi aldatmak bir mi? Ben ilk mesajı okudum ona istinaden konuya yorum yaptım. Eş aldatıyorsa zaten konu bambaşka bir şey oluyor.

aile bütçesinden eşe danışmaksızın aileye verilen borçlar, boşanmalarda kusur sayılmıştır. tıpkı aldatmalarda olduğu gibi. siz de halen sabahtan akşama g.tünden ayı bağırarak çalışan kadının emeğini kumarbaz abisine veren erkek aklıyorsunuz burada. sizin erkek aklayasınız varmış.

aile bütçesinden eşe danışmaksızın aileye verilen borçlar, boşanmalarda kusur sayılmıştır. tıpkı aldatmalarda olduğu gibi. siz de halen sabahtan akşama g.tünden ayı bağırarak çalışan kadının emeğini kumarbaz abisine veren erkek aklıyorsunuz burada. sizin erkek aklayasınız varmış.
Ayy sizinle muhattap bile olup burayı tartışma platformuna çevirmek istemiyorum. Farklı pencerelerden bakıyoruz çünkü. İnsan kardeşine geri ödendiği halde borç bile veremeyecekse eşine söylemeden yanmışız.. Borcunu geri ödemez abi amenna da ödüyor adam. Ne yapsın kardeşi dardayken vermesin mi? Ya da eşinin tepki göstereceğini bile bile huzursuzluk mu yaşasın?

Ayy sizinle muhattap bile olup burayı tartışma platformuna çevirmek istemiyorum. Farklı pencerelerden bakıyoruz çünkü. İnsan kardeşine geri ödendiği halde borç bile veremeyecekse eşine söylemeden yanmışız.. Borcunu geri ödemez abi amenna da ödüyor adam. Ne yapsın kardeşi dardayken vermesin mi? Ya da eşinin tepki göstereceğini bile bile huzursuzluk mu yaşasın?

evet eşine danışmadan borç veremez. bunu sadece ben değil; medeni kanun da söylüyor. siz medeni kanun ile hemfikir değilseniz bu sizin açınızdan büyük bir problem teşkil ediyor.
ayrıca evliliklerinizde huzursuzluk çıkmasından neden ölesiye korkuyorsunuz anlamıyorum. sorun çözme kabliyetinden mi yoksunsunuz, yoksa sorun çözülemez noktaya geldiğinde tek başınıza ayakta durabilecek güçten mi? abiye danışmadan borç verdiği zaten eninde sonunda ortaya çıkacaktı çünkü erkekler, kadınlar kadar kurnaz değildir ve hatta salaktır. ortaya çıktığında sorun olmayacak mıydı yani? şimdi de huzursuzluk var?
buyrun, erkeği aklayın.

Ayy ne kadar da tanidik bir konu bu bizdede var boyle ama kumar yok surekli esim soyuslenirdi esimde acirdi napalim durumlari sikintili bilmem ne esi calismiyor falan sonra ben stalk isine girdim ana bir baktik ki cok guzel cok luks yasiyorlar 50 liralari varsa 500 harciyorlar sonrada aciz para yok diye agliyorlar esler olarak gorusmedigimiz icinde farkinda degiliz durumun esimin gozune gozune soktum napayim onlara sponsor olalim diyemi calisiyoruz anca gozu acildi simdi yine para yok diye geldimi kardesi bendede yok diyor

Kadın kumarbaz kayna banka olmak için mi çalışıyor?

Kendi parasını kendi kazanabilen kadınlar o paranın nasıl kazanıldığını da çok iyi bildikleri için bu ikisinin çok da bambaşka şeyler olmadığını bilirler tatlım...

Mesela benim arkamdan iş cevirilecekse ve seçmem gerekirse net aldatsin daha iyi derim... Çünkü aldatan adamı "ç.kün düşsün inşallah" diyip çat diye boşar , önüne bakabilirsın ama senin alinterini emegini böyle yalanla dolanla hiç eden adamla hem aynı aldatılma ve ihanet duygusunu yaşarsın, hem de binbir güçlukle kazandığın emeginden, kendinin ve çocuğunun geleceği için yaptığın tasarruflardan, fedakarliklardan olursun...Çalisan kadınlar bunu çok iyi bilir....

Son düzenleme:
Merhabalar,
Yine bir eş ailesi konusuyla buraya geldim. Asla vazgeçmiyorlar, asla peşimizi bırakmıyorlar. Artık yıldım ve dayanacak gücüm kalmadı gibi hissediyorum. Öncelikle asla mantıklı hareket edebilecek durumda değilim ve abisi kadar eşim de suçlu farkındayım. Sizden akıl almaya geldim.
Eski konularımı belki hatırlayanlar olur ama kısaca bahsetmek gerekirse eşimin ailesi bize hiçbir şekilde maddi manevi destek olmadı. Maddiyatı geçtim düğün dönemi nasılsınız bile demediler. O yüzden onlarla aramda çok büyük bir mesafe var. Birbirimize asla kötü konuşmadık, görüştüğümüzde saygısızlık etmeyiz ama görüşme sıklığımız çok az. Eşimin abisi eşimden sürekli araba ister. Şirkete ait araç olmasına rağmen. Kaynım evli bir çocuğu var ve kayınvalidemlerle birlikte yaşıyor. Kendisi bitcoin vb kumarımsı olaylardan büyük paralar kaybetmiş. Yanlış hatırlamıyorsam 500 bin gibi bir borcu vardı daha geçen sene. Eltim çalışmıyor evde çocuk bakıyor. Kayınpederim köyde yaşıyor. Eşimin abisi ve annesi çalışıyor, ev kira değil ve abisi fatura vs ödemiyor. Ama eşimden zırt pırt borç para istiyor. Borç dediysem yüklü miktarlar değil 1000-1500 lira gibi paralar ve söylediği tarihte parayı gönderiyor. Eşimle araba meselesinden dolayı çok tartıştığımız için bana abisinin para istediğini söylemiyor. Ben kendim 2 kez mesajlarını gördüm ordan biliyorum. Evet farkındayım mesaj okumamalıyım ama abisiyle olan konuşmalarına bakmak zorunda hissediyorum kendimi çünkü abisinin sürekli para istediğini düşünüyorum. Ki abisi balayındayken bizden para istedi tarla için bu sene de para istediler. Gönderdik. Eşim mesajlarını okuyup borç gönderdiğini bildiğimi bilmiyor. Evet aile arasında bu paraların lafı olmaz üstelik adam geri de ödüyor ama bana söylememesi ve anladığım kadarıyla bu olayın sıklıkla tekrarlanması benim sinirlerimi bozdu. İki gündür belli etmiyorum ama canım çok sıkkın. Hatta kayınvalidemi arayıp söylemeyi düşündüm ama bunun saçma olacağının farkındayım.
Gerçekten kendimden utanıyorum artık bu tarz şeylerle uğraşmak zorunda kaldığım için. Bu arada ben de çalışıyorum ve eşimden daha çok kazanıyorum. Ama eltim evde oturduğu halde sürekli onlara borç veriyoruz. Benim ne yapmam lazım? Adam zaten ödüyor geri diyip susup oturmalı ve bildiğimi belli etmemeli miyim? Yoksa açık açık söylemeli miyim eşime? Ama bu sefer de sen benim mesajlarımı mı okuyosun diye kızabilir ve sonrasında belki de mesaj silmeye başlar bilmiyorum. Kafam çok karışık. Abisi evet arsız ama benim eşim de safoz ve o vermese abisi isteyemez farkındayım. Sadece abiyi suçlamıyorum. Benden gizleyen ve evin rızkını veren eşim. Henüz çocuğum yok ve bu arsızlar yüzünden çocuk fikrinden de soğudum. Bu arada 1 buçuk yıllık evliyiz. Fikirlerinizi bekliyorum ☺️

Boşanmak için neyi bekliyorsun?
Ayrıca eşinin ailesine kızacağına önce kendine sonra pısırık olgunlaşmamış eşine kız.
Kendi evinin rızkını sorumsuz ailesine yediren biri.
Seni sevse saygı duysa senden habersiz para göndermez.
Birde kızacakmış paşam.

evet eşine danışmadan borç veremez. bunu sadece ben değil; medeni kanun da söylüyor. siz medeni kanun ile hemfikir değilseniz bu sizin açınızdan büyük bir problem teşkil ediyor.
ayrıca evliliklerinizde huzursuzluk çıkmasından neden ölesiye korkuyorsunuz anlamıyorum. sorun çözme kabliyetinden mi yoksunsunuz, yoksa sorun çözülemez noktaya geldiğinde tek başınıza ayakta durabilecek güçten mi? abiye danışmadan borç verdiği zaten eninde sonunda ortaya çıkacaktı çünkü erkekler, kadınlar kadar kurnaz değildir ve hatta salaktır. ortaya çıktığında sorun olmayacak mıydı yani? şimdi de huzursuzluk var?
buyrun, erkeği aklayın.
Kadın kumarbaz kayna banka olmak için mi çalışıyor?
Ben de tam olarak böyle düşünüyorum. Kızacağımdan korkup her şeyi yapsın sonra da söylemesin. Oldu. Değişik bir düşünce yapısı.

X