Her Gün Yeni Bir Kaynana

kaynanamı koye yoollayıp gelıorum yerlere bişiler fırlatmaya basladı laf soletmeyeyım görüşürüz arkadaslarr

noldu canım nasılsın varmı bı yaramaz bı durum netıceyı banada bıldır merak ettım şimdi senı zor zorrrrrrr işiniz zor benım nısamlımda aynı ev dıyor ama ben lafını bıle ettırmıyorum aslaaaaaa
aslaaaa bencede kabul etme ben ettım halımı goruyorsunuzz... daha da gıtmedı mınıbus gelmedıkı alsınlar gotursunlerr offf
5 liramı???? keşke almasaydın hiç
almadım ama masanın uzerıne bıraktı sonrada gerı aldıı:KK9:
Ne konu bulmuşsun Merve ardı arkası kesilmiyor:KK71:
günlük hayatta en cok konusulan konu bu ya zaten:KK1::KK1:
ben nişanlıyım kayınvalidem çok iyi bir insan evlennce nişanlım kesnlikle ayrı ev olsun diyor ben fark etmez diyordum ama ne olur ne olsun bnde artık ayrı ev olsun diyecem :)
kız sen deli misin adam ayrı ev dıo sen farketmez mı dıosun kaynananın yanında da solerser senden yuz bulur oglunu ıkna eder sonra sende bi _MeRvE_gibi bi pamuqcuk gibi bi tekerlek gibi ve daha niceleri gibi forum forum gezersinn:KK50:kabul etme tamam mıııı
yanlış yapmışsın ben diyarbakırlıyım nişanlım gil hatayda yaşıyor nişana bir gün kala bizim evdeydik alışverişten sonra nişanlım acıkmış bana değilde yengeme (annesine ) söylemiş
mutfakta yengem yemek hazırlıyordu bende yanına gidip yenge sen zatnet etme ben hazırlarım dedim oda güldü içeri geçti o günden sonra nişanlım bizim eve gelse yada ben onlara gitsem kesinlikle yemeği ben hazırlarım ki nişanlımda bunu çok sevdi ben ordayken yengemi arasa gelinin bana yemek hazırlasın diyor anlayacağın en baştan sen mutfaga girecektn pek bilmesen bile zamanla ögrenirsin yemek yapmak zor değilki bende okuyorum kısmetse bu sene üni bitecek ve yemek konusundada bayağı geliştirdim kendmi
haklısın vallaaa:KK50:
"Her gün yeni kaynana" konusunu görünce kampanya var sandım.Eskisini ver, yenisini al, ya da her güne yeni bir oje misali her güne yeni bir kaynana.
Okudum da %99'u aynıymış, kampanya da yokmuş, al birini vur ötekisineymiş.
Poff canım sıkıldı.

hehehee:KK1:

ben nişanlıyım kayınvalidem çok iyi bir insan evlennce nişanlım kesnlikle ayrı ev olsun diyor ben fark etmez diyordum ama ne olur ne olsun bnde artık ayrı ev olsun diyecem :)

kuzucugum daha gencsın sen delımısın aynı ev dıyonda sesını cıkartmıyon sakına sakına hemde senın hıcmı kendı evının hayallerı olmadı abe guzelım benım kendı evının kapısını acmak esyalarını dıledıgın gıbı kullanmak kendı duzenını kurmak delımısın sana aıt olmayan senden once kurulmus bı duzene sen ayak uydurmaya calıscan gıt kendı düzenını kendı yuvanı kur evlılık bu bacım yerı gelır kocanla cıyak cıyak bagrış çağrış kavga edersın yeri gelır sabahlıkla kahvaltıya oturursun kibırde evlılıgın gece saat 12 den sonrasından bahsetmıyorum bıle ooo daha neler neler nısanlına baskı yap ben ayrı ev kendı evımı ıstıyorum sakınada bu lafınıda mılletın önünde dıllendırme aynı ev olsada faretmez dıye aman gülüm gün gelır öle bı tufaya düşersin kı ben naptım dersın

hah işte aynı dert..bizimde kaynannın yanındaa. gecen bi kandıldeydı oruc tutacaktık gece sahura kalktık olay:
kaynana:kızım(oglunun yanında diye kzım dıo) banyo yaptın mı
gelin:KK43:şaşkın)evet
kaynana:eek:glum sende yaptın mı
oglu:KK43:exstra şaşkın)yaptım anne
kaynana:aferim

şaka gibi ya:):):KK53:

kuzucugum daha gencsın sen delımısın aynı ev dıyonda sesını cıkartmıyon sakına sakına hemde senın hıcmı kendı evının hayallerı olmadı abe guzelım benım kendı evının kapısını acmak esyalarını dıledıgın gıbı kullanmak kendı duzenını kurmak delımısın sana aıt olmayan senden once kurulmus bı duzene sen ayak uydurmaya calıscan gıt kendı düzenını kendı yuvanı kur evlılık bu bacım yerı gelır kocanla cıyak cıyak bagrış çağrış kavga edersın yeri gelır sabahlıkla kahvaltıya oturursun kibırde evlılıgın gece saat 12 den sonrasından bahsetmıyorum bıle ooo daha neler neler nısanlına baskı yap ben ayrı ev kendı evımı ıstıyorum sakınada bu lafınıda mılletın önünde dıllendırme aynı ev olsada faretmez dıye aman gülüm gün gelır öle bı tufaya düşersin kı ben naptım dersın

nişanlım kesinlikle ayrı ev istiyorum dedi ben ona güveniyorum :) ki annemde demişti ayrı ev olsun onun rahatlığı var bende ki bende istiyorum ayrı ev olmasını hele burdaki olanları okuyunca nişanlım simdiden ev bakıyor zaten

herkesler gitmiş mi.....ne o kızlar kaynananız mı çağırdııı:KK1::KK1:benım kaynnam koye gıttı 6-7 gün yok:KK66::KK66:

benim kayınvalidem cok iyi bir insandir severiz birbirimizi laf sokma huyuda yoktur (tabi evlendikten sonra değişmezse)severim kendisini lakiiiiiin 2kız kardeşi vardır tam sizin kaynanalar gibi benim kayınvalideyi dolduruyolar anlıyorum ben bazı fikirler ona ait değil çünkü ama kardeşleri utanmasalar bana kaynananlık yapıcaklar ama alıyorlar ağzının payını oturuyolar :63:

benim kayınvalidem cok iyi bir insandir severiz birbirimizi laf sokma huyuda yoktur (tabi evlendikten sonra değişmezse)severim kendisini lakiiiiiin 2kız kardeşi vardır tam sizin kaynanalar gibi benim kayınvalideyi dolduruyolar anlıyorum ben bazı fikirler ona ait değil çünkü ama kardeşleri utanmasalar bana kaynananlık yapıcaklar ama alıyorlar ağzının payını oturuyolar :63:

kaynananda mutlaka bi sefer olmazsa ıkıncı sefer onların doldurusuna gelecektırrr.dıkkatlı ol ayrı evde oturacaksınız demıı

kaynananda mutlaka bi sefer olmazsa ıkıncı sefer onların doldurusuna gelecektırrr.dıkkatlı ol ayrı evde oturacaksınız demıı

yok aynı evde oturmıcaz kabul etmem zaten de kendiside teklif etmedi karıştıkları nokta çeyiz işleri nişan düğün işleri sanki kendi oğulları ya bence böyle olsun yok şöyle olsun sunu söyle alın bunu böyle alın ama görseniz ne kadar güzel söylüyorlar dersiniz iyiliğiniz için ama fazla masraf yaptırmak istemiyorlar sanki kendi ceplerinden cıkıcak hepsinin yüzünden anlaşılıyor ne oldukları bende diyorum evlenecek olan benim bırakında ben karar vereyim düğün benim nişan benim yok ben öyle demiyorum bu seferde bana değil kayınvalideme söylüyorlar anlıyorum çünkü dedim ya onun tarzı değil söyledikleri

yok aynı evde oturmıcaz kabul etmem zaten de kendiside teklif etmedi karıştıkları nokta çeyiz işleri nişan düğün işleri sanki kendi oğulları ya bence böyle olsun yok şöyle olsun sunu söyle alın bunu böyle alın ama görseniz ne kadar güzel söylüyorlar dersiniz iyiliğiniz için ama fazla masraf yaptırmak istemiyorlar sanki kendi ceplerinden cıkıcak hepsinin yüzünden anlaşılıyor ne oldukları bende diyorum evlenecek olan benim bırakında ben karar vereyim düğün benim nişan benim yok ben öyle demiyorum bu seferde bana değil kayınvalideme söylüyorlar anlıyorum çünkü dedim ya onun tarzı değil söyledikleri

anladım..onlarla mesafenı korursan sorun olmaz inşallah....diyene bak desene sen mesafe koyabıldınmı diye:KK60:

:KK1:koymak lazım ama bide ben samimi değilim düşünün bide samimi olsam herşeyi onlar yapıcak valla :63:

sen samımı olmasanda farketmez onlar hep kendılerını samımı sanacaklardır...ilk gelinsen hele abooww

sen samımı olmasanda farketmez onlar hep kendılerını samımı sanacaklardır...ilk gelinsen hele abooww

evet ilk gelinim ben :26:haklısın kendilrini işin içinde görüyorlar ne kadar meraklılar herkesin herşeyine karışmaya bir görseniz kimse onlara danışmaz ama illa kendilerini işin içine sokmayı güzel becerirler benim kayınvalide bir kere onların dolduruşuına geldide gördü başına gelenleri :63:

evet ilk gelinim ben :26:haklısın kendilrini işin içinde görüyorlar ne kadar meraklılar herkesin herşeyine karışmaya bir görseniz kimse onlara danışmaz ama illa kendilerini işin içine sokmayı güzel becerirler benim kayınvalide bir kere onların dolduruşuına geldide gördü başına gelenleri :63:

benim görümcem yok ama 3 tane kaynım var....kayınlar pek ilgilenmezler ama görümceler cok fena olur kendimden olmasada cevremde cok gördüm.Allah sabır versın

benim görümcem yok ama 3 tane kaynım var....kayınlar pek ilgilenmezler ama görümceler cok fena olur kendimden olmasada cevremde cok gördüm.Allah sabır versın

amin herkese ama onları cok fazla takmıyorum kendileri söylüyo kendileri duyuyo:KK1:sinir olduğum kendilerini nimetten saymaları benimde görümcem yok şükür kaynım var oda 19yaşında küçük sayılır daha görümcem yok diye seviniyordum ama teyzeler var maşallah:KK52:

böyle zamanlarda herkesin bi fikri vardır canım ortaya atarlar bişey, olay bi deli kuyuya bi taş atmış kırk akıllı çıkaramamış misali oluyo sonra o yüzden evine, çeyizine, evlenmeye dair alışveriş yaparken nişanlını alacaksın yanına ikiniz karar verecksiniz, boşver gerisini ne derlerse desinler, ben taktım koluma nişanlımı mobilyadan kıyafetlerimize kadar herşeyimizi birlikte aldık, kimseyide çağırmadım kafam karışmasın diye, kalabalıkta seçemiyosun çünkü etkileniyosun:KK69:

benimkne bugün dedimki şimdi annenle babanın ilk heveslikleri dedim.e altlı üstülüde oturcaz benim için zor olcak.sürekli onlara gidelim isticekler zırt pırt gelcekler dedim.
beraber yiyelim herkes evine yatmaya gitsin isticekler dedim.2 kişi için yemek mi pişer dicekler dedim.
benimki ne dediiiiiiiiii :KK53:
baktık canımızı sıkıyolar kiraya veririz başka yerde otururuz dedi.
ben hep senin yanındayım dedi.
beni onlar büyütmedi dedi (dedesi büyütmüş.liseden sonra gelmiş annesinin babasının yanına.o yüzden ailesine karşı çok resmi)

bugün anneciğime gidicez eşimle.
yarın dönicez.
bu arada kaynanama hediye almadık :KK1:
gideceğimizden de haberi yok.
aslında var. yanında annemle konuştum telefonda.
ahmet gelemese bile ben gelicem anne dedim.
duymadımı sanki..:63:
kaynana hiç sormadı nereye gidecen diye..
bizde ona bişey demedik.
haberi yokmuş gibi davranıyo.. :KK1:

şimdi biz gidiyoz dicez..
aaa haberım yok benım ayaklarına yatıcak..

hem hediye almadık hem bız gıdıyoz demedık.
biraz gaddar gördüm kendimi :KK1::KK51:

bugün anneciğime gidicez eşimle.
yarın dönicez.
bu arada kaynanama hediye almadık :KK1:
gideceğimizden de haberi yok.
aslında var. yanında annemle konuştum telefonda.
ahmet gelemese bile ben gelicem anne dedim.
duymadımı sanki..:63:
kaynana hiç sormadı nereye gidecen diye..
bizde ona bişey demedik.
haberi yokmuş gibi davranıyo.. :KK1:

şimdi biz gidiyoz dicez..
aaa haberım yok benım ayaklarına yatıcak..

hem hediye almadık hem bız gıdıyoz demedık.
biraz gaddar gördüm kendimi :KK1::KK51:

ohhhhhhh sefam olsunnnnn:)giit bacım git annene:)kaynananda duymuştur onlar işlerine gelmediklerini duymamazlıktan gelirler..:)

bu arada kızlar çok sinirliyim..
kayınvalidem agzıyla istemişti ya blendır seti alın anneler gününde diye.neyse dün gidip aldım...
bugun eşim kahvaltı yaparken annesini aradıı..anne senin sürekli alışveriş yaptıgın magzaya git kıyafet al kendine ben öderim dedii..
çok sinirlendim eşime baya saydımm... aylar öncesinden eşimden para aldııı gelinime eşofman takımı alayım çok güzelleri gelmiş dedi ve 5-6 ay gececek hala almadı... almazda..
şal kulanmayı çok severim hangi şalımı taksam alır vermez gerii..
1 çöp aldıgını görmedim dogum günüm geçti almadı bşy daha 1 senelik evliyimm yaaaa..diger gelinindende çok çekmiş ben kalbini kırmamak için elimden geleni yapıyormm..
gecen hafta eşimin dogum günüydü ne görümcem ne kaynananam kayınpderim nede görümcemin çocukları eşimin dogum gününü kutlamadılar telde bile kutlamadılar yaa...bende hepsinin dogum günü için ayrı ayrı hediyelerimi aldım pastamı alıp evleirne gittimm...salakmışımmmm daha hiç birinin ne dogum gününü yaparım nede kutlarım... anneler günündeee agzıyla hediye sitedigi için alacagım okdrr..başka hediye çıkmaz benden ..haksızmıyım şimdi sinirlenmekte yaaa...

Son düzenleme:
bu arada kızlar çok sinirliyim..
kayınvalidem agzıyla istemişti ya blendır seti alın anneler gününde diye.neyse dün gidip aldım...
bugun eşim kahvaltı yaparken annesini aradıı..anne senin sürekli alışveriş yaptıgın magzaya git kıyafet al kendine ben öderim dedii..
çok sinirlendim eşime baya saydımm... aylar öncesinden eşimden para aldııı gelinime eşofman takımı alayım çok güzelleri gelmiş dedi ve 5-6 ay gececek hala almadı... almazda..
şal kulanmayı çok severim hangi şalımı taksam alır vermez gerii..
1 çöp aldıgını görmedim dogum günüm geçti almadı bşy daha 1 senelik evliyimm yaaaa..diger gelinindende çok çekmiş ben kalbini kırmamak için elimden geleni yapıyormm..
gecen hafta eşimin dogum günüydü ne görümcem ne kaynananam kayınpderim nede görümcemin çocukları eşimin dogum gününü kutlamadılar telde bile kutlamadılar yaa...bende hepsinin dogum günü için ayrı ayrı hediyelerimi aldım pastamı alıp evleirne gittimm...salakmışımmmm daha hiç birinin ne dogum gününü yaparım nede kutlarım... anneler günündeee agzıyla hediye sitedigi için alacagım okdrr..başka hediye çıkmaz benden ..haksızmıyım şimdi sinirlenmekte yaaa...

bence haklıısn. cnm
sen blendr setını almışsın zaten.. çok bile...
ee hem para verıyosunuz.
hemde eşin git istedıgın kıyafetı al demiş.
bu ne bolluk :KK4:

evet cnm bunlar işine geleni duymazlar.. çakallar..

X