Her Gün Yeni Bir Kaynana

bence haklıısn. cnm
sen blendr setını almışsın zaten.. çok bile...
ee hem para verıyosunuz.
hemde eşin git istedıgın kıyafetı al demiş.
bu ne bolluk :KK4:

evet cnm bunlar işine geleni duymazlar.. çakallar..

ah cnmm keşke degsedee alsaaa..bak hiç biyerdede söylemez aldıgımızı..bize gelir şunun gelini kaynanasına şu hediyeyi almış bunu almış der anca...bende yaa kesesi dolu olsunnn kızın derim gecerim...gercekten yokluk çekseee yemin ederim yemem yediririmm..ben yolda gecerken dilenciye üzülen insanımm...ama kaynanam varken yok gibi gösteriyor ya sinir oluyorum..inan bizden durumu çok çok daha iyii...ama sanki biz deli gibi para kazanıyorz gibii yapıyooo..yiyin için gezin parada sizdeee zaten diyo...ama brgün olsun daha evde oturmuş kul deil 60 yaşına gelmesine ragmen..bizde haftanın 1 günü dışarda yemek yeriz...1 günü arkadaşlaırna gideriz..onu bile laf eder..evime misafir gelirr arkadaşarımız falan aman ne gerek birsürü zahmet yapıyorsunnn der.. ama kendi ve sülalesi gelincee yap yap ayıp olmasın der...off ya şu yarın hemen geçseydii:)

öncelikle belirtmeliyim ki anneler gününde ona toplu iğne dahi almam ... Nedenini gelince...
Eşim 4 erkek kardeş ve onlarda anneler günü doğum günü vb özel gün kavramı yok .. Yani kayınvalidem 51 yaşında ve bu yaşa kadar evlatlarından anneler günü hediyesi almış değil.5 Senelik evliyim ben bu arada .İlk sene eşime hem senin annene hemde benim anneme hediye alalım dedim eşim yok olmaz ben almam sen kendi annene alacaksan al bu yaşa kadar almadım falan dedi.Bende olabilir bu yaştan sonra alacaksın oda anne ne kadar istemem desede bekler dedim.Neyse benim annme açık , kaynana kapalı.Anneme kısa kollu kayınvalideme de uzun kollu bi penye aldık.Annemler bana kalmaya gelmişti annemin hediyesini verip kayınvalideme gittik eşimle ve hediyesini verdik.Mutlu olmadı mı evet oldu .Teşekkür etti.Komşumuza gelinim aldı da demiş.Buraya kadar herşey beni mutlu etti .Ama sadce 1 kere giydi.Sonra penyeyi neden öyle aldınız kolları sıvanmadı abdest bile alamadım sobaya attım dedi :84::84: Ben tabi dumur oldum.Bişey demedim.Bu 1
sonra yine normal birgün eşimle gezmeye gittik ve bi ayakkabıcıya girdik.Bakıyoruz.Eşim ortopedik terlik gördü ve bu anneme ne iyi olur beli ağrıyo dedi.Ve sadece 1 ayakkabı alabilecek para var.Bende dedim ki tamam alalım annene .Eşim sağolsun ya boşver sen al istediğini dedi ama ben kıyamadım çünkü eşim annesi için bişey beğenmiş alsın istedim.Aldık eve geldik.Eşim verdi.Kayınvalidem açtı.Tepkisi şu ALA ALA BUNU MU ALDINIZ BU ÇOK ÇİRKİN.Ve çocuk giibi gitti daha önce aldığı ve sadece benim düğünümde 2 saat ayağına giyebildiği (çünkü ayakları davul gibi olmuyo yani ayaklarını sıkıyo)bak böyle kibar bişey alır İNSAN dedi biz hayvanız ya anlamayız tabi bu 2
Asıl canımı acıtan buda değil.O terlikler hiç giyilmedi.Ben yine bişey demedim.Eşimin babannesi yatalaktı ona bi bakıcı kadın tuttular.Bigün oturmaya gittim kapısının önünde oturuyoruz.Bi baktım bizim HEDİYE terlikler bakıcı kadında ... Şok oldum.Ve inanın yine bişey demedim.Eşime anlattım.Eşimde sinirlendi.Konu açıldı diyo ki ben onları sevmedim ondan ayşeye verdim !!! :84:
2 sene önceki kurban bayramında eşime dedim hadi babana hediye alalım (onların bana alması gerekirken ) aldı kayınpederime bir yelek kaynanama da kazak eşime dedim alma annene giymicek yazık paramıza yok alcam benim beğendiğimi söylicemgiyecek dedim giymez ya alma neyse aldık.Verdik kayınpederim bayramda onu giydi .Kaynanam her zamanki gibi uyuz uyuz yok ben bunu giymem bu bana büyük (100 kilo kendisi)yine giymedi.buda 3
bu olaylardan sonra ben ona hediye alır mıyım ???
Avcunu yalar... Ah ah daha neler neler ... bu bi kısmı ara ara yazıcam size

Bi bayram bombası daha 3 senelik falan evliydim sanırım.Kütahyadan gelin geldim ben kocaeliye... Ramazan bayramlarında kütahyaya gidiyoruz.Kurban bayramlarında burdayız.Annemlerde bayramda hediye olarak çorap falan verirler.Eşimin tarafında böyle bişey yok haliyle eşimin hoşuna gitti hatta ablamın eşiyle konuşuyolar diyo ki bacanak hanımları eve bırakıp kapı kapı gezip çrap toplayalım falan diye :KK60::KK60: .. Bayram bitti eve döndük annesinde yemek yiyoruz.Eşim dedi ki anne çok güzel adetleri var bayramda el öpmeye gittiğinde akrabalar çorap veriyo dedi.. kaynanam ne dedi dersiniz... NE OLACAK OĞLUM 1 LİRALIK ÇORAP SONUÇTA !!!! Bende SİZ ONU DA VERMİYOSUNUZ !!! dedim :95::95: Sustu kaldı ... Hemen ertesi bayram bana 20 lira verdi ben bişey alamadım sen beğndiğin bişeyi al dedi.. Ve 5 senelik evliliğim boyunca sadece 1 kere bayram harçlığı gördüm....Ona karşı ne hissettiğimi bile bilmiyorum artık!!

kızlarrr merak ettimde anneler gününü cadı kaynanalara karsı nasıl bi taruz la kutladınız nasıl gecırdınız o mubarek günü??
pazartesi görüşmek dileğiyle :KK42:
:KK43:

bu arada kızlar çok sinirliyim..
kayınvalidem agzıyla istemişti ya blendır seti alın anneler gününde diye.neyse dün gidip aldım...
bugun eşim kahvaltı yaparken annesini aradıı..anne senin sürekli alışveriş yaptıgın magzaya git kıyafet al kendine ben öderim dedii..
çok sinirlendim eşime baya saydımm... aylar öncesinden eşimden para aldııı gelinime eşofman takımı alayım çok güzelleri gelmiş dedi ve 5-6 ay gececek hala almadı... almazda..
şal kulanmayı çok severim hangi şalımı taksam alır vermez gerii..
1 çöp aldıgını görmedim dogum günüm geçti almadı bşy daha 1 senelik evliyimm yaaaa..diger gelinindende çok çekmiş ben kalbini kırmamak için elimden geleni yapıyormm..
gecen hafta eşimin dogum günüydü ne görümcem ne kaynananam kayınpderim nede görümcemin çocukları eşimin dogum gününü kutlamadılar telde bile kutlamadılar yaa...bende hepsinin dogum günü için ayrı ayrı hediyelerimi aldım pastamı alıp evleirne gittimm...salakmışımmmm daha hiç birinin ne dogum gününü yaparım nede kutlarım... anneler günündeee agzıyla hediye sitedigi için alacagım okdrr..başka hediye çıkmaz benden ..haksızmıyım şimdi sinirlenmekte yaaa...

İyilik yap denize at dedikleri bu olsa gerek...Yada besle kargayı oysun gözünü:KK33:

bugün kaynanamla kaynatamı başbaşa bıraktım :KK1: onlar bizi düşünmüyo ben onları düşüneyim dedim :KK53::KK53::KK53: annemdeyim oğlunuda alsın başına çalsın kadın ayrı dert oğlu ayrı dert nasıl yaşanır bunlarla ya sabır ya sabır:96:

bugün kaynanamla kaynatamı başbaşa bıraktım :KK1: onlar bizi düşünmüyo ben onları düşüneyim dedim :KK53::KK53::KK53: annemdeyim oğlunuda alsın başına çalsın kadın ayrı dert oğlu ayrı dert nasıl yaşanır bunlarla ya sabır ya sabır:96:

iyi yapmışsın valla tebrık edıorum...eşin nie gelmedi ki senlee:KK28:

Gel demedmki ona benden uzak duran adamn ne işi var bnm yanımda gel desem onada bi sürü bahane bulurdu anasıyla takılsın:KK47:

abowww....yok yok sen genede pireye kızıp yorgan yakma...kocan o senın sonuctaa ne olursa olsun yanında olmasını sagla benceee:KK69:

kara çalı gibi girdin aramıza :92::92::92: al oğlunu koy çuvala salla salla vur duvara:KK24::KK8::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

ya kızlar bşy sorcam ben 1 senelik evliyimm..annemler başka şehirde oturuyor ama yakınız uzak bir mesafede deiliz..neyse 1 kere geldiler annem ve babam kendi evime ondada kayınvalidem bizden çıkmadııı zaten 1 gece kaldılar başbaşa oturamadıkkkk..şimdii annemgil yine gelcekkk 2 günlügüneee yine kayınvalidem damlıycak sabahındannnnn annemler gidene kdr gitmez..hiç düşünce yokkk annemler geldiginde gelip akşam yemegine çaya kdr otursa amenna ama gidene kdr bizde duruyor ya..onlara misafir gelince bennnn küstügü için 1 kere giderim 2 en fazla 3 saat durup gelirim evime...kimi zamanda hiç gitmem ama anlamıyorr yaaa... yinee annemle oturamıycam çagırmasam bile damlıycak bizeee..

ya kızlar bşy sorcam ben 1 senelik evliyimm..annemler başka şehirde oturuyor ama yakınız uzak bir mesafede deiliz..neyse 1 kere geldiler annem ve babam kendi evime ondada kayınvalidem bizden çıkmadııı zaten 1 gece kaldılar başbaşa oturamadıkkkk..şimdii annemgil yine gelcekkk 2 günlügüneee yine kayınvalidem damlıycak sabahındannnnn annemler gidene kdr gitmez..hiç düşünce yokkk annemler geldiginde gelip akşam yemegine çaya kdr otursa amenna ama gidene kdr bizde duruyor ya..onlara misafir gelince bennnn küstügü için 1 kere giderim 2 en fazla 3 saat durup gelirim evime...kimi zamanda hiç gitmem ama anlamıyorr yaaa... yinee annemle oturamıycam çagırmasam bile damlıycak bizeee..
Sen rahat konusamayasin diye geliyordur ama eminim kilifi baskadir. Esine diyordur ki, misafir onlar, ayip, yalniz birakmamak lazim...
aslinda yapacagin en guzel sey bastan tavrini koymak. Yoksa omu boyu her ailenin gelisinde ayni strese girersin. ben olsam derdim ki kaynanama, anne butun gun annemlerle oturmak zorunda hissetme kendini, inan ayip olmaz. Senin de yapacak islerin vardir kaliyordur falan... Eger bu soylediginden anlarsa anlar. Anlamazsa da ya da anlamaz gibi yaparsa da en azindan sen elinden geleni yapmis olacaksin. Esinle bu konu acilirsa da esine de ki, yazik annene, annemlerle sohbet edip onlari yalniz birakmayacagim diye kendini parcaliyor. Hic gerek yok biraz otursa bizimkilele yine de gonulleri olur annemlerin falan de. Baska cozum bulamadim inan ki.

Sen rahat konusamayasin diye geliyordur ama eminim kilifi baskadir. Esine diyordur ki, misafir onlar, ayip, yalniz birakmamak lazim...
aslinda yapacagin en guzel sey bastan tavrini koymak. Yoksa omu boyu her ailenin gelisinde ayni strese girersin. ben olsam derdim ki kaynanama, anne butun gun annemlerle oturmak zorunda hissetme kendini, inan ayip olmaz. Senin de yapacak islerin vardir kaliyordur falan... Eger bu soylediginden anlarsa anlar. Anlamazsa da ya da anlamaz gibi yaparsa da en azindan sen elinden geleni yapmis olacaksin. Esinle bu konu acilirsa da esine de ki, yazik annene, annemlerle sohbet edip onlari yalniz birakmayacagim diye kendini parcaliyor. Hic gerek yok biraz otursa bizimkilele yine de gonulleri olur annemlerin falan de. Baska cozum bulamadim inan ki.

cnmmm nsl desemmm kayananam böle baksan gayet iyi niyetli gibi görürsünnnama benim haricimde herkese iyi görünürde banada iyi tabi:)
anlamaz cnmm senin dedigin gibi misafirdir ayıptır diye gelcekkk hoş gelsinnn gelmeisn deil ama iki dk bırakmaz oturalımm ya..senin dedigini söylesem alacagım cvp aynen şu " yok kızımmmm ayda yılda bi görüşüryoruz annenle oturalım hepbirlikte annenide özlemişim der" yemin ederim aynen böle derrr eeeee öle diyince kim ne diycek...bende bulamadım tatlımmmmm ben annemin gelecegini hiç söylemiycemm ama eşimi kaynanam sürekli aradıgı için ögrenir kesin:KK43::KK43::KK43:

bu arada akşama kaynanama gitcez anneler günü için..görümcemi aradım anneler günün kutlu olsun diye eşimde kutladı ve anneme ne aldın hediye dedii..görümcemde almadım bşy dedii torunlarıda almamış hediye.. eşim hemen akşama gidelimmmm bizim hediyeyi senle almış gibi gösteririz dedii..çok sinirlendim saftirik kocammm iyi niyetli kocamm..sonucta biri annesi biri ablasıı.. kötü olamaz tabi..benn gecen anneler gününde görümcemede almıştım bunda almadım çünkü dogum günümde bşy almadı bana..böle şeyler karşılıklıdır neypayım:)çok doldum bu sıralar kızlar:KK43:allahtan bu konu var azcık içimi döküyorum:KK43:

cnmmm nsl desemmm kayananam böle baksan gayet iyi niyetli gibi görürsünnnama benim haricimde herkese iyi görünürde banada iyi tabi:)
anlamaz cnmm senin dedigin gibi misafirdir ayıptır diye gelcekkk hoş gelsinnn gelmeisn deil ama iki dk bırakmaz oturalımm ya..senin dedigini söylesem alacagım cvp aynen şu " yok kızımmmm ayda yılda bi görüşüryoruz annenle oturalım hepbirlikte annenide özlemişim der" yemin ederim aynen böle derrr eeeee öle diyince kim ne diycek...bende bulamadım tatlımmmmm ben annemin gelecegini hiç söylemiycemm ama eşimi kaynanam sürekli aradıgı için ögrenir kesin:KK43::KK43::KK43:
O zaman esin soyledikten sonra ikide bir sorar durur sana, ne zaman gelecekler diye. Yapacak bir sey yok canim, annenler gece yatinca giriver odalarina, oyle konus hasret gider sen de. Esin sorun ederse de, annenin yaninda soyleyemedikleri bir dertleri var mi diye yalniz kalmak istedim ne var bunda de. Hatta keske diyebilsen, annen bir rahat nefes aldirmadi, ne yapmami bekliyordun diye de... :KK1:

O zaman esin soyledikten sonra ikide bir sorar durur sana, ne zaman gelecekler diye. Yapacak bir sey yok canim, annenler gece yatinca giriver odalarina, oyle konus hasret gider sen de. Esin sorun ederse de, annenin yaninda soyleyemedikleri bir dertleri var mi diye yalniz kalmak istedim ne var bunda de. Hatta keske diyebilsen, annen bir rahat nefes aldirmadi, ne yapmami bekliyordun diye de... :KK1:

öyle diycemm artıkkkkk sinri oluyorum şimdiden yaaa..bi misafirim gelir aman ayıp olur geleyim der...eskilerde kalmış o olaylar..kaynanalık yapacak ya..gelip evimde gerim gerim gerilecek ya...gençler toplaşıyoruz çat kapı geliyor eşim saf söyler ne yaptıgımızı sorunca kaynanama..yardıma geldimm der..çok lazım sanki istedimmi yardımınıı..ya anlat anlat iyicene sinirleniyorum kızlar..bebek düşünmeye başladım gibi eminim bebegim olursa bizden çıkmaz zaten onun imasını yapıyor..sen bebek yap ben bakarım bebegede sanada... anneni bile çagırmazsın gerek kalmaz diyor..eee tabi ben de kimseye gerek yok öle bi durumdaaa eşim bakar diyorumm kaynanamda olurmu öle şeyyyyyy diyip susturuyor beni tabiki..inanın 1 senelik evliyim ve evde boş boş oturuyorum bebegim olsa kötümü sankii..ama kaynanam huzur vermez ya.

günaydın kızlar.
c.tesi günü anneme gittik.
dün döndük.
abımlerle gorustuk hedıyelerımızi verdık
yalnız kafama bısey takıldı.
annem'' bebegın olunca ben gelıp uzun uzun kalıp bakamam dedi.
orası kaynanaın evı rahat olamam dedi. (haklı)
ayrı eve cıksanda gelemem dedi.
bu sefer kocan dicekki annemı istemedın e buseferde senın annen gelıp kalıyo dıcek dedi
kaynanam zaten bebek bakamaz anlamaz öyle şeylerden.

sonra yemek yıyoruz benım gözlerim doldu.kalktım kımse görmesin dıye.üst kata cıktım.
ağladım ağladım :KK59:
annem geldi.
dedim 'anne neden boyle konuusyosun.
herkesın bebegı olunca gelıp annesi bakıyo.
sen benım evıme gelemedıkten sonra ben boyle hayatı napayım' dedim :KK43:

senı cok özlüyorum anne dedim. sarıldık ağladık..:KK43:
annem bende çok üzülüyorum . dedi.
aramız 2 saatlık yol ama çalıstıgımız için sık sık gıdemıyoruz.
keşke burdan evlenseydın.
burda kocamı yoktu dedi.
(kocamın çok iyi bırısı oldugunu bılyıo. anne yüreği hasrete dayanamadıgı için boyl konusuyo.)

eşim ağladıgımı gördü noldu dedi.
söyledim ona annem bıze gelip uuzn uuzn kalamazmış dedim.
ayrı eve çıksak bile kalamazmış dedim.
annem gelemedıkten sonra bana ben oyle hayatı napayım dedim.
ben hiç mutlu olmacakmııym felan dedim.
optu sarıldı okşadı saçımı.

eve geldik.
kaynanamın elini öptük.
sana hediye olarak pardesü düşündük sen beğen göster biz alırız dedik.
yada beraber bakarız dedik..
hasta olucan galıba gözlerin şişmiş.
dedi.çay yaptık içtik. içim ısındı.
banyo yaptım rahatladım.

yattım uyumuşum...:KK58:

günaydın kızlar.
c.tesi günü anneme gittik.
dün döndük.
abımlerle gorustuk hedıyelerımızi verdık
yalnız kafama bısey takıldı.
annem'' bebegın olunca ben gelıp uzun uzun kalıp bakamam dedi.
orası kaynanaın evı rahat olamam dedi. (haklı)
ayrı eve cıksanda gelemem dedi.
bu sefer kocan dicekki annemı istemedın e buseferde senın annen gelıp kalıyo dıcek dedi
kaynanam zaten bebek bakamaz anlamaz öyle şeylerden.

sonra yemek yıyoruz benım gözlerim doldu.kalktım kımse görmesin dıye.üst kata cıktım.
ağladım ağladım :KK59:
annem geldi.
dedim 'anne neden boyle konuusyosun.
herkesın bebegı olunca gelıp annesi bakıyo.
sen benım evıme gelemedıkten sonra ben boyle hayatı napayım' dedim :KK43:

senı cok özlüyorum anne dedim. sarıldık ağladık..:KK43:
annem bende çok üzülüyorum . dedi.
aramız 2 saatlık yol ama çalıstıgımız için sık sık gıdemıyoruz.
keşke burdan evlenseydın.
burda kocamı yoktu dedi.
(kocamın çok iyi bırısı oldugunu bılyıo. anne yüreği hasrete dayanamadıgı için boyl konusuyo.)

eşim ağladıgımı gördü noldu dedi.
söyledim ona annem bıze gelip uuzn uuzn kalamazmış dedim.
ayrı eve çıksak bile kalamazmış dedim.
annem gelemedıkten sonra bana ben oyle hayatı napayım dedim.
ben hiç mutlu olmacakmııym felan dedim.
optu sarıldı okşadı saçımı.

eve geldik.
kaynanamın elini öptük.
sana hediye olarak pardesü düşündük sen beğen göster biz alırız dedik.
yada beraber bakarız dedik..
hasta olucan galıba gözlerin şişmiş.
dedi.çay yaptık içtik. içim ısındı.
banyo yaptım rahatladım.

yattım uyumuşum...:KK58:

üzülme cnmmm anneler bölee..kayınvalidenin evi sonucta şimdi gelemez gelsede diken üstünde durur garibim..kendi evinize çıkkın oraya gelir ama inan yinede rahat edemez..bak 1 senedir evliyim annemler 1 kere geldiii..aramızda 1 saatlik yol var..mesafeden ve babamın arabasının olmamasından dolayı gelemiyolar ama inan her imkanları rahatta olsa senede 2-3 geçmez gelmeleri hoş ben ayda 2 kere gidiyorum kesin..bak bu sıralar gelecekler kayınvalideme söylemedim annemleri aramış gelin özledik diye..annemde gelcez demiş artık bizden çıkmaz..valla bize gelioda noluyo iki rahat laf edemiyoruzki en iyisi onların yanına gitmek ..üzülme sen..bu arada cnm bşy sorcam senin ikizmi bebegin olacaktı üçüzmü yoksa varmıydı öyle bşyler hatırlıyorum diger topikte:)

X