Her Gün Yeni Bir Kaynana

üzülme cnmmm anneler bölee..kayınvalidenin evi sonucta şimdi gelemez gelsede diken üstünde durur garibim..kendi evinize çıkkın oraya gelir ama inan yinede rahat edemez..bak 1 senedir evliyim annemler 1 kere geldiii..aramızda 1 saatlik yol var..mesafeden ve babamın arabasının olmamasından dolayı gelemiyolar ama inan her imkanları rahatta olsa senede 2-3 geçmez gelmeleri hoş ben ayda 2 kere gidiyorum kesin..bak bu sıralar gelecekler kayınvalideme söylemedim annemleri aramış gelin özledik diye..annemde gelcez demiş artık bizden çıkmaz..valla bize gelioda noluyo iki rahat laf edemiyoruzki en iyisi onların yanına gitmek ..üzülme sen..bu arada cnm bşy sorcam senin ikizmi bebegin olacaktı üçüzmü yoksa varmıydı öyle bşyler hatırlıyorum diger topikte:)

yok cnm bende oyle bişey yok.
ben ayrı eve cıkmadan çocuk yapmayı düşünmüyorum.
dedııgn gıbı annem gelınce rahat konusamıyoruz.
gidince eşim var dıyede konusamdık.
en iisi yanlız gitmek.
zaten 1 gün kaldık.
bişey anlamadıkkı..

annemlerin evi var burda kırada. annem o evi satmayıp burda oturmak ıstıyo.
arada bır buraya gelemk ıstıyo.

gelınce en azından kendı evımde kalırım diyo.
ilerde gelıırm kendı evımde bakarım çocuguna dıyo..

offff kafam allak bullak.
:KK43:

yok cnm bende oyle bişey yok.
ben ayrı eve cıkmadan çocuk yapmayı düşünmüyorum.
dedııgn gıbı annem gelınce rahat konusamıyoruz.
gidince eşim var dıyede konusamdık.
en iisi yanlız gitmek.
zaten 1 gün kaldık.
bişey anlamadıkkı..

annemlerin evi var burda kırada. annem o evi satmayıp burda oturmak ıstıyo.
arada bır buraya gelemk ıstıyo.

gelınce en azından kendı evımde kalırım diyo.
ilerde gelıırm kendı evımde bakarım çocuguna dıyo..

offff kafam allak bullak.
:KK43:

aa ne güzel işte üzülme tatlımm bak annenin evinin olması çok iyi sen kanına gir yanına getirttir anneni nsl güzel olur yaaaaaaaaaaaaaa:)keşke benmklerde gelse ama imkansız:)bu arada eşim den hiç bşyi gizlemem buraya kaynanamla ne yazıyorsam eşimede derim.. annemin yanına gidince eşimde oluyor rahat konuşuyorum ama eşim yokken daha bi rahat konuşuyorumm..ben eşimi yalnız bırakıp gitmek istemiyorummmm hoş gitsemde sıkılmaz kalcak bisürü yeri var ama içim rahat etmiyor..belkide 1 senelik evliyim ondan biraz daha eskirsem giderim:)bide bebegin olursa annenin düşüncesi deişir bence hayatımm..benim annemdeee ben bebek falan bakamam diyoduu yeni evlendimde şimdii canı stiyo heralde diyo buraya gelince 1 hafta bırakırsınız bakarım ben:)bu bile gelişme:)haaa bak benim evim ayrııı annem dogum yapsanda en fazlaaaaaaaaaa 5-6 gn kalırım yanında kaynanan varken ayıp olur diyor..tabi ben kızıyorum senin yanında daha rahat ederim ne alaka kaynana dyorumda olmz kızım diyor..bakalım hele ogun olsunnn iki aglarım gelir diye düşünüyorum:)

mrb arkadaslar.
anlatacağım konuda çok ikilemde kaldım.yanlışmı düşünüyorum haklımıyım lütfen yorum yapın..

biz 2 kardeşiz.ben gecen sene abim ise 2 sene önce evlendi.benim evim kira değil kaynanamla oturuyoruz.abim ise kirada fakat kiralarını annemler ödüyolar şöyleki;

babamın üzerine bir ev var.şuan kirada onun kirasını abim alıyor.
abim nişanlıyken annemler abime ve yengeme o ev satılacak o parayla size ev alınacak dediler.fakat ben o zamanlar evli değildim.

şimdi aradan zaman geçti.ev almak istiyorlar bende ev almak, ayrı eve çıkmak istiyorum.o evi yani babamın evini satın almak istiyorum.başkası satın alacagına ben almak istiyorum.
fakat düşünüyorumda benimde o evde hakkım var.20 sene o evde oturduk.bende çalıştım eve ekmek getirdim.annemle bir olup abimin borçlarını ödedik.nice şeylere katlandık.benım o evde hakkım yokmu?
sırf baştan öyle dediler diye neden bu ayrımcılık.ben evın satılıp 2'ye bölünmesinden yanayım.mesela ev 80 mılyar 40-40 olacak ben abıme 40 mılyar verecgım.oda peşin fiyatına ev almış olacak.bende ev sahibi olmuş olacagım.
annem ve babm evı benım almamı istiyorlar fakat huzurlukluk cıkmasın dıye baştan böyle dedik diye henüz söylemedıler nevı benım alacagımı yada 2ye bölünme mevzusunu..

ben bu konuda abımle konuşup daha annem babam ölmeden sanki mirasa düşmüşüm izlenimi vermek istemıyorum.aramıızn kötu olmasını ıstemıyorum..

sizce annemlermı konuşmalı önce onlarla? ben hak istemekle haksızmııym?

ARKADASLAR BEN BU KONUYU BASKA BI YERE ACMISTIM AMA BURDANDA YORUM ALMAK ISTIYORUM.
YANLIŞMI YAPIYORUM BILMIYORUM AMA KOPYALA YAPIŞTIR YAPTIM..

canım yanlış değil tabi ki ama şimdi şöyle bir durum var genelde anne babanın 2 evi varsa kirada olan ev hep oğlanın olur, anne babanın oturduğu ev allah gecinden versin ama onlar vefat ettikten sonra kızın olur yani doğrumu hayır ama genelde böyle oluyo canım

mrb arkadaslar.
anlatacağım konuda çok ikilemde kaldım.yanlışmı düşünüyorum haklımıyım lütfen yorum yapın..

biz 2 kardeşiz.ben gecen sene abim ise 2 sene önce evlendi.benim evim kira değil kaynanamla oturuyoruz.abim ise kirada fakat kiralarını annemler ödüyolar şöyleki;

babamın üzerine bir ev var.şuan kirada onun kirasını abim alıyor.
abim nişanlıyken annemler abime ve yengeme o ev satılacak o parayla size ev alınacak dediler.fakat ben o zamanlar evli değildim.

şimdi aradan zaman geçti.ev almak istiyorlar bende ev almak, ayrı eve çıkmak istiyorum.o evi yani babamın evini satın almak istiyorum.başkası satın alacagına ben almak istiyorum.
fakat düşünüyorumda benimde o evde hakkım var.20 sene o evde oturduk.bende çalıştım eve ekmek getirdim.annemle bir olup abimin borçlarını ödedik.nice şeylere katlandık.benım o evde hakkım yokmu?
sırf baştan öyle dediler diye neden bu ayrımcılık.ben evın satılıp 2'ye bölünmesinden yanayım.mesela ev 80 mılyar 40-40 olacak ben abıme 40 mılyar verecgım.oda peşin fiyatına ev almış olacak.bende ev sahibi olmuş olacagım.
annem ve babm evı benım almamı istiyorlar fakat huzurlukluk cıkmasın dıye baştan böyle dedik diye henüz söylemedıler nevı benım alacagımı yada 2ye bölünme mevzusunu..

ben bu konuda abımle konuşup daha annem babam ölmeden sanki mirasa düşmüşüm izlenimi vermek istemıyorum.aramıızn kötu olmasını ıstemıyorum..

sizce annemlermı konuşmalı önce onlarla? ben hak istemekle haksızmııym?

ARKADASLAR BEN BU KONUYU BASKA BI YERE ACMISTIM AMA BURDANDA YORUM ALMAK ISTIYORUM.
YANLIŞMI YAPIYORUM BILMIYORUM AMA KOPYALA YAPIŞTIR YAPTIM..

cnmmmm annenlerle konuşsana madem ev alma niyetiniz var niye satılsınki o ev başkasına.. ayrıca abin nekdr çocuguysa annenleirn sende öylesin.. kesin doguda oturyorsun demi cnmmmm bende dogudayım vee bu dedigin heryerde var..erkekleri bencil büyütüyor tüm aileler sonrada ceremesini çekiyor..abin abilik yapsa keisnliklee kesinlikle yarı yarı ya paylaşır .. bence konuşşşş hiç çekinme cnmmm:)

cnmmmm annenlerle konuşsana madem ev alma niyetiniz var niye satılsınki o ev başkasına.. ayrıca abin nekdr çocuguysa annenleirn sende öylesin.. kesin doguda oturyorsun demi cnmmmm bende dogudayım vee bu dedigin heryerde var..erkekleri bencil büyütüyor tüm aileler sonrada ceremesini çekiyor..abin abilik yapsa keisnliklee kesinlikle yarı yarı ya paylaşır .. bence konuşşşş hiç çekinme cnmmm:)

YOK CNM DOĞUDA DEĞİL AKSİNE BAYAA Bİ BATIDAYIM EN BATIDA :KK1:
vallahi konuyu anneme açtım. annem evın satılmaısnı şimdi istemıyor.
ben arada gıderım oturum cocouguna bakrım dıyor.
e bu seferde ev satılmassa ben nasıl ev alacagım o kadar param yok.
o ev hem ucuz hem kaynanamada yakın.
hem o evı ben alırsam abınde peşin fıyatına ev almış olacak
bende çok az bı mıktar para cekıp ev almış olucam.
ikimizde rahatca ev sahıbı olmuş olucaz.

ama satılmassa. kıra yıne abıme gıdecek
o kırayla kredi ödeyecek 5 sene kredi ödeyecek en az.
e bende sıkışıcam 10 sene kredi ödiyecem...
abım ev alıyor. kıra gelıyor. kredi taksıdı oduyor.
bende ev alıyorum bana nıe kıra gelmıyor.
ama annem ben sana yardım ederım dıyor.

abine ne kıra verıyosak kredı oderken ben sana kıra kadar para verıırm her ay dıyor.
ama gerek yok işte satılsa daha iyi.

şimdi abine desem ayşede hak ıstıyor satılsın ıstıyor desem tatsızlık cıkacak dıyor..
offfff
napıcam yaaa.

ne guzel o evı alsaydım (annemlerın evını)
3 sene ödemeli kredi çekecektım.
1 sene kaynanamla otururup gelen kırayı şimdi bı kredımız daha var seneye bıtecek onu odeyecektık...
az kredıyle ev sahıbı olacaktık.
2 senede orda otrurup sonra o evı satıp kaynanama daha yakın bı yerden bırazdaha buyuk bı ev alacaktık.
daha ii olacaktı...:KK43:

YOK CNM DOĞUDA DEĞİL AKSİNE BAYAA Bİ BATIDAYIM EN BATIDA :KK1:
vallahi konuyu anneme açtım. annem evın satılmaısnı şimdi istemıyor.
ben arada gıderım oturum cocouguna bakrım dıyor.
e bu seferde ev satılmassa ben nasıl ev alacagım o kadar param yok.
o ev hem ucuz hem kaynanamada yakın.
hem o evı ben alırsam abınde peşin fıyatına ev almış olacak
bende çok az bı mıktar para cekıp ev almış olucam.
ikimizde rahatca ev sahıbı olmuş olucaz.

ama satılmassa. kıra yıne abıme gıdecek
o kırayla kredi ödeyecek 5 sene kredi ödeyecek en az.
e bende sıkışıcam 10 sene kredi ödiyecem...
abım ev alıyor. kıra gelıyor. kredi taksıdı oduyor.
bende ev alıyorum bana nıe kıra gelmıyor.
ama annem ben sana yardım ederım dıyor.

abine ne kıra verıyosak kredı oderken ben sana kıra kadar para verıırm her ay dıyor.
ama gerek yok işte satılsa daha iyi.

şimdi abine desem ayşede hak ıstıyor satılsın ıstıyor desem tatsızlık cıkacak dıyor..
offfff
napıcam yaaa.

ne guzel o evı alsaydım (annemlerın evını)
3 sene ödemeli kredi çekecektım.
1 sene kaynanamla otururup gelen kırayı şimdi bı kredımız daha var seneye bıtecek onu odeyecektık...
az kredıyle ev sahıbı olacaktık.
2 senede orda otrurup sonra o evı satıp kaynanama daha yakın bı yerden bırazdaha buyuk bı ev alacaktık.
daha ii olacaktı...:KK43:

peki cnmmmmm kiraya çıkamazmısınız ..bak bizde kirada oturuyorz hiç ev alma gibide dşüncemiz yokk... hemm yeni evli olupta kim ev almışkii... annemler bile 15 senelik evlyken evleirni almışlar...bence senn annenin evi satılıp sana para verilmezse kiraya çıkkk kaynanayla oturulurmu ya ben gidiyorummmmmmm inan 3 saat oturuyorum sıkıntıdan patlıyorum:)

peki cnmmmmm kiraya çıkamazmısınız ..bak bizde kirada oturuyorz hiç ev alma gibide dşüncemiz yokk... hemm yeni evli olupta kim ev almışkii... annemler bile 15 senelik evlyken evleirni almışlar...bence senn annenin evi satılıp sana para verilmezse kiraya çıkkk kaynanayla oturulurmu ya ben gidiyorummmmmmm inan 3 saat oturuyorum sıkıntıdan patlıyorum:)

yok cnm kıraya cıkamam.
kiraya verecegım parayla kredi öderim cok rahat annemde her ay 300 verecekmiş zaten.
kira işi olmaz..
millet ''aa geçinemedi de kıraya cıktı'' der.
ama ev alıpta cıkarsam 'evini aldda cıktı' derler..

bu arada benım kaynananın maaşıda yok her ay 300 de ona verıcez
.e bıde şimdide kredi öduyoruz.
15 mılyar borç ödedik zaten 8 ayda..

kira çok saçma olur.
en iiis bi sene daha beklmek küçükte olsa 2 odalı ev almak...:KK43:

kaynanamla gecen gun konuştuk.
agzını aradım. dedim bu ev bıze yetmez coocuk olunca
ben çocuk odası ıstıyorum dedim..
biz daha buuyk bı ev alsak baska yerden gelıp orda yasayabılırmıısn dedim
hayır yasayamam ben 50 senedır bu sokaktayım dedi.
başka yerde yapamma dedi.

ama ayrı cıkmayın bosuna bu evde ben baykuş gıbı napıcam dedi.
kocam olmeseydi tamam ama ben napıcam baykuş gibi bu evde
çocugumun çalıstıgı rızkı nıe bosuna harcattırayım dedi. offfffff

canım o kadar sıkkın ki.. anlatamam. neresınden tutayım da kalkınayım bılmıyorum..
:KK43::KK43::KK43:

yok cnm kıraya cıkamam.
kiraya verecegım parayla kredi öderim cok rahat annemde her ay 300 verecekmiş zaten.
kira işi olmaz..

kira çok saçma olur.

canım o kadar sıkkın ki.. anlatamam. neresınden tutayım da kalkınayım bılmıyorum..

cnm haklısın kaynana yanından kalkıp kiraya çıkmakta çok mantıklı deil tabii..neblim allah kolaylık versn saglık olsunda gerisi olur yavaş yavaş..inşş en yakın zamanda evinizi alırsınız cnm bnmmmm valla kendi evi gibi yokkkkk insanın kafa dinliyosunnnn inan..ben şimdi çıkayım cnm annemlere gitcem:) görüşürs ok annemlerden bakarım buraya:)hadi kendine iyi bakkkk :)

yok cnm kıraya cıkamam.
kira işi olmaz..

kira çok saçma olur.

cnm yaa üzülme inş herşey gönlünce olur ev alıp çıksanızda kaynanan sizlemi yaşayacak:KK53: yaşlımı yardıma muhtaçmı kendine bakamazmı görümcen yada eltin yokmu mrk ettm ayrıca rızkını niye boşuna harcasnki eşin siz nasıl mutlu olcaksanız öyle yapın emekli maaşı yokmu kaynananın:97:

kızlar biraz bodoslama olacak ama
bana bi akıl verin lütfen.
dün kayınpederim ve kaynanam telefonda her zamanki azarlamalarını yaptılar
ve 2 hafta sonrada köye onların yanına gidecem
nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum tebrübelerinizi bekliorum

cnm yaa üzülme inş herşey gönlünce olur ev alıp çıksanızda kaynanan sizlemi yaşayacak:KK53: yaşlımı yardıma muhtaçmı kendine bakamazmı görümcen yada eltin yokmu mrk ettm ayrıca rızkını niye boşuna harcasnki eşin siz nasıl mutlu olcaksanız öyle yapın emekli maaşı yokmu kaynananın:97:

evi ona yakın bir yerden aynı sokaktan falan alacagız.
yaşlı fakat yardıma muhtaç değil.
dinç bir kadın hıcbır hastalıgı yok.gamsız zaten.
gorumcem yada eltım yok.kayınpederde yok.
biz ayrı evde mutlu olacagız tabıkıde. maaşıda yok.biz verecegız ama duurmumuz müsait.
zaten olmasa boyle bısey ıstemezdım.

''rızkını niye boşuna harcasınki eşin'' derken???:44:

benim yanımda eşimede kızıyorlar sonra ertesi gün oğlum biz sana değil ona kızdık diyorlar

ayyy senınkılerde ayrı bi alemmiş.
neden azarlattırıyosun kendını.
savunmuyo muusn?
eşin senı savunmuyo mu?
ne demek biz sana değil ona kızıdk.
eşin hopps dedik noluyo neden kzııyonuz eşime demiyomu hiç??*

kızlar biraz bodoslama olacak ama
bana bi akıl verin lütfen.
dün kayınpederim ve kaynanam telefonda her zamanki azarlamalarını yaptılar
ve 2 hafta sonrada köye onların yanına gidecem
nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum tebrübelerinizi bekliorum

bu nasıl bir edeptir yahuu... kim oluyorlar ki seni azarlıyorlar.. sorması ayıp ne diye kızıyorlar ki sana...

evi ona yakın bir yerden aynı sokaktan falan alacagız.
yaşlı fakat yardıma muhtaç değil.
dinç bir kadın hıcbır hastalıgı yok.gamsız zaten.
gorumcem yada eltım yok.kayınpederde yok.
biz ayrı evde mutlu olacagız tabıkıde. maaşıda yok.biz verecegız ama duurmumuz müsait.
zaten olmasa boyle bısey ıstemezdım.

''rızkını niye boşuna harcasınki eşin'' derken???:44:

kaynanan demişti ya güzelim :KK1:

benimki 8 kızdan sonra 1 erkek
görümcem liseden matematik hocam
sorun zaten eşimin beni hiiiiç bir şekilde savunmaması
bunu nasıl başaracam bilemiyorum dökmediğim dil kalmadı
sustum olması, ağladım olmadı.
acayip bir şekilde baskınlar
her gün onları arayıp hallerini soracakmışım
bir iki gün kızım hasta oldu arayamadım
saymadıkları laf kalmadı
ya bir ölseydik falan filan
eşimde siz büyüksünüz siz haklısınız diyor
iıyyyk çıldıracam

benimki 8 kızdan sonra 1 erkek
görümcem liseden matematik hocam
sorun zaten eşimin beni hiiiiç bir şekilde savunmaması
bunu nasıl başaracam bilemiyorum dökmediğim dil kalmadı
sustum olması, ağladım olmadı.
acayip bir şekilde baskınlar
her gün onları arayıp hallerini soracakmışım
bir iki gün kızım hasta oldu arayamadım
saymadıkları laf kalmadı
ya bir ölseydik falan filan
eşimde siz büyüksünüz siz haklısınız diyor
iıyyyk çıldıracam

kaynananla otur güzlce konuş benimde bi hayatım var de kendime göre işlerim sorunlarım oluyor de her zaman aklımdasın ama devamlıda arayamam yanlış anlama de geçiştr:KK33: ben kendi annemibile hergün arayamıyorum:KK53:

sağol pamuqcuk ama asıl sorun eşimin beni ailesine karşı hiç bir şekilde savunmaması
en iyisi aslında belkide hiç böyle bir beklentiye girmemem sanırım
kend,i yolumu çizmem

X