Hedefim 5 kilo :)

Bugün yediklerim:

Sabah: 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, 2 dilim hindi salamı, 4 zeytin, domates, salatalık, yarım elma

Ara: 2 kuru kayısı, 1 kuru incir, 5 badem

Öğlen: 6 nugget, domates

Ara: 2 mandalina

Akşam: Kepek ekmeğine mantarlı yumurtalı sandviç

Toplam: 975 kalori. Yarın tartı günüm, çok heyecanlıyım

Esra seninle beraber yapalım diyeti, destek olalım birbirimize. Bazı sayfalar çok kalabalık tam olarak denetlenmis hissetmiyorum onlarda. Burda birbirimizi yorumlayabiliriz.
Ben de öğrenciyim mecburen okula yemek götürüyorum ya da orada çok az yiyorum genelde yağlı ve bol karbonhidratlı olduğu için menüler. Bakalım inş faydali oluruz birbirimize. Sana da kolayliklar diyetinde

Merhabs ben aranizda yeniyim.oncelikle 1 66 boyundayim 61 kiloyum.ne yaptiysam 57 ye dusemiyorum.ayca kayan in kitbini aldim cok guzel bir kitap cok yardimci ama uygularken hata yapiorum gitmiyo motivasyonum sifir.

Hoşgeldin canıııım, tabi beraber yapalım. Birbirimize pratik yemekler konusunda yardımcı olalım :) Ben denetlerim seni merak etme

Merhabs ben aranizda yeniyim.oncelikle 1 66 boyundayim 61 kiloyum.ne yaptiysam 57 ye dusemiyorum.ayca kayan in kitbini aldim cok guzel bir kitap cok yardimci ama uygularken hata yapiorum gitmiyo motivasyonum sifir.

Sen de hoşgeldin tatlım, 61den 57ye düşmek çok zor değil ya, bir de benim listemi incele istersen, ilk sayfada yazıyor. Ama tabi ben hiç kaçamak yapmıyorum. Sen de yapmazsan hedefine kısa sürede ulaşabilirsin bence

Bugün yaptıklarıma gelirsek, yine bir buçuk saat spor yaptım. Sabah geç uyandığım için kendime bol çeşitli ama sağlıklı güzel bir pazar kahvaltısı hazırladım. Kahvaltı geçe kaldığı için de bugün mecburen iki öğün yaptım. Yediklerim:

Sabah: 1 dilim kepek ekmeği, 1 kibrik kutusu beyaz peynir, 1 kibrit kutusu kaşar peyniri, domates, salatalık, 4 zeytin, 4 dilim ince hindi salamı, çok az yağda (1 çay kaşığı) teflon tavada yumurta.

Ara: 2 kuru incir, 5 badem

Akşam: 1 kase mercimek çorbası, 1 dilim kepek ekmeğine light ton balığıyla sandviç, yarım kase yoğurt

Ara: 5 badem.

Ayrıca bugün tartı günümdü, 52,2 çıktım, geçen haftadan bu yana 0,8 kilo vermişim çok mutluyum

Oncelikle cok tesekkurler hemn cvpladihinz icin.benim sikintim war reaktif hpoglisemi war bende 24 yasindaym ve bu hastalikt a ac kalmamam gerekiyo.diyeti rahat uyguluyorum ama yemk cesidi bulamiyorim bu konuda sikintim war.ymk cesidi bulamadigim icinde acligi erteliyorum ymklere saldiriorum

Canım ben de tıp öğrencisiyim bak denk gelmemiz ne iyi oldu :) Reaktif hipoglisemin varsa sık sık bir şeyler yemelisin. Ben de aynen öyle yapıyorum, 2 saatte bir ağzımda bir şeyler oluyor. Sürekli yemek yapmak gerçekten zor, ben öğrenci olduğum için her öğle arası yürüyerek eve gelip yemek yapıp, yeyip, tekrar yürüyerek okula ancak yetişiyorum. Bazen de yanıma alıyorum bozulmayacak bir şeyse. Sen de böyle yapabilirsin :) Sana benim kendi yaptığım pratik yemekleri yazayım, belki dener beğenirsin :)

Öğlen veya akşam yemeği olarak:

Fırında sebze (kabak patlıcan mantar ve biberleri ince ince doğruyorum, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 diş sarımsak ve baharatlardan hazırladığım sosla terbiyeleyip fırına atıyorum. Hazırlaması 10dk, pişmesi 30-40 dk sürüyor.)

Şnitzel/nugget (hazır gıda olduğu için aslında çok sağlıklı değil. Ama pratik olduğu için çok tercih ediyorum. Tabi nuggetı 5 adet, şnitzeli de 1 adetten fazla yemiyorum bir öğünde.)

Ton balıklı salata/sandviç (Bunları zaten biliyorsundur, ton balığını light konserve şeklinde satın alıyorum. Sandviç için de kepek ekmeği kullanıyorum.)

Peynirli sandviç (Kepek ekmeği, 2 dilim domates, 30 gr peynir ve 2 dilim ince hindi salamından oluşuyor.)

Menemen (yapmayı biliyorsundur, çok pratik :)

Mantarlı yumurta (yine çok sevdiğim pratik bir şey. Tabi menemen ve buna sadece 1 tatlı kaşığı zeytinyağı kullanıyorum. O da tavaya yapışmasın diye)

Az yağlı dana kıyma (annem kıymayı önceden az yağlı kavurup, 150 gramlık buzdolabı poşetlerine bölüp buzluğuma koymuştu. Sen de bir gün oturup bir kilo yağsız dana kıymayı az zeytinyağında kavurup bunu da 150 gramlık poşetlere bölüp dondurabilirsin. Yerken yapman gereken tek şey onu buzluktan alıp tavaya hiç yağ bile koymadan 10 dk ısıtman olacak. Gerçekten çok pratik. Tabi poşetlere koyarken onları iyice yassıltarak koy. Daha kolay çözünüyor.)

Haşlanmış brokoli/karnabahar (üzerine sarımsaklı yoğurt dökünce harika oluyor ve de çok çabuk haşlanıyor)

Onun dışında bir çorba yapıp 2 gün onu yanına bir şeylerle yediğim oluyor. Kepek ekmeği, salata veya 1 kase yoğurt ekleyebilirsin yanına. Her türlü çorbayı da yapabilirsin, sadece kremalı çorbalarda hazır krema veya unu yağda kavurarak üstüne süt eklenmiş ev yapımı krema kullanma. Sadece süt koy. Tadında hiçbir şey farketmiyor güreceksin, sadece çorba daha sıvı oluyor.)

Ayrıca sadece 1 kase yoğurdu 1 dilim kepek ekmeğiyle yiyorum vaktim yoksa. Veya kalmış salata varsa onu yoğurtla veya kepek ekmeğiyle yiyorum. Bunlar dışında normal yemekler yapıp iki gün tüketebilirsin. Mesela taze fasülye, bezelye, musakka, türlü gibi yemekler gerçekten harika olur.

Ara öğünlerde yiyebileceklerin:

Kuru kayısı (4-5 adet. Şeker ihtiyacını da alır. Ama glisemik indeksi düşük olduğundan kan şekerini fırlatmaz)

Badem (6-7 adet)

Ceviz (3-4 tüm ceviz)

Kuru incir (2-3 adet)

Yarım paket eti form veya mavi yeşil ürünleri

Meyveli yoğurt (Ben bazen evde kendim yapıyorum. 2 çay kaşığı vanilya, 1 kase yoğurt ve 10 çileği atıp rondoda çekiyorum. 2 kaselik meyveli yoğurt çıkıyor gayet de güzel oluyor. Aynısı kiwi ve şeftali ile de yapılabilir. Ama uğraşmak istemiyorsan activia da yiyebilirsin)

2-3 kare bitter çikolata (ben hiç yemiyorum ama eğer çok düşkünsen haftada sadece birkaç ara öğün olmak şartıyla tüketebilirsin)

1 porsiyon meyve (1 elma, 1 armut, 2 mandalina, 1 portakal, 10 çilek gibi seçenekler olabilir. Yalnız muz ve ananas yemeni önermiyorum.

İşte seçenekler bunlar tatlım. Hepsi de gayet pratik. Ben çevirip çevirip bunları yiyorum. Bence senin de kahvaltı dahil 3 kez ana öğün, aralara da 3 ara öğün serpmen gerekli. (3+3). Bu sayede hiç aç kalmazsın, kan şekerin fırlayıp düşmez, ve aç kalmadığın için abur cubura da yönelmezsin. Umarım yeterince yardımcı olabilmişimdir :)

Ha bu arada benim aynen bunları yapıp 19 günde 2 kilo verdiğimi belirtmek isterim. 2 kilo çok değil gibi görünebilir ama hem zaten benim bki:20 yani verilecek kilom çok az olduğundan çok yavaş gitmesi gerekiyor, hem de gayet sağlıklı ve kalıcı bir biçimde gittiğine eminim. Zaten acelemiz olmamalı, en yavaş verilen kilo en sağlıklı verilen kilodur. Ayrıca 19 günde 2 kilo demek, 2 ayda 6-7 kilo demek ki bu harika bir sonuç bence

Canim resmen beni anlatmissin..normal insanlar gibi yesem aninda kilo alirim arkadaslarim bana cok az yiyosun derler ama napayim yoksa onunu alamam bu kilolarin ..benim en buyuk derdim abur cubur valla yemekte gozum yok yemek yemesem hep abur cubur yesem sıkılmam asla 🙈🙈 boyum 155 kilom 57 ve 44 45 olsam harika olur diyorum , 12 kilo gibi bisey var onumde. haziranda kuzenimin dugunu var o zamana kadar versem harika olur ..listeni begendim ama ben bu listeyle de zayiflayamam diyestiyenle bile zayiflayamadim 2 haftada 1.1 kilo verdim ve sudan dusun artik :/ yazin cok guzel kilo vermistim dukan diyetiyle ama tamamini getirmedim ustune de yedim kilolari geri aldim simdi yine basladim 2.gunum bakalim cok hizli veriyosun bu diyetle ama surekli disarda olanlar icin zor bi diyet .bu arada bende tıp ogrencisiyim ve derslerim yogun genelde aksam 6da bitiyor malesef dersler :/ neyse uzun oldu ama birlikte verebiliriz kilolari ☺☺

Canım ben de aynen öyleydim. Her gün abur cubur namına mutlaka bir şeyler yerdim. Ya bisküvi, ya kek, ya pastaneden sabah aldığım poaçalar, ya çikolata, cips, jelibon.... Mutlaka yerdim. Ona göre de normal yemeği az yerdim, aldığım kalori 1000'i geçmezdi. O yüzden de azıcık yiyorum neden kilolar gitmiyor diye hayıflanıyordum. Diyetisyen listelerine bakıp ben bu kadar yersem kilo alırım diyordum. Ama öyle değilmiş, tecrübe ettim bunu. Listelerdeki şeyleri toplayınca 1000-1500 kalori arası yapıyor. Çok yiyorsun ama hep az kalorili şeyler olduğu için totalde az kalori almış oluyorsun. Yani abur cubur yemeyince öyle de böyle de gidiyor o kilolar. Sağlıklı yemeklerle 1500 kalori almak, sağlıksız abur cubur/fast food tarzı şeylerle 800 kalori almaktan daha iyi. Daha çok kilo verdiriyor. Benim sana önerim de abur cuburu kesinlikle ve kesinlikle bırakman. Benim abur cubur anlayışım bir avuç ceviz, 5-6 badem, 4-5 kuru kayısı veya 2-3 kuru incir oldu artık. Sen de abur cuburunu bunlarla değiştirmelisin. İlla da bisküvi kraker yiyeceğim diyorsan light bisküvi ve krakerlerden ye. Ama günde maksimum bir paket. Çünkü maalesef onlar da karbonhidrat yüklü. Veya tatlı krizin gelirse kuru kayısı, kuru incir, meyveli yoğurt ye. Sözün özü canım, abur cuburdan muhakkak uzak dur, karnın acıkmasın ve abur cubura yönelmeyesin diye muhakkak sağlıklı ara öğünler yap. Böyle yaparsan eminim kilolar gidecektir, benimkiler birer birer gidiyor :)

Canım bu arada dukan demişsin ben dukanı kesinlikle önermiyorum. Sen de tıpçısın bilirsin, sadece ve sadece protein almak hiç sağlıklı bir şey değil. Sebze de almalısın. Ben daha önce dukan yaptım. Güzel kilo da verdim. Ama dukanla verilen kilo kesinlikle ve kesinlikle kalıcı olmaz. Hemen almasan 1 ay sonra 2 ay sonra muhakkak alırsın. Ayrıca dukan metabolizmayı yavaşlatıyor ve bir sonraki yaptığın diyette kilo vermeni zorlaştırıyor. Benim tavsiyem kesinlikle dukan yapma. Normal sağlıklı bir listeyle, her gün belli bir miktar protein, sebze, bitkisel yağ ve belli bir miktar karbonhidratla sağlıklı bir şekilde ver kiloları. Yavaş gider diyorsun bu kesinlikle doğru. Ama geçici olmasından iyidir. Yavaş ver, kalıcı ver. Sadece biraz sabır

Bugün yediklerim:

Sabah: 1 dilim peynir, 1 dilim kepek ekmeği

Ara: Yarım paket form kraker

Öğlen: Yarım kase mercimek çorbası, yarım kase yoğurt, 1 dilim kepek ekmeği

Ara: Yarım paket form kraker

Akşam: Canım acayip derecede kahvaltılık çekti :) O yüzden 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kaşar peyniri, 1 dilim kepek ekmeği, tavada çok az yağda yumurta, domates

Ara: 2 kuru incir 4 tüm ceviz.

Toplam: 1100 kalori. Bugün biraz kalori limitimi aştım o da çok peynir yediğimden oldu ama tuhaf bir şekilde en sevdiğim yemek kahvaltı

Haklisin canim aynen abur cuburla gunde 800 kal alip zayiflayamamak insani cileden cıkarıyor sonra da saliyorum tekrar basa donuyorum ustelik kilo alarak yapiyorum bir insan diyetteyim diye diye kilo alir mi ben aliyorum neden cunku 3 gun diyet yapip 4 gun yiyorum sonra hoop kilo olarak donuyor cok severim cevizi kuru kayisiyi ama malesef dukanda yasak aslinda yasak olmasi daha iyi neden dersen bisey yasaksa yasaktir bende biraz esnetsem abartiyorum malesef
Canim benim kesinlikle haklisin ama diyetisyenle zayiflayamayan bir insanim dukandan once vejeteryandim tavuk balik ve kirmizi et asla yemezdim buna ragmen sebze ve meyveyle de kilo veremedim hatta bak sana soyle soyleyim haziran ayinda haftanin 3 gunu step , platese gidiyordum sonra 1 saatte hizli sekilde yuruyup 300 400 kal yakiyordum 1 ay boyle devam etti ve senin diyetine cok benzer bi diyet yaptim 1 ay sonunda sadece 500 gr verdim gida intoleransim oldugunu dusunuyorum meyvelere yada artik yedigim ne sebze dokunuyorsa ..ve hani sebzelerim haslama yada yagsiz buharda pisirilmisti..dukanla sebzede yiyorum 2 gunde 1 sebze yiyoruz biliyosun ben o gunlerde cok ozledigim icin cok fazla sebze yiyorum evreleri tamamlayip kilo alan duymadim henuz bilmiyorum ya inan baska carem yok yoksa denemedim de degil yani 😔😔

Canim benim tek diyebilcegim sabah az aksam biraz daha cok olmus tam tersi olsa harika olurdu :)
Bu arada kacinci sinifsin

Ben bu tarifleri yazdim hepsini denicem.tip ogr e ncisiyle karşılaştığım cok mukemmrl oldu.cok guzel detaylar yazmissiniz uygulaması cok rahat. Bide bende abur cubur u biraksam süper olcsk.surekli evde yim 2 yasinda kizim var çıkamıyorum biryere sıkıntı dan yiyorum. Iyiki uye olmus yazmisim cok tesekkurlrr:)

Ayrica arrtik patlamış misira kafayi sardm ikindinde bir cay demliyorim buyukkk bir kasede oni yiyorum.tek ax olan yagi oluyo ama ciddi ciddi buyukk bir kase.birde sunu soleyim reaktif hpogliseminin teshisi konduktan snra o laca basladim ilacin yan etkidi olunca degistrdim duzenli olrk kullaniyorum ve dun resmn aglafim cunku ilacim binlik we sikytlerim yine war.reaktif hpoglisemi nin belirtilerinin hepsiii warr.bas donmesi halsizlik bulanti terleme uyku sadece inanin sade c e birkaç. Cokkk kotu durumdayim.sikayetlrrimin azalmamasi bni uzuyo rabbim yardim etsin bana ve bütün hasta olanlara. Seninde dediğin gibi saglikli zayiflayalim sagligimizdan olmayalim.en kiymetlimizz saglimiz yaa.

Evet canım maalesef öyle oldu ama akşam yemeğini 6da yedim, erken oldu yani o yüzden çok sıkıntı etmedim :) Bu arada ben dukanı atak evresi yapıyorsun sandım yani 1 hafta sadece protein, ama 2+1 yapıyorsan bu daha sağlıklı, 2 günde bir sebze yemene çok sevindim :) Ben 4.sınıfım, sen?

Aynen tatlım en kıymetlisi sağlık senin böyle olmana gerçekten üzüldüm Patlamış mısır ise yağsız olarak patlatıldığında az kalorili oluyor. Ben onu hiç sevmediğim için pek araştırmadım, ne desem yalan olur ama bana az yendiğinde iyi bir atıştırmalık gibi göründü. Çünkü şimdi internette baktım yağsız olarak patladıysa 1 kasesi 31, az yağlı patladıysa 1 kasesi 55 kalori imiş. Tabi burada kaseden kastettikleri bildiğimiz çorba kasesi canım, eğer bu kadar çok seviyorsan iki çorba kasesi yiyerek bir ara öğün yapabilirsin gibi geliyor bana. Ama iki kaseden fazla yememeni öneriyorum. Çünkü karbonhidrat oranı yüksek. Yine de çikolataya sarmandan iyidir, bence otur ikindide aynen bir çay demle, çok az yağlı veya yağsız patlamış mısırını yap, 2 çorba kasesi de keyifle ye ara öğün olarak. Vicdan azabı da duymadan çünkü gerçekten kalorisi az :))

Peki canım sende bu şikayetler 3 ana 3 ara öğün (3+3) yaptığın halde mi oluyor? Bu soruma cevap verdikten sonra senin için bunu biraz araştıracağım.

Son düzenleme:
Evet aynen 3 ara ogun 3 ara ogundede olu y o dikkat ediyorum ama bazen elimde olmadan uçuyorum. Mesela simdi bu saatte yufka ekmk arasında ot yedim tutamiyooruuum

Ve sanirim zayıflayamicam.dikkat edemiyorum elimde olmuyo. Aksams kdr etsem gece muhakkak bozuyorumof bilmiyorum napcam.bnm icin 4 kilo 4 kilo vermk istiyorum

Ve sanirim zayıflayamicam.dikkat edemiyorum elimde olmuyo. Aksams kdr etsem gece muhakkak bozuyorumof bilmiyorum napcam.bnm icin 4 kilo 4 kilo vermk istiyorum

Canım ama dikkat etmek zorundasın hem sağlığın için hem de zayıflamak için :/ senin hastalığında glisemik indeksi düşük gıdalar seçmen lazım, bunlar insülini bir anda tavana çıkarmaz dolayısıyla hızlıca da düşürmezler. Sürekli glisemik indeksi düşük gıdalarla beslenirsen insülin derin dalgalanmalar göstermez, küçük dalgalar yapar çünkü hep belli bir seviyede kalır. O yüzden onları tercih etmen gerek... Glisemik indeks tablosu şu: http://www.besinpiramidi.com/sihirlisayilar.php#1 Burada glisemik indeksi 40 ve altında olanları güvenle yiyebilirsin. 50-60 civarında olanları da arada yiyebilirsin. Ama 60'ın üstündekileri yememen gerekiyor... Bunun başka çözümü yok yani...

Bugün yediklerim:

Sabah: 1 dilim peynir, 1 dilim kepek ekmeği

Ara: 4 tüm ceviz

Öğlen: 1 kase yoğurt

Ara: Yarım paket eti form bisküvi

Akşam: Burger king ton balıklı salata, küçük ayran

Ara: 1 kuru incir, 1 tüm ceviz

Toplam: 735 kalori

Bugün kendimle gurur duyuyorum çünkü hem bir buçuk saat spor yaptım hem de herkes gözümün önünde burger king hamburgerlerini (ki yemeyi en sevdiğim şeydir) götürürken ben onların karşısında ton balıklı salata yedim

Canim reaktif hipoglisemi oldugunu nasil ogrendin seker yukleme testi ile mi ? Bende yaptirdim o testide ben mesela butun belirtileri gosteriyorum ama doktor yok dedi saat saat kan sekeri degerlerini rica etsem yazabilir misin
Canim bende baya arastirmistim zamaninda patlamis misiri da bu kadar az kalorili degil diye biliyorum sanki daha fazlaydi 200 kadar :/ onun yerine form pirinc patlakli harika ustune azicik tuz dokebilirsin tuzu az geliyorsa ve cokta tok tutuyor
1.sinifim ben ah ah 4 olsaydim keske daha cok yolum var malesef..1 sene haftaicine kaldim 1 senede hazirlik okudum o yuzden sene kaybim cok insallah birgun biticek okul

Aksam cok guzel ama ogle sadece yogurt az olmamis mi :/

Sebze yiyorum canim seyirdeyim 4 gun atak yaptim ve toplamda 2 kilo kadar verdim bakalim dukan bana mayis 7sinde 49 olursun dedi hergun de spor yapiyorum 10 mayis dogum gunum insallah vermis olcam yazda geldi elbiseler kotu duruyor ustumde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…