Hedefim 5 kilo :)

Evet cnm şeker yüklemede cikti.normal açlik 85 tokluk 70 iki saat sonra ölçüde oyle cikti.ama ben pek emin olamadigm icin tekrar bir ozele gittim insulin testi yapıldı. Orda da snuc düşük cikti.kesiin reaktif hpoglisemi dedi
Ve annem teyzem dayim babaanne herkes seker hastasi.teyzem ve babaannem insulin kullaniolar zaten bastan risk altındaymisim.suan diaformin 1000 mg kullanıyorum. Tartiya ciktim dun gr gitmemiss üzüldüm:KK43:

Canim reaktif hipoglisemi oldugunu nasil ogrendin seker yukleme testi ile mi ? Bende yaptirdim o testide ben mesela butun belirtileri gosteriyorum ama doktor yok dedi saat saat kan sekeri degerlerini rica etsem yazabilir misin

Canim bende baya arastirmistim zamaninda patlamis misiri da bu kadar az kalorili degil diye biliyorum sanki daha fazlaydi 200 kadar :/ onun yerine form pirinc patlakli harika ustune azicik tuz dokebilirsin tuzu az geliyorsa ve cokta tok tutuyor
1.sinifim ben ah ah 4 olsaydim keske daha cok yolum var malesef..1 sene haftaicine kaldim 1 senede hazirlik okudum o yuzden sene kaybim cok insallah birgun biticek okul

Aksam cok guzel ama ogle sadece yogurt az olmamis mi :/

Sebze yiyorum canim seyirdeyim 4 gun atak yaptim ve toplamda 2 kilo kadar verdim bakalim dukan bana mayis 7sinde 49 olursun dedi hergun de spor yapiyorum 10 mayis dogum gunum insallah vermis olcam yazda geldi elbiseler kotu duruyor ustumde

Evet canım sadece yoğurt biraz az ama hemen evden çıkmam gerekiyordu o yüzden aceleye geldi... Her gün spor yapman çok iyi, eminim doğum gününde güzel bir elbise giyecek ve fıstık gibi olacaksın :)

Evet cnm şeker yüklemede cikti.normal açlik 85 tokluk 70 iki saat sonra ölçüde oyle cikti.ama ben pek emin olamadigm icin tekrar bir ozele gittim insulin testi yapıldı. Orda da snuc düşük cikti.kesiin reaktif hpoglisemi dedi
Ve annem teyzem dayim babaanne herkes seker hastasi.teyzem ve babaannem insulin kullaniolar zaten bastan risk altındaymisim.suan diaformin 1000 mg kullanıyorum. Tartiya ciktim dun gr gitmemiss üzüldüm:KK43:

Geçmiş olsun canım... Senin bizden bile daha dikkatli olman lazım çünkü gençlikte hipoglisemisi olanlar ilerde hiperglisemi yani bildiğimiz şeker hastalığına yatkındırlar. Ayrıca şeker hastalığı da varmış... O yüzden daha dikkat etmelisin. Benim bir hocam "kaşeksi (fazla zayıflık) sağlıktır" der. Gerçekten de kilonu koruduğun sürece şeker hastalığı sende zor çıkar. Tabi çok zayıf olmana gerek yok ama kilo verirsen şeker hastalığını kendinden uzaklaştırmış olursun. Zayıflarda kolay kolay şeker çıkmaz. Bu arada dün belki tartıda gitmemiş olabilir, ama devam edersen ve o direnci kırarsan, bir de kaçamak yapmazsan eminim kilolar gidecek. Kaçamak yapmak ne yazık ki kilo direncinin kırılmasını geciktiriyor canım. Ama eminim ki başaracaksın :)

Dün siteye giremediğim için yediklerimi paylaşamadım şimdi paylaşıyorum:

Sabah: 1 dilim peynir, 1 dilim kepek ekmeği

Ara: Yarım paket eti form

Öğlen: Menemen, 1 dilim kepek ekmeği

Ara: 2 kuru incir, 5 ceviz, 1 mandalina

Akşam: Havuç mezesi ve kabak mezesi (çok az yağlı, sarımsaklı yoğurtla. Yani bir nevi cacık) 1 dilim kepek ekmeği

Ara: 2 kuru incir

Toplam: 1100 kalori :KK56:

Reaktif hpoglisemi olanlar az yersede kilo alıyorlar cok yersede diyolar.:KK43:

Canım kesinlikle öyle bir şey yok. Bak sana yardım etmeye çalışıyorum ama yapamam diyorsun... Bunun başka çaresi yok tatlım 3 ana öğün 3 ara öğün yapacaksın ve kesinlikle kaçamak yapmayacaksın :) Kaçamak yaparsan zayıf olmayı unut, zayıf olmak istiyorsan da kaçamağı unut. Bu 2+2=4 kadar kesin güven bana :) Kaçamak yapmazsan vereceksin.

Bugün yediklerim:

Ara: bu arayı yapamadım vaktim olmadı...

Öğlen: Az yağlı etli bezelye, 1 kase yoğurt

Ara: Kendi yaptığım şekersiz kiwili yoğurt

Akşam: Fırında karnabahar, 1 dilim kepek ekmeği

Toplam 920 kalori :KK42:

:))) tmm uygulicam.aksam iki kase misir hakkimi kullanabilir miyim? Birde ben suam ayca kayanin listesini uyguluyorum cok memnunum ac kalmiorum ama kacamagi dedigin gbi birakmam lazim.

Birde regl zamani tartida farkedermi farkediosa kac kilo ve kax gun oncesinde tartida belli eder bir bilgi n war mi

Canım regl döneminin başlangıcından 1 hafta önce vücut su tutmaya başlar. Dolayısıyla ilk gününden 1 hafta önce ve regl dönemin bitene kadar tartılmamanı tavsiye ederim :) Kanaman bittiği gün tartılabilirsin. Her bünye kendine göre ödem topluyor o yüzden tam bir şey diyemem tartıda artabilir bile... Tabi bu kilo aldın demek değil. Bu yüzden en iyisi tartılmamak.

Mısır konusunda da şöyle yapsak daha süper olur bence :) Her gün değil de mesela bir gün kaçamak yapmadıysan ertesi gün ödülün mısır olsun. Böylece hem kaçamak yapmamak için gaza gelirsin, hem de kaçamak yaptığın günün ertesi günü mısır yemeyeceğin için kendini cezalandırmış olursun :) Ben olsam böyle yapardım. Mısır senin ödülün olsun.

Ben dun aksam tartildm fenaydi uc kilo fazla çıktı moral sıfır. Regl dönemne 3 gunum war.

Tamam odul olarak misiri koy cam insallah basaririmm

Bbrde sarimsakli köfteye baylirim ama ondada olcude kaciriorum.ayca kayanin kitabında tahıl et sut Meyve olarak ayirio
Ben tahili fazla kaçırdığım icin bu kofteyi yiyeniorum
Birde bisey daha bnm iicim onemli konu. Ben tam bugday ekmegi aliyorum rengi beni suphelendirio acik krem rengi sadece ufak bbenek kahverengi gbi biseyl er war acaba gerçekten bugday ekmegi mi yoksa kandiriliyor muyum

Bbrde sarimsakli köfteye baylirim ama ondada olcude kaciriorum.ayca kayanin kitabında tahıl et sut Meyve olarak ayirio
Ben tahili fazla kaçırdığım icin bu kofteyi yiyeniorum
Birde bisey daha bnm iicim onemli konu. Ben tam bugday ekmegi aliyorum rengi beni suphelendirio acik krem rengi sadece ufak bbenek kahverengi gbi biseyl er war acaba gerçekten bugday ekmegi mi yoksa kandiriliyor muyum

Bence buğday ekmeği canım. Değilse bile elimizdeki en iyi seçenek o, beyaz ekmekten iyidir :) Ama ben güveniyorum.

Bugün yediklerim:

Ara: yapamadım.

Öğlen: Az yağlı etli bezelye, 1 kase yoğurt

Ara: Kendi yaptığım şekersiz kakaolu muz

Akşam: 1 knorr çabuk çorba, 1 tatlı kaşığı yağda tavada yumurta, 1 dilim kaşar peyniri, 1 dilim kepek ekmeği

Ara: 3 adet kuru hurma

Toplam 1150 kalori :KK56:

Bugün tüm gün dışardaydım o yüzden maalesef pek ara öğün yapamadım... Ama yine de çok yemediğim için mutluyum, sonuçta ara öğünleri normal öğünde çok yememek için yapıyordum ama bugün yine de çok yemedim :)

Sabah: 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, 2 ince dilim hindi salamı, 4 yeşil zeytin, yarım tatlı kaşığı yağda tavada yumurta

Öğlen: BurgerKing ton balıklı salata, küçük ayran

Akşam: 1 porsiyon ıspanak borani (yoğurtlu ıspanaklı bir yemek, dışarda yediğim için biraz yağlı gibi geldi ama dışarda yiyebileceğim en masum şey buydu. Kalori 250 imiş)

Ara: 1 armut

Toplam 870 kalori :))

Gerçekten maşallah. Ben senin kadar ac kalamam:) bana gore baya az yiyosun ben bugun walla ne yalan soluyrum nede abartio rm yediklrimi yazim.

SABAH.:sadece 2 dilim ekmek arasi tost.
Ara oogunumde 1 elma 1 portakal.

OGLEN:madimak di ye bir sebzr yemegi buyuk bir tabk ekmeksiz yedim buraya kdr iyiydi. Sonrası facia.sadece aksama kdr i ki orta boy borcamda misir yedim bir bucuk dilm buskivli pasta sarimsakli kofte küçük kase:KK43:(((ben cok yemisim dimi.boyle giderse gitmez dimi?

Gerçekten maşallah. Ben senin kadar ac kalamam:) bana gore baya az yiyosun ben bugun walla ne yalan soluyrum nede abartio rm yediklrimi yazim.

SABAH.:sadece 2 dilim ekmek arasi tost.
Ara oogunumde 1 elma 1 portakal.

OGLEN:madimak di ye bir sebzr yemegi buyuk bir tabk ekmeksiz yedim buraya kdr iyiydi. Sonrası facia.sadece aksama kdr i ki orta boy borcamda misir yedim bir bucuk dilm buskivli pasta sarimsakli kofte küçük kase:KK43:(((ben cok yemisim dimi.boyle giderse gitmez dimi?

Hayır canım böyle kesinlikle olmaz :/ Ben başlayalı 1 ay olmak üzere 1 minnacık kinder sürpriz dışında (3 hafta önceydi) şekerli, unlu bir şey, kaçamak namına hiçbir şey ağzıma sokmadım mesela. Bu şekilde bile 2 kilo gitti henüz... Pastayla filan asla olmaz yani hem şeker hem un dolu o... Ayrıca iki borcam mısır çok fazla :/ Her gün bu şekilde beslensen kilo bile alabilirsin :/ Üstelik benim sana söylediğim gibi ara öğün yapmamışsın. Akşamları fazla acıkmanın, canının bir şeyler çekmesinin sebebi de bu. Ben sana birkaç az kalorili tatlı tarifi vereyim canın tatlı çektiğinde en azından bunları dene. Ama bu şekilde asla olmaz onu net söyleyeyim yani.

Mozaik Pasta: 6-7 kuru kayısı (veya kuru üzüm veya kuru incir, hangisini seviyorsan), 1 yemek kaşığı kakao, 2 çay kaşığı vanilya ve yarım bardak sütü kuru meyveler iyice küçülünceye kadar rondoda çek. Sonra 1 paket limonlu diyet bisküviyi (eti form veya ülker mavi-yeşil) elinle kırıp parçala. Bunları karıştır, şekil verip buzdolabına koy. 2-3 saat beklettikten sonra ortalama 3-5 dilimlik az kalorili bir mozik pasta hazır.

Fırında meyve: Elma veya armutu ince ince dilimle. Üzerine sadece tarçın dökerek fırınına göre 10 veya 15 dakika pişir. Çıkarıp ye. Ne kadar kestiğine inanamazsın. Porsiyon büyüklüğü de kişi başına elma veya armuttan 1 tüm düşecek şekilde.

Muzlu dondurma: 2 adet muzu ince ince dilimleyip 30 dakika buzlukta beklet. Daha sonra bu ince dilimleri rondoya al. Üzerine 1 yemek kaşığı kakao, 1 çay kaşığı vanilya, bir bardağın 3'te biri kadar sütü ekleyip rondoda muzlar iyice kayboluncaya kadar çek. Daha sonra 2 adet kaseye boşalt. Üzerine önceden ayırdığın ince muz dilimlerinden birer tane koy ve birazcık hindistan cevizi serp. Dondurma gibi bir kıvam istiyorsan buzlukta 2-3 saat, daha yumuşak bir kıvam istiyorsan buzdolabında 2-3 saat beklettikten sonra yiyebilirsin. Bu tariften de 2 kişilik çıkar, yani her bir porsiyona 1 muz düşecek şekilde.

Tatlı krizlerini bunlar ve bunlar gibi alternatiflerle atlatman lazım canım. Pasta 2-3 haftada bir dilimden fazla asla yememen gereken bir şey. :))

Ya sen baya istikrarlisin.ben yaklaşık 1 senedir 60 61 kiloyum.koruyabilyorum ama veremiyorummmm.ben sadece tok karnina bile tartilsam 56 olmk istiyorum basaramiuorum.

Ya sen baya istikrarlisin.ben yaklaşık 1 senedir 60 61 kiloyum.koruyabilyorum ama veremiyorummmm.ben sadece tok karnina bile tartilsam 56 olmk istiyorum basaramiuorum.

Maalesef aç kalmadan kilo verilmiyor, kolay bir şey değil kabul ediyorum... Ama sadece 2 ay kendini sık, kaçamak yapma, sonra rahat edeceksin. Elin boş durmasın istiyorsan da kendine yeni hobiler bul canım. Örgü mesela? Ya da elini her doldurmak istediğinde bir şeyler iç. Yeşil çay, normal çay, sütlü kahve, türk kahvesi vs vs... Tabi bunları şekersiz içmen gerekiyor.

X