HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Merhaba arkadaşlar ben 4 5 haftalık hamileydim kanamam oldu ve düşük yaptım kimyasal gebelik geçirdim doktorun diyişiyle beta HCG değerim düşüyordu bugün düşüğün 3. günü ne zaman kanama biter ne zaman birliktelik yaşayabilirim hamile kalır mıyım bu ilk gebeliğim di beni çok sarstı 😢
Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. Benim de beta hcg değerim düzenli artmadığı için sağlıksız gelişti ve doğal kanamayı beklemeden ilaçla kanama başlattı doktor. Bu kanama 16 şubatta başladı.

Yaklaşık 6-7 gün kadar sürdü ama normal regl gibiydi, aşırı kanamadı ama tabi çok pıhtılıydı.

Sonrasında ilk reglmi 19 martta oldum. 30 martta kontrole gittiğimde beta hcg sıfırlanmıştı, rahim ve yumurtalıklar normal görünüyordu. Korunmadan devam edebilirsiniz dedi doktorum. Nisanda ve mayısta gebelik olmadı, önümüzdeki aylarda güzel haberi alırız umarım.

Beta hcg’niz kaçtı en son? Siz de kanamanız bittikten sonra üzerine biraz geçtiğinde telrar bir beta hcg baktırın, hatta mümkünse doktora da tekrar bir kontrole gidin. Üzerine 1 regl dönemi geçirdikten sonra korunmadan devam edebilirsiniz diye düşünüyorum ama doktorunuzdan bunu duymak daha sağlıklı olacaktır.

Söyledim pcosta bazen kendiliğinden de olabiliyor takviyeli degiltiedigin içinde olabilir dedi idrar tahlili yaptı amh demir d vitamini hormonlar kızamıkcık gibi bi çok virüs duyarlılığı falan çok yaptı ya 12 tüp kan verdim ek takviye verdi tekrar güncelledi ocean omega 3 ve ocean polysitol verdi gonalf 900 verdi günde 75 lik ve klomen başladı ☺ bakalım neler olacak bir yandan korkuyorum bir yandan içimde durduramadıgım bi heyecan var
Her şey yolunda gidecek inşallah, alacaksın o güzel haberi💖 🙏🏼 tahlil sonuçların çıkınca da ona göre takviyelerini düzenler belki doktor. Ben de inofolic yanında ocean’ın omega 3’ünü ve magnezyumunu alıyorum. Bir de çörekotu yağı hapı alıyorum bunun bir sebebi yok, her şeye şifalı diye eşim de ben de alıyoruz.
Inoloficten polysitol’e geçirmesinin bir sebebi var mı?

Kızlar sabah yaptığım test böyle olmuş

Eklentiler

• IMG_5590.jpeg
    IMG_5590.jpeg
    94,9 KB · Görüntüleme: 56
Bu testlerde hata var desem daha önce böyle çıkmamıştı kafam karıştı ama ben artık hamile olduğumu düşünmüyorum ya yoksa çıkardı. Bu ara da misafirim var takip edemiyorum sizi kızlar kusura bakmayın böyle dan diye giriyorum konulmayan
Senin test arızalı canım bence. Ya yalancı pozitif gosteryo ya da oozıtıfı gosteremıyor vaktınde. Baska marka al bencee acılen😍

Bu testlerde hata var desem daha önce böyle çıkmamıştı kafam karıştı ama ben artık hamile olduğumu düşünmüyorum ya yoksa çıkardı. Bu ara da misafirim var takip edemiyorum sizi kızlar kusura bakmayın böyle dan diye giriyorum konulmayan
Ama sonradan cıkan cızgı renksız değil kı ben yok da dıyemyorum

Kızlar sabah yaptığım test böyle olmuş
Canım şimdi farkettm sağdakı çizgi kalınmiş soldakı ince kuruma cizgısı olablr belki. Ben predictor dekı gb ınce olarak algıladm. Seni üzmek ıstemem ama Sanko kuruma gb ince olduugu ıcıin de bılemedm 🙄🙄🥺dedim ya Bir ay önce başıma geldi Ben de kuru ma çizgilerini pozitif algıladım sonradan ckyodu bole

Kızlar Pazar günü yazmıştım sanırım yumurtluyorum diye. Çünkü sol kasığımda sızlama, ağrı oluyordu ve yumurtlama akıntısı geldi hem pazar hem pazartesi. Özellikle dün öğlen tam şeffaf uzayan akıntıyı gördüm.

Ovulasyon testi sipariş etmiştim innovita, öğlen o geldi. Hemen dedim bir test yapayım, baya silik çıktı. Sonra akşam üstü bi daha yaptım, bir tık daha koyu ama silik yine baya. Bugün işten eve gelince tekrar yaptım hala silik.

Erken mi yumurtladım onun akıntısı mı bu yoksa testler mi hatalı? Bugün adet sonrası 13.gündeyim. Akıntım olunca 11 ve 12.günleri değerlendirdik.

Sıvı alımına çok dikkat etmedim ama idrarım açık renk değildi, yeterli miktarda lh hormonu içeriyordu bence :)

Kızlar Pazar günü yazmıştım sanırım yumurtluyorum diye. Çünkü sol kasığımda sızlama, ağrı oluyordu ve yumurtlama akıntısı geldi hem pazar hem pazartesi. Özellikle dün öğlen tam şeffaf uzayan akıntıyı gördüm.

Ovulasyon testi sipariş etmiştim innovita, öğlen o geldi. Hemen dedim bir test yapayım, baya silik çıktı. Sonra akşam üstü bi daha yaptım, bir tık daha koyu ama silik yine baya. Bugün işten eve gelince tekrar yaptım hala silik.

Erken mi yumurtladım onun akıntısı mı bu yoksa testler mi hatalı? Bugün adet sonrası 13.gündeyim. Akıntım olunca 11 ve 12.günleri değerlendirdik.

Sıvı alımına çok dikkat etmedim ama idrarım açık renk değildi, yeterli miktarda lh hormonu içeriyordu bence :)
Bence yumurtlama gerçekleşmiş yani çatlamış. Kasık ağrısı ve şeffaf uzayan akıntı da gelmiş. 11 12’sini de değerlendirmişsiniz şimdi 10-12 gün sonra belli olur inşallah🥰

Canım erken yumurtlamıssın sen vucuduna bak yumurtlama oldugu ıcın zten silik cıkmıs. Yumurta akı geldııgınde genelde catlamıs oluyor sızlama ve agrın da varmıs pazar gecesı catlamıs bence muhtemelen. Ben de 11.gecesu yumurtladım bu ay

duskapani duskapani Freshmommy Freshmommy ayy öyle mi diyorsunuz 😍 inofolic yüzünden kesin, bu kadar erken yumurtlamam normalde. Takvimime baktım, Cuma gecesini de değerlendirmiştik yani adet sonrası 9.-11.ve12.günleri değerlendirdik. Şimdi bekleyelim bakalım 🙏🏼

Canım şimdi farkettm sağdakı çizgi kalınmiş soldakı ince kuruma cizgısı olablr belki. Ben predictor dekı gb ınce olarak algıladm. Seni üzmek ıstemem ama Sanko kuruma gb ince olduugu ıcıin de bılemedm 🙄🙄🥺dedim ya Bir ay önce başıma geldi Ben de kuru ma çizgilerini pozitif algıladım sonradan ckyodu bole
Ben dün sabah yaptığım da direkt gölge gördüm aslında ama bilmiyorum artık canım hayırlısı diyelim

Var görünüyor ama garip biraz, sol tarafın yarısı gölge gibi. Başka marka test alma şansınız var mı?
Bitane elim de kaset test gibi olandan var sabah yapıcam artık onu da canım muhtemel bu testler hatalı

Ben dün sabah yaptığım da direkt gölge gördüm aslında ama bilmiyorum artık canım hayırlısı diyelim
Sürekli gölge çıkması tuhaf canım damlatır damlatmaz çıksa mesela ya da bir tık koyu olsa. Benim de geçen ay iki test gölge çıktı 2 gün sonra bile koyulaşmamıştı. Ama kızımda her gün koyulaşmıştı. 5 gün kala öğrenmiştim onda.

X