HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

birde merak ettiğim diğer konu herkes yumurtlama gününü biliyor. ben sadece uygulama ile anlıyorum ama kendimde bilemiyorum misal uygulamadaki tarihte yumurta akı kıvamlı akıntı gelmiyor kasik batması olmuyor sadece sıcak basması oluyor bende mi sıkıntı var acaba bilemedim. eşimle çok sancılı bir süreçten geçiyoruz onda stres bende stres acaba yumurtlama olmuyor mu diye kafama taktım
Anladığıma göre her ay düzenli adet oluyorsak yumurtlamış olduğumuz anlamına geliyormuş. Çoğu kişi yumurtlama gününü bulmak için test kullanıyor ama vücudunu takip ediyorsan, pcos yoksa, adetlerin düzenliyse teste gerek yok. Benim böyle problemlerim yoktu ve adetim düzenlidir hep yine de test kullandım. Bi işe yaradı mı? Hayır. Aksine insanı daha çok strese sokuyor teste bağımlı hale geliyoruz resmen. En önemlisi düzenli adet olmak ve döngünü bilmek.

Anladığıma göre her ay düzenli adet oluyorsak yumurtlamış olduğumuz anlamına geliyormuş. Çoğu kişi yumurtlama gününü bulmak için test kullanıyor ama vücudunu takip ediyorsan, pcos yoksa, adetlerin düzenliyse teste gerek yok. Benim böyle problemlerim yoktu ve adetim düzenlidir hep yine de test kullandım. Bi işe yaradı mı? Hayır. Aksine insanı daha çok strese sokuyor teste bağımlı hale geliyoruz resmen. En önemlisi düzenli adet olmak ve döngünü bilmek.
teşekkür ederim cevabınız için 🥰 evet her ay adet oluyorum her hangi bir sorunum da yok önceden akıntım olurdu sümüksü kivamda artık olmuyor. stresli bi dönemden geçiyoruz o yüzden adetim de erken gelmeye başladi geçen ay önemli tarihleri değerlendirdim bu ayda öyle ama bakıp bekleyip göreceğiz 🥲

Evet ben de geçen ay ovulasyon testi kullandım ilişkiler ona göre olsun diye kastım kendimi resmen baya stres oldum ve sonuç olarak gebelik oluşmadı. Adetleri düzenli olan birinin yapmaması gerekiyor bence de. Geçen ay yaşadığım stresi anlatamam. Bu ay elimde birsürü ovulasyon testi olmasına rağmen hiç yapmadım. Kafam o kadar rahat ki.. Ha bir de 2 aydır ateş ölçümü yapıyordum o da strese soktu beni onu da bıraktım. Böyle daha mutluyum:)

Merhaba ben geçen ay kimyasal gebelik yaşadım.. bu ayda denemek istiyorum tabloya beni de ekler misiniz. SAT 3 Temmuz BAT 2 Ağustos

Evet pik gibi duruyor canım.

Ben de bu ay aşırı ağrı yaşadım canım özellikle sol tarafımdaydı doğrulamadım bile ayağa kalkınca. Dün ağrım yoktu bugün de sağ taraf ağrıyor tekrar ovulasyon testi mi yapsam bilemedim. Sıvı birikimi dediğin şey de normal canım yumurtan çatlayınca onunla beraber sıvı boşalıyor rahime. Ben de yumurtlama sonrası kontrole gittiğimde doktor oradan anlamıştı evet yumurtlamışsın bak buralarda sıvılar var yumurtlayınca böyle olur diye açıklamıştı. O normal yani ağrı olmasının sebebi o değil. Ben bir kez daha böyle ağrı yaşadım onda da kızıma hamile kaldım. Acaba diyorum döllenme oluyor da ondan mı ağrıyor ya da yumurta çok mu büyüyor da çatlarken ağrıyor. Bilemedim bilimsel açıklaması vardır illaki de ben bilmiyorum😄
Bana da sıvılar var çatlamış dedi inşallah olur bu ay 😥 3 gün değerlendir dedi

Kızlar doktorum bana bir ilaç önerdi ilaç gibi de değil aslında takviye içerisinde folik asit de bulunduğu için ayrıca folik asit kullanmaya gerek kalmıyormuş. Foliborn My force adı. Hemen gebe kalmak isteyen telaşlanan hastalarıma öneriyorum dedi. Ben kullanmadım daha zaten geçen ay kimyasal gebelik oldu bu ay da denemede 2. Ayım çok erken. Araştırdım biraz yorumlar çok iyi. Kullanıp hamile kalanlar var. Bakmak isterseniz küçük bir öneri 🫶🏻🌸

Kızlar doktorum bana bir ilaç önerdi ilaç gibi de değil aslında takviye içerisinde folik asit de bulunduğu için ayrıca folik asit kullanmaya gerek kalmıyormuş. Foliborn My force adı. Hemen gebe kalmak isteyen telaşlanan hastalarıma öneriyorum dedi. Ben kullanmadım daha zaten geçen ay kimyasal gebelik oldu bu ay da denemede 2. Ayım çok erken. Araştırdım biraz yorumlar çok iyi. Kullanıp hamile kalanlar var. Bakmak isterseniz küçük bir öneri 🫶🏻🌸
Aklımda bulunsun teşekkürler öneri için😍

Kızlar selam, dün öğlen çatlatma iğnesi yapıldı. Günler öncesinden planlanmış bir programımız vardı tam da çatlatmaya geldi ve dün gece aşırı ağrım vardı sol tarafımı oyuyorlarmış gibi. ( Bu arada acı eşiğim yüksektir ona rağmen yoğun bir ağrı yaşadım. ) Kendime söz verdim aşırı kontrolcü olup bu ay kendimi sıkmayacağım. Aklıma bişey takıldı, çatlatma vuruldu sonuçta ovulasyonla takip etmeye gerek kalmadı diye düşünüyorum ama takip etmek gerekir mi ? sdaak sdaak sen nasıl yaptın acaba ?

Kızlar bu ay ben sanırım deneyemeyecegim oglum iyileşti 3 gündür ben hastayım ishal kusma ateş hastanedeyiz her akşam 🥺 ilaç verdiler henüz kullanmadım ama bugün başlayacağım yoksa duzelemeyecegim adetim yeni bitti haftaya yumurtlamam ilaç etki edermiki hamileliğe bilemedim

Kızlar selam, dün öğlen çatlatma iğnesi yapıldı. Günler öncesinden planlanmış bir programımız vardı tam da çatlatmaya geldi ve dün gece aşırı ağrım vardı sol tarafımı oyuyorlarmış gibi. ( Bu arada acı eşiğim yüksektir ona rağmen yoğun bir ağrı yaşadım. ) Kendime söz verdim aşırı kontrolcü olup bu ay kendimi sıkmayacağım. Aklıma bişey takıldı, çatlatma vuruldu sonuçta ovulasyonla takip etmeye gerek kalmadı diye düşünüyorum ama takip etmek gerekir mi ? sdaak sdaak sen nasıl yaptın acaba ?
Edemezsin cunkı hep peak çıkar çatlatma iğnesi ile gebelik testi bile pozitif çıkar şimdi 14 gün sabır zamanı 🥰

Edemezsin cunkı hep peak çıkar çatlatma iğnesi ile gebelik testi bile pozitif çıkar şimdi 14 gün sabır zamanı 🥰
Evet onu bildiğimden dolayı bende bir mantığı yok diye ovulasyon yapmayayım dedim. Peki ya ne zamanı saymalıyız ? Ben dünü saymıyorum dün vuruldum çünkü, bugün ilişki önerdi doktorum akşam üstü o yüzden 1. gün olarak bugünü sayıyoruz değil mi ? Ay çok heyecanlııı 😍

Kızlar bu ay ben sanırım deneyemeyecegim oglum iyileşti 3 gündür ben hastayım ishal kusma ateş hastanedeyiz her akşam 🥺 ilaç verdiler henüz kullanmadım ama bugün başlayacağım yoksa duzelemeyecegim adetim yeni bitti haftaya yumurtlamam ilaç etki edermiki hamileliğe bilemedim
İlacınızı kullanmabız gerekiyor cunku muhtemelen mikrop kaptınız su ara salgın varmış 3 gübden fazladır sürüyorsa ilacınjzı kullanın zaten antibiyotık veriyolar yumurtlaama zamanlna kadar kullanır iyileşiesiniz 🙏🏻

Kızlar bizim bu ayda olmaz ise 11 ay olacak denemeye başlayalı belki cok fazla bir süre değil ama evliliğimde sorunkar yaşamaya sanki yetersiz gibi görülmeye başlandıgımı hissediyorum ikimizinde psikolojısını etkiliyor bu süreç ne kadar zormuş bazen diyorum hayırlısı neyse rabbim onu yaşatıyor galiba buda bi imtihan süreci diyorum bazende acaba hiç olmayacakmı diye vesveseye düsüyorum oncelik herkesin evine yuvasına huzurlar versin eşim benim hassasiyetimi bu konuda hiç anlamıyor üzüldüğümü cok belli etmiyorum bende o da etkılenmesn diye ama nasıl üzülmem nasıl anlamaz anlayamıyorum bana hassas davranması gerekirken bunu yapmıyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bir yandan cocuk denerken bi yandan evlilikte sorunlar yaşamwk insanı cok değişik bir ikikeme sokuyor …

X