haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

benim iğnem kalem şeklinde olan, onun ucu çok ince, rahat vuruluyor. tüpten çekerek vurulanlar enjektörlerin iğnesi biraz daha kalın, eğer onunla yapıyorsan daha zor olabilir, haklısın, elinle sıkıca tut iğne yapacağın yeri, belki daha az acır.

e2 değerinden ben de anlamam, belki yumurta sayısıyla da ilgilidir...

canımm opu olduğun günde sayılıyorr

canımm e2 için 700 değer iyi 4000 üzeri olanlarda sıkıntı oluyorr ohss olmaya sebeb oluyorr

bakalım benimki kaç çıkacak...

ya kızlar kaç gün daha iğne olurum acaba bir fikriniz var mı? sanki 5-6 gün daha olurum gibi geliyor bana. yani toplamda 9-10 gün

yok takmıyorum canım inşallah Allah hayırlısını nasip etsin hani pazara denk gelirse doktor gelir mi tatil günü ya o yüzden kafama takıldı Allah evladını sana bağışlasın maşallah Allah sağ salim kucağına almayı da nasip etsin inşallah canım

Tatil konusunu sıkıntı etme onlar kendilerini ayarlarlar sen merak etme. Benim bu transferde yumurta gelişimim biraz yavaş oldu doktor bir önceki deneyimden dolayı ilaç düzeyimi azalttı. Normal zamanda olsaydı eşimin sınav tarihine denk geliyordu çok sıkıntı ettim ne olacak nasıl olacak derken çok stres yaptım. Bir hafta sonra yapıldı opu. Cuma opu yapıldı işte 3.gün embriyosu transfer edildi iki tane pazartesiye. İnşallah bugün bakalım kalp atışlarını dinleyecez. Korku heyecan hepsi var :18::18::18::18:

Yalnızca dün sabah yataktan kalktığımda başım feci şeklide döndü nerdeyse düşüyordum ve baş dönmesi gün boyu devam etti.Böyle bir belirtisi olup hamile olan var mı aranızda?

ınşallah guzel haberlerın ısaretıdır ama ılaçların yan etkılerınde de var mıde bulantısı bas donmesı halsızlık uyku halı guzel haberlerını beklıyoruz

yok takmıyorum canım inşallah Allah hayırlısını nasip etsin hani pazara denk gelirse doktor gelir mi tatil günü ya o yüzden kafama takıldı Allah evladını sana bağışlasın maşallah Allah sağ salim kucağına almayı da nasip etsin inşallah canım

cnm hıc takılma benım opu pazar gunu oldu transferımde carsambaya yapıldı kı pazar gunu olmasına ragmen anestezı uzmanı dahı vardı hastanede hıc pazar gıbı degıldı 2 kısıydık arkadasıma farklı bana farklı doktor gırdı ve uzman doktorlardı bu ıse cok onem verdıklerı ıcın es gecme gıbı bır sansları olmuyor

doğru diyosun canım aslında boşa telaş yapıyosun Allah neyi nasip ettiyse onu görücez zaten sende hiç stres yapma canım hayırlısıyla duyucaksın inşallah kalp atışlarını boşa üzme kendini kaçta gidiceksin doktora bende merakla bekliycem çok sık yazmasamda hepinizi tek tek takip ediyorum ve gelen her güzel habere kendim kadar seviniyorum

çok saol canım ya hepinizden Allah razı olsun içimi rahatlattınız sende inşallah pozitif sonucu görürsün canım

bana cevap vericek kimse yok mu

cnm opun yarın olacagına gore transfer gununu belırleme sansın yok lab.geleısım gozlenıyor eger yumurta normal duzeyde devam ederse 5 gune kadar bekletırler cunku yapılan ıslemlerde yumurtan uzun sure dayanmayabılıyormus bır yerde ızledım eger genelde 3 gun transferı yapılıyor eger 3 gun yaparlarsa sana cuma ya 5 gun yaparlarsada pazara bu ıs bıtmıs olur sımdıden hayırlısı stres yapma ıyı beslen kafanı rahat tut cok onemlı sımdıden ananasa kivi meyvaları hazırda tut (ananas tutunmayı saglıyor kivi de herseye ıyı gelıyor )
şimdeden baslayalım duaya hayırlısı olsun

çok saol canım ya hepinizden Allah razı olsun içimi rahatlattınız sende inşallah pozitif sonucu görürsün canım

amin insallah benım de daha 6 gun bu bekleyıs daha da zormus bekleyen ısteyen kım varsa rabbım herkese hayırlısını nasıp etsın ınsallah kucaklarımızı bos cevırmesın amin

evet gerçekten bu topikten çok şey öğrendim bu akşamda alıcam ananas kivi dalan ben şimdiden düşünüyorum transferden sonra 12 gün nasıl geçicek diye Allah sanada tüm bekleyenlere hepimize bu sabrımızın mükafatını versin inşallah canım

canım bende kalem şeklinde olandan kullanmıştım ilk tedavimde güzeldi fakat hem diğerine göre daha pahalı ve içinde de daha az vardı.bu sefer enjektörlü olanı kullandım hem zorlanmadımm hem fiyatı uygun oldu hem de bir kutuyu geri iade etme fırsatım oldu çok olmasından dolayıı

ya kızlar kaç gün daha iğne olurum acaba bir fikriniz var mı? sanki 5-6 gün daha olurum gibi geliyor bana. yani toplamda 9-10 gün[/QUOTE]
evet canım toplamda 8-9-10 gün sürüyorr benimki 9 gün sürdü sonra çatlatma iğnesi vurup 36 saat sonra opu işlemi yapılıyor

Son düzenleme:
ben de varım uyuyamayan
dün akşamdan beri devam eden yoğun bi adet sancısı gibi ağrım var
arkladaşlar ilk kez umutsuzluğza kapılıyorum
ve biliyosunuz bugün test günüm
üzgünüm

sana bu mesajı yakıstıramadım ben senın yazdıklarını okurken hep umutlandım ,umutlandırdın benı hergun yaptıgın testlerde bende sevındım senınle ama sımdı bu nasıl bır umutsuzluk negatıflık uzulmek sen bu kadar pozıtıfken o pozıtıflık bebegıne gecmıstır annecıgıne sıkı sıkı tutunmustur umarım testten olumlu sonuc gelır dua edecegım sana rabbım yuzunu guldursun ınsallah sabırsızlıkla beklıyorum sonucunu

evet canım toplamda 8-9-10 gün sürüyorr benimki 9 gün sürdü sonra çatlatma iğnesi vurup 36 saat sonra opu işlemi yapılıyor

teşekkür ederim canım cevabın için
insan çok heyecanlanıyor ve merak ediyor bir de işyerinde izin olaylarını falan ayarlamam lazım onun için kafamda plan yapmaya çalışıyorum. ama tabi ki benim planlarıma göre yürümeyecek işler

yaa bu opudaki anesteziyi nasıl yapıyorlar, iğne mi vuruyorlar? kaç dakika uykuda kalıyoruz?

oy oy oy şu belirtiler kafamı karıştırıp duruyor hç bi belirti yok. EN BÜYÜK BELİRTİ KENDİMİ ANNE GB HİSSEDİYOR OLMAM hahaha

sdtiveteşekkür ederim canım cevabın için
insan çok heyecanlanıyor ve merak ediyor bir de işyerinde izin olaylarını falan ayarlamam lazım onun için kafamda plan yapmaya çalışıyorum. ama tabi ki benim planlarıma göre yürümeyecek işler

yaa bu opudaki anesteziyi nasıl yapıyorlar, iğne mi vuruyorlar? kaç dakika uykuda kalıyoruz?

aslında herkese gore farklı bende 6 gun vuruldum ıgnelerı sonra catlatma ıgnesını vurdum asılamalarda elıme ıgneyı alamamıstım hep esım vurmustu korkuyordum tup bebege gecınce ılk ıgneyı vurarken aksılık yanımda kımse yoktu esım calısıyor annemde bır yere gıtmek zorunda kalmıstı kendım vurdum heyecan hıc yapma sakın kalman onemlı
opudakı anestezıyı yumurta coklugunda yaptırmak daha ıyı aslında 4 yumurtaya kadar cok anlasılmıyor dıyordular ama ben mecbur yaptırdım bende 1 yumurta vardı ve bende tansıyon problemı var heyecan yaparım sıkıntı olur dıye dusundum yanımdakı arkadasım da yaptıralım deyınce tmm dedım bende cunku laparoskopı oldum 5 saat cıkamadım yogun bakımdan ben tansıyon tavan yapmıstı cok basıt bır ıslem ızınlerı doktorlar ayarlıyor rapor falan verıyorlar ben opuda 15 dk da cıktım yarım saate ayaklanmıstım

ne güzelmiş sadece 6 gün iğne olmak ben 4 gün vurdum ve şuan 7mm civarında olan yumoşlar da var, sanıyorum 4 gün daha vururum en az. tüp bebek tedavisinde olduğumu kimse bilmediğinden rapor falan da almam sanıyorum ki... belki 1-2 gün yıllık izinle hallederim kötü olmazsam. zaten transferden sonra da evde dinlenmeyi düşünmüyorum çok. oruçlu olacağım, evde vakit geçmez bana, iş yerimde ayakta değillim oturuyorum devamlı... evde kalırsam tek başıma kendimi dinleyip dururum ben...opu haftasonuna denk gelse şahane olur ama bana sanki pazar günü olacakmış gibi geliyor :26::26:

canm yaa duygulandırdın beni
ya ben hassaslaştım heralde
duan ve desteğin için çokkkk teşekkür ederim canmcm
kanımı verdim geldim
ö.sonra hayırlısıyla sizlere güzel haberler verebilmek isytiyorum

Son düzenleme:
oy oy oy şu belirtiler kafamı karıştırıp duruyor hç bi belirti yok. EN BÜYÜK BELİRTİ KENDİMİ ANNE GB HİSSEDİYOR OLMAM hahaha

ınsan kendını hamıle gıbı sanıyor ısın guzel tarafı kokuları bıle takmaya basladım ayyy bu cok kotu kokuyor mıdem bulantı falan dedıgınde annem dıyor tmm sen hamılesın esım gelıp gıdıp bebegım bugun senı uzdumu falan dıyor kayınpeder canın bırsey ıstıyormu dıyor kaynanam tatlı yapıp getırmıs eksı yeme tatlı ye dıyor falan komedı gıbı ne kadar desemde daha erken basım donunce acaba dıyorum bende dun butun gun kasıklarım agrıdı mıdem bulandı falan bugun bas donmesı var sabah cok halsızdım yataktan zor kalktım ayy ınsallah pozıtıflerı goruruzde bızde halayımızı cekerız burda

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…